TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 14 sie 2018, o 21:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1076 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2011, o 16:32 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 1
Marka: Avensis_T27
Model: Sedan, po FL
Rocznik: 2016
Silnik: 2RT, 1,8 PB
PrYmEK napisał(a):
zakladajac opony na kolejny sezon tez zakladasz uzywki...
no chyba ze co sezon kupujesz nowe.

popieram :-D :ok:

Obrazek
Moja poprzednia Avensis T22, sedan przed FL, Linea LUNA, 4A-FE 1,6 16V 110KM PB+LPG II GEN.

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2011, o 16:40 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
WaLeC napisał(a):
PrYmEK napisał(a):

Znaczy co popierasz - kupowanie nowych opon w każdym sezonie? :jezyk:

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2011, o 16:51 
Zaawansowany
Zaawansowany

Portal napisał(a):
WaLeC napisał(a):
PrYmEK napisał(a):

Znaczy co popierasz - kupowanie nowych opon w każdym sezonie? :jezyk:

Popieram to i zgadzam się z tym, że każdy jeździ na używkach, przecież to chciał przekazać Prymek :jezyk:

Obrazek
Moja poprzednia Avensis T22, sedan przed FL, Linea LUNA, 4A-FE 1,6 16V 110KM PB+LPG II GEN.

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2011, o 12:08 
Guru
Guru

Pochwały: 25
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
PrYmEK napisał(a):

dobrze ale te opony z nam i wiem jak do tej pory się na nich jeździło, czy nadają się do wymiany czy jeszcze można śmiało na nich jeździć. Kupując używki możesz trafić na opony które są zleżałe, były nie prawidłowo przechowywane np. zimą czy np jak napisał Portal o oponach tej Pani, niby (prawie) nowe a jednak na nich ściąga.
Co więcej kupując nowe opony masz pewność że kilka lat przy normalnej eksploatacji an nich pojeździsz, kupując używki nie wiesz po jakim czasie będą wymagały wymiany więc ja tu oszczędności nie widzę.

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2011, o 13:27 
Zaawansowany
Zaawansowany

Dominikg7 napisał(a):
PrYmEK napisał(a):

dobrze ale te opony z nam i wiem jak do tej pory się na nich jeździło, czy nadają się do wymiany czy jeszcze można śmiało na nich jeździć. Kupując używki możesz trafić na opony które są zleżałe, były nie prawidłowo przechowywane np. zimą czy np jak napisał Portal o oponach tej Pani, niby (prawie) nowe a jednak na nich ściąga.
Co więcej kupując nowe opony masz pewność że kilka lat przy normalnej eksploatacji an nich pojeździsz, kupując używki nie wiesz po jakim czasie będą wymagały wymiany więc ja tu oszczędności nie widzę.

Domiki, masz rację, ale jak trafisz na dobry model to jeździsz jak na swoich :jezyk: czyż nie ???

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2011, o 13:35 
Guru
Guru

WaLeC napisał(a):
Domiki, masz rację, ale jak trafisz na dobry model to jeździsz jak na swoich :jezyk: czyż nie ???

Możliwość że trafisz na na prawdę dobre opony jest oczywiście i z tym nie polemizuje choć wiesz mam kumpla od którego opon nawet po jednym sezonie bym nie kupił :D ale ten kto nie zna i nie wie kupi :)
Powiem tak skoro piszesz że te 3 lata autkiem chcesz jeszcze pośmigać to szkoda kasy na używki, to jest oczywiście tylko moje skromne zdanie i nic więcej :)

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2011, o 14:48 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Silnik: 1.8TSI
WaLeC napisał(a):

