TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 sie 2017, o 18:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sty 2012, o 23:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4
Czołem koledzy!.
Chciałbym się podzielić moimi wrażeniami które związane były z zamiarem zakupu Toyoty Avensis 2.0 Sol Plus z 2004 roku oferowanym przez AMS -Toyota Staniuk A.M. - Słupsk w ramach propgramu Toyoty "PEWNE AUTO". Treść ogłoszenia bardzo ciekawa (bogate wyposażenie) i zachęcająca m.in. opcja gwarancji na 12 m-cy, możliwość zwrotu auta po 30 dniach, assistance itd. itd.
Cała historia rozpoczyna się w dniu 09.01.2012r. Nawiązuje kontakt z osobą reprezentującą dział sprzedaży aut używanych Panem Łukaszem T. Jako że mieszkam na dolnym śląsku i odległość jaka mnie dzieli do Słupska to 430 km przed wyjazdem staram się dowiedzieć telefonicznie jak najwięcej od w/w specjalisty informacji dotyczących autka. Dostaję dodatkowe zdjęcia, skany dokumentów związanych z autem itp. Dowiaduje się również że:
- auto przed przyjęciem było gruntownie sprawdzone (mają stosowną dokumentację),
- było systematycznie serwisowane do 120 tys km (z takim stanem licznika był sprzedawany),
- jest w 100% bezwypadkowe,
- pochodzi od osoby prywatnej (nie było zakupione na firmę),
- posiadają do niego pełną dokumentację,
- itd. itd. ogólnie „…będziesz Pan zadowolony”.
Zachęcony takimi informacjami wyrażam chęć rezerwacji i przyjazdu do Słupska. Jako że rezerwacja ma kosztować 2 000 PLN i jest ważna tylko 24 godziny (po tym czasie przepada razem z pieniędzmi – nie ma możliwości zwrotu) postanawiam zorganizować wyjazd w okresie 11-12.01.2012r.
Dzień przed wyjazdem dostaję telefon od Pana Łukasza T. iż owy systematyczny serwis w Toyocie miał miejsce ale tylko do przebiegu 50 tys km, po tym okresie nie wiadomo co się działo z autem i dopiero było robione coś na 105 tys km i teraz przy przebiegu 120 tys km Toyota wykonała duży przegląd. Zaniepokojony taką informacją poprosiłem o dokumentację o stanie auta które miało być wykonane przed przyjęciem go do ich komisu. Okazuje się że takich dokumentów nie posiadają ale kolego Łukasz T. daje sygnał kierownikowi Serwisu i zaraz wykonają stosowne „pomiary”. Otrzymuję ją dopiero następnego dnia z wypunktowaną listą zadań wykonanych pomiarów. Pojawia się punkt w którym jest informacja o stanie lakieru i tam wpis „prawa strona w normie”. Dzwonię do Pana Łukasza i pytam się jak to mam czytać. Słyszę odpowiedź – okazało się że coś tam w prawej stronie (prawy błotnik) było robione, ale on sprawdził w systemie i okazuje się że była wymiana prawego błotnika z malowaniem i wszystko zostało bardzo profesjonalnie zrobione nie ma różnicy w doborze koloru. Myślę sobie GIT, []…przecież na drogach jest tyle aut, może jakieś "przetarcie". Potwierdzam swój przyjazd i umawiam się na 14 stycznia. Ufff… Pan Łukasz daruje mi nawet zaliczkę - nie muszę wpłacać . Jednak na koniec naszej rozmowy słyszę jeszcze że auto nie ma Karty pojazdu i będę musiał wyrobić duplikat (i to był sygnał którego ja nie zidentyfikowałem ).
