TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 paź 2017, o 15:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lis 2007, o 17:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

i jak w temacie szukam kompetentnego mechanika do wymiany rozrządu w ave'04 d4d. Znajomy z serwisu skody powiedzial ze moge do niego podjechac ale nie wiem jak to sie ma do jego wiedzy o toyocie?

Ogolnie moglbym przyjac ze jesli mechanik zmienial rozrzad to auto jest auto i tyle ale sam nie wiem.
w ASO Rybnik nie dosc ze nie daja gwarancji na robocizne to i na czesci nie daja wiec moze byc tak ze nic nie wymienia a zabulisz bo niby wymienili a kto to sprawdzi?
Jakas paranoja...

Z gory dzieki za pomoc

Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2007, o 21:05 
Coś wie...
Coś wie...

sapphire napisał(a):
w ASO Rybnik nie dosc ze nie daja gwarancji na robocizne to i na czesci nie daja

sapphire, dziwne rzeczy prawisz... aby ASO Toyoty w Rybniku nie dawało gwarancji na części i robociznę :bojesie: proszę zmień serwis ;-)

dziki

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2008, o 12:51 
Guru
Guru

Pochwały: 30
Marka: Toyota
Model: byla T22 jest T 27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
Ja wymienialem w ASO akurat w Radomiu - chociaz mieszkam w Warszawce. Radom jest dosc blisko i ceny lepsze maja niz w Warszawie. Warto jechac do ASO bo z rozrzadem to zartow nie ma. Zreszta tkw. Pan Kazio bierze bardzo podobna cene, a nie daje zadnej gwarancji na pochodzenie paska. Ja mam wersje 1.6 z 2000 r i wymienile przy 140 tys. chodz Toyota daje czas do 150 tys. :jupi:

Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2008, o 22:10 
Coś wie...
Coś wie...

Polecam Czajka-Auto Sp. z o.o. (ASO TOYOTA BYTOM). Kiedy tam czlowiek jedzie ze swoja stara ale jara Toyota, to zarowno auto jak i wlasciciel wyjezdzaja z calkowitym zadowoleniem. Konkret i ogolnie "at Your service, sir!" :) Darmowe mycia auta, darmowe mycie dywanikow, odswiezacze powietrza - prosze bardzo, zapraszamy, Klient nasz Pan ! :) Naprawde az chce sie tam jechac i placic !

ZDECYDOWANIE ODRADZAM TOYOTA Zabrze - JA'NOW'AN ! Tam od paru miesiecy jest tragedia jakosciowa i cenowa. Robia byle robic, zniechecaja swoim zachowaniem od wejscia. Wymieniac potrafia tylko calymi "kompletami" np. dobre czesci na dobre, zamiast pomyslec troche lub przynajmniej poudawac, albo postarac sie zauwazyc przy jednej robocie jakas inna usterke i pomoc Klientowi. Nie ma szans ! Stara Toyota to dla nich dramat antyczny. Do tego wszystko robia w pospiechu, ale takim negatywnym co widac golym okiem bo nie maja czasu nawet dzien dobry powiedziec do stalego Klienta. Ceny oczywiscie maja z kosmosu, a jak sie ich nie naprowadzi na "serwis dobrych cen" to mozna zwyczajnie zbankrutowac. Nie wspomne juz o smiesznym odsylaniu do "okienka" obok, a mianowicie osobno sie rozmawia o czesciach, osobno sie rozmawia o naprawie, osobno o naprawie z ubezpieczenia, a potem jeszcze osobno z kazdym z nich trzeba rozmawiac po 100 razy tlumaczyc to i tamto, bo sie zmieniaja i komu innemu sie oddaje auto, kto inny jest przy zakonczeniu uslugi - PARANOJA. Ogolnie sprawa tak wyglada ze, po przyjezdzie do tego ASO ma sie ochote od razu oddac swoja Toyote na zlom po pierwszej rozmowie z serwisantem.

Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2008, o 23:05 
Stara się...
Stara się...

Rybnik to rodzinna firma, zajmują się także produkcją oraz montażem okien (All in One). Nie mam pozytywnego zdania.
Co do Bytomia to mogę tylko salon ocenić na 5- .

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2008, o 00:05 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
AVE napisał(a):
Warto jechac do ASO bo z rozrzadem to zartow nie ma. Zreszta tkw. Pan Kazio bierze bardzo podobna cene, a nie daje zadnej gwarancji na pochodzenie paska.

A ile w takim razie bierze ASO w Radomiu?