Jak trafisz, to tak. Tyle że dopóki nie pojeździsz na danych oponach, to nie będziesz wiedział, czy trafiłeś, prawda? Zresztą to samo dotyczy całego samochodu, z jedną różnicą: używany samochód to zwykle kilkadziesiąt tysięcy zł oszczędności w stosunku do nowego, używane opony - kilkaset. Oczywiście wybór należy do Ciebie i tak jak wiele osób jeździ samochodami kupionymi jako używane (żeby nie było: "jeździ używanymi", bo każdy jeździ używanym, od momentu wyjazdu z salonu :jezyk: ) i wiele - choć już chyba mniej - na używanych oponach. Jedni i drudzy (z reguły) żyją. A co do kwestii: ile oszczędzasz, a ile ryzykujesz, można by się spierać. Ja bym powiedział, że kupując używane opony z w miarę pewnego źródła jeździsz PRAWIE jak na swoich. A "prawie", to... wiadomo ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2011, o 16:57 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Model: Avensis
Rocznik: 2001
Silnik: d-4D
W tamtym roku kupowalem 2 zimowki do avena, nie byly jezdzone wogole jezdzone, ale data produkcji byla 2007. Dostalem 2 tyg gwarancji rozruchowej zeby oponki sobie przetestować. Przypuszczam ze to norma w wiekszych tego typu serwisach.

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2011, o 17:41 
Guru
Guru

Pochwały: 31
Model: byla T22 jest T 27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
Raz trafisz a raz nie trafisz i co ???

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2011, o 00:58 
Guru
Guru

AVE napisał(a):
Raz trafisz a raz nie trafisz i co ???

i tu pies pogrzebany :tak:

PostNapisane: 20 sty 2011, o 22:14 
Właśnie się przymierzam do zimowych GoodYearów. Konkretnie chodzi o UltraGrip 7+. Znalazłem ciekawą ofertę za 361zł brutto. Z opinii na necie wynika, że to dobre opony. Czy ktoś z forumowiczów może tę opinię potwierdzić?

PostNapisane: 20 sty 2011, o 22:37 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 10
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
RG napisał(a):
Właśnie się przymierzam do zimowych GoodYearów. Konkretnie chodzi o UltraGrip 7+. Znalazłem ciekawą ofertę za 361zł brutto. Z opinii na necie wynika, że to dobre opony. Czy ktoś z forumowiczów może tę opinię potwierdzić?

Posiadam te opony na służbowym Fordzie focusie. Spisują się bardzo dobrze a to już ich 3 sezon. Generalnie oponki godne polecenia.

Obrazek

PostNapisane: 20 sty 2011, o 22:50 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD-FTV
Posiadam u siebie w ave i w służbowym golfie, i mogę szczerze polecić :ok:

PostNapisane: 21 sty 2011, o 09:59 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 FL
Silnik: 1AD-FTV
Ja swoją avkę wyposażyłem na zimę w nowe oponki Vredestein Snowtrack 3 205/55R16. Powiem wam że autko po śniegu idzie jak czołg :-D . Na suchym asfalcie też jest nieźle.

PostNapisane: 21 sty 2011, o 10:25 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1CDFTV
też posidam takie opony i uwazam ze sa bardzo dobre. Nie ma szans zeby sie zakopac :-)

PostNapisane: 21 sty 2011, o 10:46 
Guru
Guru

Pochwały: 31
Model: byla T22 jest T 27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
Kiedys niestety popelnilem ten blad i kupilem uzywane ale jak to sie mowi w "bardzo dobrym" stanie UG 7 , niby jezdzily ale nie mialem do nich 100 % zaufania a poza tym byly bardzo glosne.
W tym samym czasie w drugim aucie malem z pochodzenia "nowe" ale juz kilkusezonowe Continentale a obecnie w T27 Uniroyale i wiem napewno ze zadnych uzywek juz nigdy nie kupie. :glupek:
Nie ma to jak nauka na wlasnej skorze.

PostNapisane: 21 sty 2011, o 15:38 
Zaawansowany
Zaawansowany

Chłopaki nawiązując do tematu ze mną związanego czyli tego, że jednak skusiłem się i kupiłem używane opony na przód, a bardzo wiele osób mi to odradzało.
Walnęła mi jedna opona z przodu, więc trzeba było wymienić 2 lub 4, chciałem wymienić tylko dwie, szukałem po allegro i po serwisach i znalazłem dwie oponki
Opony zimowe DUNLOP SP Winter Sport M3, które były podobno z po leasingowego samochodu z 2006 roku, bieżnik coś koło 6-7 mm

