TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 15 gru 2017, o 02:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sty 2009, o 19:59 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: T22 FL kombi
Rocznik: 2000
Silnik: 2,0 D4D
Ostatnio rzucił mi się w oczy baner "Sikora Serwis - samochody japońskie" (na różnych forach Toyoty - w tym na "avensis.info") - przypomniało mi to ciekawą rozmowę...
Otóż mniej więcej przed rokiem podejrzewałem agonię mojego koła dwumasowego. Stwierdziłem, że nikt nie weźmie się do rzeczy lepiej i taniej, niż serwis spoza ASO, ale specjalizujący się w japończykach. Więc dzwonię do serwisu Sikora żeby się umówić na przegląd diagnostyczny: przedstawiam objawy, spostrzeżenia z pracy silnika z moim podejrzeniem, że to dwumas.
A mój rozmówca odpowiada mniej więcej w ten deseń: panie, to poważna sprawa - trzeba by jechać z tym DO SERWISU... :wow:
No więc się upewniam, czy rozmawiam z serwisem "samochody japońskie - Sikora".
A on na to: no tak, ale to by musiał SERWIS TOYOTY obejrzeć tak poważną usterkę.
(na marginesie Toyota Tarnów ma siedzibę jakieś 50 m od serwisu "samochody japońskie - Sikora)

Cóż - mam nadzieję, że mój przypadek nie odzwierciedla kompetencji i możliwości naprawczych serwisu pana Sikory. Bo jeśli "skomplikowane sprawy" każdorazowo są kierowane do "prawdziwego serwisu", to miano "serwis samochodów japońskich" powinno zniknąć z nazwy firmy i jej specjalizacji...

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2009, o 21:53 
Coś wie...
Coś wie...

Witam,
dziękuję za takie krytyczne uwagi dotyczące naszego serwisu. Wszystkie te prawdziwe opinie przyjmujemy z pokorą i zrozumieniem, oraz staramy się cały czas wyciągać wnioski na przyszłość. Sytuacja sprzed roku bardzo możliwe że miała miejsce, mogło to być spowodowane ówczesną sytuacją kadrową u nas. Jak wiadomo nie od dziś, bardzo ciężko jest o dobrych pracowników, tym bardziej, gdy chcemy aby byli oni specjalistami w konkretnej wąskiej dziedzinie. O tym, czy dany pracownik jest dobry czy zły najczęściej przekonujemy się, niestety - gdy zawali on swoja pracę. Nikt wtedy nie powie że byłem u Sikory i robotę zepsuł mi X... tylko powie, byłem U Sikory i guzik się znają. Dlatego też w ciągu roku pożegnaliśmy się z kilkoma osobami nie potrafiącymi sprostać naszym oczekiwaniom. W tej chwili działamy w okrojonym zespole, ale ilość pomyłek i błędów jest praktycznie bliska zeru.
Na zakończenie dodam, proszę się nie rozczarowywać i trochę mnie zrozumieć, następnym razem służę osobiście pomocą.
pozdrawiam,
Łukasz Sikora

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2009, o 12:13 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: T22 FL kombi
Silnik: 2,0 D4D
Cóż - bardzo możliwe, że był to przypadek incydentalny. Dlatego też NIE napisałem, że serwis nie potrafi, tylko że odbyłem "ciekawą rozmowę". W żadnym razie NIE spowodowało to całkowitego zniechęcenia mnie do przyjazdu do warsztatu.
Wręcz przeciwnie: tak czy owak zamierzam jeszcze raz odwiedzić "Sikora Serwis" w razie jakiejś poważniejszej usterki, wymagającej ściśle specjalistycznej wiedzy - i wówczas zweryfikować moje odczucia. Szczęśliwie dla mnie, odkąd wymieniłem koło dwumasowe (bo rzeczywiście wówczas była to awaria dwumasu) - moja Avensis trzyma się dobrze i nie wymaga skomplikowanych interwencji.
Reasumując: dziękuję za wyjaśnienia; a ponieważ połowicznie zamieszkuję Tarnów, z serwisu skorzystam na pewno co najmniej jeszcze raz - wtedy moja opinia się zweryfikuje (in plus mam nadzieję).

Tytuł:
PostNapisane: 22 sty 2009, o 09:35 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Silnik: 3S-FE
Swego czasu (ładnych parę lat temu) robiłem pare rzeczy w w/w serwisie w Zgłobicach (wtedy jeszcze w Corolli), m.in. remoncik silnika, wymianę amortyzatorów, tarcz hamulcowych itp. i byłem bardzo zadowolony zarówno z jakości wykonanej pracy (przejechałem potem kilkadziesiąt tysięcy km bez problemów z naprawianymi tam rzeczami) jak i z obsługi (kiedyś jeden mechanik w Bielsku nie mógł sobie z czymś tam poradzić więc zadzwoniłem do Zgłobic i oświecili go przez telefon jak to w Toyotach wygląda :)).

Czytałem gdzieś trochę negatywnych opinii o w/w serwisie ale akurat ja miałem tylko pozytywne doświadczenia.

Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2009, o 10:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

ja serwisuje w w/w serwisie avensisa od poczatku (230 000km) nie mam zadnych problemow i jestem zadowolony , jedyne czego nie zmienialem w serwisie to koło dwumasowe ale to ze względu na koszty

PostNapisane: 30 maja 2011, o 10:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1ADFTV ( D4D 126 KM)
Tylko pytałem telefonicznie nt wymiany półosi - uprzejmy pan podał mi cenę półośki do avensis "od 1800zł, bo nie ma zamienników i każdy model sie rózni"
Sprawdziłem w internecie parę adresów i za pół godziny znalazłem NOWĄ półośkę konfekcjonowaną przez Blue Print za 350 -400zł. Blue Print jest firmą która bierze części produkowane na pierwszy montaż i pakuje w swoje pudełka i wbrew pozorom nie jest drogo a dobrej jakości.
Pytanie brzmi - ile narzutu bierze serwis p. Sikory. Nawet jakby kupowali w TMP , to tam półośki są po niecałe 1200 zł...
Na pewno się znają na rzeczy ale czy ceny są dla ludzi w to ośmielam sie wątpić.

PostNapisane: 14 lis 2015, o 23:46 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 7A-FE
Nie polecam! Panom mechanikom w tym serwisie ukręciły się dwie śruby od mocowania dolnej osłony silnika. Nic strasznego, kilkunastoletni samochód, zdarza się. W przyzwoitym warsztacie te śruby zostałyby usunięte, stary gwint nagwintowany na nowo, nowe śruby i po kłopocie. A co zauważyłem: obok starych, ukręconych, nieusuniętych śrub wkręcone blachowkręty do ZDROWEJ blachy. Ręce opadły!!! Więcej tego serwisu nie odwiedzę

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]