TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 paź 2017, o 09:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 cze 2008, o 20:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

WITAM! Poszukuję informacji na temat warsztatu samochodowego godnego polecenia w Poznaniu lub okolicy specjalizującego się w naprawie oczywiście Toyot.

Tytuł:
PostNapisane: 2 lip 2008, o 14:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

specjalizujących się konkretnie w toyach to nie polecę, ale w japońskich a szczególnie hondach robi Wlaź - na twardogórskiej. Mogę, go polecić z czystym sumieniem. Nie za dużo korzystałem ale z racji branzy w jakiej robię duzo dobrego o nim słyszałem.

Tytuł: Dzięki
PostNapisane: 3 lip 2008, o 20:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki bardzo za pomoc.

Tytuł: Re: Dzięki
PostNapisane: 11 wrz 2008, o 22:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 110KM
RADPOZ napisał(a):
Dzięki bardzo za pomoc.

I co, korzystałes z tego warsztatu? Znaja sie tez na Toyotach?

Moze ktos poleci jeszcze jakis warsztat w Poznaniu, w ktorym bez strachu mozna by zrobic rozrzad?

I w ogole - witam wszystkich Avensisowcow - to moj pierwszy post na tym forum :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 5 mar 2009, o 00:08 
Stara się...
Stara się...

Powracajac do tematu. Czy ktos moze polecic jakis sprawdzony serwis Toyoty w Poznaniu ?

Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2009, o 12:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 benzyna
mikahan napisał(a):
Powracajac do tematu. Czy ktos moze polecic jakis sprawdzony serwis Toyoty w Poznaniu ?

Przyłączam się do prośby o podanie jakiś namiarów. Chyba, że wszyscy Poznaniacy jeźdzą tylko do Fietza. :-)

Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2009, o 18:37 
Niedźwiadek napisał(a):
mikahan napisał(a):

Przyłączam się do prośby o podanie jakiś namiarów. Chyba, że wszyscy Poznaniacy jeźdzą tylko do Fietza. :-)

Buehehe - tutaj moje tylko osobiste "przygody" z Fietezm:
http://avensis.info/viewtopic.php?p=494 ... ght=#49402
http://avensis.info/viewtopic.php?p=336 ... ght=#33609
W radiu leci reklama "Usmiechnieci klienci" - no ja sie szczegolnie pod nosem usmiecham jak wspominam ten serwis :nuda:

Przesiadlem sie na Bonkowskiego i nie narzekam - normalniejsi ludzie, co ma byc zrobione to jest (zreszta czego wymagac wiecej?) jedynie godziny otwarcia troche krotsze, ale poza tym naprawde OK :ok:

Ps. Rozbawil mnie pan na przegladzie 45.000 km, wyczytujac liste tych czynnosci serwisowych mowi, ze ma tu adnotacje od mechanikow, ze pokrywa akumulatora jest klejona i czy cos na ten temat wiem?
A ja na to, ze pod maske zagladam olej sprawdzic i plynu dolac, a innego serwisu poza ASO auto nie widzi, natomiast przy montazu ogrzewania postojowego akumulatory na pewno byl odlaczany (bo zresetowal sie piszczyk od pasow), wiec jedyne co mi przychodzi do glowy to ze sami to popsuli wczesniej :-D
Ale ogolnie bylo wesolo ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2009, o 11:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
kauzyperda napisał(a):
Buehehe - tutaj moje tylko osobiste "przygody" z Fietezm:

Czytałam je już wcześniej dlatego moje obawy przed tym serwisem :) :)
Dzięki za info. Trza będzie wypróbować Bońkowskiego.

Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2009, o 23:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam mam dylemat w sprawie rozrządu czy kupić w serwisie czy na allegro na allegro rozrząd kosztuje 650 a w serwisie 1200 co robić?

Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2009, o 23:23 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
tomas25 napisał(a):
Witam mam dylemat w sprawie rozrządu czy kupić w serwisie czy na allegro
nie tylko gdzie kupic, ale takze gdzie wymienic, nawet jak taki zestaw wymieni aso w PO, to nie da na nic gwarancji, zawsze zwali na czesci, sporo osob jezdzi na forum na rozrzadzie z allegro, poki co wtopy nie kojarze :tak:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2009, o 08:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jakby ktoś szukał warsztatu w Poznaniu, dokładnie komorniki, to mam jeden zaufany. Moze warsztatu nie maja wyłozonego w płytkach, ale dwa komputery GUTTMAN, i dość dobrze wyposażony w narzędzia.Panowie znają sie na rzeczy. Ja robie tam swoje 3 auto i jestem zadowolony. Pracuja do późna, czesto nawet w niedziele. Jakby co to PW.

Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2009, o 22:49 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22 Sedan
Rocznik: 1998
Silnik: 1.6 4A-FE 110KM
Ja mogę polecić warsztat US Maverick na ulicy Dziewińskiej 14 (przy pętli tramwajowej na Budziszyńskiej). Naprawiają wszystkie marki samochodów. W zeszłym roku wymieniałem u nich rozrząd, filtry, uszczelkę pod klapą zaworów i napełniałem klimę. Wszystko do dnia dzisiejszego jest OK.

Tytuł: Auto Florek
PostNapisane: 28 kwi 2009, o 22:57 
Moderator
Moderator

jak ktos mieszka blizej Grodziska Wlkp. to polecam serwis Auto Florek Wielichowo kolo Grodziska Wielkopolskiego, ul. Rakoniewicka 27, robilem tam sporo rzeczy i goraco polecam
dobry sprzet, spora wiedza, dobre ceny, uwazam ze warto :ok:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2009, o 14:34 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 24
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 B
kauzyperda napisał(a):
Ps. Rozbawil mnie pan na przegladzie 45.000 km, wyczytujac liste tych czynnosci serwisowych mowi, ze ma tu adnotacje od mechanikow, ze pokrywa akumulatora jest klejona i czy cos na ten temat wiem?

powinienes sie cieszyc ze powiedzial tobie o tym

Tytuł:
PostNapisane: 29 lip 2009, o 23:26 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Silnik: 1ZZ-FE
Ze swojej strony polecam warsztat: Obornicka 288 Specjalizuja sie w japońcach. Raz zrobiona u nich stara Civika nigdy nie odmówiła posłuszeństwa. Robia kompleksowo niemal wszystko. Ja się nie zawiodłem.

Tytuł:
PostNapisane: 2 kwi 2010, o 19:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

brt napisał(a):
Ja mogę polecić warsztat US Maverick na ulicy Dziewińskiej 14 (przy pętli tramwajowej na Budziszyńskiej). Naprawiają wszystkie marki samochodów. W zeszłym roku wymieniałem u nich rozrząd, filtry, uszczelkę pod klapą zaworów i napełniałem klimę. Wszystko do dnia dzisiejszego jest OK.

Witam.
Ja właśnie jestem umówiony na 14 kwietnia na wymianę paska rozrządu i czyszczenie przepustnicy. Po czternastym wystawię recenzję temu warsztatowi i mam nadzieję iż będzie pozytywna, bo jak na razie po pierwszym kontakcie telefonicznym jestem zadowolony.

Pozdro
Sebmet

Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2010, o 00:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam serdecznie, czy warsztat Auto-Szun nadal istnieje?
Ich strona nie działa, nie znalazłem też nr telefonu do nich.

Będę miał dwumas do wymiany, czy polecacie może jakieś inne miejsce?

PostNapisane: 26 lip 2010, o 00:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

jeżeli masz problem z reflektorami xenon - jazda po zmroku jest mało komfortowa lub z trudnością widzisz drogę - zapraszamy do nas
profesjonalna naprawa i regeneracja lamp xenon w Toyota Avensis
tel: 668-552-869 lub 517-623-143

Tytuł:
PostNapisane: 5 wrz 2011, o 17:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 1999
sop3k napisał(a):
Jakby ktoś szukał warsztatu w Poznaniu, dokładnie komorniki, to mam jeden zaufany. Moze warsztatu nie maja wyłozonego w płytkach, ale dwa komputery GUTTMAN, i dość dobrze wyposażony w narzędzia.Panowie znają sie na rzeczy. Ja robie tam swoje 3 auto i jestem zadowolony. Pracuja do późna, czesto nawet w niedziele. Jakby co to PW.

Czy możecie mi podać namiary na mechanika z tego warsztatu?
Byłem ze swoim Anensis 'em 99 (przebieg 120 tys. km) na przeglądzie technicznym w Toyota Ukleja w Suchym Lesie i powiedzieli mi, że mam do wymiany wewnętrzne końcówki drążków układu kierowniczego - nie dali mi tam nawet pieczątki. Zabawne jest to, że nie czuję luzów ani nic nie stuka. W innej stacji diagnostycznej podbili przegląd nie stwierdzając luzu w układzie kierowniczym. Cena oryginalnych to 450 zł a nieorginalne niemieckie są za 65 zł. Zastanawiam się, czy w serwisie nie chcieli mnie po prostu naciągnąć , bo tych końcówek nawet nie widać - bo są całe zabudowane. Tak czy inaczej wolałbym to sprawdzić u mechanika, który zajmuje się Toyotami.

