TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 13 gru 2018, o 04:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lut 2018, o 16:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis T27 FL2
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8 benzyna
Witam,
Szukałem na forum podobnego wątku jednak nie udało mi się nic znaleźć w tym temacie. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem toyoty avensis w roczniku 2017 z silnikiem benzynowym 1.8 i skrzynią manualną. Zauważyłem jednak pewną niedogodność. Bardzo często podczas wrzucania biegu wstecznego po przesunięciu drążka w lewo a następnie do przodu ( cały czas z podniesionym krążkiem) czuję ewidentny silny opór i brak możliwości wrzucenia wstecznego. Dopiero wysprzęglenie i druga próba (lub po wrzuceniu jedynki) wsteczny daje się wbić. Dwukrotnie miałem sytuację gdzie wrzuciłem wsteczny z delikatnym oporem. Kamera cofania się włączyła jednak sam bieg nie został wbity ( zgrzyt ). W serwisie powiedziano mi że jest to normalne przy tej skrzyni biegów i nic się z tym nie da zrobić ponieważ bieg wsteczny nie jest synchronizowany. Czy u was skrzynia także działa w podobny sposób i czy jest to jej naturą czy jednak powinienem pojechać do innego serwisu? Nie jestem biegły w sprawach mechaniki samochodowej jednak wydaje mi się że regulacja choćby wybieraków mogła by pomóc.
dziękuję z góry za wszelkie sugestie,

PostNapisane: 18 lut 2018, o 18:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27 FL2
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8
Chyba ten typ tak ma. U mnie podobne zachowanie. Szczegolnie na zimnym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: 19 lut 2018, o 08:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis T27 FL2
Rocznik: 2017
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
A czy jest może na forum posiadacz wyżej wspomnianej skrzyni który nie ma problemu ze wstecznym?

pozdrawiam,

PostNapisane: 19 lut 2018, o 09:57 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 17
Model: Avensis T25/T27
Rocznik: 2003
Ja mam rocznik 2016, miałem może dwa przypadki wyskoczenia biegu podczas manewrowania na parkingu, ale nie pamiętam czy to była jedynka, czy bieg wsteczny. Raczej u mnie za lekko wbiłem dany bieg. Będę obserwował.

PostNapisane: 7 mar 2018, o 13:02 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 4
Model: Avensis T27 Premium
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 valvematic 147km
U mnie pojawia się to sporadycznie, nie jest regułą.

PostNapisane: 8 mar 2018, o 22:41 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 31
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
patryk_k napisał(a):
Witam,
Szukałem na forum podobnego wątku jednak nie udało mi się nic znaleźć w tym temacie. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem toyoty avensis w roczniku 2017 z silnikiem benzynowym 1.8 i skrzynią manualną. Zauważyłem jednak pewną niedogodność. Bardzo często podczas wrzucania biegu wstecznego po przesunięciu drążka w lewo a następnie do przodu ( cały czas z podniesionym krążkiem) czuję ewidentny silny opór i brak możliwości wrzucenia wstecznego. Dopiero wysprzęglenie i druga próba (lub po wrzuceniu jedynki) wsteczny daje się wbić. Dwukrotnie miałem sytuację gdzie wrzuciłem wsteczny z delikatnym oporem. Kamera cofania się włączyła jednak sam bieg nie został wbity ( zgrzyt ). W serwisie powiedziano mi że jest to normalne przy tej skrzyni biegów i nic się z tym nie da zrobić ponieważ bieg wsteczny nie jest synchronizowany. Czy u was skrzynia także działa w podobny sposób i czy jest to jej naturą czy jednak powinienem pojechać do innego serwisu? Nie jestem biegły w sprawach mechaniki samochodowej jednak wydaje mi się że regulacja choćby wybieraków mogła by pomóc.
dziękuję z góry za wszelkie sugestie,

nie ma żadnej regulacji wybieraków, a serwis powiedział Ci to jest prawdą.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]