TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 16 gru 2017, o 09:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sie 2008, o 13:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, proszę o info nt. sprawdzonego serwisu Toyotki w Rzeszowie (poza ASO). Jestem świeżym posiadaczem Ave z Roku Pańskiego 2001 2.0 D-4D SOL (117 kkm). Z racji tego że kupiłem wózek z historią serwisowania do 85 tys. nie ma pojęcia czy wymieniany był rozrząd. Zakładam że trzeba go wymienić. Ale cena która usłyszałem w ASO (DAKAR) jest porażająca. Proszę o info.

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2008, o 13:42 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
tpulaaga napisał(a):
Zakładam że trzeba go wymienić.

oj i to szybko, bo starcza na 105 tys.

pozdr :-D

Tytuł: w temacie
PostNapisane: 16 sie 2008, o 13:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wiem, czytałem na forum. Pytanie czy da się zlustrować w jakiś sposób czy rozrząd był wymieniany przy 105 tys. - samochodzik był użytkowany przez 2 użytkowników - Włoszki.
Kwity z Toyoty mam do 85 tys. (przesiadka Toyotki pod druga Włoszkę) Proszę o info nt. serwisu w Rzeszowie.

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2008, o 16:34 
Moderator
Moderator

tpulaaga napisał(a):
Kwity z Toyoty mam do 85 tys. (przesiadka Toyotki pod druga Włoszkę)
tpulaaga napisał(a):
Pytanie czy da się zlustrować w jakiś sposób czy rozrząd był wymieniany przy 105 tys.
tylko we Wloszech, po otwarciu oslon mozna zweryfikowac pasek wzrokowo, ale to zadne rozwiazanie, bo nic sie nie dowiesz o stanie napinaczy, pompy wody, wiec zalecana jest metoda grubej kreski: wymieniasz rozrzad i wiesz co masz :ok:
tpulaaga napisał(a):
Proszę o info nt. serwisu w Rzeszowie.
ja oczywiscie tu nic nie pomoge bo mieszkam w innej czesci kraju

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2008, o 18:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki, próbuję jeszcze nawiązać kontakt z ostatnim włoskim właścicielem, jak to nie wypali trzeba będzie wymienić rozrząd.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2008, o 15:39 
Stara się...
Stara się...

A masz pewność że nie trzeba już robić drugi raz rozrządu?

Ze względu na podobną sytuację, czyli przerwany wpis w książce i brak pewności co do prawdziwości stanu licznika, rozrząd zrobiłam bez szemrania.
Wiem teraz że mam nowy rozrząd, pompę i napinacze i spokój.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2008, o 16:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

O przebieg raczej jestem spokojny - faktury z Toyoty mam na koniec 2006 roku z przebiegiem 85 tys. Z racji tego że w dow. rejestracyjnym mam wbitą jako II właścicielkę kobitkę to myślę że te 117 tys. jest raczej pewne. Tak czy owak nie wiedząc czy ktoś robił rozrząd muszę go wymienić. Czy ktoś z Was kupował rozrząd u tego sprzedawcy http://allegro.pl/item406385396_rozrzad ... pompa.html lub tego http://allegro.pl/item417473603_rozrzad ... 0_d4d.html

Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2008, o 15:17 
Stara się...
Stara się...

tpulaaga napisał(a):
Z racji tego że w dow. rejestracyjnym mam wbitą jako II właścicielkę kobitkę

Co Wy z tymi kobitkami???

Poprzednia właścicielka mojej Avki, ok 70 lat, zamontowała sobie hak :)
Zresztą to na kogo zarejestrowane, nic nie znaczy. Znajomy wszystkie auta rejestruje na konkubinę żeby go matka jego dzieci nie oskubała. Zresztą są różne powody rejestrowania na babcie, dziadka, dziecko...
O! Ja mam jedno autko na dziecko, które nie ma prawka :P

Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2009, o 10:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

wczoraj usłyszałem w ASO (DAKAR) cenę za wymianę rozrządu (D4D '03):
1500 zł części
700 zł robocizna

:hihihi: :hihihi: :hihihi:

Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2009, o 14:31 
Coś wie...
Coś wie...

