TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 lip 2018, o 15:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2008, o 08:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

To jest pisk podobny do paska klinowego, ale to pasek nie jest. Dzieje się w pewnym momencie jak puszczam sprzęgło i tylko na 1. Jak szybko puszczam sprzęgło, to tego dzźięku nie ma. Natomiast jeśli puszczam powoli i jadę na półsprzęgle to piszczy. Przy wyższych biegach to nie występuje.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2008, o 13:15 
Coś wie...
Coś wie...

Ja mam podobnie z tym, że to jakby skrzypi i objawia się szczególnie przy ruszaniu pod
górkę albo jak auto jest bardziej obciążone (4 osoby).

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2008, o 18:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

moje obserwacje są takie - zawsze na polsprzegle piszczy gdy wolniej ruszam, do tego czuc lekkie wibracje na pedale sprzegla. Jak szybko rusze to nie piszczy. Przebieg samochodu to 95.000 km. Mechanik z ktorym rozmawialem to gosciu z prywatnym warsztatem ( dorabia). Powiedzial ze 400 zl za sama robocizne, bo cytuje "zeby dostac sie do sprzegla trzeba zdjac zawieszenie" i zawiezie do regeneracji... nie wiem czy mu wierzyc.
Rozumiem ze liczy 400+ koszt czesci/regeneracji.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2008, o 11:56 
Coś wie...
Coś wie...

Mam to samo, przejechalem 25.000km i sie tym nie przejmuje... :)

[ Dodano: 2008-02-27, 10:22 ]
Magangs, opisywales przypadlosc trudnosci zejscia z jedynki (ze trzeba wiecej gazu etc) - ja Ci powiem mam dokladnie to samo i dzisiaj przypadkowo odkrylem, ze jak tylko leciutko naciskam na sprzeglo (doslownie nieprzepisowo) , to nagle biegi chodza OK, a jak wciskam do podlogi i nawet czekam sekunde lub dwie roznie jest :) Sprzeglo mam od nowosci , mam teraz 165000 ale mysle ze 100000 na tym zrobie bez problemu :)

PostNapisane: 30 mar 2008, o 18:29 
Mistrz
Mistrz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22,
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6
w zwiąsku z tym pytanie jaką firmę polecacie i jak ktos zna ceny i ile za wymiane z gury dzieki za pomoc :ok:

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 18:31 
Coś wie...
Coś wie...

A czym to się u Ciebie obiawiło, ze tak się zapytam. Nagle tak??

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 18:58 
Tutaj masz cennik sprzęgieł docisków do avensis + wymiana w aso pewnie z 800zł u mechanika pewnie ze 300- 400
czyli łączny koszt jeśli wymieniasz wszystko w aso ok 5000zł, jeśli u mechanika i dostarczasz mu zakupione nowe kompletne sprzęgło koszt ok 1400-2000zł duża rozbieżność ze względu na ceny kompletnego sprzęgła. jeśli pomogłem piwo proszę

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 18:59 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
Jaki silnik?

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 19:48 
Coś wie...
Coś wie...

Doładnie,napisz jaki silnik i jesli sie bedziesz dowiadywal, napisz ile Ci zaproponowali do zapłaty i jakiej firmy sprzegło. Mam kolege, ktory czasami potrafi załatwić częsci po nizszych cenach i a noz widelec bedzie taniej.

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 19:53 
Stara się...
Stara się...

Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 1,8 benzyna
zadzwoń zapytaj - tel. 091 4311190
http://www.inter-cars.pl

ul. Emilii Plater 7
nr czarodziejski znasz , podajesz , pani pyta czy to firma XXX - potwierdzasz i bierzesz paragon ( faktura VAT - NIE !! )

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 20:13 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
qfas napisał(a):
w aso pewnie z 800zł

nie wiem czy pomoge ale za wymiane kola dwumasowego razem ze sprzeglem w t22 d4d aso zada 600zl, a robota podobna

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 20:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

dzisiaj znalazłem firmę z częściami zamiennymi są z Szczecina,

http://www.autoblachy.com/index.php?mod ... c=sprzegla

jeżeli chodzi o wymianę to dostałem namiary na firmę

http://www.zumi.pl/67845,Auto-Service_J ... firma.html

jak kupiłem samochód wymieniałem u nich rozrząd, paski oraz płyny - jestem bardzo zadowolony i sądzę że u nich będę robił większe wymiany oraz naprawy, zauważyłem też że nie naciągają – podobno specjalizują się w toyotach

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2008, o 07:50 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T22,
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6
silnik to1.6 rok 1999 przebieg 165000 benzyna objawiło sie dziwnymi jeknienciem przy wyprzedzaniu i redukcji a potem chaczeniu biegów teraz wogule nie wchodzą tylko wsteczny i to z problemem na wylączonym silniku wchodzą oki wydaje mi sie ze to docisk ale dzis zobacze dzieki za pomoc i sugestie jasli ktos jeszcze jakies ma to pisac :ok:

[ Dodano: 2008-03-31, 09:39 ]
http://www.zumi.pl/67845,Auto-Service_J ... firma.html
tak ta firma sie specjalizuje i są dobrzy wszyskie przeglądy robie u nich tyle ze są tacy dobrzy ze termin dopiero na 18 więc skorzystałem z pomocy budrysa i autko na warsztacie potem napisze jakie koszta :ok:

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

Tytuł: Sprzegło w T25
PostNapisane: 16 cze 2008, o 15:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 d4d
Witam,

czy orientuje sie ktos na 100% czy do avensisa II sprzegła robi tylko LUK czy moze tez Aisin itd.

