TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 31 lip 2014, o 11:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1093 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sie 2013, o 15:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D
A moze jakis namiar na sprawdzona uzywke ? Bo szczerze przyznam ze tego nie ogarniam :niewiem:

PostNapisane: 31 sie 2013, o 16:34 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
napisz w ogłoszeniach kupię może ktoś ma do sprzedania.

PostNapisane: 31 sie 2013, o 18:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 70
Model: Avensis CDT250
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D 1CD-FTV
Sprawdzona używka? To tak jakbyś kupił używane klocki hamulcowe. Bez sensu

PostNapisane: 30 gru 2013, o 15:00 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2005
Witam.
No i przyszła na mnie kolej...
Wczoraj na 5 biegu doświadczyłem uślizgu sprzęgła, pora na wymianę przebieg 170 tyś.....
Do zmiany jest też pewnie dwumas bo objawy jak to przy dwumasie.
Czytam wątek, dzwonie do ALL japanise koszt wmiany dwumasy i sprzęgła to 3200 zł? :OO
Ktoś podpowie co mu tak nabiło skoro komplet Aisina 2300 i wymiana 500 to skad ta cena? coś jeszcze sie wymienia czy tak sobie cenę powiedział? Ile Wy płaciliście?

PostNapisane: 30 gru 2013, o 15:39 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 71
Marka: CZARNA
Model: WOŁGA T25
Silnik: 2,0 D4D 1CD
Ksinko123 napisał(a):
Sprawdzona używka? To tak jakbyś kupił używane klocki hamulcowe. Bez sensu

Chyba nawet gorzej, okładziny klocka przynajmniej widać, a środka koła nie za bardzo...
Z drugiej strony można ocenić "organoleptycznie" sztywność koła, ale to i tak loteria.

PostNapisane: 30 gru 2013, o 18:32 
Moderator
Moderator

Pochwały: 183
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Wódz1234 napisał(a):
Witam.
No i przyszła na mnie kolej...
Wczoraj na 5 biegu doświadczyłem uślizgu sprzęgła, pora na wymianę przebieg 170 tyś.....
Do zmiany jest też pewnie dwumas bo objawy jak to przy dwumasie.
Czytam wątek, dzwonie do ALL japanise koszt wmiany dwumasy i sprzęgła to 3200 zł? :OO
Ktoś podpowie co mu tak nabiło skoro komplet Aisina 2300 i wymiana 500 to skad ta cena? coś jeszcze sie wymienia czy tak sobie cenę powiedział? Ile Wy płaciliście?
Moze olej w skrzyni doliczył, może uszczelniacze, może jakaś promocje noworoczna zrobił, nie prościej tego co zaoferował te cenę zapytać? Wiesz skąd będą pochodzić części? pozdr

PostNapisane: 9 sty 2014, o 16:45 
Stara się...
Stara się...

Hehe.. mówi że oryginał wsadza Aisina i bez wymiany oleju...
Może ktoś podpowie gdzie w okolicach Siedlec lub Wawy można zmienić sprzęgło i dwumas za trochę mniej niż 3200..?
Pozdrawiam

PostNapisane: 9 sty 2014, o 17:08 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 26
Silnik: 2.0D4D@V-tech
http://www.jaro-filtr.pl/kontakt.html - u nich wymieniałem komplet rok temu za chyba 400-450 zł brutto
Komplet Aisina Kupiłem w exedy24.pl za ok 2280 zł brutto
tu masz info W moim temacie co do cen: viewtopic.php?f=63&t=12987&start=60
;)

Moja Avka ->http://avensis.info/viewtopic.php?f=63&t=12987

PostNapisane: 9 sty 2014, o 17:11 
Spamer
Spamer

Pochwały: 267
Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2ZR
Wódz1234 napisał(a):
Hehe.. mówi że oryginał wsadza Aisina i bez wymiany oleju...
Może ktoś podpowie gdzie w okolicach Siedlec lub Wawy można zmienić sprzęgło i dwumas za trochę mniej niż 3200..?
Pozdrawiam

Napisz do kolegi alien_obcy memberlist.php?mode=viewprofile&u=11480 o kontakt do jego mechanika w Mińsku. Może tam się uda...

PostNapisane: 9 sty 2014, o 17:33 
Stara się...
Stara się...

Dzięki koledzy za info.... Coś będę myślał ...
Kabum zadowolony jesteś ich usług?