PostNapisane: 5 wrz 2011, o 17:37 
Moderator
Moderator

nie widać? jedz na SKP i za 20 zł Ci to sprawdza i tyle

PostNapisane: 16 lis 2011, o 13:25 
Stara się...
Stara się...

Model: T22 mk1 noFL
Rocznik: 2000
Silnik: 3S-FE LPG 2 gen
warsztat ze sklepem : auto-hurt.pl
Robiłem u nich rozrząd z pompą, a teraz jadę na zawieche.

PostNapisane: 16 lis 2011, o 13:29 
Spamer
Spamer

Pochwały: 820
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Kupowałem w auto-hurt.pl różne części wysyłkowo, szczerze polecam, bardzo sympatyczni goście.

PostNapisane: 18 gru 2011, o 01:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.6 bezyna
Właśnie (będzie z 2 miesiące) przeprowadziłem się do Poznania. Zaczyna mi się coś dziać, z hamulcami. Tak jakby prawy tył blokował. Było to już raz robione w Warszawie tuż przed wyjazdem. Gdzie z tym podjechać, wolę sprawdzonego mechanika, który połapie się o co w tym chodzi, od ASO, bo w Warszawce mnie skasowali, miało być dobrze, a po trzech miesiącach zabawa od nowa. Ze swojej strony mogę podać namiary na rewelacyjny serwis blacharsko lakierniczy. Centralę mają w Warszawie, jednak w Poznaniu otworzyli filię. W razie potrzeby proszę o info to podam namiary (stronka, telefon całodobowy)

PostNapisane: 29 cze 2013, o 20:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2000
Silnik: benzyna lpg
Przyłączę się do starego tematu, ponieważ szukam sprawdzonego warsztatu samochodowego w Poznaniu. Mam kilka ofert znalezionych w internecie, ale nie wiem do którego warsztatu się udać. Ceny mi odpowiadają, pytanie o solidność i uczciwość. Wiadomo jak to bywa z mechanikami. Mój pierwszy typ to Auto Centrum Baranowski - pytanie do was, czy ktoś korzystał, może polecić/odradzić? Pasuje mi przede wszystkim lokalizacja, wstępnie zadzwoniłem o ceny także ok. No ale zanim pojadę wolę się upewnić czy w ogóle warto. Dlatego dziękuję z góry za opinie.

PostNapisane: 21 lip 2013, o 16:01 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 5
Marka: TOYOTA
Model: Avensis II T25 Wagon
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE 2L benzyna
W sprawie naprawy pompy paliwa (szczególnie tych w baku i nie tylko w Toyocie) mogę polecić z własnego doświadczenia serwis w Poznaniu na ulicy Gostyńskiej 3 tel. 61 830-57-56.
Działają szybko i sprawnie, na miejscu, na poczekaniu w ciągu 1 godziny.
Mają właściwe narzędzia do wykręcenia pompy - żadne tam młotkiem itd.
Mi policzyli 300zł za naprawę pompy i 100zł za wymianę.
Dają gwarancję na piśmie 1 rok.
Można być przy wymianie.
Innymi naprawami też się zajmują, mają dobrą opinie taksówkarzy.

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 167tys.

PostNapisane: 28 paź 2013, o 19:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Auris
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2007
Silnik: 1.6 Dual VVT-i
Korzystałem w Poznaniu z dwóch warsztatów bazując na opiniach w internecie, tak więc:
1) Auto-Baranowscy (Piątkowo) - wymieniałem u nich rozrząd. Robota wykonana fachowo, ale cena gigantyczna (zapłaciłem 1450 zł za części i robociznę, przy okazji zmieniali mi pasek wielorowkowy i jakieś uszczelniacze). Na dodatek samochód uziemili na całe trzy dni, "bo w tych Avensisach tak trudno się dostać do rozrządu". Łączna ocena: 2/5

