TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 cze 2017, o 10:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2010, o 21:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ostatnio zauważyłem niepokojące objawy w skrzyni biegów (T27 1,8 benzyna)
przy dodawaniu delikatnie gazu słychać jakiś dziwny dźwięk z okolicy skrzyni biegów, coś jakby "wyło", taki dźwięk o wyższej częstotliwości, niezbyt głośny, ale mnie denerwuje
Jak dodam wiecej gazu, dźwięk znika.

dżwięk podobny jest do tego, jaki wydaje skrzynia przy hamowaniu silnikiem, ale jest bardziej świszczący,

czy ktoś miał może podobne objawy i wie coto może być.

Byłem ostatnio na przeglądzie, ale nie zrobili jazdy testowej i w związku z tym stwierdzili, że wszystko jet OK

Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2010, o 00:15 
Guru
Guru

Marka: Toyota
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Jedź do innego ASO skoro ci olali sprawę. Wszelkie dźwięki skrzyni mogą się okazać kosztowne także nie warto tego lekceważyć.

Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2010, o 13:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tak chyba zrobie, bo cały przegląd po 15 tys zajał mniej niż 1 godzinę, wliczając w to akcję serwisową z pedałem gazu

plus standoardowo czekanie na mycie samochodu ok 45 minut

Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2010, o 13:07 
Guru
Guru

Pochwały: 56
Marka: TOYOTA
Model: Corolla E16
Rocznik: 2015
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 VVTi
W którym to ASO taką lipę odstawiają?

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2010, o 12:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

na razie nie będę publicznie wystawiał złej opinii ASO, tym bardziej, że obsługiwał mnie inny doradca niż zwykle, i generalnie podczas poprzednich wizyt w ASO zawsze byłem zadowolony, to pierwsza wpadka i każdemu należy dać szansę na poprawę, więc pojadę do nich jak będzie mój dotychczasowy doradca serwisowy, zobaczymy co on na to powie.

Poza tym nie ma co panikować, jest na gwarancji, jak padnie skrzynia to przynajmniej nie będzie problemu z diagnozą

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 20:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Żonka właśnie wróciła z akcji serwisowej, w trakcie której zgłosiła, że bieg 1 i wsteczny w skrzyni biegów haczą - do tego stopnia, iż czasem nie może cofnąć lub ruszyć. W odpowiedzi, od wyraźnie zirytowanego zawracaniem głowy serwisanta usłyszała: "wszystko jest w porządku - bez testowania auta na drodze... ??? " Powiedziała, że w takim razie zorientuje się na forum czy faktycznie jest wyjątkiem ??? . Cóż, Pan nie wzruszony oświadczył, że w Avensis to nie możliwe. Gdy usłyszał, iż koleżance w Auris dzieje się to samo, powiedział: "Auris miewa taką wadę, ale Avensis NIE!!!"
W związku z powyższym mam do koleżanek i kolegów pytanie: jak się mają Wasze skrzynie w T27? Mojej żony nie za dobrze.
Jestem zirytowany ponieważ nawet nie przyjęli tego zgłoszenia formalnie.
Duży minus ASO z mojego miasta.

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 21:52 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27
Silnik: benzyna 1.8 148 KM
U mnie jedynka i wsteczny czasami haczą.
Z tym że jedynka sporadycznie.

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 21:58 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Marka: Avensis
Model: T27
Silnik: 1.8 147KM
Ja nie mam narazie takich objawów, ale potraktowanie przez ASO tak poważnego problemu zakrawa na wściekłość ( olali bo kobieta przyjechała ,czy jak?) bardzo duży minus dla " tego "ASO a jest jeszcze jakis inny serwis w twoim mieście? Dlaczego nie zrobiono jazdy próbnej żeby sprawdzić zgłaszany problem? niepojęte!

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 22:49 
Guru
Guru

Może nie wciska do końca sprzęgła?
U mnie nie było ani jednego takiego przypadku.

