TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 29 kwi 2017, o 21:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 gru 2011, o 08:59 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 32
Marka: Toyota
Model: T-etka 27
Rocznik: 2011
Silnik: benzyna
Nie polecam ASO Częstochowa ponieważ:

1.Przywiozłem ze sobą świece zapłonowe i chciałem żeby mi je wymieniono. Pan serwisant stwierdził że mogą być niedobre i nie jest w stanie stwierdzić po ich numerze (Denso) czy będą pasowały. Więc mówię ok.- jak mają nie pasować i wynikać z tego jakieś problemy dla samochodu to zakładamy ich „made in ASO Toyota”. Przy oddawaniu samochodu jednak zmienił zdanie, okazało się że jak wyjęli te stare to miały identyczny numer z tymi które przywiozłem. Niemniej jednak założyli swoje, a Pan z uśmiechem stwierdził że będę miał je na zapas (w moim przypadku wymiana pewnie za 4 lata) .

2.Samochód oddali brudny- nieumyty. :glupek:

3. Przed wizytą miałem i nadal mam spaloną żarówkę od postojowych. Widocznie nie chciało im się nawet sprawdzić , czy wszystko działa jak należy.

4. I na koniec najfajniejsze. Jak oddawał mi kluczyki do samochodu oczywiście padła prośba- sugestia, abym za kilka dni jak będą dzwonić z centrali obsługi w sprawie zadowolenia obsługi rzucił sakramentalne ”całkowicie zadowolony” :swiety: . Więc czekam z niecierpliwością teraz na ten telefon… :nuda:

5.Nie wiem, może za bardzo czepliwy jestem i nie znam się na tych i standardach czy jak to tam zwał.

6.W plecy jestem jakieś 100 zł po tej jego „niedźwiedziej” przysłudze, a wiadomo- w dzisiejszych czasach o pieniądze raczej trudno :smutas: .

7. Jednak po to jadę co jakiś czas do ASO żeby mieć pewność ( i połechtać swoją próżność) , że wszystko będzie zrobione jak należy.

8. I na koniec pytanie :niewiem: .

Jak obsmaruję podczas tej ankiety tego serwisanta, może mieć z tego tytułu jakieś poważne problemy?
Mimo wszystko takim wredniakiem nie jestem, żeby człowiekowi problemów w pracy narobić.(chociaż jakaś nauczka by się przydała) :baseball:

PostNapisane: 16 gru 2011, o 09:58 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
Nie miej skrupułów. Każą mu pewnie zmienić nastawienie do klienta i być bardziej cwanym ;-)
Za 4lata jak do nich pojedziesz to będziesz sobie mógł wsadzić do...pudełek te świece, bo teraz na pewno będą miały inny numer :-D
Co za typ z tego gościa! Jak można zrobić taki numer i wkręcić swoje świece jak twoje nowe były ok? Ja bym nie darował takiego podejścia.
Wykręć i sprawdź lepiej jaki jest stan tych świec. Czy aby na pewno są nowe :brewki:

Dlaczego piszesz, że 100zł jesteś w plecy? Za świece nie płaciłeś? Wymiana kosztowała aż stówę???

PostNapisane: 16 gru 2011, o 10:11 
Spamer
Spamer

Pochwały: 54
Marka: Opel
Model: Insignia
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
yaris14 napisał(a):
Jak obsmaruję podczas tej ankiety tego serwisanta, może mieć z tego tytułu jakieś poważne problemy?

Nie musisz wskazywać konkretnych osób, ale możesz powiedzieć jak widziałeś ostatnią wizytę w tym ASO. Jeśli powiesz prawdę może ,ale nie musi coś to pomóc.

Ja mogę powiedzieć, że w lato byłem na poważniejszych zakupach w Norauto na warszawskim targówku. Najpierw dużo czytałem o olejach, później dowiadywałem się w innych sklepach, więc w tym sklepie chciałem kupić olej do diesla do mojej mazdy i nissana rodziców. Najpierw nie mogłem się doprosić, aby ktoś pomógł mi z opinią i doradzeniem, a jak pojawił się Pan to nie potrafił odpowiedzieć na wszystkie moje pytania, bo stwierdził, że przeważnie ludzie przyjeżdżają biorą, płacą i nie wypytują.
Następnego dnia telefon z centrali o opinii o tym oddziale. Opowiedziałem, że wyboru prawie żadnego jeśli chodzi o olej do diesla, bo do benzyny był, to dodatkowo po znalezieniu osoby, która opiekowała się tym działem nie potrafiła odpowiedzieć na zadawane przeze mnie pytania. Rozmawiałem chyba z 20 minut :-D
Nie wiem czy to pomogło, ale wyraziłem swoje zdanie na temat tych zakupów.

Pozdrawiam Lukatoari

PostNapisane: 16 gru 2011, o 18:04 
Zaawansowany
Zaawansowany

Fans napisał(a):
Nie musisz wskazywać konkretnych osób, ale możesz powiedzieć jak widziałeś ostatnią wizytę w tym ASO. Jeśli powiesz prawdę może ,ale nie musi coś to pomóc.