Dobre:) u nas teraz "promocja" na rozrząd, części toyotowskie - 1250zł wszystko :jezyk:

pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 11:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

l0ka napisał(a):
wczoraj usłyszałem w ASO (DAKAR) cenę za wymianę rozrządu (D4D '03):
1500 zł części
700 zł robocizna

:hihihi: :hihihi: :hihihi:

Poszukaj dobry zaklad i zrobia to za połowę tej ceny co ASO lub skorzystaj z propozycji kolegi @luk__ w końcu małopolske to nie tak daleko od podkarpacia, ponadto możesz sprawdzić tutaj

Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 21:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

hehe ;) od wczoraj już jestem po, wymieniałem właśnie u @luk__'a przy okazji zrobiło się jeszcze kilka rzeczy (tempomat śmiga aż miło :P)

ogólnie jestem b. zadowolony ale nie napiszę że jakość jak w ASO bo ASO to może się u tych chłopaków uczyć... :)

pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, o 07:40 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
To napisz opinię w wątku http://avensis.info/viewtopic.php?t=3376
Ten temat może być pomylony bo dotyczy Rzeszowa, a ktoś kto będzie szukał serwisu w Tarnowie nie znajdzie Twojej opini.
pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2010, o 13:57 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2004
Silnik: 1AZ-FSE
Jakoś nikt nie pokusił się o wystawienie opinii o ASO "Dakar" w Krasnem koło Rzeszowa, więc podzielę się wrażeniami z pierwszej i ostatniej wizyty w tej rzeźni. Wybrałem się tam, zachęcony ofertą dla aut po gwarancji, zwaną szumnie "Serwis Dobrych Cen" no i ceną z kalkulatora na stronie www. Na moją decyzję wpłynął też fakt, że auto było u nich kupione i poprzedni właściciel tylko tam je serwisował. Do zrobienia był przegląd po 75 000 km. Po sprawdzeniu auta okazało się, że w zasadzie nie ma nic do zrobienia poza wymianą oleju i filtra przeciwpyłkowego. A teraz wrażenia: już na wejściu cena za usługę okazała się dwukrotnie wyższa niż ta z kalkulatora, a pan przyjmujący auto nie był w stanie tej różnicy uzasadnić. Ponieważ koniecznie musiałem zmienić olej, a następnego dnia rano ruszałem w daleką trasę, rad-nie rad zgodziłem się. Cała impreza trwała blisko 2 godziny :bojesie: Co było naprawdę sprawdzone i w jaki sposób - nie wiem, gdyż właściciela auta nie wpuszcza się na halę :wow: . Auto zostało dodatkowo "umyte" (cudzysłów zamierzony). Dodatkowo zupełnie gratis matoły wypaprały mi smarami tapicerkę (beżową, żeby było fajniej :jacipokaze: ) i - co zauważyłem dopiero po paru dniach, gdy myłem auto - jakiś debil otarł mi w jednym miejscu lakier z felgi aż do gołego aluminium - i to w taki sposób, że nie da się już tego zamaskować! Przyznaję, że nie przyglądałem się zbytnio samochodowi po opuszczeniu "serwisu" gdyż nawet nie przyszło mi do głowy, że takie kwiatki są możliwe w Autoryzowanej Stacji Obsługi Toyoty w cywilizowanym, europejskim kraju w XXI wieku :-( Dla porównania - w ASO jednej z bardziej pogardzanych marek na literkę F, której klientem jestem od lat, takie coś nie zdarzyło się i pewnie nigdy się nie zdarzy.
Tak więc nie zróbcie błędu, który ja zrobiłem i omijajcie Toyota Dakar Krasne szerokim łukiem, bo to krętacze, naciągacze i partacze! (takie 3w1)

PostNapisane: 11 sie 2011, o 18:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

W takim razie nie widziałeś "mistrzów" z Autokliniki w Boguchwale w akcji skoro tylko "tyle" masz do zarzucenia Dakarowi.

PostNapisane: 12 sie 2011, o 12:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: 1.8
Powstał właśnie (sierpień 2011) nowy serwis Toyoty stworzony przez ludzi z doświadczeniem w serwisowaniu Toyot.
Sorki za reklamę ale dajmy szanse nowym - [url =http://topserwis.rzeszow.pl]TopSerwis.Rzeszow.pl[/url]
Im większa konkurencja tym ceny usług będą przjaźniejsze klientowi :-)

pozdrawiam Piotr

PostNapisane: 20 sie 2011, o 22:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25
Rocznik: 2007
Silnik: 1ZZFE
Czy ktoś już testował ten nowy "Topserwis" w Rzeszowie? Kroi mi się wymiana klocków i tarcz z przodu i nie nie wiem gdzie jechać. Może ich przetestuję.

