TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 sie 2017, o 01:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 kwi 2016, o 21:40 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T29 Premium
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8 Valvematic CVT
W grudniu kupiłem w salonie Avensis. Poza serwisem Toyoty wymieniłem w grudniu opony letnie na zimowe, Teraz na początku kwietnia wymieniłem opony zimowe na letnie. W trakcie tej wymiany oponiarz pokazuje mi jak rozlatują się zaczepy kapsli podczas wypychania z felgi. Na 4 zaczepy kapsla pozostawały 2 lub 1 zaczep. Zadzwoniłem do serwisu Toyoty w Szczecinie - o co chodzi? Powiedział mi od razu, że podczas pierwszej wymiany w grudniu przy zakładaniu kapsli zapewne serwis oponiarski nie posmarował tulei felgi wazeliną lub innym mazidłem i zaczepy po czymś takim się zapiekają i przy próbie przesunięcia odrywają się od korpusu kapsla. Wracam do serwisu oponiarskiego i mówię co powiedzieli w Toyocie. Nawet nie zaprzeczali, bo mówią, że nigdy i w żadnej marce nie smarują. Mówią abym reklamował w Toyocie. W Toyocie mi odpowiedzieli, że reklamacji nie uznają bo to uszkodzenie mechaniczne. I tak w koło Macieju. W serwisie Toyoty jeden kapsel oryginalny wyceniają na 60zł, czyli jestem do tyłu 240zł w 4-miesięcznym aucie. To piszę do tych wszystkich, którzy wymieniają opony poza Toyotą swoje Avensis T27FL (być może to samo jest też w innych najnowszych modelach Toyoty) - należy zwrócić uwagę w serwisie oponiarskim nie tylko na czujniki ciśnienia w wentylach, ale również na konieczność posmarowania "mazidłem" tulei felgi. Fakt zaczepy kapsli przy samym korpusie są bardzo cienkie - chyba około 0,5mm.
Zastanawiałem się czy nie szarpać się z reklamacją w Toyocie - albo później w serwisie oponiarskim, ale spasowałem. Czy takich uwag o konieczności przekazania w serwisie oponiarskim konieczności przesmarowania tulei felgi nie powinno być w instrukcji obsługi samochodu? W końcu opony wymienia się aż 2x w roku i taki kapsel powinien wytrzymać taki zabieg.

PostNapisane: 7 kwi 2016, o 21:51 
Moderator
Moderator

Pochwały: 287
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Kiedys sie smarowalo sworznie w autach a dzisiaj kapsle... pozdr

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]