Na forum przeczytalem ze LUK tak tez powiedzieli mi w jednym sklepie (ze LUK i nikt wiecej), ale w inny maja Aisin i sprawdzili po nr VIN ze na 100% bedzie pasowalo.

Pozdrawiam ALL :-)

Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2008, o 19:33 
To pewnie robią i inne, ale ja polecam LUK wymieniałem sam w T22 i założyłem LUK

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2008, o 11:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

tak ale slyszalem w dwoch miejscach ze tylko LUK robi i to sprzeglo idzie na pierwszy montaz. Czy moze to ktos potwierdzic? bo wiem we Wrocławiu na ul. Pilczyckiej maja sprzeglo firmy Aisin i sprawdzili na podstawie nr Vin i niby pasuje.

Ale z drugiej strony nie moge sobie pozwolic zeby nie pasowalo bo LUK jest nidostepny a tydzien bez samochodu jest nie do przyjecia - ostatnio tak sie przejechalem z pompa wody, musialem kupic orginal w serwisie bo nigdzie takiej nie mieli.

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2008, o 12:10 
Moderator
Moderator

Dariusz81 napisał(a):
Czy moze to ktos potwierdzic?

zapytaj w ASO, ale jak sklep twierdzi ze pasuje to dlaczego ma byc inaczej? ja w T22 D4D mam i kolo i sprzeglo aisin (oryginal tez taki byl), ale to nie jest te same sprzeglo/kolo co w T25

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2008, o 12:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

w T22 to wiem nawet z forum ze napewno Aisin szlo na pierwszy montaz, ale niby w T25 idzie LUK, jak pisalem wczesniej nie che sie przejechac na tym sprzegle :-(

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2008, o 13:59 
Coś wie...
Coś wie...

w mojej T22 jak wcisne sprzegło na zapalonym aucie to auto mozna tak powiedziec ze troszke głośniej chodzi... czego to mogą być objawy??

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2008, o 21:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Może to być rozsypujące się koło dwumasowe. U mnie tak było na początku a potem zaczęło być słychać terkotanie z pod maski (najpierw jedno cykniecie na parę sekund). Teraz po rozgrzaniu się silnika i po długiej jeździe terkoce jak oszalałe. Niedługo czeka mnie wymiana, a niech to... ale o tym napiszę tak jak obiecałem w oddzielnym temacie o kole dwumasowym.

Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2008, o 15:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

wymienilem sprzeglo kupilem Aisin jako ze bylo tansze od LUKa o ok 300zl, a po otwarciu okazalo sie ze w srodku jest LUK, takze nie polecam przeplacac za opakowanie. oczywiscie okazalo sie ze dwumas tez mam do wymiany ;-(

Jedyne objawy mialem takie ze przy puszczaniu sprzegla bylo takie metaliczne "cykniecie" slyszane jedynie przy opuszczonych szybach i oczywiscie okazalo sie ze na kole dwumasowym jest luz ktory powoduje owe "cykniecie"

Pozdrawiam i dzieki za pomoc :-)

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2008, o 08:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

Mam podobne objawy, tyle że w benzynie 1.8 2003 r. Po rozgrzaniu silnika np. w korkach, zaczyna coś stukać w okolicy silnika, ostatnio wykryłem, że przy naciśniętym sprzęgle nic nie stuka. szczególnie słychać gdy obroty spadają do ok 700 obr/min.

Prosze o info czy w benzynie też jest koło dwumasowe??? czy może to łożysko które jest w kompecie ze sprzęgłem. a może coś innego??

Pozdr.

Lukas

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2008, o 08:53 
Moderator
Moderator

Lmakar napisał(a):
Prosze o info czy w benzynie też jest koło dwumasowe???

nie ma, wiec kolo jako przyczyna wyeliminowane :jupi:

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2008, o 10:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

dzięki wielkie, to podejrzewam że pewnie łożysko...

a tak na marginesie, byłem w serwisie ASO TOYOTY, notabene bardzo miła i kulturalna obsługa na Czerniakowskiej, i poprosiłem czy mógłby ktoś posłuchać co to może być, bo bałem się że to coś poważnego i jak sie rozleci to będzie kicha.

Ku mojemu zaskoczeniu przyszedł "mistrz" serwisu i wsiadł do furki, miałem nadzieję że mając do czynienia z avensisami od lat, jest szansa że coś wymyśli. Oczywiście nie wymyślił, a może specjalnie powiedział że nie ma pojęcia co to może być.

