TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 28 cze 2017, o 00:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 cze 2013, o 18:17 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Czarny plyn z ukl. sprzegla to norma, najgorzej jest na pocztaku, ja do tej wymiany przelewam poziom i wtedy sie tak szybko nie zapowietrzy, ale w t22 mam latwiej bo zborniczek jest osobno. pozdr

PostNapisane: 6 cze 2013, o 19:33 
Spamer
Spamer

Pochwały: 394
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyna
Tak właśnie myślałem,że ten zbiorniczek jest z jakąś grodzią oddzielającą płyn hamulcowy od sprzęgłowego bo jak kończyły mi się klocki i płyn był na minimum dolałem i miałem z lewej strony zbiorniczka pomiędzy min a max a z prawej strony nadal minimum.A te sitko rzeczywiście się nie wyciąga...też chciałem je wyciągnąć i to sprawdzić ale lipa...nie da rady.
Teraz po wymianie tarcz i klocków oraz płynu w ukł. hamulc. oraz sprzęgł. mam zalane ponad max....widać płyn w sitku..żeby i tutaj i tutaj nie zabrakło ;-)

PostNapisane: 18 lut 2015, o 11:21 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 4
Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS
Rocznik: 2004
Silnik: 1ZZ-FE
Witam. Pojawiły się u mnie kłopoty ze sprzęgłem. Problem to szarpanie które występuje podczas ruszania na 1 biegu. Zauważyłem to wcześniej ok 2 lat temu w trasie. W jednej chwili nie mogłem płynnie ruszyć - szarpało autem jakby koła się ślizgały. Zdarzyło mi się to jeszcze kilka razy ale zawsze w długiej trasie typu wakacje i dystans powyżej 200 Km w jedną stronę, lato czy zima bez znaczenia. Obecnie zaczęło mi się to częściej przytrafiać nawet na dystansie 2-3 Km, nieraz 1-3 razy w tygodniu a nieraz miesiąc bez objawów. Jak myślicie czy to sprzęgło się kończy czy może zapowietrzony wysprzęglik bądź jego awaria? Auto ma na liczniku 200 tyś. km. Płyn hamulcowy wymieniany pół roku temu po wakacjach gdzie występowało szarpanie, od tego zacząłem.Co radzicie?

PostNapisane: 21 lut 2015, o 11:57 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 11
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: d4d 2,0 116km 1CDFTV
Poduszki skrzyni biegów
Poduszki silnika
Przeniesienie napędu
Możliwe uszkodzenie zespołu sprzęgłą

Piszesz, że dwa lata temu a więc dawno. Może być ale nie musi,że coś dzieje się ze sprzęgłem, taka jazda może skończyć się nagłym unieruchomieniem auta. Zaniedbanie doprowadzi do złej reputacji marki Toyota. :)
Osobiście zrobiłbym tak:

Odpalam silnik zaciągam ręczny i wrzucam np: 3 bieg. Delikatnie spuszczam sprzęgło, silnik ma zgasnąć nie wydając złych odgłosów ze skrzyni. Jeżeli będzie coś nie tak trzeba się tym zając jak najszybciej.

Może też być tak, że w okolice tarczy sprzęgłowej dostaje się olej z simeringu. Powoduje chwilowe szarpanie. To ciężki temat do zbadania poprzez forum. Ale sprawdz jak napisałem. I daj znać. Pozdrawiam.

PostNapisane: 22 lut 2015, o 10:40 
Stara się...
Stara się...

Dzięki za odpowiedź. Wczoraj odpowietrzyłem dla pewności wysprzeglik, może ten zabieg coś zmieni. Dam znać czy się coś poprawiło. Samo sprzęgło bierze ok 2 cm od podłogi, na zaciągniętym ręcznym to i z dwójki gaśnie, dlatego jeszcze szukam dookoła bo może się okazać ze sprzęgło jest jeszcze w dobrym stanie a samo oddanie do mechanika na jego wymianę wiąże się z niemałą kwotą. Jeśli problem będzie się powtarzał to chyba nie będę miał wyjścia i zlecę wymianę sprzęgła. Na chwilę obecną nigdzie daleko nie wyjeżdżam choć tego przewidzieć się nie da, ale do wiosny problem muszę rozwiązać bo strach gdzieś dalej się wybierać.

