TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 lis 2017, o 13:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 gru 2013, o 22:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensiss
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0 TDI
Witam, ja mam avke z 1999r 2.0 TD i od dłuższego czasu juz dokucza mi pewnien problem. mianowicie po uruchomieniu samochodu auto wpada w wibracje i słychać klekotanie silnika. wibracje z silnika są na tyle mocne ze czesie całą kabiną auta. takie objawy ma na niskich obrotach cos do ok 2000 obr potem są mniejsze. co to może być???

PostNapisane: 14 gru 2013, o 10:50 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 88
Marka: Toyota
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Silnik nierówno pracuje? Bo dziwnie to napisałeś, jeśli silnik dziwnie pracuje to może być, że wtrysk kuleje lub coś z kompresja na jednym cylindrze. Jeśli nie to poduszki silnika i koło zamachowe to najczęściej jest przyczyna czegoś takiego. Możesz skręcić wideo i wrzucić na Youtube to chłopaki coś więcej ci powiedzą.

PostNapisane: 15 gru 2013, o 16:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensiss
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0 TDI
silnik chodzi równo tylko dość głośno i "klekocze" na wolnych obrotach tak jak traktor, najwieksze drgania ma na postoju ok 800obr przy dodaniu obrotów drgania maleją ,wiem ze to w sumie moze byc wszystko :P podejrzewam to co napisałeś ale jakby to był wtrysk czy kompresja to czy nie traciłby mocy przy przyspieszaniu? postaram sie jakoś filmik skręcic i wrzucić w najbliższym czasie

PostNapisane: 16 gru 2013, o 21:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Model: d4d 2,0 D
Rocznik: 2002
Silnik: 2,0 D kombi
witam . może ktoś z kolegów miał podobne objawy: chodzi o samochód toyota avensis d4d 2 l D 110 km 2002 r. Objawy narastają stopniowo od kilku tygodni, aktualnie jest już bardzo źle i auto od kilku dni stoi na warsztacie i mechanicy są trochę zmieszani. ale do rzeczy- przy prędkości 60 km/h samochód dostaje takich wibracji że mam wrażenie że się zaraz rozleci, nie ma szans zobaczenia czegokolwiek w lusterkach. Wibracje ustają po wciśnięciu sprzęgła. Sprawdzono całe koła, opony i luz na przegubach, poduszki silnika i nic. Przy skrętach nic nie strzela, źródło wibracji jest w przedniej części samochodu. Nieraz miałem wrażenie jakiegoś tarcia przy jeździe na wprost ale nie ma reguły kiedy się to dzieje. Przy oględzinach auta widać było rozwaloną gumę przy półosi wychodzącej ze skrzyni( nie wiem czy to ma związek). W tym roku byłem w Chorwacji i zrobiłem prawie 3 tyś km, momentami wyło mi w kole ale po jakimś czasie przestawało przy delikatnych skrętach( chyba łożysko). W końcu przestało i tak co kilkaset km. Odkąd wróciliśmy do Polski cisza. Jęli ktoś ma wiedzę która może w jakiś sposób pomóc z góry dziękuje. jeżdżę autem zastępczym święta i ferie za pasem... :-( masakra

PostNapisane: 16 gru 2013, o 21:52 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Ma znaczenie na ktorym biegu jedziesz? pozdr

PostNapisane: 16 gru 2013, o 23:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

wydaje mi się , że 4 i 5. Nie mam aktualnie jak tego potwierdzić i nie wiem czy na 4 bardziej czy na 5 . Masz jakieś podejrzenia?? Wiem że mechanicy chcą sprawdzić półosie i rozebrać przeguby , ale mimo że warsztat ma już kilkanaście lat to nie mają doświadczenia z toyotami... i nie wiem za bardzo co robić na co się przygotować.. pozdrawiam

