TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 lip 2018, o 15:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 wrz 2012, o 09:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8 benzyna
Witam.

Mam prośbę do szanownych uczestników forum - moglibyście napisać/sprawdzić, czy słychać w Waszych autach (najlepiej T27, 1,8 benz., przed liftem) wycie dochodzące prawdopodobnie z okolic skrzyni biegów? U siebie słyszę to głównie na najniższych biegach (1 i 2), na wyższych mam wrażenie że też, ale jest to oczywiście zdecydowanie mniej odczuwalne. Najlepiej słychać to na pierwszym biegu, rozpędzając się np. do 20km/h i puszczając gaz (wycie jest bardzo podobne do tego przy jeździe na biegu wstecznym, może jest nieco cichsze). Wciskając sprzęgło, odgłos zanika kompletnie.

I jeszcze może jedno - ruszając z miejsca i zatrzymując się (np. będąc cały czas na 1szym biegu), słyszę takie lekkie puknięcia, jakby coś zaskakiwało/przełączało się w tzw. mechanizmie różnicowym. Też się zastanawiam czy to normalne i czy nie jest to przypadkiem związane z efektem opisanym powyżej.

Proszę o Wasze spostrzeżenia w temacie, wybieram się z tym oczywiście do ASO, ale chcę się przygotować jakoś na odpowiedzi w stylu "ten typ tak ma" :) Słyszałem kiedyś od ludków z ASO, że skrzynie 6 biegowe Toyoty są generalnie głośniejsze od 5 biegowych.

pozdrawiam,
Maciej

PostNapisane: 10 wrz 2012, o 10:17 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8
słuchaj, jestem też z wawki możemy sie gdzies umówić i usłyszysz jak jest u mnie i się porówna, tak będzie chyba najlepiej

PostNapisane: 10 wrz 2012, o 16:31 
Guru
Guru

Pochwały: 31
Model: byla T22 jest T 27
Nadwozie: kombi
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
nie ten watek ale moze jakis spot ? mnie co prawda nic nie wyje, ale mozna by zrobic "analize porownawcza"

PostNapisane: 10 wrz 2012, o 18:06 
Ciekawe... mnie tez cos wyje. Ale bez jakis tam stukow i niezaleznie od wcisnietego sprzegla. Caly czas podejrzewalem lozysko lewego kola. Kolega Natter troche mi namieszal bo u niego okazalo sie ze opony. U ciebie wyglada to na jakis typowo mechaniczny problem.

PostNapisane: 11 wrz 2012, o 11:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Tojot
Model: Avensis
Rocznik: 2000
Silnik: Mocny
U mnie było podobnie, na szczęście to nie była skrzynia biegów a właśnie łożysko w jednym z kół.

PostNapisane: 11 wrz 2012, o 21:15 
Stara się...
Stara się...

W moim bylo slychac szum jak samochod stal na luzie a po wcisnieciu sprzegla wszystko cichlo. Naprawiali skrzynie - wymiana lozysk. Teraz po naprawie slysze ciche wycie na 1 biegu w momencie jak rusze tak do 30km/h i wcisne sprzeglo. Toczac sie z wcisnietym sprzeglem ale przy wlaczonym 1 biegu slysze dziwny dzwiek ktory sie zmienia w zaleznosci od tego jak szybko samochod sie toczy. W tym momencie jak wrzuce na luz wszystko cichnie. Servis mowi ze ten typ tak ma. Porownywalem to z innym samochodem (nowy) i tam tez slychac cos podobnego ale zdecydownie ciszej. Moim zdnie to jakas lipa ale genialna firma Toyota za nic nie przyzna sie do bledu. Chyba ze jakas gazeta albo TV sie za nich wezmie. Wtedy jakos odzyskuja glos.

Polecam tez przeczytac Motor nr 36 na jedne ze stron jest opublikowana nowa akcja servisowa Toyoty RAV, Auris, Avensis (2008-2011) - "nieprawidlowe dokrecenie nakretki kontrujacej ukladu jezdnego - konsekwencja czego moze byc utrata kontroli nad pojazdem"

PostNapisane: 12 wrz 2012, o 20:16 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Silnik: 1.8 benzyna
Cyt.: Polecam tez przeczytac Motor nr 36 na jedne ze stron jest opublikowana nowa akcja servisowa Toyoty RAV, Auris, Avensis (2008-2011) - "nieprawidlowe dokrecenie nakretki kontrujacej ukladu jezdnego - konsekwencja czego moze byc utrata kontroli nad pojazdem"

Mówili też o tym w tv na różnych stacjach. Jak zapytałem o to na przeglądzie to Pan w garniturze powiedział żebym nie słuchał głupot w tv i jak będzie jakaś akcja serwisowa to mnie zaproszą.

PostNapisane: 12 wrz 2012, o 20:19 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Silnik: 1.8
i akcja się rozpoczęła jest infom w innym temacie
viewtopic.php?f=1&t=11644&start=175

PostNapisane: 13 sty 2014, o 17:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2011
Silnik: 3ZR-FAE
j123 napisał(a):
W moim bylo slychac szum jak samochod stal na luzie a po wcisnieciu sprzegla wszystko cichlo. Naprawiali skrzynie - wymiana lozysk. Teraz po naprawie slysze ciche wycie na 1 biegu w momencie jak rusze tak do 30km/h i wcisne sprzeglo. Toczac sie z wcisnietym sprzeglem ale przy wlaczonym 1 biegu slysze dziwny dzwiek ktory sie zmienia w zaleznosci od tego jak szybko samochod sie toczy. W tym momencie jak wrzuce na luz wszystko cichnie. Servis mowi ze ten typ tak ma. Porownywalem to z innym samochodem (nowy) i tam tez slychac cos podobnego ale zdecydownie ciszej. Moim zdnie to jakas lipa ale genialna firma Toyota za nic nie przyzna sie do bledu. Chyba ze jakas gazeta albo TV sie za nich wezmie. Wtedy jakos odzyskuja glos.

Polecam tez przeczytac Motor nr 36 na jedne ze stron jest opublikowana nowa akcja servisowa Toyoty RAV, Auris, Avensis (2008-2011) - "nieprawidlowe dokrecenie nakretki kontrujacej ukladu jezdnego - konsekwencja czego moze byc utrata kontroli nad pojazdem"

Mam dokładnie takie same odgłosy na pierwszym biegu, wiec być może faktycznie... ten typ tak ma... zobaczymy....

PostNapisane: 13 sty 2014, o 23:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 89
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Nikt wam tego nie dotknie pierwszy bieg jest do ruszania a nie do jeżdżenia

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]