TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 paź 2018, o 05:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 mar 2015, o 17:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1,6 BENZYNA
i jeszcze jedno co tak naprawdę należy wymienić ??? może ktoś potrafi sprecyzować ( jak nazywa się ta część ) i jaki jest ewentualny koszt naprawy ?

bo ja już tutaj głupieje i zastanawiam się czy to po prostu taki urok tej skrzyni ?

PostNapisane: 28 mar 2015, o 21:08 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 23
Marka: volvo
Model: xc90
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 3,2 awd
już w krótce podam najtańszą opcję ,usunięcia tego wycia,przyczyną jest jedna podkladka dystansowa i łozysko,oczywiscie procedury serwisowe są drogie ale mam klienta który za usunięcie tej usterki pozwoli mi potestować kilka opcj pozdrawiam

PostNapisane: 28 mar 2015, o 23:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

mech z toyoty napisał(a):
już w krótce podam najtańszą opcję ,usunięcia tego wycia,przyczyną jest jedna podkladka dystansowa i łozysko,oczywiscie procedury serwisowe są drogie ale mam klienta który za usunięcie tej usterki pozwoli mi potestować kilka opcj pozdrawiam

Byłoby miło bo w najbliższy poniedziałek jadę do ASO KRAKÓW -> mam nadzieję, że tam ogarniają temat

PostNapisane: 29 mar 2015, o 19:37 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 98
Marka: Toyota
Model: Auris I
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 Benzyna
Kobas daj znać na ile taką naprawę wyceniają.

PostNapisane: 29 mar 2015, o 20:13 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2013
Silnik: 1.6 benzyna
Cytuj:
Byłoby miło bo w najbliższy poniedziałek jadę do ASO KRAKÓW -> mam nadzieję, że tam ogarniają temat

Też jestem ciekaw, bo w serwisie zazwyczaj nic nie słyszą, a jak słyszą to mówią że to normalne i że w innych samochodach to jeszcze bardziej halasuje aż głowa boli ☺

PostNapisane: 30 mar 2015, o 20:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

tomekroch napisał(a):
Kobas daj znać na ile taką naprawę wyceniają.

Właśnie wróciłem z ASO KRAKÓW !

Oczywiście jestem po zakupie samochodu 4 dzień i umówiłem się też ze sprzedawcą, który zgodził się na przyjazd oczywiście przejechaliśmy się z dwoma serwisantami z ASO......

po przejażdżce stwierdzili że faktycznie coś jest nie tak z tym gwizdem, ale mieli mało przypadków z takimi właśnie anomaliami...więc im tłumacze że są to wadliwe konstrukcję....., które dopiero od 2013 zostały poprawione o nowe już nie psujące się elementy (kolesie coś gdzies poszli by coś się dowiedzieć i faktycznie dopiero po 2013 produkowane są nowe elementy sklrzyni biegów bo tamte coś z nimi było nie tak..?.....

sprzedawca oczywiście cały czas upierał się że niech Pan jeździ z tym się nic nie dzieje.... bo przecież na badaniach nic nie wyszło ? Lol.... oczywiście chciał mi wmówić że skrzynie tak po prostu głośno hałasują....
i tak mają....

Serwisant wycenił koszty roboty a więc na samym początku: to muszą zdjąć i rozebrać skrzynię.... koszt ok. 2 tys. na dobry początek i auto minimum na tydzień.... a w praniu wyjdzie co należy wymienić bo teraz nie wiedzą dokładnie co to może być....stwierdzili że nawet koszty naprawy mogą być w granicach do 12 tysięcy....
serwisant nie daje absolutnie pewnej gwarancji że zza chwilę skrzynia się nie rozleci.... bo musi ją najpierw rozebrać by określić co jest nie tak... więc
panowie ODDAJE SAMOCHÓD WŁAŚCICIELOWI...... KURFA NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁEM..... :(((((((

PostNapisane: 30 mar 2015, o 20:38 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Silnik: 1.6 benzyna
KOBAS1982 napisał(a):
serwisant nie daje absolutnie pewnej gwarancji że zza chwilę skrzynia się nie rozleci.... bo musi ją najpierw rozebrać by określić co jest nie tak...

czyli standard. Serwis woli nie tykać dziada, bo nie wie czy w ogóle pomoże, czy nie pogorszy sprawy lub czy bardziej nie zepsuje skrzyni.