PostNapisane: 16 gru 2013, o 23:41 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Model: AvensisT22
Rocznik: 2000
Silnik: D4d
Przy prędkości około 60 km/h wibracja największa. Obstawiam przegub wewnętrzny/półoś, tym bardziej,
że wspominałeś o rozerwanej gumie tego przegubu. Na początku objaw przy ruszaniu.
Później coraz gorzej, jakby się je hało na owalnych kołach.
Tak było u mnie, a w związku z tym, że u mnie jest bardziej problematycznie, ponieważ dłuższy jest przegub wewnętrzny,
który jest niedostępny = wymieniałem całą półoś ze wzmocnionymi przegubami.
Firma z Torunia zajmująca się regeneracją "Motomax"
Koszt całej półosi nie mały ale mamy dodatkowo przegub zewnętrzny, który w razie w można zamontować
z drugiej strony auta. Ten z Motomaxu powinien wytrzymać dłużej od tego nie zmienianego.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 17 gru 2013, o 08:11 
Moderator
Moderator

Z pierwszego postu zrozumialem ze polosie sa juz sprawdzone. Jezeli tak nie jest to niech je sprawdza, i to ze to Toyota nie ma znaczenia, polos jest polos. pozdr

PostNapisane: 17 gru 2013, o 18:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

dzięki za podpowiedzi. będę coś wiedział-dam znać, mam nadzieje że to nie półosie bo finansowo nie jestem przygotowany:/

PostNapisane: 21 gru 2013, o 22:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

dziś rozebrali półoś i krzyżak w przegubie bardzo wyrobiony, nie wiecie czy można kupić sam krzyżak czy tylko przegub w całości?? poza tym guma rozerwana i zero smarowania . jutro giełda samochodowa jak nie to allegro w normalnych hurtowniach niedostępna część tylko serwis. przynajmniej u mnie na śląsku. ponoć można kupić półoś z przegubem w dobrym stanie używkę za 200 zł. w Gliwicach na giełdzie sam. jutro sprawdze dostepność.

PostNapisane: 22 gru 2013, o 17:35 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Model: AvensisT22
Silnik: D4d
Miałem racje niestety.
Używka lepsza nie będzie.
Jak masz czas wyślij do Torunia jeśli to jest ten niedostępny przegub.
Jak wspomniałem ja kupiłem całą półoś ale możesz u nich zregenerować przegub.

PostNapisane: 11 mar 2015, o 11:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis T22
Rocznik: 2003
Silnik: D4D
Witam, mam podobny problem z drżeniem budy w t22 d4d 2001r.
1. Auto bardzo drgało na wstecznym. Zerwana była przednia poduszka silnika. Po wymianie drgania były ale delikatne. (Efekt zadowalający)
2. Po pół roku wymieniłem już dwumas na jednomas, (ogólnie był już rozwalony) i tylną poduszkę silnika(lekko naderwana) a łatwo było wymienić bo skrzynia była wyjęta. Auto znacznie mniej drga na biegu jałowym, oraz tak jakby troszkę łatwiej miał odpalić.

Auto ciągle drga podczas ruszania, szczególnie pod góre jak silnik obciążony.
Ostatnio stanąłem prawym kołem na wysepce parkując i auto na postoju przechylone w lewo zaczęło się trząść prawie jak podczas ruszania. Wiec myślę że to może być poduszka. Doradzi ktoś która? Lewa prawa?
Jak sprawdzić prawą poduszkę silnika? (olejowa poduszka)
Mam delikatnie mokry blok silnika naprzeciwko niej.
Jeżeli się uszkadza to ten olej z niej się sączy, spływa po niej na dół czy raczej tryska na tyle żeby zachlapać blok silnika.
Z którego miejsca się wydostaje ten olej, potrafi ktoś określić?.

