TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 gru 2018, o 09:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lut 2013, o 00:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Avensis
Model: T25 Wagon
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D-4D 2AD-FTV
Dzięki...pracę sprzęgła ocenię pojutrze.Nie nastawiam sie jeszcze na żadne remonty i jestem dobrej myśli :-)
Może wymienię tylko płyn w sprzęgle jeśli będzie potrzeba.
Darek....

PostNapisane: 12 lut 2013, o 22:32 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
A tutaj zdjęcie zmodyfikowanej łapy do t25 d4d 1cd, więcej o tym rozwiązaniu napisze na bank autor tego zdjecia (otrzymałem je emajlą)

pozdr

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 12 lut 2013, o 23:04 
Spamer
Spamer

Pochwały: 880
Model: T25FL
Silnik: ADFTV
Ciekawe rozwiązanie, trochę dłuższe ramię, trochę większa dźwignia i mniejsza siła przyłożona do poruszenia sprzęgła (ale też pewnie mniejszy skok docisku sprzęgła). Ciekawa jaka jest różnica w sile potrzebnej do wciskania pedału przy takim odsunięciu.

PostNapisane: 13 lut 2013, o 18:43 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 24
Marka: volvo
Model: xc90
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 3,2 awd
ta modyfikacja zajebista,tylko w czym ma pomóc?? w perzełamaniu zacierającego się łozyska,lepiej skrzynię zrzucić wczyścić i przsmarować niż taką masakrę robić,która we niczym nie pomoże pozdrawiam

PostNapisane: 13 lut 2013, o 21:24 
Moderator
Moderator

Jak pisalem autor modyfikacji na bank temat rozwinie, ja mialem zadanie wstawic tylko zdjecie, autorze zdjecia prosimy o konkrety :cfaniak:

PostNapisane: 13 lut 2013, o 21:56 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
mech z toyoty napisał(a):
ta modyfikacja zajebista,tylko w czym ma pomóc?? w perzełamaniu zacierającego się łozyska,lepiej skrzynię zrzucić wczyścić i przsmarować niż taką masakrę robić,która we niczym nie pomoże pozdrawiam

ta modyfikacja niweluje skutek a nie przyczyne...moze dziure w obudowie sprzegla zrobic i natrysk wd40 co miesiac?????????

PostNapisane: 13 lut 2013, o 22:20 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 32
Model: T-etka 27
Rocznik: 2011
Silnik: benzyna
Więc tak :
To było robione przed wymianą sprzęgła .Pedał okrutnie ciężko się wciskało do tego stopnia, że żona miała problemy z jazdą samochodem.Zresztą w korkach,na światłach dla mnie też była męczarnią.Z racji przebiegu przyszedł czas na wymianę kompletnego sprzęgła z łożyskiem oporowym,przesmarowaniu całości itp. Po odebraniu samochodu od mechanika ( i tu mech ma częściowo rację ze smarowaniem) "obrzydliwie lekko wciskało" się sprzęgło do tego stopnia,że myślałem o zdemontowaniu tej modyfikacji i powrotu do fabryki.Po tygodniu jednak wróciła "siła nacisku" jaka była przed wymianą i ani mi w głowie było coś z tym kobinować.Jazda z tą"przeróbką" była przyjemnością i tyle :-) .Dla porównania: lżej się wciskało jak w yarisce.Zresztą żadnej filozofii tu nie ma ,prosta fizyka- dłuższa dźwignia ot co :-)
Ja miałem serdecznie dość jazdy tym samochodem, zresztą jest to patent stosowany od wieków z Ursusa C360 na mojej wsi :-D.
A czy to eleganckie czy nie,czy jest zgodne ze sztuką mechaniki kwantowej to już każdy musi sam sobie o tym zdecydować. W kosmos się tym nie leci :piwo: i.

PostNapisane: 13 lut 2013, o 22:28 
Guru
Guru

jak sie cieplej zrobi tez to zrobie Żona bedzie wdzieczna bo ja tym autem malo smigam, nie ukrywam ze od dawna chodzilo mi to po glowie nakretki jako dystanse i szukalem wzrokiem po garazu co bedzie przedluzeniem lapy!

