TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 sty 2017, o 16:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lis 2016, o 22:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2002
Silnik: d4d 2,0 diesel
Witam. Jestem nowy..Niedawno kupiłem toyote avensis d4d z 2002r no i po dokładnym obejrzeniu oczywiście się nadziałem.. Sporo mnie pracy czeka i raczej auto trzeba będzie po tej pracy sprzedać dalej o ile się uda...Pomijam kwestię napraw blacharki i wracam do tematu ...
Mam takie o to pytanie czy udami się wyjąć łożysko w skrzyni z lewej strony co wchodzi przegub bez jej rozbierania demontażu ? Jak oglądałem auto to widziałem że jest wyciek oleju i do wymiany będzie uszczelniacz (pomyślałem pikuś), ale jak teraz mam na podnośniku to widzę duży luz jak ruszam przegubem na boki więc na bank łożysko jest padnięte..I teraz nie wiem czy uda mi się je wyjąć od zewnątrz ...Nie wiem jak ono tam siedzi i czy owy przegub w ogóle w nie wchodzi czy po prostu wchodzi w przekładnie ..Pytanie więc kieruję do kogoś kto ściągał uszczelniacz i wie jak to się tam ma wszystko ..Za fotki też będę wdzięczny ..z góry dziękuje za pomoc..

PostNapisane: 1 gru 2016, o 00:37 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 19
Marka: TOYOTA
Model: INNY
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4D 1cd 116 +2T
Jeśli masz na myśli łożysko mechanizmu różnicowego to nie da się .

PostNapisane: 1 gru 2016, o 15:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za info.. w sumie już sam doszedłem do wniosku że się nie da bez demontażu skrzyni ..Nie ciekawa sytuacja trochę się zrobiła ... Moje 4 auto i w pozostałych 3 w żadnym nie musiałem robić skrzyni ani nawet sprzęgła ..Tak więc z tą bezawaryjnością tej całej toyoty to mit ... I zamiast teraz cieszyć się jazdą po kupnie będzie stała i czekała aż ponaprawiam ...Potem chyba rozważę sprzedaż tego samochodu ...Fajna zabawka, ładna praca silnika, webasto postojowe, ale zbyt wiele mankamentów .Żeby jeszcze rudy jej nie wpier....ł to może i bym zostawił.. Niestety w cenie 6-7tyś na polskich tablicach to nic ciekawego nie kupię , a po nowym roku wiadomo jak z takimi sprowadzonymi samochodami . Trzeba będzie chyba kupić zwykłe jeździdło z punktu A do punktu B w postaci golfa, skody bodź niezniszczalnej audi B4..
Pozdrawiam..

PostNapisane: 1 gru 2016, o 22:46 
Moderator
Moderator

Pochwały: 271
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Rozumiem Twoj zal ale piszesz o aucie z drugiej reki wyprodukowanym w 2002 roku a mamy koncowke 2017 stad i awarie... pozdr

PostNapisane: 1 gru 2016, o 22:50 
Spamer
Spamer

Pochwały: 771
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: D4D
wrc napisał(a):
a mamy koncowke 2017 stad i awarie... pozdr

Podróżujesz w czasie? ;-)

PostNapisane: 1 gru 2016, o 23:07 
Moderator
Moderator

Pochwały: 271
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Chyba powoli juz tak...

PostNapisane: 21 gru 2016, o 20:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

No fakt Panowie auto ma swoje lata i trzeba będzie coś tam doinwestować ..jak na razie mam je na podnośniku i sobie robię..
Wracając do tematu odnośnie tych łożysk na mechanizmie różnicowym to szukałem różnych info na temat luzu przegubu w skrzyni biegów i niektórzy piszą że ten model tak ma .. Może faktycznie wszystko jest ok tylko uszczelniacz do wymiany , a luz jest na tym wielowpuście ..Może jakiś gówniany przegub wewnętrzny dany? Jeszcze tego nie tykałem bo bawię się blacharką .. I takie moje o to pytanie to normalny ten luz czy raczej nie bardzo? Ponoć są 2 rodzaje przegubów (z długim koncem i krótkim ) a ten u mnie na pewno jest wymieniany bo nie ma korozji, jak nowy . To bardzo możliwe że jest dany zły przegób, bo po prawej stronie nie stwierdziłem żadnego luzu... Fakt tam półoś jest podparta to nawet jak by pewnie był, to bez luzowania tej podpory się nie da zdiagnozować.. Pozdrawiam..

PostNapisane: 28 gru 2016, o 21:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam ponownie. Nic się nie dowiedziałem z fora , ale dzisiaj zdemontowałem półośkę i żadnych luzów tam nie ma na łożysku w skrzyni .. Widocznie przegub jest źle spasowany z całym mechanizmem w skrzyni i dlatego jest ten luz.. Widocznie tak chyba ma być ..Żebym wiedział że wszystko jest ok to bym nawet tego uszczelniacza nie ruszał tylko dolewał ubytek oleju co jakiś czas..Może się ta informacja komuś przyda jak by też szukał co to za luz..

PostNapisane: 28 gru 2016, o 22:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD-FTV 2.0 DIESEL
Witam.wymień uszczelniacz,a na gładzi przegubu sprawdz czy nie ma rowka albo wzerów i rys.jak jest gładki montuj będzie ok.pozdro

PostNapisane: 15 sty 2017, o 19:09 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 8
Model: Avensis T22 Wagon
Rocznik: 2000
Silnik: 4A-FE + LPG 4gen.
darkonis napisał(a):
Witam ponownie. Nic się nie dowiedziałem z fora , ale dzisiaj zdemontowałem półośkę i żadnych luzów tam nie ma na łożysku w skrzyni .. Widocznie przegub jest źle spasowany z całym mechanizmem w skrzyni i dlatego jest ten luz.. Widocznie tak chyba ma być ..Żebym wiedział że wszystko jest ok to bym nawet tego uszczelniacza nie ruszał tylko dolewał ubytek oleju co jakiś czas..Może się ta informacja komuś przyda jak by też szukał co to za luz..

Luz od łożyska nie jest, tylko tam są takie podkładki w futrze, które są wymienne - oczywiście dostaniesz je tylko w ASO toyoty. Niestety dyfry w ave są dość badziewne. Prawdopodobnie ktoś jeździl z wyświęcony abym lewym przegubem, co doprowadziło do rozluźnienia dyfra. Niestety poza ASO nie kupisz wewnętrznego przegubu-zostają tylko gówniane chińczyki, które wytrzymują góra 2 lata. Sam mam ten problem w swoim 3s-fe. Ceny w ASO iście złodziejskie bo sprzedają jako całą półoś, choć bez większych problemów da się wymienić te przeguby.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]