TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 cze 2017, o 22:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lip 2008, o 10:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Mimo usilnych poszukiwań nie udało mi sie znaleźć wątku o serwisach w Krakowie.

Stąd moje pytanie - gdzie naprawiacie swoje Toyoty w Kraku?
W swoim będę miał do zrobienia zawieszenie, więc lepiej było by oddać ją w pewne miejsce.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 10:28 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Disaster jest z Krakowa więc trzeba poczekać aż sie pojawi bo na urlopie jest bodajże.

PostNapisane: 7 lip 2008, o 22:41 
Stara się...
Stara się...

Ja na szczęście nie miałęm poważnych napraw serwisowych... powiem tak, jak masz gwarancję i nowe auto to... wiadomo co hihi... ale potem nie ma sensu przepłacać niewiadomo jak najlepiej mieć znajomego mechanika nawet Pan Tadzia który robi w stodole bo gośc cie nie oszuka zrobi jak najlepiej będzie umiwał bez fuszerek czy okradania i pół środków... jak czasem słysze hisotorie co wyrabiają w serwisach dilera to skóra cierpnie.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 23:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tylko pytanie jak tego "Pana Tadzia" znaleźć? :-)) Niestety nie stać mnie na próbowanie na chybił-trafił.

PS) Czyli już wiem, że do ASO nie mam po co jechać. Dzięki!

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 07:37 
Nie koniecznie, że nie masz, niektórzy z Forumowiczów mają zaufane ASO, np chociażby nasz Admin Radek i nie ma zamiaru jeździć do Pana Tadzia tylko do ASO, bo ma zaufane, ale to trzeba mieć obeznane w ASO, a najlepiej to mieć znajomego który tam pracuje, bo mimo tego, że jest tam cholernie drogo to chłopaki znają się na rzeczy tylko zwyczajnie im się nie chce robić. A u Pana Tadzie cóż nie można znać wszystkich samochodów i Pan Tadzio może sobie z czymś nie poradzić

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 10:23 
Mistrz
Mistrz

Pan Tadzio to na dzisiejsze czasy to złoto, tak jak pisał JP , jak go znaleźć?. Ciężko i najlepiej pytać taksówkarzy, oni wiedzą gdzie jest dobry mechanik i nie za drogi, ja sie tak zapytałem jak wracałem z grila ale niestety nic nie pamietam :( Za dużo piwka sie polało i czlowiek odwazniejszy ale za to pamięć słabsza

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2008, o 00:04 
Stara się...
Stara się...

qfas napisał(a):
Nie koniecznie, że nie masz, niektórzy z Forumowiczów mają zaufane ASO, np chociażby nasz Admin Radek i nie ma zamiaru jeździć do Pana Tadzia tylko do ASO, bo ma zaufane, ale to trzeba mieć obeznane w ASO, a najlepiej to mieć znajomego który tam pracuje, bo mimo tego, że jest tam cholernie drogo to chłopaki znają się na rzeczy tylko zwyczajnie im się nie chce robić. A u Pana Tadzie cóż nie można znać wszystkich samochodów i Pan Tadzio może sobie z czymś nie poradzić

Albo takiego mechanika z ASO na "fuche" namówić żeby gdzieś w zaciszu domowego garażu zrobił to samo co w ASO...

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2008, o 08:45 
Cytuj:
Albo takiego mechanika z ASO na "fuche" namówić żeby gdzieś w zaciszu domowego garażu zrobił to samo co w ASO...

Też można, a ile kasy więcej w kieszeni zostanie :D

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2008, o 11:55 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Rocznik: 1998
Silnik: 2CTE
Widzę, że taki pan Tadzio teraz na wagę złota :-D Jak to dobrze mieć nadwornego, porządnego mechanika :jupi: :jupi: :jupi:

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2008, o 14:36 
Disaster napisał(a):
Widzę, że taki pan Tadzio teraz na wagę złota :-D Jak to dobrze mieć nadwornego, porządnego mechanika :jupi: :jupi: :jupi:

A jak ciężko takiego zaufanego złapać

PostNapisane: 14 paź 2008, o 16:54 
Stara się...
Stara się...

