TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 maja 2017, o 20:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lis 2011, o 12:53 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0
Odradzam Motobis w Bielsku Podlaskim na ulicy 3 -go Maja 18. Ostatnim czasem miałem problem z wyciekiem plynu chłodniczego ustalili tam ze to jest wina uszczelki pod głowica i zaspiewali za robote 800 -1000 zł. Pojechałem do innego mechanika i tam odrazu stwierdzili ze to nie jest uszczelka tylko wycieki z pompy i z przewodow. Samochod stal u tego mechanika i na moja prosbe zostało sprawdzone tuleje stabilizatora ktore niby byly wymieniane 5 miesiecy temu stan tych tulej swiadczy ze nie byly one wymieniane. Wymiana w Motobisie tych tulej trwala cos kolo 8 godzin. Mechanik robiacy ta wymiane powiedział ze musieli odkrecac tylka belke i urwali sruby. nie ma sladu po tym by byly wymieniane jakies sruby i by byly one odkrecane. Niedlugo wstawie zdjecia i sami ocenicie czy to bylo robione. serdecznie odradzam ten Motobis.
Pozdrawiam Michał

PostNapisane: 6 lis 2011, o 16:20 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
:glaszcze: a ich :wleb:

PostNapisane: 8 lis 2011, o 19:57 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
@michalk02 fakt faktem zdarzają się im "wpadki". Nie rozumiem, zajechałeś do nich z zawieszeniem do zrobienia i oni tego nie ruszali a za postój na "kanale" skasowali forsę? Jak mi ustawiali tylko zbieżność to samochód widziałem cały czas, innym razem filtry i płyny od samochodu nie odszedłem nawet na 20 sekund. Tak poza tym nie wiem czy oni wykonują poważniejsze naprawy (chociaż mają sprzęt).
Z kolei o jednym warsztatów B-stockich znajomy powiedział (do naprawy nie doszło, bo tacy super fachowcy) że dla nich nie pozwoliłby zmienić nawet kół... przy nich motobis to warsztat 1-sza klasa. W Bielsku nie masz zbyt dużego wyboru.

PostNapisane: 8 lis 2011, o 21:00 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Silnik: 2.0
Kase skasowali za postoj i niby za wymiale.A jezdzac przy glosnej muzyce nie slychac zbytnio czy cos stuka, ale po naprawie sluchalem i jakby bylo cicho, lecz gdy zobaczylem ze z tulej powysowal sie srodek to nie wiedzialem co myslec i mechanika spytalem czy te tuleje mogly byc wymieniane. on odparl ze a ciagu pol roku to nie jest mozliwe zeby taki byl ich stan, po roku mozliwe .Samochodu bym nie spuscil z oczu ale praca niestety nie wybiera i nie moglem siedziec tam tak dlugo. Powazniejsze naprawy niby wykonuja ale to w zaleznosci czy im sie chce, tak popatrzec to w Bielsku jest drobny wybor lepszych warsztatów.

PostNapisane: 12 lis 2011, o 06:45 
Coś wie...
Coś wie...

Nowe elementy w starym samochodzie są doskonale widoczne. Przez co łatwo ocenić zostało wymienione czy nie. Czy zostały Ci zwrócone zużyte części po naprawie? Domyślam się że tego nie dopilnowałeś. Jak już mówiłem motobis w Bielsku nie jest najgorszy a w zasadzie lepszych brak, bo napisałeś że jest ich pory wybór - otóż nie zgadzam się z tym, większość to "oderwani od pługa" rzemieślnicy. Ceny materiałów mają wyższe niż w lokalnych sklepach, przez co usługi są droższe. Na ręce zawsze trzeba patrzeć, bez względu na to kto grzebie.

PostNapisane: 12 lis 2011, o 11:14 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
Nie zawsze jest to możliwe. Jeśli trwa to dwie godzinki to ok. Druga sprawa to taka, że samochód na ogół jest naprawiany następnego dnia. Chyba, że jest to serwis.
Co do części to masz rację. Trzeba je odbierać. Nie mogą się tłumaczyć, że je wyrzucili. Już wtedy staje się to podejrzane.
Oni powinni mieć to wpojone od samego początku!
Jeśli mechanior powiedział, że było wymieniane to czy tamto, to poprosić o wejście pod samochód i pokazanie co dokładnie wymienili.

PostNapisane: 12 lis 2011, o 18:51 
Coś wie...
Coś wie...

Znam to miejsce i nie jest to typowy warsztat "naprawczy", nie jest jak piszesz. Myślę że @michalk02 chciał po prostu "zrobić reklamę". Być może tak jest skąd pochodzisz, może tam się tak naprawia, czeka się w kolejce. Tam nie ma kolejek bo oni nie wszystko robią. Jeżeli trzeba coś robić to przyjeżdża się na umówioną godzinę. Tak sobie przypomniałem, oni handlują (chyba fiata mają). Tak poza tym ceny mają za wysokie jak na takie małe miasto.

Nie jestem w żaden sposób związany ani z pracownikami ani tym bardziej czapą motobisu. Nie zależy mi na podawaniu fałszywych informacji. Na upartego też bym mógł co nieco i o nich napisać tyle że nie warto, bo to drobiazgi.

PostNapisane: 29 gru 2013, o 00:01 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 14
Model: T25 przed liftem
Rocznik: 2006
Silnik: 1CDFTV/U222138 D4D
Polecam mechanika przy wlocie do Proniewicz od Bielska Podlaskiego jadąc, po lewej Pan Chmur warsztat samochodowy. Serwisuje u niego drugie autko i bez większych problemów. Ceny roboty bardzo przystępne np wymiana kmpl. sprzęgła w poprzednim samochodzie mondeo mk2 2,0 tddi (czyli dwumas sprzęgło kmpl. i wysprzęglik) roboty bardzo dużo cena 250-300 zł + części i nie wnika pan skąd części, chcesz kupujesz u niego a jak nie chcesz to sam dostarczasz. Dodatkowo ostatnio nabył profesjonalny sprzęt do geometrii i zbieżności kół oczywiście elektroniczny pnoć najlepszy w Bielsku i okolicach.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]