TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 cze 2017, o 05:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lut 2012, o 13:51 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8 benzyna
oki ..podalem namiary w watku "Serwis Przeworsk" :-)

PostNapisane: 22 lut 2012, o 21:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2ZR
Przyjechałem dziś swoją Avensis do serwisu DAKAR. Pierwszy raz, ponieważ wcześniej serwisowałem ją w innym miejscu. Moją wolą było przeprowadzenie przeglądu P-75. Miły pan wysłuchał moich uwag dotyczących eksploatacji auta, wypisał zgłoszenie, wziął kluczyk, wsiadł do auta i wjechał na stanowisko.....
Usiadłem w poczekalni, napiłem się herbaty..... Przed upływem 2 godz. poprosił mnie Pan abym usiadł, wysłuchał "jaki stan auta po przeglądzie" Wysłuchałem spokojnie, bo "usterek brak". Pan wydrukował fakturę, udzielił 5% rabatu, dał "zapachową zawieszkę" :-)
Podszedłem do kasy zapłaciłem, wsiadłem do "umytego" auta i odjechałem.

W czasie jazdy "emocje po pierwszej wizycie opadły", zatrzymałem auto i popatrzyłem w zlecenie i fakturę......Nurtowało mnie to DLACZEGO zapłaciłem prawie 600zł. Jakież było moje zdziwienie... podzielę się z Wami. Otóż:
1. Olej przywiozłem własny, oryginalnie zapakowany.
2. Auto przed wjazdem na stanowisko było czyste (umyłem wieczorem) - Pan wjeżdżając na stanowisko musiał to zobaczyć!!!
3. Po 2 godz. od wjazdu na stanowisko w serwisie mnie nie było.... a ilość roboczogodzin na fakturze to 2,5 (180 zł netto/rbg - kosztuje P-75)
4. Mycie w serwisie do dobre 0,5 rbg - wg mnie ZUPEŁNIE NIE POTRZEBNE, chociaż w zleceniu Pan wpisał "Pojazd zabrudzony brak możliwości dokładnej kontroli!!!" :-D ..... O braku jakiej kontroli mowa, skoro samochód wymyto w zasadzie po przeglądzie.......Żałosne :-(

Podsumowując, składam jutro zażalenie do TMP z powodu:
1. Zawyżenia rbg o 0,5
2. Niepotrzebnego mycia, które o następne ok. 0,5 rbg zawyżyło rachunek..........policzcie sami czyli...........nabili mnie w "butelkę po oleju" na ok 180 zł netto (- 5% rabatu od Pana......)

Liczę na monitoring, potwierdzający moją smutna historię....

NIE POLECAM WAM TYCH NIEUCZCIWYCH NACIĄGACZY, PATRZCIE CO ZLECACIE I ZA CO PŁACICIE....... JA JUŻ TAM NIE POJADĘ

PostNapisane: 22 lut 2012, o 21:38 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
chciałeś własny olej dostarczyć to gdzie indziej trzeba było zarobić :jezyk: , na drugi raz jak tak brudnym autem przyjedziesz to Cie wcale nie wpuszcza do serwisu :jezyk:

PostNapisane: 22 lut 2012, o 22:36 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Marka: toyota
Model: Avensis verso
Silnik: 2.0 d4d
Nie rozumiem, 600zł.za przegląd to chyba mało!! chłopaki na pewno mieli kolejkę aut do zrobienia,więc uwijali się z robotą i nawet wypucowali ci auto żeby klient był zadowolony,a pomyślałeś sobie że przegląd mógłby trwać trzy godziny ???
Ja podejrzewam że czynności jakie ci wykonali przy aucie,normalnie trwają właśnie 2,5godziny i dlatego za tyle zapłaciłeś,nie próbuję bronić dakaru,tylko w twojej histori nie widzę nic smutnego :niewiem: ,jedynie brak dogadania szczegółów przed oddaniem auta

PostNapisane: 22 lut 2012, o 22:43 
Moderator
Moderator

godziny idą z książki, wiec pytanie ile ich należy wpisać ;-) i tyle

PostNapisane: 23 lut 2012, o 02:59 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
A w rachunku masz mycie napisane?
Z tego co wiem to mycia auta jest gratis.

Ja swoją T22 na wymianę oleju jak byłem to mi za darmo umyli i to nie był przegląd.