Marka: Kross
Model: Hexagon V3
Rocznik: 2009
Silnik: 0,3 KM, biopaliwo
jp napisał(a):
Mimo usilnych poszukiwań nie udało mi sie znaleźć wątku o serwisach w Krakowie.

Stąd moje pytanie - gdzie naprawiacie swoje Toyoty w Kraku?
W swoim będę miał do zrobienia zawieszenie, więc lepiej było by oddać ją w pewne miejsce.

Widzę, że wątek ten ruszył z miejsca - wobec tego zmodyfikuję pytanie - czy znacie godny polecenia serwis w promieniu 50 km od Krakowa.

Śląsk, Podhale, Małopolska - jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, nieprawdaż?

t

Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2008, o 16:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

A co sądzicie o firmie Sowier z Krakowa?
Ja na razie zdobyłem info, że za przegląd mojej Avki przy 105 tys. km chcą 450 zl podczas gdy serwis ANWA około 800 zl a Inter Car Nowak 705 zl. I do tego podbijają książkę serwisową.

Cenowo wygląda ok. ale nie wiem jak z jakością ich usług.
Czy coś wiecie na ich temat?

[ Dodano: 2008-10-24, 14:54 ]
Byłem na przeglądzie (105 kkm) w firmie SOWIER w krakowie na wrocławskiej.
Auto zostało dokładnie prześwietlone (co widziałem na własne oczy). Do wymiany kwalifikowały sie: olej, filtry(oleju i wewnętrzny), żarówki oświetlenia tablicy i tarcze przednie wiec od razu goście mi wszystko zmienili. Jeśli chodzi o tarcze to zgodziłem się na zamienniki. Całość przeglądu z wymianą trwała około 2 godzin. Obsługa bardzo miła. Za całośc zapłaciłem 850 zł.

[ Dodano: 2008-10-24, 14:56 ]
no i dodam jeszcze że auto na koniec zostało ładnie umyte :)

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2009, o 16:20 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: 2,0 D4D 110km
Koledzy poszukuje dobrego mechanika w Krakowie do wymiany mam koło dwumasowe.

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2009, o 17:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

ja polecam tych co wyzej

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2009, o 07:40 
Stara się...
Stara się...

Jeśli nie musi to być autoryzowany salon Toyoty, to polecam firmę MercPol przy ul. Centralnej.
Szef ma swoją własną Avensis, zna się na japońcach i co ważniejszy jest uczciwy i solidny (taki mam wniosek po kilkuletnich z nim kontaktach)

pozdr

jeśli ktoś chce telefon, to na prive

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2009, o 17:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

endialdi napisał(a):
A co sądzicie o firmie Sowier z Krakowa?
Ja na razie zdobyłem info, że za przegląd mojej Avki przy 105 tys. km chcą 450 zl podczas gdy serwis ANWA około 800 zl a Inter Car Nowak 705 zl. I do tego podbijają książkę serwisową.

Też serwisuję tam swoją Avensis, jestem zadowolony chociaż twierdzę, że przeglądy są drogie. Gdy sprawdziłem u konkurencji /na al. Pokoju 57/ jest jeszcze drożej.

PostNapisane: 17 sty 2009, o 18:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam jestem z okolic krakowa ja ze swoja ave kombi jeżdże do mietniowa kolo wieliczki tam koles ma warsztat , robi bardzo dobrze i za niezle pieniądze przedtem pracowal w serwisie znanej marki nie bede robil reklamy jakiej ale zna sie na rzeczy i wie co robi

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 10:26 
Stara się...
Stara się...

Witam
Jesli którys z kolegów szuka kogos kto mógłby zrobić przegląd oraz wykonać wszelkiego rodzaju czynnosci serwisowe w tym najcięższe i najbrdziej skomplikowane naprawy mechaniczne służe pomocą, podam namiar na mojego znajomego mechanika dla którego żadna toyota nie ma tajemnic.
Oczywiscie miejsce Kraków.
Pełna profeska i do tego gwarancja na swoje usługi.
Serwisuję i swoją corolle i rodzinnego AVE i jeszcze nigdy nie zostałem zawiedziony.
Myśle ze w Krakowie i okolicy można znaleźć może tylko kilka osoby z tak bogatą wiedzą i doswiadczeniem technicznym w naprawach toyoty.

namiary podam na priv-a lub maila.

pozdrawiam gorąco.

Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2010, o 18:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam. Ja osobiście polecam firmę Sowier z wrocławskiej. Kiedyś autoryzowany serwis Toyoty teraz już zrezygnowali z autoryzacji ale zajmują się głównie japońcami. W mojej rodzince wszyscy jeździmy toyotami ( 5 toyot rożne roczniki i modele) i tylko u nich serwisujemy. Dobrze doradzą i cenowo przystępni.

Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2010, o 23:27 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2003
Silnik: 1AZ_FSE
Zgadzam sie z Slamerem, byłem w piatek z Avką na duzym przeglądzie w serwisie SOWIER, bardzo miła obsługa i solidna robota, ceny tez mają przystepne, choć mało nie wydałem, ale było sporo do zrobienia:
- wymiana oleju silnikowego, filtra oleju, powietrza
- wymiana oleju w skrzyni automatycznej
- nowe świece
- zbierzność
- płyn hamulcowy
- płyn chłodniczy
- ogólny przeglad przy 90tys km

Avka śmiga aż miło :)

Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2010, o 23:33 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rendik, Witam, poszukuje dobrego mechanika, który zna silnik 2,2 d-cat, pisałeś o dobrym fachowcu, więc jeśli jeszcze użytkujesz forum (dość stary wpis), to będę wdzięczny za namiary. Z góry dzięki Tomek.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2010, o 17:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Odnośnie Sowier, to przestrzegam wszystkich przed tymi partaczami, bo inaczej ich nazwać niemożna. Historia przedstawia się następująco. Moja Avka z silnikiem 2,2 d - cat 177 KM zaczęła nagle dymić na biało i pojawiły się znaczne ubytki płynu chłodniczego. Pojechałem do Sowiera, w którym diagności stwierdzili że to z całą pewnością uszczelka pod głowicą. Zrobiłem tę naprawę, a nie należy ona do najtańszych. Mechanicy stwierdzili, że płynu nie ubywa i teraz powinno być w porządku. Po ok 800 km Avka wróciła do poprzednich nawyków, gubienie płynu i biały dymek. Pojechałem więc do Inter Car gdzie okazało się, że to wcale nie wina uszczelki tylko rozszczelnienie chłodnicy EGR, którą udało mi się znaleźć za 200 zł. Także przestrzegam wszystkich, że Sowier to najwyżej nadaje się do wymiany żarówki, a i nad tym bym się zastanawiał.

Pozdrawiam
Tomek

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2010, o 18:56 
Spamer
Spamer

Pochwały: 217
Marka: TOYOTA
Model: Cor, Aur HSD, Ave
Rocznik: 2011
Silnik: 1,6VVTi, HSD, 1,6D4D
tomy napisał(a):
Odnośnie Sowier, to przestrzegam wszystkich przed tymi partaczami, bo inaczej ich nazwać niemożna. Historia przedstawia się następująco. Moja Avka z silnikiem 2,2 d - cat 177 KM zaczęła nagle dymić na biało i pojawiły się znaczne ubytki płynu chłodniczego. Pojechałem do Sowiera, w którym diagności stwierdzili że to z całą pewnością uszczelka pod głowicą. Zrobiłem tę naprawę, a nie należy ona do najtańszych. Mechanicy stwierdzili, że płynu nie ubywa i teraz powinno być w porządku. Po ok 800 km Avka wróciła do poprzednich nawyków, gubienie płynu i biały dymek. Pojechałem więc do Inter Car gdzie okazało się, że to wcale nie wina uszczelki tylko rozszczelnienie chłodnicy EGR, którą udało mi się znaleźć za 200 zł. Także przestrzegam wszystkich, że Sowier to najwyżej nadaje się do wymiany żarówki, a i nad tym bym się zastanawiał.