Wyjeżdżam o 1.00 w nocy do SŁUPSKA i melduję się około 7.00 na miejscu. Herbatka, kanapki i tak mija czas. Około godz. 8.00 pojawia się Super sprzedawca Pan Łukasz T. Zaprasza do salonu aby zobaczyć Toyotkę. Autko było zaparkowane bardzo blisko ściany (tj. przodem do ściany) tak więc idąc w jego kierunku myślałem „to jest TO”. Podchodzę, oglądam na początek tył samochodu, środek i pomału przechodzę w kierunku przedniej części auta i oczom nie wierzę. Moją uwagę skupia owy prawy błotnik (od tego wszystko się zaczęło), który miał być bardzo profesjonalnie wykonany w ich serwisie. Oprócz złego dopasowania koloru doszło dodatkowo złe jego osadzenie. W jednym miejscu duża szpara w innym miejscu „wklęsłość” i dodatkowo dół prawej lampy bardzo wystaję od krawędzi. Pytam Pana Łukasza co jest grane i słyszę odpowiedź „no rzeczywiści coś tu odstaje”. Proszę o uruchomienie silnika i …. słyszę dziwne jego odgłosy ale koledzy Pana Łukasza uspokajają mnie że ten typ tak ma (sam posiadam jeszcze Avke T22 z 1999 roku i różnica w pracy silnika była kolosalna na korzyść oczywiście mojej T22). Myślę OKI, uspokajam sam siebie – zimny silnik może jestem przewrażliwiony. Po chwili słyszę od Pana Łukasza że właśnie przyjechał właściciel salonu i zaraz do mnie podejdzie i wszystko mi powie co i jak z tym autem. Podchodzi owy Pan, nastawiam się na rozmowę ale słyszę tylko od niego … „będziesz Pan zadowolony” - to była nasza owocna rozmowa bo nie miał więcej czasu. OKI – proszę o wystawienie auta przed salon na światło dzienne i ….. po wyprowadzeniu auta na zewnętrz moim oczom ukazują się na prawej stronie sprzedawanego autka „kolory tęczy”. Po dalszych oględzinach dowiaduję się że tylny błotnik wraz z tylnym zderzakiem również były malowane. To samo dotyczy również przedniego zderzaka wraz z prawym błotnikiem. Pan Łukasz znów mnie uspokaja że tak musiało być zrobione bo lakiernik przy malowaniu jednego elementu musi „zaciągnąć” kolor dalej w celu wyrównania poziomów koloru. Po tym stwierdzeniu zaczynam się już denerwować ale kolega Łukasz proponuje pomiar grubości lakieru dla potwierdzenia iż były to tylko przetarcia. Zabiera mnie jeszcze na próbną jazdę na której stwierdzam iż autko strasznie słabo przyspiesza ( tu znów mogłem porównać je ze swoją Avką 2.0 3sfe). Wracamy do salonu. Autko zabierają na serwis a ja w tym momencie zjadam całą tabliczkę czekolady” bo zaczyna „mnie nosić”. Idę do środka, poznaję kolegę Pan Łukasza i jedziemy czujnikiem po karoserii. Zaczyna od lewej strony, góra, dół, boki – ALL OKI. Idziemy na prawą stronę i …… zderzak tylny malowany, prawy tylny błotnik malowany + szpachla, prawy słupek w kierunku dachu farba i szpachla, tylne drzwi malowane, przednie drzwi malowane + szpachla, prawy błotnik malowanie, przedni zderzak malowanie. W tym całym ich profesjonalizmie okazuje się jeszcze iż prawy ksenon również został wymieniony i zastąpiony zamiennikiem którego kolor samego klosza różnił się znacząco od lewego oryginalnego. Po tym wszystkim zapytałem się Pana Łukasza czy to „ukryta kamera”? Usłyszałem tylko że muszę teraz już sam zdecydować czy będę zainteresowany kupnem. Zaczęła się ostra wymiana zdań gdzie w tle słyszałem kolegę Pana Łukasza abym się nie martwił takimi naprawami. Z właścicielem nie miałem już możliwości porozmawiać bo był cały czas zajęty.
Z tego wszystkiego stać było Pana Łukasza na pożegnalny gest „..jest mi naprawdę bardzo przykro oraz …życzę spokojnego powrotu do domu”.