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 23:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 3
Silnik: 2.2 + BOX
MarekPol napisał(a):
Żonka właśnie wróciła z akcji serwisowej, w trakcie której zgłosiła, że bieg 1 i wsteczny w skrzyni biegów haczą - do tego stopnia, iż czasem nie może cofnąć lub ruszyć. W odpowiedzi, od wyraźnie zirytowanego zawracaniem głowy serwisanta usłyszała: "wszystko jest w porządku - bez testowania auta na drodze... ??? " Powiedziała, że w takim razie zorientuje się na forum czy faktycznie jest wyjątkiem ??? . Cóż, Pan nie wzruszony oświadczył, że w Avensis to nie możliwe. Gdy usłyszał, iż koleżance w Auris dzieje się to samo, powiedział: "Auris miewa taką wadę, ale Avensis NIE!!!"
W związku z powyższym mam do koleżanek i kolegów pytanie: jak się mają Wasze skrzynie w T27? Mojej żony nie za dobrze.
Jestem zirytowany ponieważ nawet nie przyjęli tego zgłoszenia formalnie.
Duży minus ASO z mojego miasta.

Potwierdzam z jedynka. Zglosilem do na pierwszym przegladzie przy 15tys. Kazali przyjechac po tydoniu, ze bedzie jakis specjalista:) Posprawdzali - powiedzili, ze jest problem z wbiciem jedynki jezeli nie wcisne do konca sprzegla. Mowie, ze jestem po przesiadce na avena z opla (tam dociskanie sprzegla bylo norma) - ale ok - mowie potestuje. Jezdze juz tak ok 2 tygodnie - dociskam to sprzeglo na maxa i juz nieraz mialem sytuacje, ze niestety ciezko wrzucic jednynke - trzeba sie szarpac ze skrzynia.
Ale nie zostawie tak sprawy - w koncu za 140 tys oczekuje normalnej skrzyni.

P.S Odosnie wstecznego to nie zauwazylem problemow - tak samo jak inne biegi (tam wszsytko dziala OK).

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 01:05 
Stara się...
Stara się...

Mam to samo z 1-ka i czasami wstecznym. Tez bede reklamowal przy przegladzie. Ponad 100k pln i taki bubel

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 06:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 0
Silnik: 1.6 benzyna
Też potwierdzam problemy w mojej Ave z jedynką i wstecznym , a jeśli chodzi o sprzęgło to na 100 % dociskam do końca, zwracałem na to uwagę, strasznie mnie to wkurza i przy najbliższej wizycie w serwisie mam także zamiar podjąć temat

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 09:26 
Zaawansowany
Zaawansowany

Silnik: 2.2 + BOX
trojpak napisał(a):
Też potwierdzam problemy w mojej Ave z jedynką i wstecznym , a jeśli chodzi o sprzęgło to na 100 % dociskam do końca, zwracałem na to uwagę, strasznie mnie to wkurza i przy najbliższej wizycie w serwisie mam także zamiar podjąć temat

Czyli jednak wiecej ludzi ma z tym klopoty. Jak pytalem w ASO czy ktos zglaszal podobny problem - to mi powiedzieli, ze NIE.

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 09:42 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: toyota
Silnik: 1.6 benzyna
Nie wnoszę uwag. Moja skrzynka pracuje ok.
Haczenie raz na kilkaset przy wstecznym mam w nosie. Bywa i tyle

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 09:42 
Coś wie...
Coś wie...

natterr napisał(a):
Jak pytalem w ASO czy ktos zglaszal podobny problem - to mi powiedzieli, ze NIE.

Nie mogło być inaczej, bo:

1. Toyoty są przecież niezawodne,
lub
2. Wszyscy użytkownicy Toyot wcześniej jeździli poldkami i ładami, a tam niewchodzenie biegów było normą więc nie zgłaszali problemów.

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwi 2010, o 08:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

tomi 71 napisał(a):
Ja nie mam narazie takich objawów, ale potraktowanie przez ASO tak poważnego problemu zakrawa na wściekłość ( olali bo kobieta przyjechała ,czy jak?) bardzo duży minus dla " tego "ASO a jest jeszcze jakis inny serwis w twoim mieście? Dlaczego nie zrobiono jazdy próbnej żeby sprawdzić zgłaszany problem? niepojęte!

Stąd napisałem post. Niestety najbliższy jest 40 km dalej. Widzę, że nie tylko w toyce mojej żony haczy 1 i wsteczny i identycznie jak u niej wsteczny stanowi większy problem. Żonka robi mi już wymówki, że namówiłem ją aby przesiadła się na avkę z cytrynki - tam biegali koło niej jak cennego jajeczka :-D . Chyba francuzkie stndardy są inne niż japońskie - jeśli o obsługę chodzi oczywiście :-)

[ Dodano: 2010-04-25, 09:02 ]
Jezdze juz tak ok 2 tygodnie - dociskam to sprzeglo na maxa i juz nieraz mialem sytuacje, ze niestety ciezko wrzucic jednynke - trzeba sie szarpac ze skrzynia.
Ale nie zostawie tak sprawy - w koncu za 140 tys oczekuje normalnej skrzyni.

