TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 lip 2017, o 08:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 mar 2008, o 10:11 
Chciałem się podzielić wrażeniami po pierwszym przeglądzie w ASO Toytoy Fietz w Poznaniu, bo nieco sie wnerwiłem po przeglądzie na 15.000km i drugiej zmianie opon na letnie.

Serwis jak serwis - wszystko w aucie działało, wiec za bardzo nie było czego naprawiać tylko zmienić olej i obejrzeć auto, wiec tu uwag nie mam.
Ale po drugim z rzędu numerze z oponami doszedłem do wniosku że albo mają tam zepsutą wyważarkę do kół albo obsługę, która nie potrafi tego urządzenia obsługiwać.

Przy kupnie auta w grudniu dostałem auto na letnich, a że na opony zimowe trzeba było chwilę poczekać, to pojeździłem na letnich parę dni. Jak opony przyszły zimowki (nb. w chorej cenie 3.600 zł) - wymiana. Wyjeżdżam autem z serwisu, jadę kawałek i się okazuje że kierownica się trzęsie przy nieco większej prędkości. Wracam do serwisu z lekką pretensją i mówię, żeby poprawili - a wkuty jestem, bo czas, problem itd. Na dodatek pan serwisant zabarał się do wypisywania kolejnej faktury, z usmiechem twierdząc, że "Bogata firma, taki samochód drogi, to przeciez taki mały wydatek nie problem" - pewnie, że nie problem, ale nie będe płacił za czyjąś spartaczoną robotę płacił dwa razy. :jacipokaze:
Coś tam poprawili, niby lepiej, ale i tak kierownica drga, po tygodniu podjechałem do gumiarza (Novax - akurat było po drodze) i wreszcie było jak trzeba - machnąłem ręką, bo szkoda czasu, każdemu się może zdarzyć itd., o sprawie zapomniałem (a było to pod koniec grudnia 2007)

Przyszło 15.000km i pora wymiany gumek z powrotem na letnie (opony letnie zostawiłem do przechowania u Fietza).
Odbieram auto po przeglądzie, wyjeżdzam z serwisu, rozpędziam się i... kierownica się nie trzęsie - ona po prostu napier***ala przy 90-100 km/h i powyżej, zresztą całe auto wpada w jakiś taki rezonans. Nie mogłem niestety wrócić od razu, podjechałem następnego dnia - poprosiłem żeby mnie zawołali jak założą koło na wyważarkę. Oczywiście nikt mnie nie zawołał, więc nie mogłem popatrzeć na ręce specjalistom, ale niby poprawili, a ponoć było co poprawiać :nuda: . Kasy już łaskawie nie chcieli, ale też ani przepraszam, ani nic - ot, upierdliwy klient. Wyjechałem, kierownica juz nie napier**ala, a tylko się zauważalnie trzęsie.
Pojechałem do Pneuhage... wyważyli koła, zapłaciłem, cisza, spokój, wszytko gra.

Dwa razy pod rząd ten sam numer to jednak chyba nie powinien się zdarzyć - co jak co, ale usługi oponiarskie u Fietza serdecznie odradzam.

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2008, o 10:16 
Spamer
Spamer

Pochwały: 54
Marka: Opel
Model: Insignia
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
To chyba naprawdę jacyś tam partacze od opon pracują, a nie prawdziwi fachowcy od zmiany opon( bo mówisz, że z resztą nie było problemu i wszystko dobrze robili), a koleśz tymi dwiema fakturami to też przesadził i chyba jakiś nadgorliwy kurdupel to był.

Pozdrawiam Lukatoari

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2008, o 10:35 
Coś wie...
Coś wie...

Napisz to samo do TMPL do działu obsługi klienta. Jak dostanie Fietz po premii rocznej to zaczną inaczej traktować klientów.

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2008, o 10:47 
sambi napisał(a):
Napisz to samo do TMPL do działu obsługi klienta. Jak dostanie Fietz po premii rocznej to zaczną inaczej traktować klientów.

Hm... ja tam mściwy jakoś specjalnie nie jestem - a tak chciałem się podzielić, żeby zostało w archiwum i żeby było wiadomo, czego u Fietza należy się wystrzegać ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2008, o 15:24 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25 PRESTIGE
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0D4D
Ja kupiłem samochód z fietza z komisu. Tragedia popodmieniali tyle żeczy że tylko jechać i podpalić a łgają jak u prywaciaża.

Tytuł:
PostNapisane: 2 kwi 2008, o 23:15 
Stara się...
Stara się...

Witam, chciałem u nich zrobić geometrie, powiedzieli 200 zrobiłem w tył zwrot i podziękowałem. Znalazłem mechanika który zajmuje się tylko geometrią i zrobił to za 40PLN.

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, o 21:34 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 Sedan
Rocznik: 1998
Silnik: 1.6 4A-FE 110KM
Ja u nich sprawdzałem samochód przed zakupem - 250 zł za sprawdzenie wszystkiego (płacił sprzedający, nie ja :-D ) - grubość lakieru, stan hamulców, zawieszenia, silnika itd. Wszystko poszło szybko i sprawnie.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]