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2008, o 17:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 3SFE 2l benzyna+LPG
dziki napisał(a):
sapphire napisał(a):
w ASO Rybnik nie dosc ze nie daja gwarancji na robocizne to i na czesci nie daja

sapphire, dziwne rzeczy prawisz... aby ASO Toyoty w Rybniku nie dawało gwarancji na części i robociznę :bojesie: proszę zmień serwis ;-)

Siemka
Ja robiłem rozrząd w Rybniku. Zapłaciłem 700 zł z częściami. W ogóle nie rozmawiałem o gwarancji na części i serwis - po prostu wziąłem fakturę na tą usługę. W niej stoi jak byk : co , kto , gdzie , i kiedy zrobił. A to wystarczy aby z tytułu rękojmi dochodzić swoich praw przed sądem w razie jak by co !

pozdrawiam

[ Dodano: 2008-12-01, 16:13 ]
standhal napisał(a):
ZDECYDOWANIE ODRADZAM TOYOTA Zabrze - JA'NOW'AN ! Tam od paru miesiecy jest tragedia jakosciowa i cenowa. Robia byle robic, zniechecaja swoim zachowaniem od wejscia.

Też odradzam ten serwis - niestety z właśnego doświadczenia wiem, że olewają temat i partaczą a poza tym ceny mają kosmiczne.

Tytuł:
PostNapisane: 22 gru 2008, o 01:47 
Coś wie...
Coś wie...

standhal napisał(a):
ZDECYDOWANIE ODRADZAM TOYOTA Zabrze - JA'NOW'AN ! Tam od paru miesiecy jest tragedia jakosciowa i cenowa

Potwierdzam:
1. Nie odpowiadają na maile,
2. Nie odpowiadają na formularze wysyłane ze swojej strony w sprawie terminów przeglądów.
Zbliża się kolejny przegląd samochodu, jak nie odpowiedzą w terminie, to pożegnamy się ;-)

dziki

Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2009, o 11:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

A czy ktoś korzystał może z serwisu Czajka-Auto Sp. z o.o. CHORZÓW (przy DTS) ???

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 12:35 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8 Bnezyna
A ja polecam w Katowicach Serwis Wash Master obok Makro na Pukowca 25. Na prawdę miła obsługa. U mnie robili rozrząd i wymianę innych pasków, gumy stabilizatora z tyłu oraz mają fajne pakiety jeśli chodzi o przeglądy samochodu.

Tytuł:
PostNapisane: 26 kwi 2009, o 12:07 
Coś wie...
Coś wie...

Czajka Chorzow przy DTS ostro kręcą z cenami. Co z tego ze mozna sie wyklocic jak niesmak pozostaje. Radze unikac i lepiej pojechac do Czajka Bytom.

Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2009, o 22:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

czy awvensis rok produkcji2004 i05 benz. silnik 1,8lbrytyjska wersja,mozna przerobic na wersje polska?i prosze o adresy warsztayow w woj.slaskie.

PostNapisane: 4 cze 2011, o 15:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2005
Silnik: 2.2 D4D
A macie jakieś opinie na temat ASO w Katowicach na brynowie?

Właśnie stałem się posiadaczem toyotki i wypadało by pomyśleć gdzie go serwisować w razie problemów. I ile auto mam od 1-go właściciela po rodzinie i znam całą jego historie nie pali się aby szukać czegoś na szybko, tylko wartało by wiedzieć gdzie iść a co omijać.

PostNapisane: 7 cze 2011, o 17:52 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis t25
Rocznik: 2005
Silnik: 1.8
Serwisowaliśmy u nich 3samochody złego słowa nie powiem. Wszystko terminowo i planowo, cen nie komentuje wiadomo to ASO, jakies skromne rabaty daja ;) mozna wziąc samochod zastepczy na czas naprawy za koszt paliwa. Naprawiają, pomagają w diagnozach. Nie naciągają na jakieś niepotrzebne wymiany np. jeśli chodzi o klocki czy tarcze hamulcowe mówią ile jest i tyle.
Starają się aby klient był zadowolony z corolla bylismy na przeglądzie ostatnim gwarancyjnym i cos w tylnym kole piszczalo okazało się że klocek nie odbijał wymienili na gwarnacji tarcze i klocki. Do tego radia mialy wade fabryczna w postaci bialego nalotu na szybkach wyświetlacza, wymienili za jednym zamachem bez problemu.

Tyle, ze po gwarancji to juz tak nie ciagnie do ASO ;) ja avensiske naprawiam u znajomego mechanika poki co tylko klocki tarcze robilem i lozysko ale za miesiac wybieram sie do niego na wymiane filtrow olejow itp. dla mnie zasadniczy jego plus to ze jego zona tez jezdzi t25 tyle ze dieslem tak wiec musi miec ja rozpracowana :-)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]