Pozdrawiam
Tomek

masakra, tylko wpółczuć

http://www.wsoad.pl

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2010, o 22:53 
Mistrz
Mistrz

Tak to właśnie jest. Wszystko dobrze jak wiesz co dolega i powiesz: prosze zrobić to i to ale jak trzeba zlokalizować usterkę to pojawiają sie schody i najlepiej wymienić pół samochodu.

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2010, o 14:22 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2003
Silnik: 1AZ_FSE
fatalna sprawa, a niby serwis z najwiekszym doswiadczeniem.... niestety w Polsce jest tak ze najlepiej samemu sie na wszystkim znac...
Dlaczego nie pojechales do Sowiera zrobic awantury i reklamowac naprawy? powinni zrobic to za free

tomy napisał(a):
rozszczelnienie chłodnicy EGR

swoją drogą, pierwszy raz słysze zeby EGR miał chłodnice! moze chodziło o zepsuty EGR?

Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2010, o 19:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

A nie chciało mi się już później z nimi awanturować. Pewnie pieniędzy bym i tak nie odzyskał chyba że przed sądem, a naprawy bym już im nie pozwolił robić, więc nie chciało mi się tracić nerwów. Na szczęście od tego czasu przejechała ponad 5 tys. i wszystko jest ok, no może oprócz zmieniarki, która wczoraj odmówiła posłuszeństwa, ale to już inny temat. W każdym razie jakby ktoś z kolegów potrzebował mechanika od Toyoty to mogę polecić na pryv (żeby nie robić reklamy).

[ Dodano: 2010-10-03, 20:04 ]
Jeszcze odnośnie podobnych awarii, nie wie czy to właściwe miejsce, jeżeli w d-cat pojawiają się objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą czyli ubytek płyny chłodniczego i dymienie z rury to przyczyną może być również tak jak w moim przypadku rozszczelniona chłodnica EGR (ponoć spaliny chłodzone są tam płynem i kiedy to się rozszczelni, płyn idzie bezpośrednio do silnika czy do rury) albo rozszczelnione turbo objawy są identyczne. Niestety pomimo nikczemnej ceny chłodniczki do jej wymiany trzeba rozebrać przednie zawieszanie.

Pozdrawiam wszystkich

PostNapisane: 31 sty 2011, o 23:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis AT220
Rocznik: 1998
Silnik: 4a-fe
w Awensis 2.2d-cat jest stosowne chłodzenie spalin przepływających przez zawór EGR. Odnośnie serwisu SOWIER to jestem ich klientem ładnych kilka lat, nigdy się nie zawiodłem, zawsze jest szybko, sprawnie, solidnie i w dobrej cenie, możesz kupić części oryginalne lub dobre zamienniki-doradzą ci, które wybrać. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że wykonałeś diagnozę, wymianę uszczelki pod głowicą i nie pojechałeś z reklamacją-coś kręcisz,a może tanio chciałeś dowiedzieć się co boli Twój samochód a naprawę wykonałeś u "Pana Tadzia" fuchę? Ja osobiście bardzo polecam serwis
Sowier.

pozdrawiam

lukas

PostNapisane: 4 wrz 2011, o 23:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: benz 1.8 (2ZR-FAE)
Polecam Sowiera.
Serwisowałem moją poprzednią Toyotę przez 6 lat i nigdy żadnych problemów.
Porównywałem ceny i zakres przeglądów, ceny mają konkurencyjne, nie naciągają na zbędne koszty.

PostNapisane: 13 wrz 2011, o 14:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis Verso 2.0
Rocznik: 2009
Silnik: benzyna
A gdzie ten Sowier w Kraku? Skoro tak polecasz, to może warto byłoby zajrzeć.
Szwagierka wjechała na kanał u jakiegoś domorosłego "mechanika" i w konsekwencji już czwarty dzień coś jej zgrzyta w skrzynie biegów :/

PostNapisane: 13 wrz 2011, o 14:33 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
Model: T25FL > T27FL2
Rocznik: 2016
Silnik: 2ZR-FAE
na Wroclawskiej ale do profesjonalizmu to im jeszcze daleko, w przypadku kontaktu z klientami. Naprawy robil tam kumpel i jest zadowolony.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]