TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 sie 2017, o 15:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sty 2009, o 23:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam szukam dobrego serwisu TOYOTY Z SILNIKIEM D4D w Łodzi . Nie polecam serwisu MABI w Warszawie to oszuści za wymianę dwóch zaworów w pompie z silnikiem D4D zapłaciłem 3000 pln
Pozdrawiam

PostNapisane: 31 sty 2009, o 00:03 
Iras napisał(a):
MABI w Warszawie to oszuści za wymianę dwóch zaworów w pompie z silnikiem D4D zapłaciłem 3000 pln
Pozdrawiam

nie potrzebnie od razu nazywasz ich oszustami, nikt \Ci nie kazał u nich to robić chyba jest coś takiego jak cennik, wystarczy porównać zastanowić się, a dopiero chwytać się za kieszeń.

W Łodzi byłem w ASO w Rzgowie, ogólnie sporo ludzi i nie wyrabiają się na czas mówiąc że naprawa potrwa 1,5 h kończy się na co najmniej 2,5 h, byłem u nich z pewnym dealerem z Łodzi i on jako handlarz mi ich nie polecał - zawsze patrz na ręce co robia i jak robią mają duże przeszklone szyby, wystarczy kazać im ustawić auto na widoku i pijąc kawkę masz pełna kontrolę.
I zawsze porównuj cennik, ja dla przykładu znalazłem ASO w Radomiu tańsze o prawie 300 zł niż w Wawie.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2009, o 14:34 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2000
Silnik: D4D
Wg mnie kolesie z firmy OBZUN są spoko. Wymieniałem u nich pasek rozrzadu i łożyska w kole i zrobili to dobrze i w rozsądnej cenie.
Kolesie specjalizują się w japończykach. Jak coś namieszją to poprawiają bez żadnych dodatkowych kosztów i marudzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2009, o 10:08 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1ZZ-FE 1.8 VVT-i
Potwierdzam. Serwis Obzun to solidna firma. Wymieniałem u nich pasek alternatora, oleje, naprawiałem luzy na kierwonicy, nieszczelność na "portkach" układu wydechowego i zawsze było OK. Można spokojnie zostawić autko bez obawy, ze coś sknocą, albo oleją.

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 00:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Obzun jest dobry, ale mieli kłopot z moim (i nie tylko moim autem, bo stały tam jeszcze 2 avensiski z tym samym problemem).
Przez tydzień nie mogli dojść do tego, że poszły zawory na pompie. Po lekturze forum (to jest najlepszy warsztat w Polsce :) sugerowałem zawory na pompie - "nic z tego, to poszły wtryski" brzmiała odpowiedź. Koszt za usługę oczywiście robił się zaporowy.
Panowie sympatyczni, precyzyjni i punktualni w miarę, ale zachwytu nie ma.
Pozdrawiam.

PostNapisane: 15 lut 2011, o 11:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis
Rocznik: 2004
Silnik: 2.o d
Witam podsiadam Avensis D4D 2004r on i od pewnego czasu zapalają się co jakiś czas lampki VSC TRC OFF oraz serwisowy znaczek ten pomarańczowy nad obrotomierzem. Koleżka podłączył go do kompa i coś mu tam wyszło, że trzeba odłączyć baterie na 30 sec. Było oki, ale do czasu bo potem stało się tak samo. Odłączyłem na 30 sec i oki. Zaczyna się to pojawiać częściej. Pytanie co to może być i gdzie szukać dobrego elektronika w Łodzi do Avensisa bo zakładam, że tu on będzie miał coś do powiedzenia.. :auto: :czytaj: Pozdrawiam Bart.

PostNapisane: 19 lut 2011, o 10:52 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 VVT-i
Witam,
Jeżeli chodzi o elektronika to jest taki kolo, który dużo siedzi głównie w Fordach ale ogarnia elektronikę wszystkiego co rusza się na 4 kołach - Mariusz z serwisu Pogoda na Piłsudskiego w Łodzi.
A za to na pewno ogarniają wszystko właśnie goście z Obzuna - jeździłem do nich z moją byłą Corollką i nigdy mnie nie zawiedli! Po nabyciu Ave też będę u nich dokonywał ewentualnych napraw. Uczciwi, dobrzy, mili, nie olewają ludzi i zawsze dokładnie powiedzą co się dzieje i na co trzeba uważać.
Pzdr,
TReznor

PostNapisane: 7 mar 2011, o 16:47 
Stara się...
Stara się...