Podobno pomaga wymiana oleju w skrzyni na gęstszy, ale nie wiem czy ktoś tak próbował.

Może "mech z toyoty" pomoże ;)

PostNapisane: 30 mar 2015, o 20:58 
Mech to pisze ze opcje najtansza poda, a potem cisza. Co do oleju w skrzyni to kiedys rozmawialem z kumatym mechanikiem z ASO w DE. I powiedzial, ze oleju w skrzyni zawsze jest za malo. Mowil, ze nawet na dobrze zagrzanej skrzyni po godzinnym postoju i tak wejdzie 80 ml w stosunku do stanu fabrycznego.

PostNapisane: 30 mar 2015, o 21:38 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Jak skrzynia jest uszkodzona to nie pomoze zadna kombinacja z olejami, lub tymczasowo. Kiedys sypano wiory to na gielde i jeszcze na 50 km starczylo, ale chyba nie o taka naprawe chodzi. pozdr

PostNapisane: 31 mar 2015, o 09:18 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 98
Model: Auris I
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 Benzyna
Kobas dziwne to ASO. Przecież na naprawę tego mają biuletyn. Usterka jest powszechnie znana.

PostNapisane: 8 kwi 2015, o 18:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27
Silnik: 1.8
Witam,
Widzę ,że problem ze skrzynią biegów ma coraz więcej osób właśnie kupiłem 3 miesiące temu Toyotę Avensis t27 1.8 benzyna 2009 rok i mam dokładnie identycznie jak to przedstawił kolega Leoart na filmie .Przebieg 84 tysiące byłem w Łodzi w warsztacie gdzie specjalizują się w naprawie Toyoty warsztat rekomendowany nawet na forum.
Powiedzieli mi ,że mam tym się nie przejmować iż nie widzą jakiegoś problemu, a hałas jest coraz większy wydaje mi się ,iż nawet jak mam już radio włączone to słyszę ten dziwny szelest z skrzyni,wciskam sprzęgło i ustępuje.A jeszcze też nikt mi nie gwarantuje ,że nawet jak rozbiorą skrzynię to że naprawią.
Więc to jakiś bubel wypuściła Toyota temu może tak szybko robili ten Lift po wiedzieli o popełnionym błędzie.
Mam pytanie czy ktoś już to naprawiał i co musiał wymienić.
Rozmawiałem z jednym z forum użytkownikiem takiej ,że to toyoty to powiedział mi że kupił skrzynię za 900zł na allegro po 2012 roku Sprzęgło ,Docisk , Łożysko oporowe z siłownikiem 650 toyota (nie ma zamienników ) Oleje w sumie go naprawa wyniosła 3250zł. Czekam na info wasze, iż sam już nie wiem co mam robić czekać aż się rozsypie się skrzynia ?

PostNapisane: 8 kwi 2015, o 20:37 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 23
Marka: volvo
Model: xc90
Rocznik: 2008
Silnik: 3,2 awd
nie piszę bo to temat na 5 stron akcje serwisowe są takie że pierwsze skrzynie mają inne skosy na zębach dlatego naprawa według panów inz jest zajebiście droga, tylko skrzynie po takiej naprawie i tak po przejechaniu jakiejś ilości km też zaczynają wyć(te z pozmianowymi bwbechami też) więc po co robić drogie naprawy jeżeli odpowiedzialna za chałasy jest jedna podkładka i maks 2 łożyska a nawet jedno zrobiłem takie dwie skrzynie i są cicho tylko czekam na przejechaną ilość kilometrów klienci jeżdzą a ja czekam jak będzie wszystko ok to zrobimy naprawy pozdrawiam

PostNapisane: 15 maja 2015, o 11:08 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 benzyna
Widzę, że problemy ze skrzynią najczęściej opisują właściciele rocznika 2009. Czy to znaczy, że problem próbowano wyeliminować i w młodszych egzemplarzach problem został wyeliminowany?