Prawa poduszka kosztuje 230 zł zamiennik Yamato wiec w ciemno wolałbym nie inwestować... Obrazek

PostNapisane: 12 mar 2015, o 19:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis T22
Rocznik: 2003
Silnik: D4D
Dzisiaj zrobiłem zdjęcia, jest to prawa strona. częsciowo mokra jest pokrywa rozrządu.
Podpowie ktoś z czego to się mogło wziąć? poduszka olejowa, coś pod rozrządem?
Dokładniej sprawa wygląda tak:

Obrazek Obrazek

PostNapisane: 12 mar 2015, o 20:36 
Moderator
Moderator

Nie wiem czy to ma cos z wibracjami nadwozia wspolnego ale lepiej uchyl te obudowe i zobacz co i jak. pozdr

PostNapisane: 28 mar 2015, o 13:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: liftback
Silnik: 2.0 D4D 1CDFTV
Witam!
Od kilku dni jestem posiadaczem Avensisa 2.0 D4D
Wszystko ładnie pięknie...... ale jest jedno ale :)
Silnik na wolnych obrotach wpada w wibracje, drży cała karoseria :/ jak tylko dodam delikatnie gazu drgania ustępują.
Silnik drga bez względu ja to czy wcisnę sprzęgło czy nie
Co może być przyczyną?
Gdzie patrzeć co sprawdzać?
Może jakieś fotki?
Miał może ktoś taki przypadek?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie

PostNapisane: 28 mar 2015, o 21:51 
Moderator
Moderator

Moze byc kolo dwumasowe, u mnie to bylo kolo :-)

PostNapisane: 3 kwi 2015, o 12:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: liftback
Silnik: 2.0 D4D 1CDFTV
A może jakaś poduszka?
Wszyscy od razu "dwumasa"!!!
W tych samochodach nic innego się nie psuje tylko ta nieszczęsna "dwumasa"?
Pozdrawiam

PostNapisane: 20 mar 2017, o 22:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Model: Avensis t22
Silnik: 2.o d4d
witam odświeżam temat bo już w kropce jestem może wy mi pomożecie
mam avke 2000r 2.0 d4d i problem z drganiami podczas przyśpieszania o dziwo owe drgania występują tylko na 2 i już mniej na 3 biegu na wyższych biegach drgania nieodczuwalne najbardziej czuć je gdy dodaje gazu z małej prędkości przedział 20-50 i w granicach 1700-2200 obrotów powyżej tej prędkości i obrotów drgania ustają przy jeżdzie tak 100-110 km/h czuć też drgania ale jakby innego typu i mniejszym natężeniu, drży karoseria na kierownicy nic nie czuć i mam wrażenie jakby to była prawa strona
wymieniłem już poduszkę silnika przód bo mechanior stwierdził że rozerwana i tak było reszta poduch niby ok, przeguby wewnętrzne lewy i prawy w tym prawy razem z łożyskiem podpory półosi,tuleje wahacza,opony wywarzane dwa razy , zmiana ogumienia (w tym sprawdzone u ojca bo też ma avke i u niego wszystko ok )zmiana kół z tyłu na przód też nic nie pomogła,łożyska kół bez luzów przód i tył,poduszki amortyzatorów tył też wymieniłem i tuleje wahacz wzdłużnego tył,dwumasa raczej ok brak oznak uszkodzenia typu drżenie pedału sprzęgła czy też wibracji na luzie przy jakichkolwiek obrotach brak też jakis odgłosów niepokojących ze strony silnika jak i skrzyni
co to może być bo już głupieje a mechaniorzy myślą że już jakoś fobie mam
aaa i jeszcze przy bardzo wolnej jeżdzie (toczeniu się) wrażenie jakby koło prawe było krzywe jakieś dziwne bujanie z podijaniem dodam że tarcze nowe i układ chamulcowy sprawdzony i przesmarowany
Gdy auto podniesione na podnośnikach drgań nie czuć i jak sie włączy na bieg nie widać też żadnych bić na kole czy czymś takim