Model: avensis t25
Rocznik: 2007
Silnik: 2,2 D4D
Ja serwisuje autko w SIS AUTO TOYOTA-LEXUS w Łodzi na ul. Wójtowska 4 i jestem bardzo zadowolony ceny przystępne zawsze kawka szybko dobrze autko oddają umyte i posprzątane i są naprawdę uczciwi ponieważ miałem jakieś dziwne odgłosy z silnika przy około 1600 obrotów i okazało się że jakiś wężyk tylko spadł i zasysało powietrze i zrobili mi to za darmo nie wzięli ani grosza :ok: a gdzie inniej juz mi chcieli wciskali że turbina do roboty :glupek: a już nigdy więcej nie pojadę do AMX w Rzgowie :wleb:

PostNapisane: 15 mar 2011, o 01:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D4D
TReznor napisał(a):
Witam,
Jeżeli chodzi o elektronika to jest taki kolo, który dużo siedzi głównie w Fordach ale ogarnia elektronikę wszystkiego co rusza się na 4 kołach - Mariusz z serwisu Pogoda na Piłsudskiego w Łodzi.
A za to na pewno ogarniają wszystko właśnie goście z Obzuna - jeździłem do nich z moją byłą Corollką i nigdy mnie nie zawiedli! Po nabyciu Ave też będę u nich dokonywał ewentualnych napraw. Uczciwi, dobrzy, mili, nie olewają ludzi i zawsze dokładnie powiedzą co się dzieje i na co trzeba uważać.
Pzdr,
TReznor

I tu się zgodzić nie mogę, przynajmniej nie ze wszystkim.
OBZUN - jak najbardziej OK. Ale tylko i wyłącznie jeśli chodzi o sprawy mechaniczne. Elektronikę odstawiają do Błocha na ul. Lublinek.

PostNapisane: 15 mar 2011, o 06:44 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.0 VVT-i
Ano być może... nigdy jeszcze nic z elektroniką nie robiłem w Toyce. Ale dobrze wiedzieć o tym Lublinku. Z tego co pamiętam gościu (kiedyś przynajmniej) słynął z wymyślnych autoalarmów ale nie jestem pewien.

PostNapisane: 3 kwi 2011, o 09:26 
Coś wie...
Coś wie...

Model: A4 B6
Rocznik: 2009
Silnik: TDi 1.9 @ 210KM
Błoch z Lublinka jest swoistym mistrzem elektroniki samochodowej w Łodzi. Każdy go poleca i chwali. Swoją drogą też miałem przeboje z elektryką i pomógł. Wady? Długie terminy oczekiwania.

Było: Avensis T s e T s e 27
D4D 126KM (310Nm) @ 177KM (416Nm) // Orange Leather Interior // TTE Grill // Toyo Proxes T1-R + AEZ Yacht 18" + Eibach Pro Kit // Kenwood DNX5260BT + Clarion SWS 3013B + Blaupunkt EMA 260 // LED interior // Kenwood Rear Camera

Najbardziej doj...ne T27 na forum ;]

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 10:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2008
Silnik: 2.2 D4D
Witam,
wybieram się na przegląd gwarancyjny do Toyoty w Zduńskiej Woli i mam takie pytanie czy maja oni część serwisowa zasłoniętą czy może widać przez szybę co się dzieje z autem w trakcie przeglądu?

