TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 sie 2017, o 02:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Bielsko
PostNapisane: 11 maja 2010, o 13:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich
Proszę o informację gdzie na Podbeskidziu można zostawić swoją Ave w dobrych rękach, tak żebym późnej nie musiał się :jacipokaze: a na trasie :glupek: wiecie o co chodzi.
Niska cena to nie zawsze dobre rozwiązanie ale może ktoś z Was ma dobrego, sprawdzonego mechanika za normalne pieniądze.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Od niedawna mam (moja pierwsza Toyota) Ave ale od 14 lat jeżdze i to bardzo dużo różnymi markami ( jako przedstawiciel) Frncuzy, Niemcy, Fiaty - więc jakby ktoś miał jakieś pytania przed zakupem lub w którym ASO warto zostawić autko to służe pomocą.
Pozdrawiam wszystkich :auto:

Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2010, o 18:28 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25 D4D
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 Diesel
Zasadnicze pytanie co chcesz z tym autkiem zrobić? Bo to wszystko zależy czy grubsza robota z silnikiem czy z elektryką może z klimą ,czy raczej standardowa wymiana filtrów, płynów, tarcz , klocków?

Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2010, o 08:18 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 5
Model: Land Cruiser Prado
Rocznik: 2000
Silnik: 3.0 1KZ-TE
ja swoją serwisuje w bielskim aso , w moich autach grzebali już różni kowale, niektórzy nawet z wysoką renomą na mieście,

ja w aso robiłem hamulce, rozrząd, ostatnio regulacja zaworów oraz pare innych rzeczy

polecam sprawdzić serwis dobrych cen na stronie toyoty-każde aso ma się do niego stosować i pewne rzeczy naprawdę się opłaca zrobić

Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2010, o 23:33 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 D4D
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 Diesel
waldi_BB napisał(a):
ja swoją serwisuje w bielskim aso , w moich autach grzebali już różni kowale, niektórzy nawet z wysoką renomą na mieście,

ja w aso robiłem hamulce, rozrząd, ostatnio regulacja zaworów oraz pare innych rzeczy

polecam sprawdzić serwis dobrych cen na stronie toyoty-każde aso ma się do niego stosować i pewne rzeczy naprawdę się opłaca zrobić

Jak w poście wyżej napisałem zależy co robisz. Ale powiem szczerze aso ma ceny z kosmosu. Mnie jak padło sprzęgło od sprężarki powiedzieli 6800zł!! Zrobiłem w serwisie bosha za 400zl. Za standardowy serwis czyli filtry+olej 1200zł, zrobiłem u znajomego mechanika za 420zł i to na porządnym oleju i filtrach do tego gratis mi ozonowanie klimy zrobił. A grubsze sprawy z silnikiem warto robić w Goleszowie obok Cieszyna, goście to fachowcy i nie takie auta naprawiają, a robią to za połowę ceny serwisu. Generalnie aso jest przereklamowane ...

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2010, o 20:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam Plazmuczi mógłbyś dać konkretny namiar na ten warsztat kołoc cieszyna bardziej dokładnie.???
Kolego waldi_BB możesz podpowiedziedź ile dałeś za ustawienie zaworów w Bielskim ASO słyszałem tylko że ponoć dobrze tam robią ale tylko słyszałem ??? pozdrawiam mariusfm.

Tytuł: Re: Bielsko
PostNapisane: 6 gru 2011, o 10:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: Avensis T22 Kombi
Rocznik: 2001
Silnik: D-4D 1CDFTV
Witam

Gdzie najlepiej w Bielsku-Białej wstawić T22 na wymianę płynów, filtrów, sprawdzenie stanu hamulców itp poza ASO? W Koszalinie za taki przeglądzik ogólny + wymiana płynów, filtrów itp płaciłem 100zł (materiały eksploatacyjne kupowałem sam).

T22 FL Kombi D-4D SOL

Tytuł: Bielsko
PostNapisane: 9 kwi 2012, o 14:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

W bielskim ASO za regulacje zaworów zaśpiewali mi 600 robocizna plus 60 za każda "blaszke" do wymiany. Zadzwoniłem do ASO w tychach i tam powiedzieli że za 350 zrobią plus 60 za blaszke. A strefa dobrych cen toyoty... to niezła lipa, nijak ma sie do rzeczywistości

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]