TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 15 lis 2018, o 09:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 kwi 2012, o 14:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyna
Witam

Chciałbym wymienić olej w swojej skrzyni - T25 '03, automat.

Dzwoniłem do ASO w Lubinie i Zielonej Górze, ale otrzymałem dwie bardzo rozbieżne kwoty, a Lubinie 270zł, w ZG natomiast 1200zł.

Dlatego proszę kogoś z Was, kto wymieniał olej o podanie rzeczywistych kosztów tego zabiegu. A może gdzieś w okolicach Zielonej Góry można poza ASO bezpiecznie i taniej wykonać taką wymianę?

Pozdrawiam

PostNapisane: 18 kwi 2012, o 18:02 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 24
Marka: volvo
Model: xc90
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 3,2 awd
zapewne w jednej firmie wymienią olej tylko-cena oleju +robocizna,a w drugiej chćą zrobić tak jak w książce pisze,czyli wymiana filtra,oringu,na filtrze,uszczelka pod miską i olej=więcej roboty+więcej maneli ,ale tak jak ma być,tylko 1200 to lekka przesada pozdrawiam zapraszam

PostNapisane: 19 kwi 2012, o 10:32 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Silnik: 2.4 (2AZ-FSE)
mech z toyoty napisał(a):
zapewne w jednej firmie wymienią olej tylko-cena oleju +robocizna,a w drugiej chćą zrobić tak jak w książce pisze,czyli wymiana filtra,oringu,na filtrze,uszczelka pod miską i olej=więcej roboty+więcej maneli ,ale tak jak ma być,tylko 1200 to lekka przesada pozdrawiam zapraszam

możesz rozwinąć temat ?
- wymiana filtra - jakiego, jest osobny filtr oleju w skrzyni ?
- oring ? czyli co, uszczelka na filtrze ?

Filtr, oring i wymiana tych klocków daje tak kosmiczną różnicę w cenie ? :twarz:

PostNapisane: 10 cze 2013, o 21:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 Benzyna
Witam, z racji że jestem młodym kierowcą wszystko chcę mieć pod kontrolą. Intryguje mnie temat automatycznej skrzyni w moim Avensisie. Ostatni w ASO serwis i wymiana oleju przy 96 tysiącach, być może były później, chociaż wątpie. Auto kupione przy 154 tysiącach, obecnie ma blisko 158 tysięcy. Chciałbym się dowiedziec, co ile trzeba wymieniać i gdzie najlepiej to zrobić.

PostNapisane: 10 cze 2013, o 22:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 24
Marka: volvo
Model: xc90
Nadwozie: inne
Silnik: 3,2 awd
wymiana co 90 tys najlepiej w warsztacie to nie jest skomplikowana operacja pozdr

PostNapisane: 26 cze 2013, o 16:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: 2AZFSE
Wymiana statyczna samego płynu hydraulicznego w skrzyni to nie jest skomplikowana czynność. Moim zdaniem powinno się ja robić częściej niż te 90 tyś jak zaleca Toyota. W ASO toyoty dokonują zwykłej statycznej wymiany płynu hydraulicznego, wtedy rzeczywista wymiana obejmuje jakieś 30% całego płynu hydraulicznego. Tak na prawdę po 3 wymianach dokonasz wymiany około 80% płynu. Problem polega w tym, że przy statycznej wymianie nie jesteś w stanie wymienić płynu hydraulicznego który został w obiegu chłodnicy czy w układach dolotowych. Istnieje tak zwana dynamiczna wymiana płynu hydrauliczengo znajdziesz wskazówki na youtube ale nikt w ASO nie zaryzykuje ci takiej robótki, bo trzeba mieć refleks i znać się na rzeczy. W warszawie serwis Toyota Chodzeń podchodzi uczciwe do problemy bo zalewają Ci nowy płyn hydrauliczny wyjeżdżają na chwile na miasto i ponownie wymieniają. Taki rodzaj wymiany polecam. Nie biorą dwa razy za robociznę niestety ATF 4 jest bardzo drogi około 30 zł za litr chyba, że znajdziesz parametry tego ATF 4 i sam kupisz. Ja do dziś nie wiem jakie parametry ma ten płyn hydrauliczny spełniać.

Ja raz wymieniłem ten filtr o którym piszesz i z perspektywy czasu uważam to za zbędna jak zobaczyłem o co rzeczywiście chodzi. Sam filtr 320 zł w Toyocie, można znaleźć dużo taniej poza siecią toyoty ale też nie ma to sensu. Robocizna jest cholernie droga bo całą miskę pod skrzynią trzeba ponownie uszczelnić i przykleić, jak ktoś to zrobi niedbale to masz problem.

Generalnie jestem zadowolony z dwukrotnej zmiany płynu hydraulicznego bo skrzynia przestała drżeć na neutralu i biegi są płynniej zmienianie.

Jaki masz silnik w swoim aucie 2.0? i ile biegowa skrzynie? czy na pewno to jest automat? Może to CVT? Nie przypominam sobie żeby t25 było w wersji AT z 2.0 benzyną.

PostNapisane: 6 lis 2016, o 11:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: hatchback
witam posiadam od niedawna Avensisa 2.0 benzyna 147 Ps T25 automat , chcialbym sie dowiedziec jak czesto trzeba wymieniac olej w automatycznej skrzyni biegow? Slyszalem opinie ze po wymianie plynu w skrzyni uzytkownicy nagle zaczeli miec problemy. Dlatego wole spytac uzytkownikow tego modelu jak to naprawde wyglada . Prosze o jakies info. Pozdrawiam

PostNapisane: 6 lis 2016, o 11:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: hatchback
Auto ma obecnie przejechane 120.000 zapomnialem dodac.

PostNapisane: 6 lis 2016, o 19:45 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 43
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE
Dwa posty wyzej masz napisane co ile wymieniac. Jesli to Cie nie przekonuje, to zajrzyj do instrukcji.

Nr KRS 0000186434
cel szczegółowy: 38/A
fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=38/A

PostNapisane: 7 sty 2018, o 16:39 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 10
Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 DCAT 150(2ADFHV)
A polecicie jakiś serwis Rzeszów/Przemyśl ?

Cytuj:
W warszawie serwis Toyota Chodzeń podchodzi uczciwe do problemy bo zalewają Ci nowy płyn hydrauliczny wyjeżdżają na chwile na miasto i ponownie wymieniają. Taki rodzaj wymiany polecam. Nie biorą dwa razy za robociznę niestety ATF 4 jest bardzo drogi około 30 zł za litr chyba, że znajdziesz parametry tego ATF 4 i sam kupisz. Ja do dziś nie wiem jakie parametry ma ten płyn hydrauliczny spełniać.

Podoba mi się ta wersja wymiany.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]