Pozdrawiam,

PostNapisane: 12 kwi 2011, o 08:00 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T22, T25
Rocznik: 0
Silnik: 1,6 benz, 2,2 D-Cat
To zależy na którym stanowisku staniesz. Przeszklenie jest ale nie widać całego warsztatu. Mniej więcej 50%

PostNapisane: 12 kwi 2011, o 09:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2008
Silnik: 2.2 D4D
dzięki za odpowiedź. A tak ogólnie można im zaufać i wymienią na przeglądzie to co mają wymienić ;-) ? Pytam bo mam niemiłe doświadczenia z jednym z serwisów i teraz szukam drugiego, blisko Łodzi. Raczej wiele osób chwali sobie serwis w Zduńskiej Woli, nie tylko dlatego, że ceny są zdecydowanie niższe :-) .

Pozdrawiam,

PostNapisane: 13 kwi 2011, o 08:01 
Coś wie...
Coś wie...

Też słyszałem o nich dobre opinie. Co do części to wkładają dobre, natomiast co do cen to nie powiem, że są zdecydowanie niższe. Raczej porównywalne z tym w Rzgowie.

PostNapisane: 1 paź 2013, o 22:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: honda
Model: Hr-V
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6
Wątek trochę stary, ale odświeżę temat.
Ja również szukam fachowców z branży usług motoryzacyjnych.
Prowadzę bloga o motoryzacji w Łodzi http://5051.us
Pierwotnie miałem zamysł by pisać o serwisach, szybko jednak okazało się, że to nie serwisy naprawiają nasze samochody lecz mechanicy. Dlatego teraz staram się pisać o autorytetach łódzkiego rynku usług motoryzacyjnych. Już kilku ważnych fachowców opisałem, potrzebuję jednak Waszej pomocy by kontynuować ten ciekawy projekt i dotrzeć do tych najbardziej kompetentnych i zaufanych osób.

Szukam też ciekawostek, o których warto będzie napisać. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł - proszę o kontakt, najlepiej przez stronę, brakuje mi czasu by tutaj zaglądać.

Mój serwis http://5051.us można oglądać w telefonie oraz subskrybować RSS.
Zapraszam do kontaktu
(Brux)

PostNapisane: 14 maja 2014, o 19:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: yaris
Rocznik: 2000
Silnik: 1.0benz
przyznam sie ze to moja 1 toyota i cnciałem by trafiła w dobre rece mechanika,a ze nie znałem fachowców od tej marki,poczytałem ,poszukałem i wyszło mi wasze forum- i firma obzun ,pojechałem umówiłem sie ,zostawiłem auto z zastrzezeniem ze sie nie spieszy i ze auto odbierze zona.historia spotkania z firma OBZUN. Po 3 tyg. ciszy ze strony firmy,poprosiłem zone zeby skontaktowało co sie dzieje ze tak długo itp.(ja pracuje za granica)-auto pojechało na wymiane zimeringu pod wałem korbowym,Pan poinformował ze w pojutrze odzwoni ,nie odzwonił ,po kolejnych 3 dniach zona dzwoni -dostaje info ze jeszcze trzeba poczekac na czesci itp.za dwa dni info -ze do wymiany jest głowica łozyska i jeszcze wiele innych czesci itp. dzwoni do mnie ze fura rzeczy jest do zrobienia-ja zaniepokojony tak nieswiadom tak z gupia ,mowie zonie ty zapytaj sie czy otym samym aucie rozmawiacie(i co okazało sie za nie????!!!!),po wyjasnieniu ze auto stoi 4tyg. i nikomu to nie przeszkadza ,szybko wezma sie do roboty,3 dni auto zrobione okazało ze nie tylko zimering ale jeszcze 2 uszczelki-oczywiscie strasznie trudne do wymiany i strasznie skomplikowane np.miski olejowej sklejenie,obudowy rozdrzadu i co przy okazji wymieniono filtr nowy ( 1tyg.)oleju,powietrza olej(1tyg) płyn chłodzacy itp.kazdy znas widzie ze filtr lub olej,płyn jest nowy a tu bez zajakniecia wymieniono???? i zona nie wiedziała i zapłaciła(ze tydz)wczesniej to wymieniłem .za 3 usczelki koszt 150zł i zimering 45zł. i wiele niepotrzebnych czyli nowe na nowe(a moze te same?)900zł-sorry wasze forum jest deliktnie mówiac nie obiektywne!!!nie zetelne i sorry firma OBZUN ma tu ukrytch wielbicieli gdzie sa delikatnie ujmujac nierzelnie I NIE UCZCIWI.POZDR

