TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 sie 2017, o 09:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2008, o 15:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

prosze o opinie

Nippon Auto Center - Klimek & Rozbicki Stacja Obsługi Samochodów Japońskich

adres: 80-171 Gdańsk, Schuberta 2A

Jakies inne sugestiem gdzie serwisowac Ave D4D? Najlepiej Gdańsk.
Czesc poleca Perfect Service... czesc nie... inne opinie?
Z gory dzieki

pozdrawiam
BartekM

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 13:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

Też chciałem się czegoś dowiedziec odnośnie tego serwisu ale cisza. Czyżby wszyscy serwisowali samochody w Carterze lub ASO Gdynia Chwaszczyno & Rumia :-))

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 14:06 
Mistrz
Mistrz

yanon napisał(a):
Czyżby wszyscy serwisowali samochody w Carterze

Dokładnie tak... :cfaniak: :cfaniak: :cfaniak: :ok: :ok: :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2008, o 17:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tak jak napisał Ayrsen Carter Gdańsk i nigdzie indziej nie oddam mojego czarnuszka.

Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2008, o 12:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: D4D
Pracuję niedaleko i byłem u nich dwa razy ze swoją "starszą" Avensis (D4D 2000r.)Pierwszy raz z drobiazgiem, drugi raz z dość poważną usterką elektryczną. Jestem zadowolony - naprawy odbyły się szybko, za pierwszą sprawę nie zapłaciłem nic, zaś za drugą policzono mi tak niewiele, że dałem dodatkowo ok. 50% extra! Zawsze wręczają fakturę. Moim zdaniem warsztat jest OK. Dodatkowym atutem jest to, że pracują 2 ekipy na 2 zmiany - od świtu do wieczora.

Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2008, o 14:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Z tym masz racje w Gdyni mają czynne tylko do 16:30 i stop jak by wszyscy kierowcy nie pracowali i mieli na wszystko czas. W Carterze raz byłem jak sprawdzali auto do 22 i tu musze przyznać skrupulatność bo nie było 22 i bay tylko jeszcze troche im zeszło dłużej. To się chwali.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2008, o 14:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D4D
Marku - mój post odnosił się do NIPPON Auto Center z ulicy Schuberta - czyli do głównego tematu tego wątku. Przepraszam, że nie napisałem tego jaśniej w swym tekście; w przyszłości będę na to uważał :-)
A co do Cartera - mam mieszne uczucia. U nich także byłem dwukrotnie z usterkami: owszem naprawiają ale faktury później są ogromne. Nie pamiętam dokładnie stawki za tzw. "robociznę" ale wynosi ona coś około 200 pln/godz.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwi 2008, o 10:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Czesc

Dzieki za opinie. Przetestuje na sobie serwis Nippon... nieststy padlo mi dzisiaj sprzedlo dwumasowe...:-( [CENZURA] ! czekam na wycene...

Co do Cartera .... 3 razy kasowali mi blad poduszek+sprawdzenie fotela w sumie jakies 400 pln, wycenili naprawe na 13 - 16 tys wymiana calego ukladu.... znalazlem warsztat (BTW polecony przez Nippon) ktory naprawil usterke za 180 pln !!! wiecej w temacie o poduszkach

ASO w Elblagu... w czasie przegladu wymienili filtr kabinowy... podczas sprawdzania klimy nie moglem uwiezyc ile syfu bylo kolo tego filtra... po prostu nie chcialo im sie odkurzyc okolic filtra... w Norauto - standard....

Powyzdze zadecydowalo.... no more ASO... nie za taka jakosc i ceny

pozdrawiam
Bartek

Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2008, o 20:12 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T25
Silnik: 1.6 VVTi
Ja serwisuje u prywaciarza :) w Gdynii.
Mam atez jednego dobrego mechanika niedaleko Gdynii tylko kolejki sa u niego na 3 tygodnie.
Nie wierze ASO - bo bylem swiadkiem oszustw i partactwa ( nie mowie o Carterze tylko tym drugim :) )

Narazie zadowolony jestem a o ww. serwisach nie slyszalem :(

Tytuł:
PostNapisane: 28 sie 2008, o 13:03 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD-FTV
Z firmą Nippon Auto Center - Klimek & Rozbicki miałem przyjemnośc z poprzednią toyką carinaE , pełen profesjonalizm , z czystym sumieniem mogę polecic ten warsztat.Teraz w razie problemów też zaczne od nich z moją AVENSIS.Chociaż wolałbym żeby nie było takiej potrzeby.

