TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 sie 2017, o 12:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 paź 2008, o 19:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam mam problem z moim avesisem 2004 nie posiadam wlasnie zapasowego kluczyka i kodu.moze ktos wie gdzie moge i jak najtaniej dorobic taki klucz.Prosze o jak najszybsza podpowiec bede wdzieczny!!!

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2008, o 21:35 
Mistrz
Mistrz

Marka: Toyota
Model: T25 Liftback
Rocznik: 2003
Silnik: Tiptronic
Powiem tak, ja poszedłem do pierwszego lepszego punktu dorabiania kluczy i koleś zaśpiewał mi za dorobienie kluczyka (immobiliser w kluczyku) 350zł. Podziękowałem :)

Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2008, o 15:11 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Rocznik: 1998
Silnik: 2CTE
paweł napisał(a):
Powiem tak, ja poszedłem do pierwszego lepszego punktu dorabiania kluczy i koleś zaśpiewał mi za dorobienie kluczyka (immobiliser w kluczyku) 350zł. Podziękowałem :)

Jak klient krzyknął 350 za kluczyk do T22 to chyba upadł na beton głową. Ja z imo dałem 140 zł i działa jak należy.
Kolego Siata udaj się do jakiegoś dorabiacza kluczy i spytaj o dorobienie kluczyka z imobilem i tyle. Moim zdaniem max 200 zł, ale to i tak będzie gruba przesada.

Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2008, o 19:50 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
No tak ale Ty masz Ave przed liftem. Ten kluczyk różni się nie tylko wyglądem ale i rodzajem kodowania. 250 to najniższa cena jaką słyszałem za dorobienie z immo do T22 nie wiem jak T25

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2008, o 09:21 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Rocznik: 1998
Silnik: 2CTE
W takim razie zwracam honor :-) Dla mnie kluczyk to kluczyk, ale widzę że nasi skośnoocy przyjaciele wymyślili sobie inny patent.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lis 2008, o 15:20 
Stara się...
Stara się...

na żelaznej w Warszwie koleś robi od ręki:
300zł za kluczyk NO NAME
350zł z logo Toyoty
700zł za taki, ponoć oryginalny

Przypominam, że temat dotyczy T25, ale jak zwykle kilka postów nie na temat się znalazlo...

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2009, o 14:51 
Stara się...
Stara się...

czy jeśli załatwie sobie oryginalny kluczyk z ave t25 z tego samego rocznika co mój to bedzie można go przeprogramować aby działał u mnie (centralny i immo) tak jak mój oryginalny? czy zakodować taki kluczyk moze tylko salon czy koleś od dorabiania?

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2009, o 15:02 
Zaawansowany
Zaawansowany

Z tego samego rocznika oryginalny? Tzn już wycięty? W tych kluczykach jest niewymienny grot. Oczywiście da się go wymontować i wmontować nowy, ale trzeba się narzeźbić. Jeśli o takim kluczyku myślisz to pilot doprogramujesz ale immo już nie bo one się programują tylko raz. Dobranie odpowiedniego transpondera (do imo) też nie jest takie proste, ale możesz próbować. Najtaniej znajdziesz na allegro coś. Ja ostatnio dorobiłem kluczyk z pilotem za 350 zł, ja mam T22 ale ceny są podobne. Do tego dochodzi docięcie i ewentualnie zaprogramowanie jeśli samemu Ci się nie uda (jest kilka procedur), ale taką procedurę zawsze możesz spróbować wyłudzić od sprzedającego kluczyk.

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2009, o 17:29 
Stara się...
Stara się...

Chodzi mi głównie o wyjęcie tego mechanizmu sterującego immo i centralnym i włożenie go w surowy kluczyk do szlufu. Nie wiem w sumie czy kombinować skoro dorobienie całości kosztuje ok. 240 zł. (tyle zaśpiewał koleś w kielcach) tylko nie jestem pewny ale mówił chyba o immo bez centralki.
Jak dorobiłeś ten kluczyk to działa ci immo i centralny tak jak w oryginalnym kluczyku?

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2009, o 18:00 
Zaawansowany
Zaawansowany

http://www.allegro.pl/item653383730_toy ... _2003.html

u tego gościa kupiłem.
Za 240 to na pewno bez pilota. Jeśli chodzi o pilot to prawdopodobnie będzie działał jakiś kupiony na allegro, ale problem jest z immobiliserem. Mnie ciężko było dostać tę kostkę która tam siedzi, a te z kluczyków bez pilota zazwyczaj mają inny kształt więc nie będą pasowały w obudowę.
U mnie działa wszystko jak należy, to jest pełnowartościowy kluczyk, za pomocą którego mogę ewentualnie doprogramować kolejne klucze.

Jak byś chciał to mam taką obudowę:
http://www.allegro.pl/item642175255_toy ... przyc.html

Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2009, o 21:24 
Moderator
Moderator

jakbys chcial to ja mam cal astacyjke z kluczykiem od t25, kluczyk z trzema przyciskami, zamykanie, otwieranie, otwieranie klapy

PostNapisane: 12 maja 2015, o 10:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 benzyna
Witam posiadam ten sam problem . mam kod do kluczyka i chciałbym dorobic zapasowy do avensis T27 . w serwisie krzykneli mi 1500zł . podobno ma kod w imobilajzerze i ciezko bedzie dorobic jak tylko w serwisie . moze ktoś cos ??

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]