PostNapisane: 23 sie 2011, o 10:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0
AVENUS napisał(a):
Czy ktoś już testował ten nowy "Topserwis" w Rzeszowie? Kroi mi się wymiana klocków i tarcz z przodu i nie nie wiem gdzie jechać. Może ich przetestuję.

byłem tam kilka dni temu bo wypadła mi taka mała awaria i skuszony reklamą zdecydowałem się akurat tam zajrzeć i powiem że bardzo mile się zaskoczyłem, raz dwa mi wszystko zrobili i przede wszystkim w bardzo miłej atmosferze można o wszystko popytać, z tego co wiem w kwestiach części oferują i oryginały i zamienniki,
testuj, testuj :) ja się nie zawiodłem myślę że będziesz tego samego zdania :)
pozdrawiam

PostNapisane: 23 sie 2011, o 21:20 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Marka: toyota
Model: Avensis verso
Silnik: 2.0 d4d
Ja tam zawsze coś robiłem i zawsze byłem zadowolony z ceny i usługi,aż do ostatniego razu czyli tydzień temu byłem tam wymienić sprzęgło,wyczyścić egr i przegląd klimy, w sumie tym razem też wszystko byłoby super bo nawet auto mi wyczyścili.
Tylko szkoda że za czyszczenie egru zgarneli kase a nawet go palcem nie dotkli.Dzisiaj sam sobie wyczyściłem

PostNapisane: 24 sie 2011, o 21:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25
Rocznik: 2007
Silnik: 1ZZFE
Iba 75, twoja opinia dotyczy Dakaru czy Topserwisu bo się pogubiłem?

PostNapisane: 25 sie 2011, o 15:14 
Coś wie...
Coś wie...

toyoty dakar koło rzeszowa

PostNapisane: 18 paź 2011, o 19:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2005
Silnik: 1.8 benzyna
Dorzucę tu jedną uwagę odnośnie Top Serwis. Nie byłem tam co prawda (na pewno będę), ale gdy tylko wszedłem na ich stronę od razu poznałem Pana Mariusza Szydełkę. W 2001 roku kupiłem w DAKAR Avensisa T22, w 2005 zmieniłem go na T25. Oba auta serwisowałem wtedy w DAKAR-ze i wtedy miałem okazję widywać się z Panem Mariuszem - był wtedy szefem serwisu. Widać potem nastąpił "rozwód", a doświadczenie zaprocentowało. Doświadczenia z serwisu z tamtych lat mam jak najbardziej pozytywne i pewnie teraz odwiedzę TOP Serwis. W DAKAR-ze od jakiegoś czasu nie bywam, stąd trudno mi mówić jak tam jest teraz. Ciekawe czy za P. Mariuszem ruszyli jacyś mechanicy z tamtego okresu DAKAR-u - może P.Mariusz sam o tym napisze jeśli to przeczyta. Pozdrawiam Marek

PostNapisane: 28 gru 2011, o 15:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2003
Silnik: 2,0 benzyna
Odświeżę może ten temat, ale sam "będąc w potrzebie" szukałem dziś pomocnego warsztatu w Rzeszowie= znalazłem bazując na poprzednich opiniach -odwiedziłem Top Serwis.Śmiało mogę polecić ten warsztat : widać że pracują tam ludzie którzy znają się na rzeczy, są nastawieni pozytywnie na rozwiązanie problemu , przy tym doradzą i pomogą ...nie zedrą skóry...a wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze :-) Uczciwa i przyjazna firma! Pozdrawiam pana Mariusza i załogę. Adam.

PostNapisane: 16 lut 2012, o 11:49 
Coś wie...
Coś wie...

Polecam serwis w Przeworsku. Robia dobrze i solidnie. Jestem z ich uslug zadowolony a serwisuje od lat.