PostNapisane: 9 sty 2014, o 22:49 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 26
Silnik: 2.0D4D@V-tech
Powiem szczerze że tak i ze dwa lata u nich wszystko robię i jest git :)

Moja Avka ->http://avensis.info/viewtopic.php?f=63&t=12987

PostNapisane: 14 sty 2014, o 22:37 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 65
Marka: Toyota_Fiat
Model: Avensis_Panda4x4 '13
Silnik: d-4D | MultiJet
Coś mnie niepokoi od jakiegoś czasu w napędzie... najpierw bylo jakieś delikatne terkotanie na wolnych obrotach gdy przód auta stal niżej niż tyl, minimalne podniesienie obrotów i nastawała cisza. Teraz przy dynamicznym przyspieszaniu słychać jakieś buczenie w zakresie 1,7-2,5 tys obrotów, jakby coś tarło. Na luzie pełen spokój w pełnym zakresie obrotów, żadnych stuków, wibracji... czegokolwiek. Sprzęgło wymieniłem jakieś 30-40tys temu na Aisina z IC wiec nie powinna byc to jakaś podróbka. Czy dwumas może się tak zachowywać ?
Przy wymianie sprzęgła mechanik mówił, że dwumas ma już jakiś luz, teraz ma juz 260tys km i obstawiam ze jest fabryczny.

PostNapisane: 15 sty 2014, o 00:01 
Mistrz
Mistrz

260kkm to sporo jak na koło Aisin, już jeździ "na kredyt".
Na Youtube jest sporo filmików jak auto się zachowuje przy padniętym kole.
Pocieszające jest to, że na luzie masz ciszę.

PostNapisane: 15 sty 2014, o 20:28 
Moderator
Moderator

260 tys. i fabryczne kolo to bylby jakis rekord, i nawet gdyby mialo sie jutro rozleciec to bys z tego wyniku mogl byc dumny (stad troszke nie wierze ze to pierwsze kolo) pozdr

PostNapisane: 15 sty 2014, o 20:55 
Stara się...
Stara się...

Model: AVENSIS
Rocznik: 2006
Silnik: 2AD-FTV 150 kM
Witam. Pojawił się u mnie pewien problem przy odpalaniu. Gdy kręce rozrusznikiem i w momencie gdy silnik zaskoczy słuchać jeden wyraźny stuk (jakby przywalił ktoś młotkiem). Dodam że zawsze odpalam z wciśniętym pedałem,a ten stuk czuje nawet pod nogą. Żadnych innych objawów dla dwumasy nie mam. Przy gaszeniu samochodu ze wciśniętym pedałem jest cisza. Zastanawiałem się też nad rozrusznikiem ale czy to możliwe żeby takie stuki generował.

PostNapisane: 16 sty 2014, o 09:12 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Marka: Avensis
Model: T22 kombi sol
Rocznik: 2000
Silnik: 1CDFTV 2,0 d4d
wrc napisał(a):
260 tys. i fabryczne kolo to bylby jakis rekord, i nawet gdyby mialo sie jutro rozleciec to bys z tego wyniku mogl byc dumny (stad troszke nie wierze ze to pierwsze kolo) pozdr

U mnie sprzęgło, a właściwie ukręcona tarcza, padło po 340 kkm.
Z germani auto przyjechało po czterech i pół roku używania z przebiegiem 140 kkm, w kraju 150 kkm zrobił wuj resztę ja.
Większość przebiegu w trasach.
Sprzęgło nie było wcześniej wymieniane, teraz jest jednomas i po przejechaniu 20 kkm nie widzę specjalnej różnicy,
pomiędzy dwu- i jednomasem, w codziennym użytkowaniu autka.
Może przy szybkim ruszaniu z miejsca jest trochę mniej płynnie.

PostNapisane: 16 sty 2014, o 10:02 
Moderator
Moderator

Mi chodzi o kolo, nie o sprzeglo, jak wymienialem kolo to sprzeglo mialem bez zarzutu. pozdr

PostNapisane: 17 sty 2014, o 10:21 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Marka: Avensis
Model: T22 kombi sol
Rocznik: 2000
Silnik: 1CDFTV 2,0 d4d
Koło trzymało się jeszcze kupy, luz obwodowy był już dość duży ale jeszcze nie stukało "metalicznie".
Nie było żadnych słyszalnych objawów typu stukanie itp.
Dopiero po fakcie dotarło do mnie że jedynym objawem był odgłos jakby dziwnego rezonansu,
buczenia gdy samochód jechał pod dużym obciążeniem, np. pierwszy bieg jazda pod górkę i gaz w podłodze.
Po odpuszczeniu gazu do "normalnej jazdy" odgłos zanikał.