PostNapisane: 14 maja 2014, o 19:41 
Spamer
Spamer

Pochwały: 394
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyna
Widać,że ten nick pasuje Ci jak ulał :-D

PostNapisane: 14 maja 2014, o 19:44 
Spamer
Spamer

Pochwały: 272
Model: Avensis T25 wagon
Rocznik: 2006
Silnik: 2.0 D4D (1AD)
Człowieku jakby ktoś Ci napisał na forum że Twoja żonaCię zdradza to też byś od razu uwierzył ??? Poza tym ostatnia opinia o tym serwisie jest z 2011 roku w tym czasie mogło wiele się zmienić. Poza tym sam im powoedziałeś, że Ci się nie śpieszy. Do tego skoro wymienili Ci świeży olej to ja bym im pokazał kwit na to i niech zwracają kasę.

A poza tym witamy się tu viewtopic.php?t=12956

Nick pasuj do opisanej sytuacji :-D

PostNapisane: 21 maja 2014, o 12:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: 1AD-FTV
Witajcie, zakupiłem T25 1AD-FTV, jaki teraz warsztat polecacie?
Potrzebuję wymienić pompę wody i standardowe wymiany olej, filtry.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 29 maja 2014, o 12:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: 1AD-FTV
Witam wszystkich.

Nikt nic nie poleci?
Forum jeszcze żyje?

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 17 sie 2014, o 22:11 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Jak chcesz to ci mogę w Piotrkowie polecić, w Łodzi nie znam.

PostNapisane: 22 lip 2016, o 21:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Verso
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2014
Silnik: 1.6 D4D
wg mnie Toyota AMX to dno. Mając 99300 km (Toyota Corolla Verso) zadzwoniłem umówić się na ostatni przegląd gwarancyjny, zgłosiłem podczas umawiania się problemy ze sprężarką klimatyzacji - strasznie hałasowała po włączeniu klimy, poza tym normalnie klima działała, pani umówiła mnie na za tydzień, powiedziałem jej, że za tydzień to ja już przekroczę 100 000 km i czy to nie będzie problem, powiedziała, że nie będzie. Przyjechałem na przegląd przy stanie licznika 100 500 km, oznajmili mi, że sprężarka nie podlega naprawie gwarancyjnej bo przyjechałem po 100 000 km!!! Rozmowy nic nie dały, naprawa była płatna 3 tyś zł.
Przyjechałem na wymianę sprężarki, spędziłem w serwisie 4,5 godziny, po wymianie podjechałem pod dom i okazało się, że hałas dalej jest taki sam jak przed wymianą sprężarki. Wróciłem od razu do serwisu, samochód wzięli na podnośnik i stwierdzili, że do wymiany jest jakiś napinacz paska klimatyzacji. W takim razie powiedziałem, żeby zabrali sobie tę nową sprężarkę i założyli starą bo skoro hałas był spowodowany zupełnie czym innym tzn., że stara sprężarka była zupełnie dobra. Pan z serwisu stwierdził, że sprężarka też była zepsuta - zatarła się!!! Dziwne, że zatarta sprężarka działała cały czas, jeszcze przed samą jej wymianą. Zrobiłem awanturę ale oczywiście nie chcą się przyznać, że sprężarkę wymienili niepotrzebnie.
Omijajcie ten serwis z daleka!!!

PostNapisane: 25 lip 2016, o 07:54 
Coś wie...
Coś wie...

Co do AMX w Rzgowie to też już pisałem w jednym poście, że delikatni mówiąc "nie są godni zaufania".
Omijam ich szerokim łukiem.
To samo mogę powiedzieć o Toyocie w Zduńskiej Woli.
Natomiast od jakiegoś czasu korzystam z usług Toyoty na Brzezińskiej i muszę powiedzieć, że na razie dobrze rokuje.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]