PostNapisane: 23 lut 2012, o 15:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2ZR
nie na fakturze mycia nie ma:) i gratis nie jest......
podczas przeglądu auto umyto bo ..... cyt. "pojazd zabrudzony brak mozliwości kontroli !!!" a trwało to
- ok 0,5 rbg czyli zapłaciłem 90 zł netto - TO JEST PRZEGIĘCIE:)
Poza tym umyte przez serwis auto wjechało tylko po to aby pracownik siedząc na fotelu kierowcy podpiął "komputer" - wiec teoretycznie brudny samochód (podwozie itp.) był przeglądany (I TE CZYNNOŚCI PRZEGLĄDOWE MOŻNA BYŁO WYKONAĆ???) czyli serwis KŁAMIE - pisząc w zleceniu, cyt. "pojazd zabrudzony brak mozliwości kontroli !!!"

PostNapisane: 23 lut 2012, o 19:30 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
no to czemu tego nie wyjaśniłeś od razu?

PostNapisane: 15 lip 2012, o 15:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2002
Silnik: 1,6 VVTi
Witam.
Moje wrażenia z Dakaru ostatnio niestety nie są najlepsze. Powiem tak, za czasów Pana Mariusza Szydełki dużo lepiej to wszystko wyglądało więc chyba niedługo wybiorę się do niego.
Po pierwsze roboczogodziny to jakaś paranoja (ale to już chyba wytyczne z góry) choć jak się patrzy przez tą ich szybkę jakoś tej roboty nie widać, po drugie jeśli ktoś tam jeździ od lat proponuję przyglądnąć się wynikom z testu zawieszenia, kosztuje bodajże 30 czy 50 pln robione przy każdym przeglądzie ale moim zdaniem jest nic nie warte. Pan z serwisu na dowód wykonania czynności zawsze pokazuje kolorowy wydruk z którego wynika no właśnie, nic nie wynika. Jak się porówna wyniki powiedzmy z trzech ostatnich przeglądów może się okazać że sprawność amortyzatorów się poprawiła mimo 30 tys km jazdy po polskich drogach. Przed zimą jak określili mi że akumulator ma 98% sprawności to w zimie trzy razy musiałem kable wyciągać.
Poza tym niejednokrotnie potrafili zrobić coś bez pytania w stylu wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej czy dolanie płynu do spryskiwaczy w stosownej cenie oczywiście.

PostNapisane: 1 paź 2014, o 21:30 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 27
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D-CAT
Witam. Szukam mechanika znającego się na Toyotach w Przemyślu lub Rzeszowie, widzę, że polecacie TopSerwis z Rzeszowa i Kaszubę z Dębickiej, gdzie lepiej się wybrać? Bo w moich okolicach (Przemyśl) raczej nikogo konkretnego nie znajdę. Potrzebuję wymienić olej,filtry,mam problem z odpalaniem na zimnym silniku i chcę wyczyścić cały dolot.
Kogo polecacie?

PostNapisane: 2 paź 2014, o 21:45 
Coś wie...
Coś wie...

dzwonilem dzis do topserwis i przyznam ze trochę się cenią bo 620zl za przeglad + wymiana oleju i filtrów to nie mało. ..

PostNapisane: 3 paź 2014, o 17:20 
Moderator
Moderator

za ktory przeglad? pozdr

PostNapisane: 5 paź 2014, o 09:56 
Coś wie...
Coś wie...

nie wiem dokładnie, ogólnie przegląd zawieszenia, hamulce, wymiana filtrów i oleju itp

PostNapisane: 8 paź 2014, o 23:22 
Coś wie...
Coś wie...

Byłem dziś w Topserwis i ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Jak najbardziej polecam ten warsztat, w końcu mogłem porozmawiać z kimś kompetentnym kto odpowie mi na wszystkie pytania i wytłumaczy temat od A do Z. Podchodzą do klienta w profesjonalny i kulturalny sposób. Teraz z jakąkolwiek bolączką wiem gdzie warto podjechać, pomimo że mam tam około 100km.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 28 lut 2015, o 19:37 
Spamer
Spamer

Pochwały: 394
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyna
A co sięstałosię :-) Panie Prezesie? ???

PostNapisane: 28 lut 2015, o 20:22 
Spamer
Spamer

Jakie objawy?

PostNapisane: 1 mar 2015, o 11:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
holek99 napisał(a):
Przyjechałem dziś swoją Avensis do serwisu DAKAR. Pierwszy raz, ponieważ wcześniej serwisowałem ją w innym miejscu. Moją wolą było przeprowadzenie przeglądu P-75. Miły pan wysłuchał moich uwag dotyczących eksploatacji auta, wypisał zgłoszenie, wziął kluczyk, wsiadł do auta i wjechał na stanowisko.....
Usiadłem w poczekalni, napiłem się herbaty..... Przed upływem 2 godz. poprosił mnie Pan abym usiadł, wysłuchał "jaki stan auta po przeglądzie" Wysłuchałem spokojnie, bo "usterek brak". Pan wydrukował fakturę, udzielił 5% rabatu, dał "zapachową zawieszkę" :-)
Podszedłem do kasy zapłaciłem, wsiadłem do "umytego" auta i odjechałem.