PostNapisane: 18 sty 2014, o 03:05 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2,0 d4d
Martin29 napisał(a):
Witam. Pojawił się u mnie pewien problem przy odpalaniu. Gdy kręce rozrusznikiem i w momencie gdy silnik zaskoczy słuchać jeden wyraźny stuk (jakby przywalił ktoś młotkiem). Dodam że zawsze odpalam z wciśniętym pedałem,a ten stuk czuje nawet pod nogą. Żadnych innych objawów dla dwumasy nie mam. Przy gaszeniu samochodu ze wciśniętym pedałem jest cisza. Zastanawiałem się też nad rozrusznikiem ale czy to możliwe żeby takie stuki generował.

Podejrzewam,że masz to co ja...poduchy pod silnikiem i skrzynią do wymiany.
Dokładnie ten sam objaw.

PostNapisane: 19 sty 2014, o 23:06 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 8
Marka: avensis
Model: T25
Silnik: 2.0 D-4D
Siemka.
Czytam juz ze dwie godzinki o usterkach i jak to sie .... i od czego zaczyna.
Jeżeli dotrwam ze sprzęgłem lub kołem dwumasowym do wakacji (mam przejechane 178tyś) to chce w Polsce wymienić wszystko na nowe.
Napiszcie mi jakich części firmowych użyć do AVE T25? jest ich tu na forum tak wiele ze głowa pęka i głupieje. Interesują mnie części w rozsądnej cenie i nie zawodne. :dance:

PostNapisane: 20 sty 2014, o 18:09 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 65
Marka: Toyota_Fiat
Model: Avensis_Panda4x4 '13
Silnik: d-4D | MultiJet
xdo napisał(a):
buczenia gdy samochód jechał pod dużym obciążeniem, np. pierwszy bieg jazda pod górkę i gaz w podłodze.
Po odpuszczeniu gazu do "normalnej jazdy" odgłos zanikał.

No to u mnie jest cos podobnego, jak sie jedzie delikatnie to cisza. Dwumas czuć na pedale sprzęgła ? Na pół sprzęgle daje się nogą wyczuć, że jest gdzieś problem...

PostNapisane: 13 maja 2014, o 10:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25
Witam. Chciałbym prosić forumowiczów o pomoc w upewnieniu się czy objawy jakie pojawiają się w mojej avce są skutkiem kończącej się dwumasy. Otóż, auto zakupiłem latem tamtego roku z przebiegiem 180 tyś. (sprowadzone bez historii napraw). Od samego początku były problemy w wrzucaniem biegów, tj.: ciężko wchodził bieg 1 oraz wsteczny na uruchomionym silniku, nawet na postoju, trójka wchodziła z „dziwnym haczeniem”, nie było żadnych hałasów ani drgań. Czasami musiałem dwa razy wcisnąć sprzęgło żeby wbić jedynkę lub wsteczny (jakby się coś blokowało). Kilku mechaników, którzy badali problem stwierdziło, że problem musi leżeć po stronie skrzyni biegów lub po stronie sprzęgła (docisku) . Najpierw wymienione zostało sprzęgło. Przy wymianie sprzęgła mechanik stwierdził, że dwumasa jeszcze powinna trochę pochodzić, że nie jest w stanie „agonalnym”. Po złożeniu okazało się, że problem z biegami nadal istnieje. Więc zdecydowałem się na wymianę skrzyni, oczywiście na używaną. Wymiana skrzyni częściowo usunęła usterkę, mianowicie: trochę lepiej wbija się bieg 1 i wsteczny, ale nadal jakby biegi wchodzą ciasno z dziwnym haczeniem, dwójka czasami ze zgrzytem. Przy zmianie z biegu wyższego na niższy na dźwigni wyczuwalny jest opór oraz da się wyczuć przy tym „głuchy dźwięk”, jedynkę dobrze się wbija dopiero przy całkowitym zatrzymaniu. Mechanik twierdzi, że te wszystkie objawy mogą pochodzić od dwumasy. Dodam, że typowe objawy dla uszkodzonej dwumasy u mnie chyba nie występują - nie ma drgań (oprócz drgań przy hamowaniu na większej prędkości), nie ma hałasów na biegu jałowym. Jedyny hałas, który się pojawia to terkotanie na zimnym silniku (ale tylko przy jeździe, na postoju cisza), jak się nagrzeje terkotanie pozostaje ale jakby jest stłumione. No i teraz nie wiem, czy te wszystkie problemy wyeliminuje wymiana dwumasy. Może ktoś miał z Was podobne doświadczenia?

