TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 25 lip 2017, o 00:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 gru 2014, o 01:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1,8 benzyna + LPG
witam,
mam pytanie czy ktoś wie jaka może być przyczyna tego, że wchodzą mi trochę ciężko biegi 1,3 i 5. Trójka wchodzi ciężej po przejściu z dwójki, natomiast z czwórki bardzo rzadko. Jedynka podczas nawet b. wolnego toczenia się (5km/h) nie chce wejść. Wchodzi dopiero gdy samochód prawie całkowicie stoi. Charakterystyczne jest to, że trójka prawie zawsze wchodzi idealnie po zejściu z 4 oraz to, że gdy się lewarek przytrzyma po przejściu z niższego biegu przez sekundę "w gotowości" do włożenie 3 lub 5, czyli lekko go dociągając, to po chwili bieg wchodzi płynnie tak jakby się tam coś w tym czasie przestawiało umożliwiając włożenie biegu bez najmniejszego oporu. Jeżeli to jest przeskok typowy i szybki to bieg wchodzi tak jakby się lewarek przez coś dosyć twardo przeciskał ale bez metalicznego zgrzytu tylko jest coś w rodzaju jakiegoś lekkiego chrupnięcia. Nie są to odgłosy trybów, bo tam jest wszystko chyba ok, tylko to jakieś inne mechanizmy raczej. W identycznym modelu z podobnym przebiegiem u kolegi tego totalnie nie było i wszystkie biegi wchodzą mu pięknie. Kojarzy ktoś co może być tego przyczyną? 2 i 4 wchodzą zawsze b. gładko.

Pozdrawiam

PostNapisane: 24 gru 2014, o 13:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2007
Silnik: 1ZZ-FE + LPG
Miałem problem z ciężko wchodzącą 3ką, wymieniłem olej na 75W/90 i pomogło, stary olej nie był przerobiony mocno ale zauważyłem że o troszkę gęstrzy niż nowo zakupiony teraz wchodzą wszytkie biegi jak w masło
BTW. sprawdz czy wogóle masz olej w skrzynim może gdzieś masz przeciek i dlatego tak biegi wchodzą??

Obrazek

PostNapisane: 24 gru 2014, o 13:16 
Olej to raz. Dwa to do sprwdzenia linki i zewnetrzny mechanizm zmiany. Sprzeglo tez do przegladu.

PostNapisane: 28 gru 2014, o 21:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Olej mam nowy bo 2 miesiące temu wymieniali mi łożysko 5-ego biegu więc jest ok. Myślałem, że po wymianie tego łożyska coś się poprawi ale tak się nie stało. Sprzęgło też nowe w zasadzie. Co to jest ten zewnętrzny mechanizm zmiany? pozdr

PostNapisane: 13 sty 2015, o 11:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zainteresowanym przekazuję, że został wymieniony płyn wysprzęglika - pomogło ale minimalnie. Na drugi dzień podjechałem z tym jeszcze do ASO. Po zdiagnozowaniu problemu w ASO Żerań pan Rafał stwierdził, że to wysprzęglanie jest niewystarczające i totalnie za darmo wyregulowano mi pedał sprzęgła (skasowano nadmiar luzu). Poproszono mnie żebym poczekał 15 min i teraz biegi wchodzą mega idealnie. Facet nawet do ręki w ramach wdzięczności nie pozwolił sobie wcisnąć jak mu chciałem dać po jeździe testowej 50zł na dobry obiad..
Przy okazji polecam profesjonalizm ASO Żerań! Byłem tam tylko 2 razy do tej pory bo od niedawna tam zalatuję ale człowiek naprawdę wyjeżdża zadowolony.. Wcześniej przy sprawdzeniu i regulacji luzów zaworowych (gdzie w jednym "zaufanym" warsztacie (nie aso) wymyślili mi pozapadane zawory, brak już możliwości ustawienia luzów i konieczność regeneracji głowicy..), gdzie się okazało, że nic się poważnego się jeszcze nie dzieje, wyregulowano mi to szklankami tak, że silnik pracuje już idealnie równo na jałowym bez najmniejszych wibracji przy 650 obrotach za 501zł. Doszedłem do wniosku, że nikt mnie tu nawet nie próbował naciągnąć na jakieś dodatkowe koszty bez mojej wiedzy i zgody. Po każdym zauważonym problemie mówiono mi o tym i pytano czy ewentualnie to robimy wspominając o koszcie. Nie było czegoś takiego jak czasem w niektórych ASO się zdarza, że na fakturze znajduję opłaty za coś co robiono bez mojej zgody np. diagnozowanie skanerem błędów bo się check świecił czy jakieś inne poprawki robione bez mojej zgody za kasę bo im się tak zachciało. Przy okazji za darmo mi wymienili wałek kolumny kierownicy w ramach akcji serwisowej Toyoty. W tym ASO moim zdaniem Was nie oszukają a o swoim samochodzie dowiesz się dużo od człowieka który wie o nim wszystko. W ASO polecam szczególnie wizyty gdy potrzeba chirurgicznego profesjonalizmu. Klocki, olej, płyny i inne tego typu wiadomo, że i w stodole u Franka wymienią ale szczególnie z tematami silnikowymi ja wolę stodoły unikać bo nawymyślają bzdur (jak ten jeden) i jeszcze naciągną ostro na kasę albo coś spier... jeszcze gorzej. No chyba, że jacyś sprawdzeni ludzie jeszcze pozostają

PostNapisane: 21 sie 2015, o 21:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Model: T25
Nadwozie: liftback
Silnik: 1.8 benzyna
Mam T25 z 2003 czy w aos wymoenia mi walek kolumny kierowniczej za darmo bo ten element ponoc wadliwy byl

PostNapisane: 21 sie 2015, o 22:07 
Coś wie...
Coś wie...

Nadwozie: liftback
Silnik: 1.8 benzyna
Mi wymienili za darmo i z tego co wiem to dotyczy wszystkich aut z ta wadą, wymiana miala miejsce w tamtym roku w Aso

PostNapisane: 2 wrz 2015, o 19:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avesis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 benzyna
witam wszystkich mam problem z moją toyotą avensis rocznik 2008 2.0 benzyna sprawa wygląda tak że co jakiś czas nie mogę wbić żadnego biegu trwa to nie dłużej niż 20 minut potem wzsystko wraca do normy i biegi chodzą idealnie może ktoś podpowie co może być przyczyną

PostNapisane: 22 lis 2016, o 10:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja tutaj jeszcze dodam, że faktyczną przyczyną tego problemu z nie najlepiej wchodzącymi biegami u mnie był temat linek wybieraka. Problem z tym później się powtarzał. Mechanicy nawet w ASO nie wiedzieli co może być ale jeden zasugerował wymianę linek od wybieraka. Kupiłem używane na allegro w dobrym stanie, wymienili i dopiero całkowicie problem ustąpił. Coś było z którąś z linek.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]