Ja poczekam, aż nazbiera się więcej opinii, wydrukuję je i z tym udam się do serwisu. Konsumenci działający grupowo mogą więcej załatwić - ostatnio przerobił to Renault.

CIERPLIWOŚCI - Z NASZEGO KRAJU DA SIĘ ZROBIĆ NORMALNY TYLKO TRZEBA COŚ ROBIĆ. :ok:

p.s.
Kiedyś byłem na szkoleniu związanym z reklamacjami na, którym byli przedstawiciele centrali Renault - głównie interesowało ich jak "wykolegować" konsumenta po naprawie wykonywanej pod koniec okresu gwarancyjnego. chodziło o to, że nowo montowane części są objęte normalnym okresem rękojmii. Myślicie, że w Toyocie jest inaczej?... ???

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwi 2010, o 10:09 
Coś wie...
Coś wie...

MarekPol napisał(a):
dociskam to sprzeglo na maxa i juz nieraz mialem sytuacje, ze niestety ciezko wrzucic jednynke - trzeba sie szarpac ze skrzynia.

Obserwując moją skrzynię zauważyłem, że bieg wchodzi bez problemu zawsze po powtórnym wciśnięciu sprzęgła. A sprzęgło wciskam uważnie - do końca.

Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2010, o 23:31 
Stara się...
Stara się...

Marka: Biala_T27
Model: Wagon Premium + box
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 D4D - 150 KM
Drodzy forumowicze - ja mialem za to problem z 2 biegiem bo haczyl na zimnym silniku szcegolnie w zimie - inne biegi tez jak troche sprzegla nie docisnalem.
W serwisie kazalem odpowietrzyc hydraulike i dalej nic - w koncu podnioslem sobie pedal sprzegla wyzej - przede wszystkim mozna zmniejszyc luz bo jest dosc duzy. Po tym i bez zadnej laski (wystarczy klucz 10 i 13 mm) rozwiazalem definitywnie problem z jakimkolwiek biegiem :)

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2010, o 19:54 
rafalko napisał(a):
Drodzy forumowicze - ja mialem za to problem z 2 biegiem bo haczyl na zimnym silniku szcegolnie w zimie - inne biegi tez jak troche sprzegla nie docisnalem.
W serwisie kazalem odpowietrzyc hydraulike i dalej nic - w koncu podnioslem sobie pedal sprzegla wyzej - przede wszystkim mozna zmniejszyc luz bo jest dosc duzy. Po tym i bez zadnej laski (wystarczy klucz 10 i 13 mm) rozwiazalem definitywnie problem z jakimkolwiek biegiem :)

Dzieki za typa :ok: . Bo wlasnie ta dwojka tez mi czasami chaczy. Sprawdze czy cos to da

Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2010, o 23:03 
Stara się...
Stara się...

Marka: Biala_T27
Model: Wagon Premium + box
Silnik: 2.0 D4D - 150 KM
Visitor1230 - z tym pedalem Toyota tez dala d.... Najjpierw zlikwiduj luz i sprawdz - uwazaj zeby nie przegiac bo wysprzeglik bedzie zawsze delikatenie pracowal no i szkoda sprzegla.
Jak ci pojdzie to od spodu zobaczysz tez ogranicznik jałowego polozenia pedalu - pociagnij mocniej pedal w gore i sie odegnie (oczywiscie na tyle zeby uzyskac przynajmniej minimalny luz pedalu). Minusem jest to ze pedal poszedl 1 cm wyzej i trzeba sie przyzwyczaic do jego wysokosci (jak porownasz z hamulcem to zobaczysz o co chodzi), ale lepiej tak niz miec problem ze wrzucaniem biegow...

Powodzenia i napisz rezultat.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 13:36 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 8
Model: Avensis T22 Wagon
Rocznik: 2000
Silnik: 4A-FE + LPG 4gen.
A wsteczny w T27 jest synchronizowany czy nie?