W chwili obecnej nie mam jak podesłać linka do sprzedawanej Toyoty bo na stronie „PEWNE AUTO” ogłoszenie zostało usunięte i nie jest już dostępne.
Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że większa część informacji przekazywana mi podczas rozmowy telefonicznej nie miała prawdy w rzeczywistości a dodatkowo cała gruntowna ekspertyza została wykonana dopiero przed moim przyjazdem. Darowałbym sobie tekst gdyby sytuacja miała miejsce poprzez zakup allego.pl, otomoto itp. Ale to miało być PEWNE AUTO z gwarancją.
Mógłbym tu jeszcze pisać i pisać wiele różnych „kwiatków” które dotyczyły potencjalnego samochodu (m.in autko było zakupione w leasingu a nie osobę prywatną) i rozmów z Panem Łukaszem T. …. daruję to sobie, szkoda czasu … trudno szukam dalej.

PostNapisane: 15 sty 2012, o 23:36 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 68
Marka: toyota
Model: avensis t27
Rocznik: 2011
Silnik: 2,2d4d 168,5KM 2AD
ja mialem kiedys taka sytuacje z Honda we Wloclawku, bylo nawet gorzej. A na przyszlosc jezeli ktos chce kupic auto w innym miejscu Polski mozna dac znak i moze ktos z okolicy podjedzie i obejrzy. I czas i nerwy bylyby w komplecie !

Fiat 126p 1991' 0,6L 24KM, Ford Sierra 1989' 2,0L 109KM, Fiat CC 1996' 0,9L 41KM, Renault Megane 2002' 1,4L 98KM, Lanos 2003 1,5L 95KM, Nubira 2003 2,0L 133KM, Laguna 2002 2,0L 140KM, Corolla 2009 1,4L 90KM, Avensis 2002 2,0L 147KM, Avensis 2011 2,2L 150KM, Avensis (nowe zycie)2011 2,2L 168,5KM,...

PostNapisane: 15 sty 2012, o 23:39 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 67
Model: T25 Luna Business
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD-FTV
No to polecieli po całości. Trzeba było cykać fotki i mail do Toyota Motor Poland. Ja rozumiem komis a tu takie cuda w "Pewne Auto"?? :bojesie:

octopus1975 napisał(a):
ja mialem kiedys taka sytuacje z Honda we Wloclawku, bylo nawet gorzej. A na przyszlosc jezeli ktos chce kupic auto w innym miejscu Polski mozna dac znak i moze ktos z okolicy podjedzie i obejrzy. I czas i nerwy bylyby w komplecie !

Salon Hondy?? Zrezygnowałem z nich po tym jak Pani próbowała mi wytłumaczyć i wmówić, że sprzedawane auto ma ksenony :hahaha:

PostNapisane: 15 sty 2012, o 23:55 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
Czytam i zobacz jak wyglądam przez Ciebie :bojesie:
;-) Trafiłeś niestety na cwaniaków. Co za debil prowadzi ten "zakład"?
Jeśli byłaby taka możliwość to złożył bym skargę na nich do Centrali.
Gnasz przez pół Polski i robią z Ciebie piiiiii. Ja bym im tego nie darował.
Dobrze, że opisałeś ten przypadek. Wyedytuj post i weź na czerwono dane zakładu i nazwiska tych gości.
A najlepiej będzie jak napiszesz nowy temat i zatytułujesz go "Ostrzegam przed kupowaniem samochodów u..."

Forumowicze będą wtedy wiedzieli z kim mają do czynienia.

Powodzenia w kupie życzę :ok:

PostNapisane: 16 sty 2012, o 08:24 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Model: T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8 + LPG
tulio napisz do Toyoty do centrali jeszcze. Może zapisałeś numer VIN, to też im podaj. Zajmą się tym i może kogoś to uchroni przed stratą pieniędzy i czasu...

PostNapisane: 16 sty 2012, o 10:39 
Stara się...
Stara się...