2) AUTO SERWIS GG POZNAŃ PIĄTKOWO - coś kapitalnego. Przyjechałem do faceta z kupionym nowym sprzęgłem. Przejechał się samochodem i stwierdził, że raczej nie będzie potrzeby wymiany, bo to raczej kwestia hydrauliki, a on nie chce na chama brać ode mnie 300 zł za wymianę. Po 15 minutach wyjścia od niego przez telefon powiedział mi o wszystkich wadach mojego samochodu, które znalazł, a kiedy się okazało, że jednak na zimnym silniku sprzęgło się ślizga, do usługi dołączył wymianę płynu w układzie sprzęgłowym, oleju w skrzyni biegów, za darmo przykręcił od nowa rozrusznik (bo jak się okazało wisiał na jednej śrubie). Wszystko robione praktycznie po kosztach, świetny kontakt (wszystko na bieżąco raportowane telefonicznie). Jak wsiadłem do samochodu i odpaliłem silnik, to miałem wrażenie, że koleś w magiczny sposób skrócił jego przebieg o 200 tys km. Cicho, dynamicznie. Ocena 5/5, oby więcej takich mechaników.

PostNapisane: 3 gru 2013, o 15:02 
Stara się...
Stara się...

Model: T25 CDT250L-AEMGYW
Silnik: D4D 1CD-FTV 116PS
To dopiszę się i ja. Musiałem wymienić piastę w lewym tyle. Robota prosta, jestem w okolicy osiedla Lecha, jest tu mnóstwo warsztatów, obdzwoniłem chyba z 8 najbliższych, w każdym usłyszałem coś w stylu: nie wiemy ile to wyjdzie, dopóki nie zobaczymy samej piasty - wynika z tego, że większość tych warsztatów nie robiła takich napraw, w aucie które jest na rynku 10 lat (od 2003). Rozumiem, że piasty sypią się rzadko, ale tarcze się chyba wymienia raz na jakiś czas i serwisy powinny chociaż wiedzieć jak to wygląda, tylko 1 z 8 "warsztatów" wiedział, że z tyłu są tarczo-bębny, jeden z panów stwierdził, że minimum 100 zł, a pewnie więcej jak będzie trzeba "rozpinać hamulce" - cokolwiek by to nie znaczyło.

Z tego tematu zadzwoniłem do Auto Centrum Baranowscy - tu wiedzieli o co chodzi, koszt 100 zł, dodatkowo jeszcze mi powiedzieli o innych usterkach podczas roboty. Jedyny minus, to czas, bo auto było umówione na konkretną godzinę i powiedziałem, że będę na nie czekał (wymiana piasty trwa przecież krótko), po przyjeździe (umówiony na 8:00), auto wjechało na warsztat o 8:30. Tak to, robota wykonana fachowo, musiałem się doprosić o paragon bo naprawie, ale nie było problemu. Obsługa miła, aczkolwiek nie podobało im się jak wlazłem na warsztat z biura, zobaczyć co i jak przy aucie ;) ale to normalne. Po naprawie trzeba poprosić by oddali zużyte części (ja zawsze zabieram), ale to nic wielkiego, ogólnie drobna naprawa, ale poszło sprawnie.

Plusy:
- przyzwoita cena
- szybko zrobione
- dodatkowe informacje podczas naprawy

Minusy:
- nie punktualność (czekałem 30 minut na wjazd auta od przyjazdu)

Dla ciekawości, Toyota Fietz okolice M1 - to samo za 200zł (piastę miałem swoją).

PostNapisane: 3 gru 2013, o 18:40 
Moderator
Moderator

Do Tadzika mogles zadzwonic a nie po osiedlu Lecha sie rozbijac ;-) . Gdybys nie mial swojej czesci to by sie chetniej za naprawe kazdy bral, bo by na czesciach mogl zarobic. pozdr

PostNapisane: 3 gru 2013, o 20:48 
Stara się...
Stara się...

Model: T25 CDT250L-AEMGYW
Silnik: D4D 1CD-FTV 116PS
No w tym wypadku mi zależało na paragonie, bo sklep z którego brałem części sobie ubzdurał, że do działającej gwarancji ma być montaż u mechanika ;). Domyślałem się, że zapewne o to chodziło, że części miałem swoje :). Tak czy inaczej, szukam konkretnego mechaniora co się zna na Toyotach w Poznaniu lub okolicy, najlepiej jakiś warsztat samochodowy specjalizujący się w "Japońcach".

PostNapisane: 4 gru 2013, o 20:04 
Spamer
Spamer

Pochwały: 48
Model: corolla e11
Rocznik: 1997
Silnik: 4EFE
wrc napisał(a):
Do Tadzika mogles zadzwonic a nie po osiedlu Lecha sie rozbijac ;-) . Gdybys nie mial swojej czesci to by sie chetniej za naprawe kazdy bral, bo by na czesciach mogl zarobic. pozdr

jaki Tadzik,prosze napisz wiecej , na pw :papa:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]