TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 12 gru 2017, o 16:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 sty 2011, o 18:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T 25
Rocznik: 2004
Silnik: 1cdf 2.0
Czy może ktoś polecić warszrtaty samochodowe do naprawy Toyot Avensis, które się znają na tym i nie zdzierają tak jak serwis w Opolu. Te same usługi w serwisie są przynajmniej raz droższe niż w normalnym warsztacie, tylko ważne by warsztat był solidny i nie oszukiwał a jednocześnie znał się na rzeczy. Moje ostatnie doświadczenie z wymianą rozrządu wskazuje na to że tródno jest znaleźć w opolskim warsztat do wymiany rozrządu poza serwisem gdzie wymiana kosztuje 2500 w najlepszym przypadku. Jeżeli ktoś może polecić warsztat który choć troche zna sie na Avensisach to proszę podac namiary

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2011, o 17:15 
Spamer
Spamer

Pochwały: 124
Marka: Honda
Model: Civic Siwa
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2005
Silnik: 1.4
Na pewno warto spytać u Pana Szica, ale jeśli nie Andrzeja (ASO), to w warsztacie Pana Rajnera na Krapkowickiej 18, tel. 77 4744 208.
Można też spytać w El(cośtam)
Eltrans na Oleskiej 94, tel. 77 4558 044 (?).
Powodzenia :-).

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2011, o 11:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T 25
Silnik: 1cdf 2.0
W Opolu cena motogodziny jest jeszcze raz taka jak w warsztatach poza Opolem( Opole 75 zł poza Opolem 45 zł) a usługa ta sama. Ponadto jest wiele warsztatów, które poprostu oszukują klientów bazując niejednokrotnie na ich niewiedzy. Sam raz zawioodłem się i to strasznie na warsztacie na ulicy Krapkowickiej w Opolu. Żle zamocowane uszczelki pod wtryskiwaczami w poprzednim samochodzie spowodowały wyciek paliwa i po przejechaniu 200km musiałem udać się do warsztatu by wymienić uszczelki na inne. Mechanik podczas mocowania wtryskiwaczy przycioł na 2 wtryskach uszczelki i przepuszczały paliwo. Auto jeżdziło gdyż była również instalacja gazowa. Dobrze że auto się nie zapaliło. Nie piszcie o tym co powinienemm zrobić , reklamowac itd. Interesuje mnie warsztat - warsztaty które rzetelnie wykonują swoją pracę za adekwatną cenę i nie oszukują. Jak narazie znalazłem jeden taki warsztat ale poza Opolem. Trochę daleko bo w Zagwiździu (40 km od Opola)- ale jest super, to czego szukałem. Czy można wśród urzytkowników Avensis D4D wymienić się info stworzyć bazę warsztatów ocenić je polecić lub też ostrzec innych przed partaczami. Pozdrawiam urzytkowników Toyot a w szczególności D4D.

PostNapisane: 22 cze 2011, o 15:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Eltrans to ja szczerze nie polecam co prawda nie serwisowalem u nich avki ale fiat ale jakos uslug cena i uczciwosc wobec klient ocenia ponizej krytyki(np. przy zapowietrzonych przewodach hamulcowych stwierdzili ze trzeba wymienic klocki i tarcze..gdzie indziej usluga kosztowala doslownie 20 zl)

PostNapisane: 13 cze 2012, o 16:09 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis
Silnik: 1CDFTV
hmm to mało wypowiedzi o warsztatach w opolu ;/ Bo powoli szykuje mi sie wymiana rozrządu i zastanawiam sie gdzie oddać samochód. dotychczas był serwisowany w Toyotcie w DE a teraz zakupiłem go i trochę przerażająca cena wymiany rozrządu jest :)

PostNapisane: 13 cze 2012, o 17:55 
Spamer
Spamer

Pochwały: 828
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Części oryginalne w hurtowni po za ASO kupisz za około 700zł i sprawdzony mechanik wymieni Ci to za 300zł, szykuj około tysiąca plnów.
O częściach czytaj w wątku o wymianie rozrządu w D4D.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]