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2AD-FHV
Tulio,
Niestety, często fury w PewnymAuto mają braki np. łyse opony w aucie za 59k pln ale to o czym Ty piszesz to masakra...

PostNapisane: 16 sty 2012, o 11:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki uprzejmości jednego z Naszych kolegów forum - radmik znalazł on link do auta, który widnieje jeszcze na OtoMoto http://otomoto.pl/toyota-avensis-2-0-vv ... 53583.html
Oczywiście opis autka jest już bardzo skromny. Thnx :piwo:

PostNapisane: 16 sty 2012, o 11:10 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 8
Model: Rav 4
Nadwozie: inne
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 Valvematic
Nie ma problemu. Takie kwiatki to aż się prosi aby pokazywać, aby inni się nie nacieli :-)

PostNapisane: 16 sty 2012, o 11:44 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 67
Model: T25 Luna Business
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD-FTV
Wrzucjacie linki z PRT Screenem

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Sprzedający AMS ANETTA I MARIUSZ STANIUK SPOLKA JAWNA
SZCZECINSKA 42

76-200 Słupsk
tel.: +48 600 455 502+48… +48 600 455 503+48… +48 600 455 505+48… fax: +48 59 848 2008+48 59…

Sorry za jakość ale na kompie w pracy jestem. Cud, że działa ;)

PostNapisane: 16 sty 2012, o 11:48 
Guru
Guru

Podłokietnik wytarty lub jest tam jakaś mega plama. Czy mi się zdaję czy przy prawej lampie jest wgniot w nadkolu u zderzaku?

tulio podaj ten link pisząc do centrali.
http://toyota-slupsk.gratka.pl/ogl/1320 ... b43434b5,1

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 16 sty 2012, o 11:53 
Spamer
Spamer

Pochwały: 815
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Kolego tulio
wyślij dokładny opis swojej "przygody" do Toyota Motor Poland http://www.toyota.pl/about/news_and_eve ... o_nas.aspx
Podaj wszelkie nazwiska (Łukasz Tulimowski), daty, VIN itd
TUTAJ masz kopię ogłoszenia z Pewno Auto http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=pl

WRC
może kopię tego postu tulio dać w oddzielnym wątku,
w tytule "OSTRZEŻENIE przed AMS -Toyota Staniuk A.M. - Słupsk"
dodać w opisie dane adresowe tego dealera, telefony, email http://kontakt.toyota.pl/u235/navi/98392
Jak google zassie to będzie ładnie pokazywać szukającym info o tym dealerze

PostNapisane: 16 sty 2012, o 12:47 
Zaawansowany
Zaawansowany

I bardzo ładnie nam się mega wałek wyjaśnił. Teraz faktycznie napisać do TMP i czekać na reakcję.

PostNapisane: 16 sty 2012, o 17:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Link z otomoto już zdjęty. Albo auto sprzedane albo dealer chwilowo zrezygnował z ogłoszenia.

PostNapisane: 16 sty 2012, o 18:25 
Guru
Guru

Z gratki także zdjęty. Ale dowód i tak pozostał :tak:

PostNapisane: 16 sty 2012, o 19:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Przygotowałem już wszystkie informacje które były początkowo mi przekazywane ze strony delera Toyoty. Jutro do południa opiszę i przekażę cała zaistaniałą sytuację do TMP. Zobaczymy jak sprawa się potoczy - znając życie zakończy się bardzo szybko z korzyścią dla strony delera. Na co dzień pracuję w firmię transportowej (transport kolejowy i samochodowy) i uwierzcie bardzo często na codzień spotykam się z podobnymi sytuacjami w których przewoźnik jako poszkodowany w świetle polskiego prawa może tylko stać z boku i przyglądać się rozwojowi całej sytuaucji.
Wielkie dzięki wszystykim za pomoc. :piwo:

