TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 wrz 2017, o 13:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 paź 2016, o 22:40 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2002
Silnik: 1.6 VVti + gaz
Witam chcialbym zapytac czy ktokolwiek probowal naprawic samodzielnie skrzynie nie koniecznie w takiej samej toyocie jak mojej. Zastanawiam sie czy nie podjac sie tego zadania. Oszczednosc pieniadza i nauka w jednym. A ze glupi nie jestem jestem po analizie jak skrzynia wyglada Widze ze to czysta mechanika plus dobre narzedzia i sprawa nie jest skomplikowana. Co moge spotkac na drodze do naprawy. Prawdopodobnie bede wymieniac lozyska bo zgrzyta juz cala skrzynia od niego. Na szczescie jeszce nie pekla. Lozyska mam zamiar zakupic firmy koyo wiem ze to porzadna firma. Czy potrzebuje jakis nietypowych sciagaczy ? Nie mam zamiaru sciagac kol zebatych a wiec moze obejdzie sie bez prasy. Pozdrawiam

PostNapisane: 6 lis 2016, o 22:52 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis
Rocznik: 2002
Silnik: 1.6 VVti + gaz
Witam ponownie. Jestem juz po meczacych poszukiwaniach i po zakupie uzywanej skrzyni. Skrzynie do mojej toyki bardzo trudno dostac regeneracja min 1400 zalezy co sie zwalilo. Kupilem skrzynie za 1250 i zobaczymy co i jak. Stara skrzynie zawoze na dzialeczke do garazu i bede ja tam samodzielnie regenerowal. Moze mi to troche czasu zajac ale dla potomnych porobie zdjecia i pokaze ze samemu sie da ;) podam koszty regeneracji skrzyni na lozyskach koyo na wlasna reke. Taki o maly eksperyment. Z pompa gazu sobie poradzilem oszczedzajac ponad 1000 zl moze i ze skrzynia sie uda ;) pozdrawiam toyotowcow :p do uslyszenia !!!

PostNapisane: 8 lis 2016, o 21:49 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 36
Model: Camry x2
Rocznik: 1992
Silnik: 5S-FE x2
Łożyska to nie jest jedyny wymienny element w skrzyni ;) są jeszcze np. synchronizatory :-D

PostNapisane: 8 lis 2016, o 22:29 
Moderator
Moderator

Pochwały: 288
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Najwiekszy problem to koszt czesci, czesto cala porzadna skrzynia jest tansza niz zestaw do jednego biegu. Wiadomo pozstaje zawsze ryzyko czy sie na strucel nie trafi. pozdr

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]