PostNapisane: 16 lut 2012, o 13:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2002
Silnik: D4D 2.0
"Polecam serwis w Przeworsku. Robia dobrze i solidnie. Jestem z ich uslug zadowolony a serwisuje od lat."
No jak ze przydatna "informacja"! Ja wiem, ze Przeworsk to nie Warszawa ale moze jakies konkretne namiary na ten serwis.

PostNapisane: 16 lut 2012, o 13:51 
Coś wie...
Coś wie...

oki ..podalem namiary w watku "Serwis Przeworsk" :-)

PostNapisane: 22 lut 2012, o 21:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2ZR
Przyjechałem dziś swoją Avensis do serwisu DAKAR. Pierwszy raz, ponieważ wcześniej serwisowałem ją w innym miejscu. Moją wolą było przeprowadzenie przeglądu P-75. Miły pan wysłuchał moich uwag dotyczących eksploatacji auta, wypisał zgłoszenie, wziął kluczyk, wsiadł do auta i wjechał na stanowisko.....
Usiadłem w poczekalni, napiłem się herbaty..... Przed upływem 2 godz. poprosił mnie Pan abym usiadł, wysłuchał "jaki stan auta po przeglądzie" Wysłuchałem spokojnie, bo "usterek brak". Pan wydrukował fakturę, udzielił 5% rabatu, dał "zapachową zawieszkę" :-)
Podszedłem do kasy zapłaciłem, wsiadłem do "umytego" auta i odjechałem.

W czasie jazdy "emocje po pierwszej wizycie opadły", zatrzymałem auto i popatrzyłem w zlecenie i fakturę......Nurtowało mnie to DLACZEGO zapłaciłem prawie 600zł. Jakież było moje zdziwienie... podzielę się z Wami. Otóż:
1. Olej przywiozłem własny, oryginalnie zapakowany.
2. Auto przed wjazdem na stanowisko było czyste (umyłem wieczorem) - Pan wjeżdżając na stanowisko musiał to zobaczyć!!!
3. Po 2 godz. od wjazdu na stanowisko w serwisie mnie nie było.... a ilość roboczogodzin na fakturze to 2,5 (180 zł netto/rbg - kosztuje P-75)
4. Mycie w serwisie do dobre 0,5 rbg - wg mnie ZUPEŁNIE NIE POTRZEBNE, chociaż w zleceniu Pan wpisał "Pojazd zabrudzony brak możliwości dokładnej kontroli!!!" :-D ..... O braku jakiej kontroli mowa, skoro samochód wymyto w zasadzie po przeglądzie.......Żałosne :-(

Podsumowując, składam jutro zażalenie do TMP z powodu:
1. Zawyżenia rbg o 0,5
2. Niepotrzebnego mycia, które o następne ok. 0,5 rbg zawyżyło rachunek..........policzcie sami czyli...........nabili mnie w "butelkę po oleju" na ok 180 zł netto (- 5% rabatu od Pana......)

Liczę na monitoring, potwierdzający moją smutna historię....

NIE POLECAM WAM TYCH NIEUCZCIWYCH NACIĄGACZY, PATRZCIE CO ZLECACIE I ZA CO PŁACICIE....... JA JUŻ TAM NIE POJADĘ

PostNapisane: 22 lut 2012, o 21:38 
Moderator
Moderator

chciałeś własny olej dostarczyć to gdzie indziej trzeba było zarobić :jezyk: , na drugi raz jak tak brudnym autem przyjedziesz to Cie wcale nie wpuszcza do serwisu :jezyk:

PostNapisane: 22 lut 2012, o 22:36 
Coś wie...
Coś wie...

Nie rozumiem, 600zł.za przegląd to chyba mało!! chłopaki na pewno mieli kolejkę aut do zrobienia,więc uwijali się z robotą i nawet wypucowali ci auto żeby klient był zadowolony,a pomyślałeś sobie że przegląd mógłby trwać trzy godziny ???
Ja podejrzewam że czynności jakie ci wykonali przy aucie,normalnie trwają właśnie 2,5godziny i dlatego za tyle zapłaciłeś,nie próbuję bronić dakaru,tylko w twojej histori nie widzę nic smutnego :niewiem: ,jedynie brak dogadania szczegółów przed oddaniem auta

PostNapisane: 22 lut 2012, o 22:43 
Moderator
Moderator

godziny idą z książki, wiec pytanie ile ich należy wpisać ;-) i tyle

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]