Tak przy okazji miał ktoś może okazję oglądać autko z tego ogłoszenia http://www.toyota.pewneauto.pl/oferta/s ... 633#szczeg. Ktoś z Was może eksploatuje autko z takim motorem? Wstępnie rozmawiałem z bardzo miłą Panią która potwierdziła iż w tym przypadku autko w całym swoim okresie miało 2 właścicieli i do dnia dzisiejszego jest serwisowane. Wszystkie wymiany na czas ale były usuwane dwie szkody. Pierwsza to przetarcie zderzaka :brewki: (ma zdjęcia jak to wyglądało) oraz druga to wymiana tylnych prawych drzwi (też posiada zdjęcia przetarcia). Jednak obawiam się czy oby to wszystko i znów na miejscu dowiem się więcej ;-)

PostNapisane: 16 sty 2012, o 19:27 
Moderator
Moderator

Pochwały: 287
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
posty wydzielone :kawa: , zapraszam osoby z TMP podczytujące nasze forum o zajęcie stanowiska :kawa: , obie strony maja prawo się wypowiedzieć :czytaj:

PostNapisane: 16 sty 2012, o 20:26 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22 KOMBI
Rocznik: 2002
Silnik: D4D
Ku przestrodze przed zakupem ,chyba każdy z nas powinien odwiedzić -bezwypadkowe.pl.

Jose Mourinho o sobie

PostNapisane: 16 sty 2012, o 22:58 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 68
Marka: toyota
Model: avensis t27
Rocznik: 2011
Silnik: 2,2d4d 168,5KM 2AD
tulio a moze takie cos? mniejszy silnik mniej pali, nowsze auto i niewiele drozsze.
http://www.toyota.pewneauto.pl/mapa/oferta/id/118/auto/30856#szczeg

Fiat 126p 1991' 0,6L 24KM, Ford Sierra 1989' 2,0L 109KM, Fiat CC 1996' 0,9L 41KM, Renault Megane 2002' 1,4L 98KM, Lanos 2003 1,5L 95KM, Nubira 2003 2,0L 133KM, Laguna 2002 2,0L 140KM, Corolla 2009 1,4L 90KM, Avensis 2002 2,0L 147KM, Avensis 2011 2,2L 150KM, Avensis (nowe zycie)2011 2,2L 168,5KM,...

PostNapisane: 16 sty 2012, o 23:01 
Guru
Guru

Temat jest już wyodrębniony tak więc nie róbmy bałaganu :tak:

PostNapisane: 16 sty 2012, o 23:12 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 48
Marka: opel
Model: signum
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8
ja już kiedyś pisałem o ASO i avce z Programu Pewne Auto.
Kolejny przykład jak robią nas w "balona".

PostNapisane: 16 sty 2012, o 23:14 
Moderator
Moderator

Pochwały: 287
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
to nie pierwszy wpis tego typu, jeden kolega z forum juz kiedys szukal tam (tzn. w jednym z aso w pl w programie) auta, i tez nie bylo zbyt ciekawie...

PostNapisane: 16 sty 2012, o 23:53 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147KM
powinni ponieść jakies konsekwencje które były by karą i nauczką na przyszłość za tak jawne oszustwo myśle tu o sporym nagłośnieniu sprawy poprzez posty rozmowy ze znajomymi i jak najbardziej list wystosowany do TMP .
-kolego tulio brawo za czujność i szybkie spostrzeżenie mankamentów szkoda gadać ile człowiek mógłby paść na takim zakupie -a panowie z AMS-Toyota Staniuk A.M.-Słupsk :baseball: oby firma padła za takie krętactwa :ok:

PostNapisane: 17 sty 2012, o 10:07 
Moj szef kupowal w Slupsku toyoty. Zawsze nowe i kiedys w rozmowie opowiedzial mi o swoich zastrzezeniach. Nieorginalne czesci na przegladach. Watpliwosci mial tez co do jakiejkolwiek wymiany czegokolwoiek na przegladach. Polecil mi zebym omijal te firme dalekim lukiem bedac przypadkiem w poblizu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]