W czasie jazdy "emocje po pierwszej wizycie opadły", zatrzymałem auto i popatrzyłem w zlecenie i fakturę......Nurtowało mnie to DLACZEGO zapłaciłem prawie 600zł. Jakież było moje zdziwienie... podzielę się z Wami. Otóż:
1. Olej przywiozłem własny, oryginalnie zapakowany.
2. Auto przed wjazdem na stanowisko było czyste (umyłem wieczorem) - Pan wjeżdżając na stanowisko musiał to zobaczyć!!!
3. Po 2 godz. od wjazdu na stanowisko w serwisie mnie nie było.... a ilość roboczogodzin na fakturze to 2,5 (180 zł netto/rbg - kosztuje P-75)
4. Mycie w serwisie do dobre 0,5 rbg - wg mnie ZUPEŁNIE NIE POTRZEBNE, chociaż w zleceniu Pan wpisał "Pojazd zabrudzony brak możliwości dokładnej kontroli!!!" :-D ..... O braku jakiej kontroli mowa, skoro samochód wymyto w zasadzie po przeglądzie.......Żałosne :-(

Podsumowując, składam jutro zażalenie do TMP z powodu:
1. Zawyżenia rbg o 0,5
2. Niepotrzebnego mycia, które o następne ok. 0,5 rbg zawyżyło rachunek..........policzcie sami czyli...........nabili mnie w "butelkę po oleju" na ok 180 zł netto (- 5% rabatu od Pana......)

Liczę na monitoring, potwierdzający moją smutna historię....

NIE POLECAM WAM TYCH NIEUCZCIWYCH NACIĄGACZY, PATRZCIE CO ZLECACIE I ZA CO PŁACICIE....... JA JUŻ TAM NIE POJADĘ

tak czytam i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Nie wiem, nie byłem przy samym przeglądzie, ale jak czytam Ty również nie, więc nie wiesz ilu ludzi robiło ten przegląd. Wystarczy, że było dwóch mechaników, albo mechanik i pomocnik.

PostNapisane: 1 mar 2015, o 21:28 
Spamer
Spamer

A to pewnie ta pomarańczowa.A jaki kod błędu?....tak z ciekawości pytam...rozumie Prezes :-D

PostNapisane: 1 mar 2015, o 22:11 
Spamer
Spamer

Wnioskuję o przesunięcie tych kilku postów do wątku Prezesa :-) .......kacie czyń swoją powinność :-D

PostNapisane: 22 paź 2015, o 19:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2000
Silnik: 1.8 7A-FE
carsik napisał(a):
tak czytam i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Nie wiem, nie byłem przy samym przeglądzie, ale jak czytam Ty również nie, więc nie wiesz ilu ludzi robiło ten przegląd. Wystarczy, że było dwóch mechaników, albo mechanik i pomocnik.

Jeżeli to był podstawowy przegląd, a tak wygląda z opisu, skoro klient przywiózł olej i nie było innych czynności/materiałów (typu płyn ham., świece itd itp.) to czas katalogowy za taki przegląd nie powinien być większy jak ok. 1,5h. Jeżeli są dodatkowe czynności jak wymienione, powinny być na fakturze i omówione przez doradcę. Niestety praktyka "pompowania" roboczogodzin pojawia się i to w różnych markach.

Nie mieszkam w Rzeszowie już ładnych kilka lat, ale już dawno temu serwisowałem Hondy z pełnym zadowoleniem zarówno z fachowości jak i cen u Pana Mariusza Koniecznego. Nieduży zakład w Trzebownisku. Właściciel jeszcze w latach 90' pracował bodaj w Maździe i do japończyków podchodzi jak pasjonat.
Poguglałem i nawet strona jest:
http://www.auto-rex.itl.pl/webespresso. ... lang,.html
Podejrzewam, że większość zleceń robi własnoręcznie, więc jest szansa, że poziom usług się zachował.

PostNapisane: 12 lut 2017, o 12:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: COROLLA E12
Nadwozie: hatchback
Silnik: 1.4 VVTi B
Witam
Szukam dobrego serwisu w Rzeszowie :brewki: Nadal polecacie TOP SERWIS, jako nr.1 w mieście ???
Pozdrawiam
;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]