PostNapisane: 14 lut 2013, o 09:26 
Guru
Guru

Pochwały: 100
Marka: CZARNA
Model: WOŁGA T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2,0 D4D 1CD
wrc napisał(a):
A tutaj zdjęcie zmodyfikowanej łapy do t25 d4d 1cd, więcej o tym rozwiązaniu napisze na bank autor tego zdjecia (otrzymałem je emajlą)

pozdr

Ale, czy Pan Wojtek wyraził zgodę na publikację? :chytry:

Trochę się zmieniło położenie wysprzęglika i przy okazji siła nacisku na niego.
Ciekaw jestem, czy się go nie zmasakruje za szybko ???

Wizualnie nie ma tragedii. Myślałem, że wygląda to znacznie gorzej po tej przeróbce.

PostNapisane: 14 lut 2013, o 14:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.8 VVT-i
Dwumasę możesz wykluczyć. Zresztą ma ona inne objawy:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/kola-dwumasowe/objawy-zuzycia-kola-dwumasowego/
Obstawiałbym sprawdzenie sprzęgła - może to być wina docisku, który jest zgięty lub po prostu zużyła się sprężyna talerzowa.

PostNapisane: 14 lut 2013, o 15:57 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 24
Marka: volvo
Model: xc90
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 3,2 awd
jeżeli tydzień po wymianie,sprzęgło znowu zaczeło ciężko chodzic to swiadczy tylko mechaniku,nie ma takiej opcji przy dobrze zrobionej robocie pozdrawiam

PostNapisane: 17 lut 2013, o 00:58 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D-4D
potwierdzam, mi po wymianie z fabryki (coś ponad 220k km) zaczęło chodzić odrbinkę lżej i tak chodzi do tej pory od jakiegoś roku półtora i ok 50k km ;-)

PostNapisane: 20 lut 2013, o 15:03 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 1ZZ-FE 1.8 VVT-i
W zeszłym tygodniu wymieniłem sprzęgło w swojej Avce ( przebieg 160k km) na zamiennik Valeo. Pedał chodzi teraz mi miękko i delikatnie, tak więc teorie , że ciężkie sprzęgło to TTTM polecam odłożyć na bok.

PostNapisane: 26 lut 2013, o 21:40 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D-4D
no jest takie pierwsze wrażenie, że leciutko chodzi że hej! ale porównaj to sobie np do yarisa benzynki jeszcze w dodatku :-) obiektywnie, chodzi lżej niż przed wymianą, ale czy ciężko czy lekko, zależy do czego porównać :ok:

PostNapisane: 1 maja 2013, o 08:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis t25
Silnik: 2.0 d4d
Witam wszystkich, mam pytanie odnosnie sprzegla moze ktos bedzie zorientowany, mianowicie auto fajnie jezdzilo, pozniej stall OK 1,5 miesiaca pro postoju z rozpietym przewodem od sprzegla poniewaz by wymieniany name nowy, sprzeglo zostalo odpowietrzone I efektem jest tragicznie towards sprzeglo, robilem juz wszystko przewod jest OK pompka I wysprzeglik rowniez. Majstry stwierdzili ze docisk wymienilem docisk name luk nowy jest poprawa bo bierze wyzej ale co do lekkosci tragedia tray crazy wcisne I Noga odpada. Co moze byc przyczyna czy dwumas ma wplyw name lekkosc piracy? Czy nowy docisk moze tea byc wadliwy?

PostNapisane: 14 maja 2013, o 21:21 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 5
Marka: TOYOTA
Model: Avensis II T25 Wagon
Silnik: 1AZ-FSE 2L benzyna
Witam,
proszę uprzejmie o poradę czy ciężej pracujący pedał sprzęgła może wskazywać już na potrzebę wymiany tarczy sprzęgła, docisku, łożysko, może coś jeszcze ?
Czy może wystarczy coś tam odpowietrzyć, wyregulować?