PostNapisane: 20 mar 2017, o 23:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2007
Silnik: 2,2 150KM
Sprzedaj to coś póki jeszcze jeździ. Mi po roku jebla skrzynia zrobię i sprzedał ten japoński badziew. Ty zrób to samo [WINKING FACE]

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 21 mar 2017, o 18:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

toine napisał(a):
Sprzedaj to coś póki jeszcze jeździ. Mi po roku jebla skrzynia zrobię i sprzedał ten japoński badziew. Ty zrób to samo [WINKING FACE]

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

żebyś wiedział że tak zrobię jeżdźe ty statkiem ponad rok i tak mi już dojadła że rzygam nią w swoim życiu przerobiłem już z 50 aut ale to to porażka ja hu...j nigdy więcej toyoty a ceny za części kosmos !!! badziew badziew badziew
i z tego co czytam to i nowsze modele to kupa łajna morał jeden kuta..suwa

PostNapisane: 25 mar 2017, o 21:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, ponownie jak koledzy mam problem z półosiami. Nabyłem na aukcji lewą i prawą. Po wyjęciu krótszej okazało się, że nowa nie wchodzi do skrzyni. Nie wiem czy to błąd ze strony sklepu (raczej są solidni), czy mam jakąś hybrydę w samochodzie.

Toyota T22 2.0 D4D 110 KM

http://www.fotosik.pl/zdjecie/9e48d61615bfec7b

Poniżej dane z TOYODIY, ale teraz bez obrazków nie mogę się odnaleźć.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/227fcef73c355bdd

PostNapisane: 26 mar 2017, o 19:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

tarnos10 napisał(a):
Witam, ponownie jak koledzy mam problem z półosiami. Nabyłem na aukcji lewą i prawą. Po wyjęciu krótszej okazało się, że nowa nie wchodzi do skrzyni. Nie wiem czy to błąd ze strony sklepu (raczej są solidni), czy mam jakąś hybrydę w samochodzie.

Toyota T22 2.0 D4D 110 KM

http://www.fotosik.pl/zdjecie/9e48d61615bfec7b

Poniżej dane z TOYODIY, ale teraz bez obrazków nie mogę się odnaleźć.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/227fcef73c355bdd

jeżeli chodzi ci o lewą str tą od kierowcy to występowały dwa rodzaje przegubów wewnętrzych włąśnie tych co wchodzą do skrzyni (ostatnio też zmieniałem i to przerobiłe) różnica jest taka że jeden jest krótszy a długi dłuższy i ma kanały smarujące w średnicy i żebach nie ma różnicy jężeli masz po 2000r to najprawdopodobniej masz krótki przegów chociaż ja mam avke 2000r i był zamontowany dłuższy z kanałami smarującymi

PostNapisane: 28 mar 2017, o 08:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Koledzy może macie jakieś źródełko gdzie można kupić (poza serwisem) półosie do D4D 2.0 z2000 z tym dłuższym czepieniem/ na allegro wszystko z krótkim.

PostNapisane: 28 mar 2017, o 09:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

tarnos10 napisał(a):
Koledzy może macie jakieś źródełko gdzie można kupić (poza serwisem) półosie do D4D 2.0 z2000 z tym dłuższym czepieniem/ na allegro wszystko z krótkim.

siemanko pisałeś do mnie czy wymieniłem półosie czy same przeguby ,a wiec wymieniłem same przeguby chodź serwis twierdził że przegubów się nie wymienia samych tylko półośki to samo do przeguba zewnętrznego oczywiście bujda bo normalnie się wymienia wewnętrzny i zewnętrzny
tu masz link do źródła gdzie ja zakupiłem
prawy http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-to ... 48256.html
lewego też mają na pewno, ja mimo że nie znalazłem na aukcji u nich to zakupiłem i to nawet niedawno bo aukcja wypadła zadzwoń podaj dane auta i wszystko ci dobiorą i doradzą z tego co pamiętam za lewy zapłaciłem 197zł bodajrze

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]