TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 paź 2017, o 10:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 gru 2015, o 18:18 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.0 D4D
Cześć,

postanowiłem zrobić coś ze swoimi lampami (H7), gdyż uznałem, że nie świecą jakoś super.

Znalazłem w Brzezinach zakład, który specjalizuje się w naprawie oświetlenia samochodowego (www nie podam z racji regulaminu, wystarczy wpisać reflektory brzeziny w google :).

Telefon, odebrał sympatyczny pracownik, umówiłem się na sobotę, całość trwała 1,5 h.

Lampy zostały najpierw zdemontowane, później po ogrzaniu opalarką rozklejone (klosz). Okazało się, że moje odbłyśniki (H7) są w idealnym stanie i niczym nie odbiegały od zregenerowanych przez Pana Huberta (każdy wie o kogo chodzi :) - miałem je od Niego w razie, gdyby moje okazały się paskudne.

Serwis polegał na wyczyszczeniu brudnych soczewek, przetarciu klosza od środka (praktycznie był czysty), oraz ponownym sklejeniu lamp i montażu na samochodzie.

Dodatkowo, zmiana żarówek na Osram Night Breaker.

Koszt: 200 zł
odbłyśniku u Pana Huberta razem z kaucją i wysyłką: 305 zł (90 zł odbłyśnik + 50 zł kaucja + 25 DHL za pobraniem)

Jestem zadowolony z wykonanej usługi, widać, że gościu zna się na rzeczy i sam bierze od Pana Huberta sprzęt :)

Mój Avensis ma 200k km przebiegu (na liczniku :) - zakładam, że może mieć od 50k-100k więcej.

Serwis był zdziwiony, że przyjeżdzam z H7, jednak jak widać te odbłyśniki są o wiele mniej podatne niż xenony, lecz warto wyczyścić same soczewki i klosze żeby cieszyć się lepszym oświetleniem.

Polecam !

PostNapisane: 23 gru 2015, o 14:52 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 21
Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 d4-d 150KM
http://regeneracja-hc.com/

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]