PostNapisane: 15 maja 2015, o 19:20 
Moderator
Moderator

Zmieniona konstrukcja występuje na rynku od 04.2012, jest na to biuletyn, dotknięte są także auris, corolla i verso.
Nie ma nic po polsku:
ОПИСАНИЕ ПРОБЛЕМЫ
Некоторые клиенты могут жаловаться на воющий шум, доносящийся из коробки передач, при движении на всех передачах (при невысокой частоте вращения коленчатого вала двигателя). Наиболее отчетливо шум слышен в диапазоне скорости движения 60-90 км/ч.
Some customers may experience and report that whining noise is coming from transmission when driving in all gears.
Moza jakas przyjazna dusza wstawi biuletyn na forum.

pozdr

PostNapisane: 20 maja 2015, o 12:25 
Stara się...
Stara się...

Model: Verso
Silnik: 2zr-fae
Visitor1230 napisał(a):
Mech to pisze ze opcje najtansza poda, a potem cisza. Co do oleju w skrzyni to kiedys rozmawialem z kumatym mechanikiem z ASO w DE. I powiedzial, ze oleju w skrzyni zawsze jest za malo. Mowil, ze nawet na dobrze zagrzanej skrzyni po godzinnym postoju i tak wejdzie 80 ml w stosunku do stanu fabrycznego.

Myślicie że dolanie oleju może poprawić sytuacje w skrzyni?

PostNapisane: 20 maja 2015, o 13:19 
Spamer
Spamer

Pochwały: 347
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
wrc napisał(a):
Moza jakas przyjazna dusza wstawi biuletyn na forum.

Po rosyjsku może być Towarzyszu? :-D
Poniżej link do poprawionego biuletynu CP-0030T-0413
EC6#: воющий шум при движении на всех передачах
z dnia 09/05/2014 w PDF dotyczący problemów w skrzyniach biegów w następujących modelach Toyoty AURIS; AVENSIS; COROLLA; IQ; URBAN CRUISER; VERSO; VERSO-S; YARIS
NDE150; NDE180; NRE150; NRE180; ZRE151; ZRE152; ZRE185; ZRT270; ZRT271; NDE150; NDE180; NRE150;NRE180; ZRE142; ZRE151; ZRE181; ZRE182; NGJ10; NUJ10; NLP110; NLP115; NSP110; ZGR20; ZGR21; NLP121; NSP120; NLP130; NLP90; NSP130; NSP90

także każdy może sobie ściągnąć i przetłumaczyć :szatanek:

https://www.dropbox.com/s/p2fx7oatkci2r ... a.pdf?dl=0
i tu jeszcze info z GB w tej sprawie:
http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... box-whine/

PostNapisane: 20 maja 2015, o 14:32 
Moderator
Moderator

Moze byc po rosyjsku, najwazniejsze ze jest. Sciagne sobie to w domu, bo poki co mam zablokowany dostep do linkow. pozdr

PostNapisane: 12 sie 2015, o 21:18 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Silnik: 1.8 benzyna
To ja dołożę swoje "pięć" groszy, jeśli chodzi o skrzynię biegów. Avke kupiłem w maju z przebiegiem ok 23tys.km, i niestety po paru dniach usłyszałem "wycie" skrzyni biegów jak zmieniałem bieg z 2 na 3. Po wrzuceniu na luz, wyło tak samo. Serwis na początku nic nie słyszał, ale jak im poleciłem, żeby podnieśli samochód na podnośniku (wcześniej taki zabieg zrobiłem na zaprzyjaźnionym warsztacie) i zaczęli "jechać", to wyło tak, że z żoną słyszeliśmy to na poczekalni :) Specjalista z fabryki w Wałbrzychu który przyjechał po dwóch tygodniach z nową skrzynią, jak tylko wsiadł i się przejechał, to od razu nakazał wymianę skrzyni biegów. Niestety, nie powiedziano mi co konkretnie było walnięte, moja stara skrzynia pojechała sobie spowrotem do fabryki... Tak więc moją przygoda z Toyotą zaczęła się bardzo obiecująco... Na szczęście mam jeszcze gwarancję...