Podejrzewałem że to może jakieś łożysko np. sprężarki od klimy czy alternatora, ale wczoraj stwierdziłem że po wciśnięciu sprzęgła stukot ustaje.

Dodam że wspominałem Panu z serwisu, że sprzęgło jest na wykończeniu, jednakże on nie skierował swojej uwagi w te okolice.

Jest też opcja że wolał abym przyjechał i zostawił autko, wtedy oni stwierdzą że to sprzęgło i wymienią wszystko za blisko 2000 zł.

W ramach info o jakości serwisów ASO, serwis na Bielanach, na pytanie kiedy ostatnio serwisowali klimę w moim aucie - dodam że była serwisowana w firmie przez ostatnie 4 lata, ze zdziwieniem odparł że klimy się nie serwisuje do puki wszystko jest ok. Bez komentarza.

Pozdrawiam

Lukas

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2008, o 11:02 
Moderator
Moderator

Lmakar napisał(a):
Dodam że wspominałem Panu z serwisu, że sprzęgło jest na wykończeniu, jednakże on nie skierował swojej uwagi w te okolice.
po czym zostalo to stwierdzone, co do odglosow: jezeli bedziesz wciskal i puszczal sprzeglo bez biegu i bedziesz slyszal tam jakies podejrzane dzwieki czy stuki to najczesciej jest to koniec lozyska w sprzegle, ile masz przebiegu?

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2008, o 12:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

przebieg to 110 tyś, biegi ciężko chodzą, dwóch mechaników, na przeglądzie i przy montażu gazu stwierdziło że sprzęgło się kończy.

Generalnie strasznie szybko lecą sprzęgła w tych ave, znajomy kupił identyczną 2003 rok, 106 tyś i też sprzęgło kupuje.

Pocieszeniem jest to że "Aisin" kosztuje nie całe 500 zł.

Generalnie stukot jest słyszalny na luzie przy wolnych obrotach, gdy wcisnę sprzęgło stukot ustaje.

Pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2008, o 19:15 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: Corolla
Model: E12
Rocznik: 2006
Silnik: 1ND-TV
No tak. To by się zgadzało z tematem sprzęgła w silnikach z TD. Nie wiem czy czytałeś ten temat i objawach w nim opisanych. Wszytko pokrywa się z tym co tu opisałeś.

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2008, o 21:12 
Moderator
Moderator

Lmakar napisał(a):
Generalnie strasznie szybko lecą sprzęgła w tych ave, znajomy kupił identyczną 2003 rok, 106 tyś i też sprzęgło kupuje.
to trudno powiedziec, ja zmienialem dwumas przy 175 i zalozylem nowe sprzeglo, ale stare bylo calkiem dobre, ale ja ma diesla t22, a Ty to w sumie nie wiem czy t22 czy t25 ???
generalnie chyba trzeba jednak brac sie za sprzeglo, potwierdz to sobie jednak w dobrym warsztacie zanim zaczniesz bo tania zabawa to nie jest

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2008, o 16:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

Nie jest tak drogo, sprzęgło 500 zł, a wymiana od 300, więc nie jest źle jak na tej klasy i wielkości samochód, często samo sprzęgło to >800 zł.

Generalnie, T25, szczególnie te pierwsze dość znacznie pogorszyły markę Toyocie, sam pracownik ASo mi to przyznał gdy rozmawialiśmy o jej wadach, może późniejsze roczniki były lepsze, ale takie sprawy jak branie oleju, zacierające się silniki, ciężko chodzące biegi, sprzęgło na 100 tyś. km, skrzypiąca i trzeszcząca decha, latający podłokietnik to problemy, które nie powinny mieć miejsca w Toyocie i to nie najtańczej, przecież to klasa średnia wyższa a nie Toyota AIGO.

Są też oczywiście plusy, ale tych minusów poprostu mogło by nie być, przecież to nie są jakieś nowe problemy, które nagle się ujawniły. Widać oszczędności albo podejście Angoli.

Pozdr.

Lukas

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2008, o 16:20 
Moderator
Moderator

Lmakar napisał(a):
Nie jest tak drogo, sprzęgło 500 zł, a wymiana od 300, więc nie jest źle jak na tej klasy i wielkości samochód, często samo sprzęgło to >800 zł.

to fakt, szkoda tylko ze tak szybko, moze masz egzemplarz ktoy duzo spedzil w miescie i korkach, wtedy sprzeglo wytrzymuje mniej
Lmakar napisał(a):
Generalnie, T25, szczególnie te pierwsze dość znacznie pogorszyły markę Toyocie

tez sie spotykam z takimi opiniami od ludzi w serwisach (tylko tych ktorych znam)
Lmakar napisał(a):
Widać oszczędności albo podejście Angoli.

carina e tez byla europejska, wiec chyba oszczednosci, no i toyota zaufala europejskim dostawcom...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]