po ich zakupie i założeniu jestem bardzo z nich zadowolony, poprzednio miałem Micheliny z 2003 roku, okazało się, że drgania miałem nie z braku wyważenia kół, ale z tego, że miałem chyba już bardzo słabe te opony, po przełożeniu, zona stwierdziła, że nic nie drga i jak by trochę ciszej jest.
opony są to tzw "choinki" czyli lepiej wgryzają się w śnieg, są na przodzie i jest miodzio :)
Oczywiście zanim ej znalazłem kilka serwisów odwiedziłem i trochę oponek zobaczyłem, zawsze mieli jakieś tanie, co mnie nie satysfakcjonowały.
Dodam też na koniec, że kupując opony nowe np Fuldy zapłacił bym u siebie 540 zł z wyważeniem, a za te powyżej opony z wyważeniem zapłaciłem 250 zł

Podsumowanie:
Wg mnie warto kupić używane opony, tylko trzeba poszukać jakiś z pewnego źródła. Zyska się na pewno na kasie. Ja zyskałem tez i na komforcie jazdy.

Obrazek

PostNapisane: 2 lut 2011, o 12:27 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Nissan
Model: Primera
Silnik: 1800 + LPG
Witam mam mały problem w związku z tym że moje GOODYEAR ULTRAGRIP 7 uległy zniszczeniu ( dokładnie jedna ) muszę kupić opony i nie mam kompletnie pomysłu podsuwają mi do kupienia FIRESTONE WINTERHAWK 2 albo jeszcze przymierzałem TOYO S942 pomóżcie co mam wybrać dodam że oponki raczej będą na tył założone bo na przedzie mam Goodyear.

SEAT TEAM ODDZIAŁ >KUJAWY TEAM<

SPEEDWAY FAN : GKM - GRUDZIĄDZ FAN

PostNapisane: 2 lut 2011, o 20:44 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
zielin napisał(a):
Witam mam mały problem w związku z tym że moje GOODYEAR ULTRAGRIP 7 uległy zniszczeniu ( dokładnie jedna ) muszę kupić opony i nie mam kompletnie pomysłu podsuwają mi do kupienia FIRESTONE WINTERHAWK 2 albo jeszcze przymierzałem TOYO S942 pomóżcie co mam wybrać dodam że oponki raczej będą na tył założone bo na przedzie mam Goodyear.
winterhawk odradzam :brewki: , slaba na sniegu, mam i nie jestem zadowolony

PostNapisane: 2 lut 2011, o 21:49 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad
dokup sztuke ultragripa zamiast kupowac 2 szt sredniakow

PostNapisane: 3 lut 2011, o 09:45 
Zaawansowany
Zaawansowany

Ja proponuję poszukać w jakiś "serwisach gumiarskich" jakiś używek, ale lepszej firmy. :tak:
Nie to, żebym się chwalił, ale ja wyszedłem na czymś takim bardzo dobrze, :jupi: a miałem ten sam problem, poszła mi jedna opona, więc wymiana co najmniej dwóch :smutas: i znalazłem chyba przez allegro warszawski serwis, pojechałem zobaczyłem, założyłem :-D :dance:

Obrazek

PostNapisane: 3 lut 2011, o 11:26 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Nissan
Model: Primera
Silnik: 1800 + LPG
No niestety zamówiłem FIRESTONE WINTERHAWK 2 bo nie było nic lepszego co do pomysłu WaLeC to nie bardzo bo nie uznaje używek wolę kupić dwie nówki (średniej klasy ) a tą jedną dobrą zostawić sobie jako zapas niż kupować używaną
( mam złe wspomnienia i doświadczenia z używkami ) - ponadto nie mam czasu na jeżdżenie i szukanie a samochodu używam do pracy. Rozmawiałem z moim znajomym który używa tych opon i jest zadowolony. Jednak dzięki za opinie przydały się przy targowaniu ceny :)

SEAT TEAM ODDZIAŁ >KUJAWY TEAM<

SPEEDWAY FAN : GKM - GRUDZIĄDZ FAN

PostNapisane: 4 lut 2011, o 12:44 
Zaawansowany
Zaawansowany

najważniejsze, że udało się wszystko załatwić i jesteś zadowolony...

to się liczy najbardziej :ok:

