TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 sie 2017, o 13:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 wrz 2016, o 14:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 diesel
Kolego Enesen pod akumulatorem znalazłem tylko coś co przypomina pompkę w gaźniku od komara srebrną. A odnośnie wybieraka to biały plastik rusza się dookoła 1mm tylko jak wrzucam 5/6 bieg to idzie w dół. Czy tak ma być?

PostNapisane: 25 wrz 2016, o 23:16 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis t25 , t27
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8 benzyna
miki-1982 napisał(a):
czesc,
a ja mam problem poniewaz kupilem auto jakies 6 tygodni temu z przebiegiem 140tys km. Okazalo sie wczoraj wieczorem ze nie moge wrzucic innego biegu niz 3, 6 i wstecznego. ogladal to znajomy i po odlaczeniu linek od skrzyni wciaz nie mogl zalaczyc innych. Auto zostalo odcholowane do serwisu toyoty i jestem ciekaw co powiedza. Auto nie wydawalo wczesniej zadnych mechanicznych dzwiekow, ciesze sie ze mam wykupione ubezpieczenie. Odezwe sie jak magicy wydadza diagnoze.

Troche pozno odpowiedz na problem zamieszczam, szczegolow nie podam poniewaz ich nie dostalem. Diagnoza skrzynia, zregenerowana ale co nie powiedziano, dziala. Jesli ktos bedzie mial problem z haczacymi sie biegami polecam sprawdzic ciegla/linki cokolwiek odpowiada za prawidlowe dzialanie wybierania biegow, prawdopodobnie moja skrzynie wlasnie to zabilo a raczej poprzedni wlasciciel bez wyobrazni. Pozdrawiam.

PostNapisane: 7 kwi 2017, o 11:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 Diesel
Potwierdzam to co wcześniej napisali o nie wchodzeniu jedynki :tak: ! Winowajcą jest luz na wybieraku. Trzeba zdemontować tunel i najlepiej odkręcić wybierak i od strony pasażera wywiercić otwór (ja wierciłem na 4,5 mm przy czym ten biały plastik w środku wybieraka trzeba wcisnąć i przewiercamy czarny plastik i później ten biały co jest wewnątrz a następnie nagwintowałem całość na gwint m6 i skręciłem śrubą imbusową 6). Ważne żeby ten biały plastik był na sztywno i się nie podnosił do góry przy zmienianiu biegów :-D Po takim zabiegu biegi wchodzą elegancko i nie ma problemów haczeniem przy wrzucaniu jedynki :jupi: . Szkoda że nie zrobiłem foto porady ale poniżej macie link do pdfa jak rozebrać tunel krok po kroku!! :piwo:

Link: http://www.toyota-tech.eu/aimuploads/%7B1F620D20-7D7B-1863-D82C-F72131F57D7B%7D/Avensis_USB_PZ473_00267_00_AIM_001_248_0.pdf

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]