No i doczekałem się telefonu z centarli "osób całkowicie zadowolonych" Strzelałem jak z karabinu maszynowego i odniosłem dziwne wrażenie, ża Pani ankieterka już nic od de mnie nie chce :szatanek:
I to dziękuję na koniec rozmowy było jakieś takie kwaśne :wysmiewacz: , i tak pewnie mają to głeboko w :wsciekly:

PostNapisane: 16 gru 2011, o 18:07 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
:hahaha: To nie Japonia nic im nie będzie. :ok:

PostNapisane: 16 gru 2011, o 18:08 
Spamer
Spamer

Pochwały: 54
Marka: Opel
Model: Insignia
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
yaris14 napisał(a):
Fans napisał(a):

No i doczekałem się telefonu z centarli "osób całkowicie zadowolonych" Strzelałem jak z karabinu maszynowego i odniosłem dziwne wrażenie, ża Pani ankieterka już nic od de mnie nie chce :szatanek:
I to dziękuję na koniec rozmowy było jakieś takie kwaśne :wysmiewacz: , i tak pewnie mają to głeboko w :wsciekly:

Pani ankieterka nie dopytywała, a Ty opisywałeś. Raczej ona była pewna, że dostanie opis ASO jak z bajki, a nie brudną suchą prawdę :-D
Może i mają to głęboko w poważaniu, ale raczej na pewno cała rozmowa została nagrana :-)

Pozdrawiam Lukatoari

PostNapisane: 16 gru 2011, o 20:00 
Moderator
Moderator

Pochwały: 283
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
yaris14 napisał(a):
Fans napisał(a):

jak ja tak mowilem, bo tez kiedys cos tam mi nie pasilo, to byly kolejne telefony, ale akurat bylem w Chorwacji i nie mialem ochoty za te rozmowy z wlasnej kasy placic, byli tez duzo mniej chetni do gadania bo zaczalem: serwis uwazam za super, ale decyzje ktore podejmuje TMP... :kawa:

PostNapisane: 16 maja 2016, o 19:18 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 D4D
Dawno o tym ASO nikt nic nie pisał. Jestem świeżo po obsłudze serwisowej po 135kkm. Samochód zostawiony o godz. 10.00 - o 11.30 już gotowy do odbioru z fakturą 740PLN. Zapłaciłem i do domku. Po dwóch dniach sprawdzam poziom oleju i co ? :bojesie: Prawie centymetr powyżej maksymalnego stanu. Dzisiaj zajeżdżam do szanownej stacji i mówię grzecznie, że coś nie tak, że za dużo oleju. Jeszcze grzecznie Pan do mnie, że diesel na krótkich odcinkach tak ma, że przybywa oleju w silniku. W głos się śmiać zacząłem - od wymiany oleju przejechałem 230km. To Pan już ze zgryzem mówi, że dpf pewnie się nie dopalił i paliwo do oleju wrzuciło, że oni jak oddają samochód to wszystko jest ok. Ja mu na to że można pobrać próbkę oleju i sprawdzić ile ropki dostało się do po przejechaniu 230km od wymiany. Dość niechętnie zabrał auto na halę i po pięciu minutach z k.u.r.a.m.i w oczach woła mnie i mówi: mechanik wytłumaczy Panu jak się olej mierzy. Uśmiechnąłem się z pokorą i czekam jak tłumaczy mechanik, to znaczy nie tłumaczy tylko wyjmuje bagnet wyciera go i wkłada w magiczną rurkę- wyjmuje i pokazuje że jest olej ok. Ok czyli max stan na świeżo wyłączonym silniku. Mówię żeby samochód postał jeszcze z kilka minut i wtedy sprawdzimy. Pan z obsługi klienta nie bardzo miał chęć. Po około 10 minutach sprawdzamy a tam około centymetr powyżej max stanu. Co słyszę od Pana z obsługi, że oleju nie sprawdza się po odstaniu tylko zaraz po wyłączeniu silnika a poza tym te silniki to biorą olej i nie warto odciągać nadmiaru. Stanęło na moim - czyli ściągnęli około 300ml. Stan oleju po ściągnięciu jest troszkę poniżej max. W takim razie, jeżeli na fakturze rozliczyli mi 6,3l oleju ( pewnie tyle wlali) to ile oleju jeszcze zostało w silniku przy wymianie? Masakryczny serwis. Raczej tam już nie pojadę.

PostNapisane: 16 maja 2016, o 21:04 
Zaawansowany
Zaawansowany

W tamtym tygodniu usiłowałem umówić się z Ravką w tymże ASO na naprawę gwarancyjną alarmu.Pan doradca ciągle nie miał czasu i dlatego pewnie nie odzwaniał.
Czułem się jak panna do ktòrej obiecał zadzwonić kawaler, ale numeru nie wziął.....
Suma sumarum sprawa załatwiona,ale niesmak pozostał.
Pani ankieterka nie zadzwoniła,chyba mnie już nie lubią.

PostNapisane: 21 maja 2016, o 18:31 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 D4D
do mnie Pani ankieterka również nie dzwoniła. Pewnie wyczuli sprawę :hahaha:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]