Pedał pracuje na pewno ciężej niż w Lanosie mimo, że Lanos ma przejechane prawie 500tys.km i raz tylko miał wymieniane sprzęgło ale bez docisku przy 200tys.km.
W dodatku miałem okazję jeździć Nissan Qashqai +2 i tam pedał pracuje tak lekko, że wręcz noga wpadła mi pierwszym razem w podłogę - ale może tam jest inne rozwiązanie...

Pedał w Avensis troszkę trzeszczy - typowo są słyszalne takie 3 dźwięki podczas wciskania pedału.

Czytałem troszkę na forum o wymianie tulejek ale pytanie czy na razie dać sobie spokój czy szukać problemu (trzeszczenie i ciężka praca sprzęgła) w samym pedale (tulejki, smarowanie) czy od razu robić całe sprzęgło ?

I ostatnie jeszcze pytanko na temat sprzęgła: czy tutaj w benzynie jest dwu-masa czy zwykłe sprzęgło oraz czy zestawy Valeo są dobre ?

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 167tys.

PostNapisane: 14 maja 2013, o 23:36 
Guru
Guru

jest duzo na forum o pedale sprzegla... niestety t25 tak ma, sa tacy co robia dluzsza lape, inni smaruja tuleje po ktorej chodzi lozysko oporowe, inni twierdza ze po wymianie chodzi lzej ale wynika to z nasmarowania tej tulejki a nie z nowego docisku. warto odpowietrzyc i wymienic plyn, mozna nasmarowac tulejki, mozna je wymienic, mozna wd40... tu nie ma prostej recepty na sukces, nawet moja Zona sie przyzwyczaila

PostNapisane: 15 maja 2013, o 07:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
U mnie sprzeglo chodzilo umiarkowanie ciezko. Przynajmniej tak myslalem.
Wczoraj w swojej Avce wymienilem sprzeglo nie czekajac na gorsze czasy.
Koszt z robota to 750 zl ( robil mech z toyoty - znany juz mechanik z aso wroclaw - polecam) a efekt?
Teraz wiem w jakim bylem bledzie. Sprzeglo w avkach ma dzialac jakby wchodzilo w maselko. Bardzo delikatnie. I tak wlasnie teraz dziala.

PostNapisane: 15 maja 2013, o 08:15 
Moderator
Moderator

mi tez po wymianie chodzilo jak maselko, a potem znow wrocilo stare znane ciezkie wciskanie sprzegla, pozdr

PostNapisane: 18 maja 2013, o 23:55 
Coś wie...
Coś wie...

wrc napisał(a):
mi tez po wymianie chodzilo jak maselko, a potem znow wrocilo stare znane ciezkie wciskanie sprzegla, pozdr

Po jakim czasie wrc sprzęgło u Ciebie ponownie zaczęło ciężko pracować? Po ilu dniach, miesiącach a może przejechanych kilometrach?

Czy w moim T25 2L benzyna 1AZ-FSE jest dwu-masa? I czy gdzieś jest zbiornik wyrównawczy płynu sterowania sprzęgła ?

Czy to warto odpowietrzyć? Wymienić płyn?

PostNapisane: 19 maja 2013, o 07:32 
Spamer
Spamer

Pochwały: 880
Model: T25FL
Silnik: ADFTV
Nie ma 2masy.
Jest wspolny zbiorniczek hamulcow i sprzegla.
Trzeba wymieniac i odpowietrzac.

PostNapisane: 20 maja 2013, o 15:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dokładnie :D
A jak nie wiesz jak odpowietrzać to zerknij tu:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/sprzegla/odpowietrzanie-sprzegla/

PostNapisane: 20 maja 2013, o 21:50 
Moderator
Moderator

sunlux napisał(a):
wrc napisał(a):

Po jakim czasie wrc sprzęgło u Ciebie ponownie zaczęło ciężko pracować? Po ilu dniach, miesiącach a może przejechanych kilometrach?

