TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 28 cze 2017, o 05:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 kwi 2014, o 22:07 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T27 sedan
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 D4D 150 KM
Czy ktoś może polecić dobrego lakiernika/innego speca z doswiadczeniem do zrobienia polerki w Ave? Okolice Katowic, Sosnowca, Będzina, Piekar, Bytomia?

PostNapisane: 13 kwi 2014, o 22:53 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 10
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 Valvematic
Kolego, wejdź na stronę kosmetykaaut.pl i tam na pewno kogoś znajdziesz, kto ogarnie Ci samochód.

Taka mała sugestia, mało który lakiernik potrafi zrobić dobrą korektę lakieru. Szukaj raczej studia detailingu.

Obrazek

PostNapisane: 14 kwi 2014, o 09:31 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Silnik: 2.2 D
hej, jutro odbieram z Katowic po polerce i ceramice z https://www.facebook.com/wwwMrCleanerpl . Tanio nie jest ale zarzekają się, że pełne pro i będę zadowolony. Poprosiłem o zrobienie małej relacji przed i po. Pożyjemy, zobaczymy... Tak na nich trafiłem: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=11599

PostNapisane: 23 kwi 2014, o 08:51 
Stara się...
Stara się...

lupazoom napisał(a):
hej, jutro odbieram z Katowic po polerce i ceramice z https://www.facebook.com/wwwMrCleanerpl . Tanio nie jest ale zarzekają się, że pełne pro i będę zadowolony. Poprosiłem o zrobienie małej relacji przed i po. Pożyjemy, zobaczymy... Tak na nich trafiłem: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=11599

Zaśpiewali mi 900 pln....... Ile Ty zapłaciłeś? Możesz wrzucić foto przed i po? Ile Cię skasowali?

Chcę się wyrobić w 200 PLN.

PostNapisane: 23 kwi 2014, o 09:16 
Spamer
Spamer

Pochwały: 489
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
Za 200 to można sobie dobrze umyć ;)
Pytanie czy chcesz samą polerkę czy pełną korektę i ceramikę?

AVE
Obrazek

PostNapisane: 23 kwi 2014, o 19:17 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 10
Marka: TOYOTA
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 Valvematic
Tak jak pafcio napisał, za 200zł nikt profesjonalnie nie zrobi Ci dobrej polerki. To jest naprawdę ciężka praca. Są majstry co może i za 200 PLN zrobią, ale czy będziesz z tego zadowolony - nie sądzę. Pierwszy wyjazd na ostre słońce i pokażą się piękne hologramy.

Obrazek

PostNapisane: 24 kwi 2014, o 08:11 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Silnik: 2.2 D
sebastiano007 napisał(a):
lupazoom napisał(a):

Zaśpiewali mi 900 pln....... Ile Ty zapłaciłeś? Możesz wrzucić foto przed i po? Ile Cię skasowali?

Chcę się wyrobić w 200 PLN.

900?! Nie wierzę. Za samą polerkę czy z jakąś chemią? Za korektę lakieru pod ceramike, ceramike z myciem środka i praniem skóry dałem 1700. Zdjęcia pójdą bo były robione przed, w trakcie i po. Czekam aż mi podeślą.
Z polerowaniem auta naprawdę uważaj. Na pierwszy rzut oka może być ok ale pamiętaj, że toyota ma bardzo miękkie lakiery i po pierwsze na poprawki możesz już nie mieć z czego, dwa jak ktoś nie robi tego z głową to spora szansa na hologramy, przytarte ranty etc.
Mieszkam w miejscu gdzie usługi są stosunkowo tanie ale za 200 polerki całego auta to nie zrobi mi nikt rozsądny... Gdzieś na kocmetyce aut było podliczenie samej chemii do tego i nie pamiętam wartości ale coś koło stówki wychodziło. Prosta kalkulacja. żebyś był zadowolony z efektu to jest caluśki dzień pracy plus media... jak nawet na 150 zeta to raczej podejmie się tego jakiś partyzant.

PostNapisane: 3 maja 2014, o 14:18 
Stara się...
Stara się...

To 900 chyba zawierało nałożenie jakiegoś środka.

Dopytam- co to jest ta "ceramika"?

Jaką cenę uważacie za adekwatną do wykonanej pracy?

PostNapisane: 5 maja 2014, o 16:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis Verso
Nadwozie: inne
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 VVT-i
Ceramika to jest nałożenie środka ochronnego na lakier, który zabezpiecza przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi i pozwala na łatwiejsze utrzymanie samochodu w czystości (samochód się nie brudzi tak szybko, a brud łatwiej schodzi). To jest coś tak jak wosk, ale bardziej od niego trwałe i składające się z innych substancji - stąd nazwa "ceramika".
Taki zabieg raczej nie jest tani i jak kolega wyżej napisał, że za ceramikę zapłacił 1700zł, to jest normalna cena dla samochodu wielkości Toyoty Avensis T27.

Żeby nałożyć taką ochronę ceramiczną, lakier jest polerowany tzn. przeprowadzana jest kilkuetapowa korekta maszynowa mająca na celu usunięcie wszystkich rys. (wszystkie etapy przygotowania pod korektę już pomijam, a zainteresowanym polecam już wymienione forum kosmetykaaut.pl)

Jeśli 900zł zawierało nałożenie środka, to raczej była to korekta z zabezpieczeniem lakieru woskiem, bo po każdej korekcie zabezpiecza się lakier.
900zł za pełną korektę przy takim aucie to niezła cena, jeśli robią to dobrze.
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czas pracy, bo nie sądzę, żeby zrobili to szybciej niż w 3dni.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]