TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 paź 2017, o 21:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 kwi 2017, o 21:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 benzyna
Witam :) . Odgrzeje kotleta :) . Mam pytanie co do AJC czy ktos moze korzystal z ich pomocy ostatnio ? Polecacie ich ? Mam jakas dziwna dysfunkcje ze swoja AVE . Zapala mi sie check no i do tego standartowo wyskakuje niby problem recznego ( ale to sie pojawia i znika nie jest to stale ) . Samochod jezdzi roznie jak go najdzie czasem mimo wyswietlanych bledow jezdzi dobrze ( wkreca sie na obroty, przyspiesza ok ) a czasem nie jedzie wcale jakby ktos odcial prad, nie reaguje na pedal gazu. :bojesie:
Obrazek
wydaje mi sie ze po deszczeu jest wlasnie gorzej , jakby wiazka byla gdzies uszkodzona . Czy oni mi pomoga , a moze polecacie inny warsztat ??? :help: :help: :help: :help: :help: :help:

PostNapisane: 24 maja 2017, o 10:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2007
Silnik: D4D
Hej,
@Up
Dzis korzystam, dam znać po.

U mnie problemy z zawieszeniem.

PostNapisane: 25 maja 2017, o 15:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2007
Silnik: D4D
Dla potomności:
Zaplacilem 500zł. Wymiana łożyska + gum stablizatora przód.

Duzo czy mało nie wiem, wydaje mi sie raczej blizej duzo (napewno w przypadku stablizatorów).
Ale cisza jest tego warta i naprawa zamknela sie w 6 godzinach.

Dodam jeszcze ze poprosilem o regulacje swiateł (bo sam zmienialem i wiem ze cos krzywo poszlo) i nie zostało to zrobione, ale wine biore na siebie bo zapomnialem spytac o tym przy odbiorze, skupiłem sie na zawieszeniu.

PostNapisane: 31 maja 2017, o 11:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t25
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8
Witam.dziś oddałem toyote (Corolla verso ponieważ avensis sprzedałem) do Jakamaszi (arkuszowa 194) na zrobienie hamulców z przodu.odbiore to dam znać co i jak .

PostNapisane: 7 cze 2017, o 21:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Odebralem toyote w piątek.umawialiśmy się na piątek przed południem ponieważ nie jestem stąd i o Maly włos nie miałbym czym wrócić do domu (120km).
Okazało się ze tarczę z przodu nadają się do toczenia,klocki przegrzane (do wymiany),regenerację prawego zacisku ,i wymiana "gumek" z lewej strony i z tyłu z obu stron.prawie do końca nie wiedziałem ile mnie to wyniesie.a wyniosło 630zl(nie wiem co ile kosztowało ,trochę moja tez wina bo nie zapytałem ,ale inni mechanicy sami mówili co ile kosztuje ) .dziś byłem z powrotem bo strasznie piszczały hamulce.zrobione od ręki i bez kosztów oczywiście.
Także mam mieszane odczucia po wizycie na arkuszowej 194.może zmienię zdanie w trakcie eksploatacji hamulców.

PostNapisane: 12 lip 2017, o 20:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1.6 VVTi 3ZZFE
Witam wszystkich. Ja jak na razie z czystym sumieniem mogę polecić Jakamaszi i pana Patryka. Mam Avensisa T22 po FL. Podczas przeglądu diagnosta stwierdził, że nierówno biorą hamulce z przodu, że może być to wina syfu w układzie albo kończących się hamulców. Jako że robię przeglądy w ASO, to od razu zapytałem, ile by kosztowało zrobienie tego. Zaśpiewali mi między 2, a 3 tys. zł, w tym miała być wymiana klocków i tarcz, bo były na wykończeniu (tarcze były toczone, a klocki cieniutkie) + przegląd i ewentualnie rozkręcenie, wyczyszczenie i skręcenie zacisków. Zdecydowałem, że koszta trochę za duże i zacząłem szukać warsztatu. Najbliżej z polecanych było mi na Arkuszową 194. Po paru telefonach umówiłem się na wizytę. Zestaw klocków i tarcz na przód kupiłem sam (koszt ok. 450 zł). Samochód oddałem w środę rano. Poprosiłem też o sprawdzenie, bo coś stukało po prawej stronie z tyłu. W czwartek koło południa dostałem telefon od pana Patryka z informacją, co jest do zrobienia i mniej więcej jaki będzie koszt. Po południu samochód był do odbioru. Zrobione: wymiana tarcz i klocków z przodu + przeczyszczenie zacisków, wymiana łącznika stabilizatora z tyłu, rozebranie i wyczyszczenie hamulców z tyłu, wymiana płynu hamulcowego. Koszt - 580 zł. Samochód jeździ jak złoto (i mam nadzieję, że tak pozostanie). Przy okazji wyszło, że jest do wymiany tulejka wahacza z przodu, bo jest na ukończeniu.

PostNapisane: 14 lip 2017, o 22:10 
Guru
Guru

Pochwały: 30
Model: byla T22 jest T 27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
https://www.toyota.pl/service-and-acces ... 6,37,21,22

w aso ok 2,5 T

PostNapisane: 31 lip 2017, o 21:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jestem po kolejnej wizycie na arkuszowej z piszczacymi hamulcami .coś tez mi "stukalo" z przodu wiec poprosiłam żeby to sprawdzono.stukanie -diagnoza łącznik stabilizatora ,wymiana (teoretycznie).po wizycie na arkuszowej, robiłem przegląd i patrzylem z gościem co robi przegląd ,żaden łącznik nie wymieniony.ale stukania nie ma(nadmienie jeszcze ze te stukanie pojawiło się po "naprawie" pierwszej hamulców.)l.a na piszczace hamulce nic nie poradzą ,twierdza ze to przez te przetoczenie tarczy i bla bla bla....
Hamulce jeszcze gorzej piszczą niż w starych "pksach" .także po prostu ja nie polecam panów z arkuszowej.
Jeszcze sprawdze czy były faktycznie wymienione klocki.

PostNapisane: 6 wrz 2017, o 08:49 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: t27
Rocznik: 2010
Silnik: 3ZR-FAE
Panowie. Zbliża mi się przegląd po 150kkm w mojej t27. Polecicie jakiś sprawdzony warsztat w Warszawie ew. okolice (Legionowo), który rzetelnie sprawdzi samochód i wymieni co trzeba? Auto po gwarancji, więc pewnie nie ASO. Czytałem wątek, ale niektóre wpisy i opinie mogły się już nieco zdezaktualizować.
AJC, WiP Serwis, inny?
Pozdrawiam

PostNapisane: 6 wrz 2017, o 18:08 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 20
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0VVTiD4 1azfse
WiP na ul. Heliotropów

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]