Obrazek

PostNapisane: 28 lut 2011, o 12:58 
Po przejrzeniu ofert i parametrów zdecydowałem się na zakup Pirelli W210 SottoZero 205/55 R16 91H. Teraz ładnie czekają sobie w garażu na sezon zimowy 2011/2012 i na oryginalne toyotowskie 7 ramienne felgi. :-)

PostNapisane: 7 mar 2011, o 14:44 
RG napisał(a):
Po przejrzeniu ofert i parametrów zdecydowałem się na zakup Pirelli W210 SottoZero 205/55 R16 91H. Teraz ładnie czekają sobie w garażu na sezon zimowy 2011/2012 i na oryginalne toyotowskie 7 ramienne felgi. :-)

Pirelli to generalnie dobra opona. Ale nie ten model w tym rozmiarze. Jest srednia i przecietna i zachowanie w roznych warunkach ma slabsze niz np.
Hankook Icebear W440, Kumho I’Zen KW23, Maloya Davos nie wsponinajac juz o Continental WinterContact TS830 czy Dunlop SP Wintersport 3D.

PostNapisane: 7 mar 2011, o 15:05 
Spamer
Spamer

Pochwały: 877
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: ADFTV
zielin napisał(a):
No niestety zamówiłem FIRESTONE WINTERHAWK 2

FIRESTONE WINTERHAWK 2 EVO wychodzi zwycięsko w teście TUV wśród opon 195/65R15 http://www.opony.com.pl/artykul/nowe-op ... vo/?id=947 więc nie jest źle.
Ja korzystam właśnie z WINTERHAWK 2 EVO i jestem bardzo zadowolony.

PostNapisane: 7 mar 2011, o 17:03 
Pożyjemy - zobaczymy jak przyjdzie zima: śnieg, lód, gołoledź. W zimie jeżdżę głównie po swoim mieście i drogach głównych, w tereny górskie, drogi boczne itp się nie wybieram. Jak coś to się weźmie ravkę i nią przejedzie.

PostNapisane: 8 mar 2011, o 08:27 
piokli napisał(a):
zielin napisał(a):
No niestety zamówiłem FIRESTONE WINTERHAWK 2

FIRESTONE WINTERHAWK 2 EVO wychodzi zwycięsko w teście TUV wśród opon 195/65R15 http://www.opony.com.pl/artykul/nowe-op ... vo/?id=947 więc nie jest źle.
Ja korzystam właśnie z WINTERHAWK 2 EVO i jestem bardzo zadowolony.

W rozmiarze 195/65 R 15 to sie zgadza jest dobra. Ale niestety ten wygrany test na opony pl to naciagany jest jak nic, bo sa o wiele lepsze opony. A na stronach niemieckiego Tüv jakos nie mozna nic znalezc. W w rozmiarze 205/55 R 16 to juz niestety bardzo slaba opona. Wydajac podobne pieniadze da sie kupic cos duzo lepszego.

PostNapisane: 22 kwi 2011, o 15:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25 Kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 1CDFTV
Witam.
Wprawdzie teraz już zmieniamy opony na letnie ale ja przymierzam sie już do zakupu zimówek.Próbowałem uzyskać odpowiedź na pytanie które są najlepsze poprzez forum ale po przeczytaniu opinii wielu forumowiczów mam jeszcze więcej wątpliwości więc zdecydowałem zapytać ogółu. Nadmieniam że moje auto to Toyota Avensis kombi 2.0 D4D T25 2004r .Jakie opony na zimę w rozmiarze 205/55 R16 byście polecili. Waham się między następującymi:
-Dunlop Winter Sport 3D
-Goodyear Ultra Grip 7+
-Continental TS 830
-Goodyear UG Performance 2

PostNapisane: 28 kwi 2011, o 15:40 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: T-25 sedan
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8 benzyna
Pewnie się powtórzę, ale nadchodzi sezon letni więc można kupić taniej opony zimowe. Standard w T25 z 2006 roku to 205/55/16. I teraz: czy zamiennik to 195/65/15 do stalowych felg ? Ktoś pisał, że się nie zmienia już teraz rozmiaru itd, ktoś pisał, że nie można bo jakiś zacisk ociera, to w końcu.... ? Nadmienię jeszcze, że te 195.. są tańsze niż 205. Pozdrawiam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1076 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]