TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 paź 2017, o 23:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 gru 2016, o 17:44 
Stara się...
Stara się...

Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 diesel
Koledzy czy jest ktoś z okolic miejscowości Rzgów powiat Koniński ( w pobliżu Starego miasta)

Wypatrzyłem sobie tam auto które chce kupić, ale że je mieszkam koła Krakowa to mam niestety tam dość daleko.

w linku ogłoszenie https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-avensis-lift-ledy-ID6yGTur.html

Jeżeli jest ktoś z tamtych okolic to mógł by mi sprawdzić które elementy są do malowania, jakiś ogólny stan

wiem że brak książki serwisowej, wiec jest problem ze sprawdzeniem przebiegu, ale gdyby ktoś tylko kawałek przejechał się po dziurach, zobaczył czy nie widać wycieków oleju będę wdzięczny.

po tablicach widać że auto jest z Hiszpani

gość ma jeszcze w ofercie drugie auto, ale mi sie bardziej podoba popielate (taka miałem t25)

PostNapisane: 23 gru 2016, o 20:39 
Spamer
Spamer

Pochwały: 822
Marka: Toyota
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Pod silnikiem są plastikowe osłony, bez ich ściągnięcia nie zobaczysz wycieków.

Tutaj http://bez-wypadkowe.net/forumdisplay.p ... lkopolskie możesz zlecić inspekcję auta doświadczonej osobie.

PostNapisane: 23 gru 2016, o 21:01 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Model: Avensis
Nadwozie: pick-up
Rocznik: 2000
Silnik: 3.6
[quote="duken"]Koledzy czy jest ktoś z okolic miejscowości Rzgów powiat Koniński ( w pobliżu Starego miasta)

Wypatrzyłem sobie tam auto które chce kupić, ale że je mieszkam koła Krakowa to mam niestety tam dość daleko.

w linku ogłoszenie https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-avensis-lift-ledy-ID6yGTur.html

Jeżeli jest ktoś z tamtych okolic to mógł by mi sprawdzić które elementy są do malowania, jakiś ogólny stan

wiem że brak książki serwisowej, wiec jest problem ze sprawdzeniem przebiegu, ale gdyby ktoś tylko kawałek przejechał się po dziurach, zobaczył czy nie widać wycieków oleju będę wdzięczny.

po tablicach widać że auto jest z Hiszpani

gość ma jeszcze w ofercie drugie auto, ale mi sie bardziej podoba popielate (taka miałem t25)[/

Z tego co się orientuję toyota ma książkę serwisową w wersji elektronicznej.
Idziesz do salonu podajesz vin i wydrukują ci książkę serwisową.
Co do wycieków nie wiem jak w tym roczniku ale w starszej wersji silnik pocił się od strony przegrody i serwis stwierdził że tak ma być.

PostNapisane: 29 gru 2016, o 19:50 
Stara się...
Stara się...

dzwoniłem do serwisu w Polsce ale powiedzieli że tylko właścicielowi udzielą odpowiedź, nawet gdy zapytałem czy udzielą informacji czy ostatni zapis u nich jest z większym czy mniejszym przebiegiem to otrzymałem informację że tego też mi nie powiedzą.

Auto z Hiszpania - więc w Polsce i tak by mi pewnie nie sprawdzili przebiegu.

od sprzedawcy mam numer rejestracyjny i nr VIN

wysłałem dziś do Toyoty w hiszpani zapytanie o historie serwisowania - ciekawe czy odpiszą?

PostNapisane: 29 gru 2016, o 21:30 
Spamer
Spamer

Pochwały: 329
Silnik: 1.8
duken napisał(a):
dzwoniłem do serwisu w Polsce ale powiedzieli że tylko właścicielowi udzielą odpowiedź, nawet gdy zapytałem czy udzielą informacji czy ostatni zapis u nich jest z większym czy mniejszym przebiegiem to otrzymałem informację że tego też mi nie powiedzą.

W PL widoczne są jedynie akcje serwisowe/naprawy gwarancyjne jeżeli Ave je w ogóle miała w Hiszpanii.

SB1BD76L80E082588

Wyprodukowana 12/2011.

Cytuj:
Przebieg 130 000 km
Auto w kraju po opłatch.
auto poobijane . Do polakierowania elementy widoczne na zdjęciach

Obrazek
Obrazek

Mając nr VIN to zadzwoń do ASO Toyoty w PL i niech Ci sprawdzą czy ta Ave aby na pewno wyjechała z fabryki z automatyczna klimą ;-) bo z rozkodowania nr VIN wychodzi:
MODEL MARK: N: N (MODEL MARK)
czyli odpowiednik LUNY z PL ;-) i potwierdzają to np. korbki do otwierania szyb z tyłu, czy czarny plastiki na tunelu środkowym oraz tapicerka foteli ;-)
W Hiszpanii może i była taka wersja jak na foto w ogłoszeniu ale musisz to sobie sprawdzić.
CCC kusi zapewne :-D także sprawdź sobie czy nie pływała gdzieś w Hiszpanii i czy nie jest to Ave po całkowitej lub częściowej przekładce elementów.
Auto może jeszcze być obciążone jakimś zastawem itp. jak to czasem bywa z autami z tego kraju.
Ta niska cena z czegoś wynika jak masz czas i $$$ to możesz dochodzić co ewentualnie jest jej przyczyną ;-)

Na otoszroto znalazłem Ci jeszcze tańszą tylko że krajową:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 263ed1ef50

PostNapisane: 29 gru 2016, o 22:51 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Model: Avensis
Nadwozie: pick-up
Rocznik: 2000
Silnik: 3.6
Ja swoją kupiłem w Polsce ale sprowadzona była z Holandi.
Przy zakupie wykupiłem sprawdzenie w serwisie.
Trzepali prawie 2h. Dostałem wydruk książki serwisowej od nowości i protokół przeglądu przedzakupowego.

PostNapisane: 30 gru 2016, o 00:32 
Stara się...
Stara się...

Bandzur napisał(a):
CCC kusi zapewne :-D także sprawdź sobie czy nie pływała gdzieś w Hiszpanii i czy nie jest to Ave po całkowitej lub częściowej przekładce elementów.
Auto może jeszcze być obciążone jakimś zastawem itp. jak to czasem bywa z autami z tego kraju.
Ta niska cena z czegoś wynika jak masz czas i $$$ to możesz dochodzić co ewentualnie jest jej przyczyną ;-)

na http://bez-wypadkowe.net/ poczytałem posty o autach z Hiszpani - dla spokoju lepiej ją sobie odpuścić.
bo nie jestem w stanie sprawdzić czy nie jest ona obciążona jakimiś długami, zastawem czy jakimiś nie opłaconymi rachunkami, zarejestruje i będę się patrzył czy nie idzie do mnie komornik.

gość ma jeszcze jedna Avke w CCC
nie znam jej nr VIN
ale gość jeszcze pisze że VAT do odbicia to za ile on ja kupił?

Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 5 sty 2017, o 16:21 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Model: T25 FL
Nadwozie: kombi
Silnik: 1ZZFE
W obecnych czasach jest sporo firm które sprawdzają samochody.
Wystarczy zapłacić 150-250 zł i będziesz wszystko wiedział.
Nie trzeba nikogo prosić, dzwonić po serwisach.

Człowiek jedzie za Ciebie sprawdza samochód na stacji diagnostycznej, ogląda, bada czujnikiem lakieru.
Ty musisz tylko zapłacić za usługę.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]