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 19:01 
Guru
Guru

Tradycyjnie w Toyocie czyli NIE. Ehh kiedy oni się nauczą, że nie zawsze można się zatrzymać żeby włączyć wsteczny...

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 19:29 
Mistrz
Mistrz

Schwefel napisał(a):
Tradycyjnie w Toyocie czyli NIE. Ehh kiedy oni się nauczą, że nie zawsze można się zatrzymać żeby włączyć wsteczny...

No to wszystko jasne - a w przypadku jedynki może też przesadzili z blokadą? Mnie to czasami szlag z tym bierze - na dwójce zamuli, a jedynka nie wchodzi bo trzeba się praktycznie zatrzymać - no ale ja już jedżę prawie zabytkiem ;)

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 20:02 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ
Potwierdzam problemy z wstecznym i jedynką w T27.Myślałem,że w pośpiechu nie dociskam sprzęgła,ale kiedyś na spokojnie próbując wyjechać z garażu nie dałem rady wrzucić wstecznego mimo,że wciskałem pedał dość mocno.Zgłosiłem sprawę na pierwszym przeglądzie,coś tam podobno sprawdzali i stwierdzili,że wszystko jest OK.
Szef serwisu na koniec dał mi radę aby w takiej sytuacji puścić sprzęgło i wcisnąć je jeszcze raz,sprawdziłem to kilka razy i rzeczywiście się sprawdza,ale nie sądzę aby to było wyjście z sytuacji.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 20:28 
Coś wie...
Coś wie...

wawa69 napisał(a):
Szef serwisu na koniec dał mi radę aby w takiej sytuacji puścić sprzęgło i wcisnąć je jeszcze raz,sprawdziłem to kilka razy i rzeczywiście się sprawdza,ale nie sądzę aby to było wyjście z sytuacji.

No tak, a przy poważniejszej usterce będą pewnie radzić, żeby wysiąść, wypić herbatę, wsiąść i spróbować raz jeszcze.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 20:59 
Guru
Guru

anabolo napisał(a):
Mnie to czasami szlag z tym bierze - na dwójce zamuli, a jedynka nie wchodzi bo trzeba się praktycznie zatrzymać
W nowym jest taka samo, no może odrobinę mniej siły trzeba włożyć żeby wbić jedynkę np jak się powoli toczymy do świateł. No ale takie życie na manualu, trzeba było brać CVT i byśmy na co innego narzekali :jezyk:

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 21:33 
Mistrz
Mistrz

wawa69 napisał(a):
Potwierdzam problemy z wstecznym i jedynką w T27.Myślałem,że w pośpiechu nie dociskam sprzęgła,ale kiedyś na spokojnie próbując wyjechać z garażu nie dałem rady wrzucić wstecznego mimo,że wciskałem pedał dość mocno.Zgłosiłem sprawę na pierwszym przeglądzie,coś tam podobno sprawdzali i stwierdzili,że wszystko jest OK.

Heh - tak pisali też w instrukcji od T22 i w praktyce nieraz tak trzeba robić - a od w T27 też tak jest (mam na myśli opis w instrukcji)?

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 12:36 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
To są włąśnie wspaniałe rady które zawsze skutkują... to tak jak z komputerem...jak sie coś dzieje to najlepiej zrestartować, a przyczyna napewno błacha.

PostNapisane: 18 lis 2015, o 09:02 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 1.8 benzyna
Witam,
Temat jest już dość stary ale chciałbym wrócić do niego. Ja również mam problemy z wstecznym i jedynką w T27 (biegi haczą). Szczególnie ta jedynka mnie irytuje. Zdarzyło mi się ze dwa razy nie ruszyć w tempo na skrzyżowaniu po zmianie świateł bo nie mogłem wbić jedynki (wciskałem nawet kilka razy sprzęgło!). W takim aucie nie powinno to mieć miejsca. W ASO nie widzą problemu (ten typ tak ma). Jeździłem T22 i T25 ale w T27 skrzynia jest najgorsza!
Czy ktoś może znalazł jakiś patent na poprawę sytuacji. Domyślam się, że wymiana oleju w skrzyni nie pomoże. Czy po wymianie sprzęgła ktoś zauważył poprawę (może częstsza wymiana)?

PostNapisane: 3 lut 2016, o 21:33 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 24
Model: Yaris II TS
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 2ZR-FE
kempes - udało Ci się uporać z problemem?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]