TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 wrz 2017, o 00:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z CVT
PostNapisane: 14 lip 2017, o 00:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8 CVT
Witam Kolegów.
Od 8 miesięcy użytkuję Toyotę Avensis 1.8 CVT rocznik 2010r obecnie z przebiegiem 148tys jako taksówkę. Od jakiegoś czasu zauważyłem niepokojące objawy, mianowicie:
podczas płynnego przyspieszania w granicach 30-40km/h spadają obroty z 2 tys na około 1,5 tys i wówczas następuje krótkotrwałe 1-1,5 sekundowe drżenie całego samochodu. Wrażenie jest jakby przerzucał powiedzmy z 2 na 3 ( dla jasności wiem że nie ma biegów :-D ). Efektu tego nie ma gdy auto jest zimne, przez pierwsze 2 kilometry. Pracuje wówczas na wyższych obrotach i nie ma takiego spadku obrotów i być może dlatego tego drżenia nie wyczuwam. Mam wrażenie że jadąc na manualnej efekt drżenia jest mniejszy ale może być to spowodowane że trzymam cały czas wyższe obroty. Jest to nie dość że irytujące to niestety zaczynam się bać że coś padło po prostu. W Koszalinie jest serwis pogwarancyjny Toyoty, mają taki sam tester jak w ASO, komputer nie wykazał usterki elektrycznej.
Wszędzie rozkładają ręce : CVT się nie naprawia...........używka 5-6 tys + montaż...o zgrozo
Może dynamiczna wymiana oleju by coś pomogła ?
Stąd moje pytanie, czy ktoś z Kolegów ma pojęcie jak temu przeciwdziałać, co zrobić ? kogo prosić o pomoc?
Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam Jarek.

PostNapisane: 14 lip 2017, o 06:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 benzyna CVT
Na początek wymień olej

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]