TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 15 gru 2017, o 02:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 cze 2012, o 17:57 
Stara się...
Stara się...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22FL
Rocznik: 2000
Silnik: 1.8 VVTi 129KM
Witam po założeniu gazu w firmie MARKO-GAZ - ul. Żelazna Łódź zaczął się problem z pracą auta na benzynie. Auto miało typową dla silników turbo - turbodziurę. Zatykało go między 1800-2400obr. jeździłem do nich na kontrole, do innych mechaników również w tym OBZUN ale nikt nie potrafił usunąć usterki. W warsztacie Auto-Kręc fachowiec zrobił to bez problemu. Olałem już tą sprawę, ponieważ na gazie nie było tego aż tak czuć. Teraz już nie ma tego problemu widać ze gość ma pojęcie a nie jest druciarzem. Z tego co wiem zakłada też gaz. Polecam go !!!!!!!!!!!!!1

http://autokrec.manifo.com/

93-228 Łódź
ul. Wedmanowej 4

Telefon: 515 - 164 - 726

PostNapisane: 27 cze 2012, o 18:18 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
A to nie są przypadkiem twoje słowa? ;-)
Seab napisał(a):
Tytuł: [t25] 1.8 vvti: najlepsza instalacja gazowa Napisane: 26 maja 2012, o 09:27

Ja w mojej ave zrobilem 28tyś na gazie i jestem bardzo zadowolony. Nie mam z nia zadych problemow
(instalacja BRC Sequent 24 + LUB). Dwa razy w roku autem pokonuje trasy PL-IT 1600km w 17h jazda non stop. Auto sobie radzi rewelacyjnie chociaz zawsze jak braknie gazu i auto sie przelaczy na benzyne to po jakis 50km jazdy na benzynie zapala sie check. Po podpieciu do kompa wyskakuje błąd "zbyt uboga mieszanka" ale podobno tak ma byc ;) . Nie jezdze poza ta trasa wcale na benzynie to mi to nie przeszkadza a blad mozna skasowac poprzez wyciagniecie bezpiecznika. Auto pali jakies 13 litrow gazu w miesicie jezdzac dynamicznie krecac do 5tys a trasa przy 150km/h w 4 osoby i bagaznik po sufit 10litrów co uznaje za super wynik. Wg mnie nie ma kwota 2800zl za instalacje jest wg mnie bardzo rozsadna i nie doplacalbym do innej instalacji. Mam tylko zastrzeżenia co do tego LUBE. Czesto musze sprawdzac dozowanie ponieważ to pokrętełko samo sie przestawia. Dodatkowo miejsce gdzie mam zainstalowana butle (za wiatrakami) jest bardzo narażone na brudy. Zbiornik jest zawsze uwalony a mam tez wrazenie ze przez dziurke od zasysacza oliwy moze dostawac sie piasek do butli. Nie wiem czy bym sie 2 raz zdecydowal na to rozwiazanie. Olej jest podawany w takiej samej ilosci bez znaczenia na obroty. Moze te nowsze systemy automatycznie dozujace olej sa lepsze ale ten tani uklad to chyba taka sztuka dla sztuki. BRC daje 24 miesiace gwarancji bez wzgledu na przebieg to juz duzo

PostNapisane: 3 lip 2012, o 21:01 
Stara się...
Stara się...

Tak tyle, że instalacja gazu firmy BRC nie ma nic do tego tylko montaż w firmie Marko-gaz. Może troche pofolgowałem z opisem ze nie ma żadnych problemów. Chodziło mi bardziej o problemy na gazie. Pytałem o poradę na forum w sprawie tych obrotów ale nikt nic nie poradził. Ale powtarzam to nie problem BRC tylko Marko-gaz. Teraz problem zostal naprawiony z czego sie bardzo ciesze. Zdecydowałbym sie na BRC 2x ale chyba nei w marko-gaz. Ale dzięki za post i że ktoś czyta co piszę :) :ok: Moim celem nie było wprowadzenie kogoś w błąd !

PostNapisane: 3 lip 2012, o 21:18 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
Wielu czyta lecz nie każdy odpowiada. Liczba wejść jest obok odpowiedzi. :-)

PostNapisane: 5 lip 2012, o 15:19 
Stara się...
Stara się...

viewtopic.php?f=27&t=8133 dla zainteresowanych

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]