To nie byly na bank dni, ale kiedys przesiadlem sie do innego auta i to zauwazylem, obecnie od wymiany sprzegla minelo pond 100 tys. km, tylko czesc z tego czasu sprzeglo dzialalo lekko. pozdr

PostNapisane: 23 maja 2013, o 13:51 
Coś wie...
Coś wie...

Model: avensis I
Rocznik: 1998
Silnik: 7A-FE
Ciężko pracujące sprzęgło to wina docisku (albo się kończy albo taką ma specifike pracy duży moment to będzie twardsze niż małej benzynie , znaczące różnice zależne od producenta) lub nie nasmarowanej tulejki od łożyska oporowego. Nic do tego nie ma odpowietrzenie wysprzęglika wręcz czym bardziej zapowietrzony tym pedał chodzi lżej tylko że nie działa przy okazji :)

PostNapisane: 1 lip 2013, o 08:37 
Coś wie...
Coś wie...

Witam.

Jakiś czas temu (chyba 1,5 miesiąca) napisałem, że po wymianie płynu sprzęgła pedał od tegoż sprzęgła zaczął pracować bardziej miękko i przestał trzeszczeć sam pedał sprzęgła. Była to jednak chwilowa sytuacja - po 2 dniach wszystko wróciło do normy - pedał zaczął pracował tak samo ciężko jak przedtem i jak zawsze ma takie 3 momenty trzeszczenia przy wciskaniu.

Jednak w wolnej chwili zdemontowałem plastikową osłonkę przy pedałach i lekko psiknąłem WD40 z długim dozownikiem na ośki pedału sprzęgła - to nic nie pomogło, tak samo trzeszczał.
Jednak nie dałem za wygraną ponieważ moim zdaniem to trzeszczenie dochodziło (na ile to można usłyszeć) z przegrody pasażer/silnik, psiknąłem jeszcze WD40 do tego otworu gdzie od strony kierowcy pod pedałami wchodzi siłownik sprzęgła.
I tu stał się cud, jak jeżdżę od 3-4 tygodni pedał sprzęgła przestał trzeszczeć i troszeczkę lżej pracuje.

Pozostało jeszcze takie piszczenie na zimnym silniku z okolic wysprzęglika (myślę że to docisk i łożysko) ale kiedy lekko autko się rozgrzeje również tego puszczenia nie ma.

Teraz mam wreszcie upragnioną ciszę podczas jazdy (najgorzej było w korkach), dodatkowo po wymianie pompy paliwa w baku radio zaczęło grać idealnie czysto bez zakłóceń.

Pozdrawiam.

PostNapisane: 19 sie 2013, o 13:29 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: D-4D
rng17 napisał(a):
Ciężko pracujące sprzęgło to wina docisku (albo się kończy albo taką ma specifike pracy duży moment to będzie twardsze niż małej benzynie , znaczące różnice zależne od producenta) lub nie nasmarowanej tulejki od łożyska oporowego. Nic do tego nie ma odpowietrzenie wysprzęglika wręcz czym bardziej zapowietrzony tym pedał chodzi lżej tylko że nie działa przy okazji :)

Czy da się jakoś nasmarować tulejkę bez oddzielania silnika i skrzyni? Na przykład tak, jak tu kolega opisał?
http://ww.w.avensis.info/viewtopic.php?f=24&t=9626&start=60#p300994

PostNapisane: 28 lut 2014, o 23:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis t25
Rocznik: 2004
Silnik: 1,8 benzyna
witam jestem tutaj nowy.. od miesiaca jestem posiadaczem t25 z 2004 roku problemem dla mnie jest ciezko dzialajacy pedal sprzegla tzn musze go mocno wcisnac i chcial bym zaznaczyc ze bierze mi dopiero okolo 4-5 cm od konca czy to moze byc jakas linka czy cos? czy poprostu sprzeglo do wymiany ??(przebieg 90tys Mil) z gory dziekuje za wszysktkie odpowiedzi :piwo:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]