PostNapisane: 21 cze 2016, o 00:33 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: verso
Silnik: 1.8 vvti
Mam toyotę verso 2013. 83000 km. 1.8vvti .
Świst ze skrzyni taki sam jak na filmie. Wstępnie robiłem rozeznanie w ASO. Wymieniają zazwyczaj cała skrzynię /gwarancja / .
Rzekomo poprawili konstrukcję po 2012... chyba jednak niekoniecznie. Temat jest znany w ASO - skrzynie faktycznie z Wałbrzycha.

PostNapisane: 29 gru 2017, o 11:12 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Rocznik: 2010
Silnik: 1,8 2ZR-FAE
Witam, ostatnimi czasy słyszę lekki gwizd skrzyni biegów powyżej 80km/h pod obciążeniem tz przy wcisnietym gazie jak autko ciągnie, czy ktoś coś podobnego ma lub naprawia wymieniał.... Natknąłem się na dosc stary wątek na ten temat ale on się urwał i nowych poszlak brak.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 29 gru 2017, o 13:28 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
U mnie również ostatnio po wciśnięcie pedału gazu przy wyższych prędkościach coś śwista i przypuszczam że może to być skrzynia ale nie jestem w stanie stwierdzić czy to coś normalnego czy nie w tym samochodzie. Jest to taki delikatny świst. Postaram sie nagrac dzis podczas jazdy.
Silnik również 1.8 benzyna T27 FL z przebiegiem 95kkm.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 29 gru 2017, o 16:05 
Stara się...
Stara się...

nettwork napisał(a):
U mnie również ostatnio po wciśnięcie pedału gazu przy wyższych prędkościach coś śwista i przypuszczam że może to być skrzynia ale nie jestem w stanie stwierdzić czy to coś normalnego czy nie w tym samochodzie. Jest to taki delikatny świst. Postaram sie nagrac dzis podczas jazdy.
Silnik również 1.8 benzyna T27 FL z przebiegiem 95kkm.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Również dziś wy ieram się na S-ke posłuchać i nagrać. Z wcześniejszego tematu skrzynie z roczników 2009-04.2012 boryka się z problemem skośne walka i scinajacych się zębów mechanizmu ruznicowego... Problem dotyczył skrzyń z Wałbrzycha PL ja mam auto z Danii ale to chyba nie ma znaczenia bo z PL skrzynie szły do Anglii

PostNapisane: 29 gru 2017, o 18:22 
Coś wie...
Coś wie...

Ok, więc na szybko wrzucam 3 krótkie filmiki z dzisiejszej jazdy. Chodzi mi o ten "pomruk" w tle podczas wciskania pedału gazu- nie wiem czy to coś normalnego czy może to skrzynia "gwiżdże" czy coś innego ??? a może po prostu szukam dziury w całym? :niewiem:

https://photos.app.goo.gl/Blb1MSi6fdBE0BgE2

https://photos.app.goo.gl/2GtVBEiPDx7YgpVo2

https://photos.app.goo.gl/vsFyBmATJTAHUdxx2

@SaddaS:
czy u Ciebie jest podobnie i o to Ci chodziło?

PostNapisane: 29 gru 2017, o 20:53 
Stara się...
Stara się...

nettwork napisał(a):
Ok, więc na szybko wrzucam 3 krótkie filmiki z dzisiejszej jazdy. Chodzi mi o ten "pomruk" w tle podczas wciskania pedału gazu- nie wiem czy to coś normalnego czy może to skrzynia "gwiżdże" czy coś innego ??? a może po prostu szukam dziury w całym? :niewiem:

@SaddaS:
czy u Ciebie jest podobnie i o to Ci chodziło?
Tak o ten dźwięk mi chodziło, wróciłem właśnie z jazdy ale nie udało mi się nagrać swojego gwizdu bo jest dużo słabszy niż u Ciebie, na wiosnę zmieniam olej więc zobaczę jaki będzie efekt. Twoja Ave dokładnie z jakiej daty produkcji jest? Wiem że na gwarancji Toyota naprawiala lub nawet wymieniała skrzynie.... Poniżej link do tematu wałkowanego wcześniej
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... pid=426854 warto się tym zainteresować ja już niestety od ASO nic nie wydebie

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 29 gru 2017, o 21:37 
Coś wie...
Coś wie...