PostNapisane: 13 maja 2014, o 20:32 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 15
Marka: VLVO
Model: XC70
Silnik: 2,4 T
w kwietniu montowałem zestaw asina,z kolem dwumasowym po 3 tys km tarcza puściła na nitach ,efekt brak przeniesienia napedu masakra dobrze że samochód był blisko a nie np. na wakacjach w gdzieś za granicą zestaw zawiera docisk i koło luka tarcze asin,wczoraj w ramach reklamacji założyłem zestaw z tarczą luka (nie będę więcej ryzykował tego badziewia)docisk i koło dwumasowe było jak nowe natomiast tarcza po prosu obcięte nity pierwszy objaw to terkotanie następnie kompletna cisza i koniec jazdy ,nigdy więcej nie polecę tego zestawu -to tylko ciekawostka ale warta zastanowienia przy montażu tego zestawu jak będę miał chwile to wrzucę zdjęcia jak się dowiem jak to nie jest antyreklama tylko fakt pozdrawiam

Pochwały przyznane za post: 3

PostNapisane: 13 maja 2014, o 21:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 D4D 116km
Witam forumowiczów,
może ktoś się spotkał z podobnym problemem, po zrobieniu 210tys. kupiłem nowy komplet AISIN sprzęgło + koło dwumasowe za 2200zł w sklepie Allegro, 24 m-ce gwarancji, sprawdzony sklep, po wymianie okazało się, że w momencie kiedy wbiję jedynkę i lekko puszczam sprzęgło auto wpada w drgania i wydaje dźwięki jak traktor, podobnie przy wstecznym, jak już się rozbujam to wszystko jest ok i na wyższych biegach hula jak należy ale przy ruszaniu jest masakra, jak sądzicie co może być usterką?? bo chyba czeka mnie wymontowanie całego kompletu i droga przez mękę, tzn. zgłoszenie reklamacyjne i odesłanie kompletu na mój koszt a następnie oczekiwanie na rozpatrzenie reklamacji...czy powodem może być wadliwa tzn.( np. jakaś krzywa) tarcza sprzęgła?? bo dwumasa jest raczej ok. tzn. na jałowym są mniejsze drgania niż były przed tą wymianą, mechanik sprawdzony i robił to nie pierwszy raz, czy ktokolwiek się domyśla o co chodzi?

PostNapisane: 14 maja 2014, o 08:32 
Mistrz
Mistrz

mech z toyoty napisał(a):
w kwietniu montowałem zestaw asina,z kolem dwumasowym po 3 tys km tarcza puściła na nitach ,efekt brak przeniesienia napedu masakra dobrze że samochód był blisko a nie np. na wakacjach w gdzieś za granicą zestaw zawiera docisk i koło luka tarcze asin,wczoraj w ramach reklamacji założyłem zestaw z tarczą luka (nie będę więcej ryzykował tego badziewia)docisk i koło dwumasowe było jak nowe natomiast tarcza po prosu obcięte nity pierwszy objaw to terkotanie następnie kompletna cisza i koniec jazdy ,nigdy więcej nie polecę tego zestawu -to tylko ciekawostka ale warta zastanowienia przy montażu tego zestawu jak będę miał chwile to wrzucę zdjęcia jak się dowiem jak to nie jest antyreklama tylko fakt pozdrawiam

Bardzo cenna informacja, dzięki mech
Lepiej chyba zregenerować tarcze na OEMowych okładzinach, zmienić łożysko, zweryfikować docisk i koło i śmigać dalej.

PostNapisane: 16 maja 2014, o 22:51 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 4
Silnik: 2D4D

Mechu, a co sądzisz o zestawach Valeo made in Korea ?

PostNapisane: 18 maja 2014, o 13:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22 Kombi
Rocznik: 1999
Silnik: 1CDFTV-DOHC 2.0
Po przeczytaniu tych wszystkich postow poprostu juz zgłupiałem, czy moze mi ktoś sprawdzic jakie mam koło zamachowe w mojej ave nr vin
SB172DBN00E005847

PostNapisane: 20 maja 2014, o 13:21 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22
Rocznik: 1999
Silnik: D4D 1CD-FTV 110KM
epsonstylus napisał(a):
Po przeczytaniu tych wszystkich postow poprostu juz zgłupiałem, czy moze mi ktoś sprawdzic jakie mam koło zamachowe w mojej ave nr vin
SB172DBN00E005847

Tak się składa, że też przymierzam się do wymiany dwumasy i sprzęgła.
Mój numer VIN: SB172DBN00E005941 :)

PostNapisane: 20 maja 2014, o 17:07 
Moderator
Moderator

Czemu nie zajrzyjcie na toyodiy.com?

PostNapisane: 20 maja 2014, o 20:33 
Stara się...
Stara się...

Mech to w takim razie co montować?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1093 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]