TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 sie 2017, o 11:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 sty 2013, o 09:18 
Stara się...
Stara się...

Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1.6 vvt-i
Zdecydowanie niepolecam ASO w Stalowej Woli, Sacar (jedyne Toyoty). Oddałem auto do sprawdzenia luzów zaworowych (klepiące zawory), sprawdzili zawory - "Panie idealnie", wartości książkowe. Pracownik obsługi klienta mało się nie usrał w przekonywaniu mnie że to coś stuka na dole silnika, wyliczył koszty samej robocizny (sprawdzenie, rozebranie, ewentualna wymiana) na 2650 PLN po rabacie + koszty części. Ja podziękowałem, koleś mnie ostrzegł że mogę nie dojechać do domu, bo silnik się posypie. Po 2 dniach sam sprawdziłem luzy zaworowe - 0,40 na wydechu, jak to ma nie klepać?? 0,35 na jednym ssącym. Powiększone luzy w niczym nie szkodzą, ale...
Byłem świadkiem jak w tym samym serwisie chłopak wbiegł i odrazu chciał "walic w ryj" pracowników serwisu, tak było. Powiedział że 5 minut temu wyjechał z serwisu, auto nie wychamowało na czerwonym, na skrzyżowaniu, miał szczęście.
Wymieniali klocki i tarcze w Yarisie i zapomnieli odpowietrzyć układ, płynu hamulcowego w zbiorniczku nie stwierdzono, a co tam... ASO TOYOTA

PostNapisane: 2 sty 2013, o 09:44 
No brawo. Nic dodac nic ujac.

PostNapisane: 2 sty 2013, o 10:08 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 32
Marka: Toyota
Model: T-etka 27
Rocznik: 2011
Silnik: benzyna
Też miałem z nimi do czynienia :baseball:

PostNapisane: 2 sty 2013, o 10:10 
Moderator
Moderator

Pochwały: 287
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
kierujcie skargi to TMP :czytaj:

PostNapisane: 3 sty 2013, o 11:26 
Stara się...
Stara się...

Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1.6 vvt-i
A może ktoś poleci zakład w podkarpackim / świętokrzyskim gdzie można wymienić szklanki pod zaworami (2 szt.), najlepiej bez konsekwensji dla moich finansów i silnika.

PostNapisane: 15 kwi 2013, o 11:40 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: sadasdas
Model: dasasdas
Rocznik: 2000
Silnik: asdasdas
ja ASO SACAR polecam z całą odpowiedzialnością, mam z nimi do czynienia od 11 lat, 5 toyot i zero uwag

PostNapisane: 21 sie 2013, o 19:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: CDT220, 2.0 D4D
temat co prawda z przed kilku miesięcy, ale dla potomnych mogę polecić TOP SERWIS Rzeszów na ul. Hoffmanowej. Ceny za usługi rozsądne, wymiana poduszek stabilizatora w t22 za 100 zeta.

PostNapisane: 28 maja 2015, o 22:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 VVT-i
Witam. Chcialbym opisac swoje przygody z ASO w Stalowej Woli. Mieszkam na stale za granica i co roku jestem samochodem Polsce. Pewnego razu postanowilem skorzystac z uslug z aso w Polsce. Samochod po gwarancji,mysle bedzie taniej i pewnie bardziej fachowo. Pomylilem sie i to bardzo! Jezdzilem wtedy Avensisem T25, benzyna 2.0 VVTi, automat. Umowilem sie na wymiane oleju silnikowego, filtrow, Serwis klimatyzacji, Sprawdzenie i ustawienie zbieznosci( samochod bezwypadkowy kupiony nowy w salonie, sciagalo w lewo po mocnym udezeniu w kraweznik, kolo zmienione na zapasowe poniewaz felga zostala uszkodzona przy uderzeniu) i najwazniejsze wymiana plynu w automatycznej skrzyni biegow. Odbieram samochod i zostaje poinformowany ze wszystko zrobione oporocz zbieznosci. Kierownik poinformowal mnie ze uzadzenie uleglo awari i nie moga ustawic,ale ponoc mechanik wykonal jazde testowa i wszystko ok!Swietnych tu macie mechanikow mysle,ale skoro maszyna zepsuta to mowie trudno. Zrobie to gdzie indziej. Pojechalem i zrobili w innym miejscu i stwierdzili ze nie bylo ok! Ale to malo wazne. Najbardziej wkorzylem sie rok pozniej na kolejnej wizycie w polsce. Chamuje na skrzyzowaniu a tu nagle zaczyna bardzo szarpac samochodem, zatrzymalem sie a tu dalej szarpie na wcisnietym chamulcu.Szybko zaczelem przesuwac lewarek zmiany biegow tam i z powrotem i po kilku razach przestalo. Po przejechaniu do nastepnych swiatel sytuacja sie powtorzyla, ale ze bylem akurat na ulicy Jana Pawla pojechalem do serwisu toyoty. Umowili mnie na drugi dzien na rano na sprawdzenie skrzyni biegow. Przy odebraniu kierownik pow ze mechanik wymieniajac plyn w skrzyni biegow zle odpowietrzyl uklad i byl on stale zapowietrzony i plynu bylo za malo. Myslalem ze mnie zlosc rozp....Przez ten rok zrobilem ok 20tys km i skrzynia mogla mi pasc w kazdej chwili a tam gdzie mieszkam koszt naprawy zblizyl by sie pewnie do wartosci auta. Wiec tylko zlom! I gdzie bym mial szukac winnego? Gdybym sie do nich nie zglosil po roku to nie mial bym pojecia ze tak mechanik zajal sie moim autem. I jeszce maly watek z olejem w silniku. Bo po pewnym czasie zaczalem sie zastanawiac czy go wogole wymienili, czy tylko skasowali mnie za darmo? Moze pomysleli: pan z zagranicy pewnie juz tu nie wroci to dawc zrobimy go na kase! A zastanowilo mnie to dlatego ze olej i filtr zmienialem regularnie co 15tys km i od wymiany do wymiany mial identyczny kolor jak nowy(auto nie katowane uzywane w 90%na utostradzie). Po kilku miesiacach od wymiany w polsce olej zaczal sie robic coraz ciemniejszy az w koncu zczarnial calkowicie. Pojechalem do mechanika a ten stwierdzil ze chyba dlugo go nie zmienialem i nie mogl uwierzyc ze w benzynowym silnikiu z takim przebiegiem olej jest tak przepracowany po kilku miesiacach od wymiany. Zawiodlem sie,ale na szczescie tylko na serwisie bo samochod nigdy mnie nie zawiodl i marki nie zmienie. Wiec jesli ktos sie tam wybiera to radze patrzec im na rece i dokladnie sprawdzic czy wszystko zrobili za co im placicie. Ja juz na pewno sie tam nie pojawie i zdecydowanie nie polecam tego serwisu!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]