Tytuł:
PostNapisane: 19 sie 2009, o 19:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nippon został mi polecony przez znajomego (były pracownik Cartera) jako zakład gdzie moge taniej zrobić co nie co i zakład w którym poradzą sobie z nowymi silnikami (zdaje sie że to jakiś jego znajomy, ale nie wiem czy z Cartera). Drugi zakład to firma (nazwy nie pamiętam) na ul. Słowackiego za zwalonym mostem (dawne tłumiki - wjeżdza się w komleks hurtowni i warsztatów). Tam też pracuja ludzie którzy wcześniej w Carterze robili - są solidni i niedrodzy.
Co do Shuberta: Sąsiad z klatki kilka lat tamu pojechał samochodem aby wyremontować silnik. Po remoncie zrobił nim 1000 km i silnik padł. W innym warsztacie okazało się, że nie miał zrobionego remontu i zotał oszukany, miał stare panewki, tłoki itp. Nie wiem jak jest teraz i kto był za to wtedy odpowiedzialny (właściciel? czy jego pracownicy?), jednak sąsiad na nich reaguje alergicznie...

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2010, o 22:40 
Coś wie...
Coś wie...

hmmm to lipton bo juz prawie sie przekonalem, a macie kogos z polecenia kto zajmie sie rozrzadem ??
w lipcu jestem w gda i musze sie tym zajac, jakie to moga byc koszta na dzien dzisiejszy ??
dzieki za odp.

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 09:31 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
ja z gdyni latam na rozrzad do leborka koszt 180-200pln tam jest jedyny warsztat ktory w mojej 18letniej przygodzie z motoryzacja budzi moje zaufanie

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 15:54 
Coś wie...
Coś wie...

siemka Kamyk :-)
a masz jakies namiary ?? noo i moze orietujesz sie czy oni tez moga zalatwic czesci w jakis przyzwoitych cenach , hmm ?
thx pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2010, o 08:18 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
siemasz ja graty do rozrzadu sam zalatwiam. poszukaj na necie japanmoto z rumii maja wszystko i w rozsadnych cenach, warsztat Ryszard Pioch Nowa Wies Lęborska pozdr

Tytuł: Carter :(
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 21:39 
Coś wie...
Coś wie...

W ASO Gdańsk miałem niemiłą przygodę. 2.5 tygodnia czekałem na weryfikację usterki . Czekałem to mało powiedziane, prosiłem się o to by się zabrali do tej roboty, potem już musiałem się kłócić. Na koniec wzięli 270 zł za weryfikację. Uszkodzona była klima, za którą naprawę (wymianę) chcieli 6 tyś złotych. Ceny mają z kosmosu. Co z tego, że pracują na dwie zmiany, dadzą Ci kawkę, pooglądasz TV. Znam też przypadek jak wlali do auta na obowiązkowym przeglądzie najgorszy olej z możliwych.

Tytuł: Carter to dno!
PostNapisane: 27 lis 2010, o 14:44 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 benzyna
Toyota Carter w Gdańsku to porażka. Byłem tam w sprawie zakupu auta to mieli mnie kompletnie w d.... Później raz trafiłem z autem na gwarancji tylko dlatego, że usterka wystąpiła 500m od ich serwisu i znowu obsługa miała wszystko w nosie. Chociaż auto naprawili na razie dobrze. Co do Gdyni-Chwaszczyno to obsługa super. Tam kupiłem auto. Serwis i info o aucie, czasie naprawy co do minuty. W sprawie Nippon Auto Service to nie mam żadnych zastrzeżeń. Od lat serwisuje tam 12 letnią Corollkę mojej żony, a wcześnije swoją Corollkę. Wszystko bez zarzutów i taniej niż w ASO. Na forum Corolli to jedyny serwis polecany w Trójmieście poza ASO.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]