Dzięki za link do tematu :ok: zaraz przejrzę i poczytam co zawiera :czytaj:
Auto zarejestrowane w 03/2012 ale widzę w papierach, że data produkcji to 10/2011. w okolicach marca wybieram się na kolejną wymianę oleju więc tak czy inaczej poruszę ten temat w ASO :boks:

PostNapisane: 29 gru 2017, o 21:47 
Stara się...
Stara się...

nettwork napisał(a):
Dzięki za link do tematu :ok: zaraz przejrzę i poczytam co zawiera :czytaj:
Auto zarejestrowane w 03/2012 ale widzę w papierach, że data produkcji to 10/2011. w okolicach marca wybieram się na kolejną wymianę oleju więc tak czy inaczej poruszę ten temat w ASO :boks:
Prawdopodobnie od 04.2012 dopiero poprawili konstrukcje skrzyni więc niestety też się łapiesz pod Polska myśl techniczna, jaki olej zalewales i jaki masz zamiar wlać bo z doborem jest problem, strasznie trudno dobrać odpowiedni nawet jak wymogami odpowiada to już fizycznie dosyć się różni. Sam szukam i chyba z ASO zaryzykuje

PostNapisane: 29 gru 2017, o 21:52 
Coś wie...
Coś wie...

Pisząc, że w marcu wybieram się na wymianę oleju miałem na myśli olej do silnika :-D
Ale zapewne i pokuszę się na wymianę oleju w skrzyni biegów, gdyż od nowości nie był zmieniany a jakby nie patrząc to w marcu stuknie już 6 latek.
Olej zapewne wezmę z ASO, gdyż po przeczytaniu wątku o olejach do skrzyni mam mętlik i sam nie wiem jaka alternatywa byłaby najlepsza.
Tak jak piszesz, problem "gwiżdżącej" skrzyni biegów został rozwiązany od 04/2012 :sciana:

PostNapisane: 30 gru 2017, o 10:21 
Coś wie...
Coś wie...

Cóż i u mnie pojawił się ostatnio opisany "problem" gwiżdżącej skrzynie biegów podczas przyśpieszania :nuda: Poniżej kilka filmików z odgłosami.

Jeśli dobrze zrozumiałem (po przeczytaniu 5 stron wątku) to poza lekkim "świstem" to skrzynia nie powinna ulec żadnej awarii itp. Czy w takim razie warto wymieniać skrzynię biegu na nową oraz jakie są to ewentualnie koszty w ASO? Pytam się, gdyż na auto mam jeszcze ponad roczną gwarancję w salonie VW, gdzie kupowałem auto i do przebiegu 100kkm pokrywam tylko 50% kosztów części i robocizny a powyżej 100kkm już 60% i się tak zastanawiam czy warto. Gwarancja zewnętrzna od CarGarantie.

PostNapisane: 1 sty 2018, o 23:13 
Stara się...
Stara się...

nettwork napisał(a):
Cóż i u mnie pojawił się ostatnio opisany "problem" gwiżdżącej skrzynie biegów podczas przyśpieszania :nuda: Poniżej kilka filmików z odgłosami.

Jeśli dobrze zrozumiałem (po przeczytaniu 5 stron wątku) to poza lekkim "świstem" to skrzynia nie powinna ulec żadnej awarii itp. Czy w takim razie warto wymieniać skrzynię biegu na nową oraz jakie są to ewentualnie koszty w ASO? Pytam się, gdyż na auto mam jeszcze ponad roczną gwarancję w salonie VW, gdzie kupowałem auto i do przebiegu 100kkm pokrywam tylko 50% kosztów części i robocizny a powyżej 100kkm już 60% i się tak zastanawiam czy warto. Gwarancja zewnętrzna od CarGarantie.
Ja bym raczej wymienił jeśli jest taka opcja.... Wyjący mechanizm różnicowy to w przyszłości pewność awarii ale to moje zdanie.... Poza tym Toyota ASO wymieniała więc coś w tym jest.

PostNapisane: 13 cze 2018, o 11:39 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 1,8 LPG
Odkopuję temat.
Ktoś ma namiar na warsztat w lubelskim znający się na naprawie ww objawów ?
Ave ma 150 tys i wyje od 80 do 100...

Skrzynie z Corolli verso pasują ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]