PostNapisane: 1 kwi 2015, o 21:21 
Stara się...
Stara się...

Niestety problem występuje nadal. Chyba przyszedł czas na sprzęgło podjadę do jakiegoś mechanika i zapytam o wymianę. Jeśli to sprzęgło to jakiej firmy polecacie. Czytałem że albo AISIN albo SACHS, Widzę że na allegro w dobrej cenie chodzą komplety firmy LUK. Co myślicie i co polecacie? A i najważniejsze czy Owymiana sprzęgła w silniku 1,8 sprawia jakieś problemy mechanikom , czy są jakieś nietypowe rozwiązania itd. Ogólnie czy każdy który kiedyś sprzęgło wymieniał w innych autach ale nie w TOYOCIE da sobie radę? Gdzieś na forum, ale chyba corolli natknąłem się na wpis o jakiejś kalibracji sprzęgła, nie bardzo wiem o co chodzi i czy to też dotyczy AVENSIS ?

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 07:34 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
kalibracja dotyczy tylko skrzyń MMT. W toyotach wymiana jest bardzo prostą czynnością.

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 13:07 
Stara się...
Stara się...

To super dzięki za informację. To jeszcze jak byście podpowiedzieli którą firmę sprzęgła wybrać byłbym bardzo wdzięczny.

PostNapisane: 30 cze 2016, o 10:13 
Stara się...
Stara się...

Witam.

Sprzęgło wymienione na AISIN. Ogólnie jak na 200 tys było w niezłym stanie , tarcza trochę podjechana ale jeszcze by pojeździło. Głównym powodem dolegliwości okazało się łożysko oporowe które zatarło się na tulei prowadzącej. Mechanik powiedział że przy dłuższej jeździe i porządnym nagrzaniu wręcz kleiło się do tej tulei co powodowało szarpanie przy wysprzęglaniu.

PostNapisane: 6 cze 2017, o 11:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: liftback
Silnik: 1AZ-FSE
Czy możecie wrzucić fotkę z lokalizacją odpowietrznika na wysprzęgliku w T25?

PostNapisane: 6 cze 2017, o 19:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 52
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD+V-tech
foty nie mam, ale jak zdejmiesz górną osłonę chłodnicy i zajrzysz pomiędzy silnik a chłodnicę to nie ma bata, żebyś nie zobaczył wysprzęglika a na nim odpowietrznika. Dobry dostęp od góry, można ogarnąć pod blokiem.

PostNapisane: 7 cze 2017, o 11:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: liftback
Silnik: 1AZ-FSE
dzięki za info, jeszcze tylko dopytam czy faktycznie litr dot-4 spokojnie wystarczy na sprzęgło oraz hamulce?

PostNapisane: 7 cze 2017, o 17:35 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 52
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD+V-tech
Wszystko zależy ile zamierzasz go przepuscic, ja zuzylem 1,5 litra ale nie zalowalem. W koncu nie jest jakos kosmicznie drogi.

PostNapisane: 8 cze 2017, o 15:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8 benzyna
Ja tez ostatnio wymienilem plyn w sprzegle. Jakie zdziwko zrobilem jak nagle przy odpowietrzaniu pedal wpadl w podloge a w zbiorniczku plyn na maxa:) Troszke mi to zajelo zanim zrozumiam ze zbiorniczek jest dzielony na samej gorze i trzeba lac dot powyzej sitka. Teraz powiem wam ciekawostke. Ostatnio ogladam tvn turbo a tam Pan mowi ze przy odpowietrzaniu hamulcow z ukladem abs kolejnosc odpowietrzania powinna byc odwrotna. Czyli od jak najblizej do jak najdalej pompy hamulcowej :wariat:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]