TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 lip 2017, o 04:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 wrz 2007, o 18:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

prośba do Użytkowników z Lublina i okolic o podanie namiarów na sprawdzony zakład znający się AVE T22.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 4 wrz 2007, o 21:27 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
Choć jestem z Białegostoku, to polecam warsztat Toycar w Stasinie. To blisko Lublina, a chłopaki znają się na rzeczy. Kupiłem u nich auto i robiłem jeden przegląd. Naprawdę szanują klienta i nie zdzierają portfela. Jak jestem w Lublinie i mam coś w aucie do zrobienia, to jadę tylko do Stasina.

PostNapisane: 10 cze 2009, o 09:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Polecam patyra auto serwis przy spółdzielczości Pracy 47 to jest naprzeciwko olimpu od strony shella moim skromniutkim zdaniem wiedza co robia, i mają doswiadczenie, zawsze jak tam jestem widze jakas toyote choc wiecej jest saab'ów nie zdzierają i trzymają się terminów poza tym nie patrzą na mnie jak na blondynkę tylko jak na klienta:) pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 12:33 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis 2.0 D4
Rocznik: 2001
Silnik: 1AZ-FSE
Polecam zakład Andrzeja Jerwana przy ul. Kąpielowej 5 (zaraz obok stacji benzynowej przy Unii Lubelskiej). Robią zarówno mechanikę jak i elektrykę.

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2011, o 14:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0 benzyna
polecam ToyCar w konopnicy

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2011, o 02:11 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2000
Silnik: 4A-FE 1.6/110KM
W moim aucie ToyCar strzelił niezłą gafę - źle poskładali rozrząd, przez co poprzednia właścicielka pozbyła się samochodu (tak podejrzewam, bo auto wystawione było do sprzedaży niewiele po tym jak był wymieniony pasek - dostałem jeszcze fakture potwierdzającą usługę toycaru). Jeszcze przed zakupem sprzedający zabrał mnie do toycaru i tam panowie "mechanicy" zapewniali mnie jakie to super autko w super stanie. Nie wierząc im :) zaciągnąłem samochód na "niezależną" stację obsługi i okazało się, że z grubsza jest ok, tylko spaliny kilkunastokrotnie przekraczają normy. Ponieważ samochód był w dobrym stanie i w najgorszym przypadku ryzykowałem tylko remont silnika zdecydowałem się na zakup. Wszystko wyszło na jaw, gdy po zakupie zameldowałem się u mojego mechanika do wykonania przeglądu "zerowego" (oleje, filtry, paski itd). Auto od razu zaczęło inaczej jeździć i spaliny wróciły do normy i remont nie był potrzebny.

PostNapisane: 25 lut 2011, o 15:51 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 2.0 diesel
Polecam zakład prowadzony przez Andrzeja Jerwana przy ul. Kąpielowej 5 mieszczący się obok stacji benzynowej LUKOIL przy Unii Lubelskiej w Lublinie.
Mechanicy wiedzą co robić, robią to we wcześniej ustalonym terminie, a i co do ceny można dojść do porozumienia. Poza tym klient nie czuje się tam intruzem. Szczerze polecam.

Obrazek

PostNapisane: 7 maja 2011, o 21:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Samsung napisał(a):
Polecam zakład prowadzony przez Andrzeja Jerwana przy ul. Kąpielowej 5 mieszczący się obok stacji benzynowej LUKOIL przy Unii Lubelskiej w Lublinie.
Mechanicy wiedzą co robić, robią to we wcześniej ustalonym terminie, a i co do ceny można dojść do porozumienia. Poza tym klient nie czuje się tam intruzem. Szczerze polecam.

Byłem na Kąmpielowej może i wiedzą co robią ale ceny mają z kosmosu 350 zł za wymianę oleju to trochę dużo :jacipokaze: (T22D4D)

PostNapisane: 11 lip 2011, o 22:02 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 Sol
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D4D
Panowie czy ktoś z Was korzystał z usług serwisu SABAT przy ul. Budowlanej? Z racji faktu, że blisko nich pracuje mam zamiar wybrać się do nich na przegląd - całkiem spory bo Avce stuknęło 160 tyś.
Mam zamiar wymienić olej (mają Castrola Edge w dobrej cenie), płyn chłodnicy, płyn hamulcowy, olej w skrzyni i filtry. W zawieszeniu coś puka i wydaje mi się, że dwumas już słychać a i klimatyzacją trzeba się zająć przynajmniej szczelność układu zbadać.
Kiedyś, chyba z 6 czy 7 lat temu robili mi hamulce w fordzie escorcie i byłem zadowolony bo w sumie tanio wyszło, ale to już historia, serwis się mocno zmienił, rozbudował.
Jeśli korzystaliście ostatnio z ich usług proszę o Wasze opinie.

PostNapisane: 12 lip 2011, o 10:29 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis 2.0 D4
Rocznik: 2001
Silnik: 1AZ-FSE
ornak3 napisał(a):
Samsung napisał(a):

Byłem na Kąmpielowej może i wiedzą co robią ale ceny mają z kosmosu 350 zł za wymianę oleju to trochę dużo :jacipokaze: (T22D4D)

Coś zmyślasz kolego. Chyba jedno zero dodałeś na końcu. Ceny u nich są przystępne.

@IcyMan

Co do sabatu - ja nie lubie tam jeździć. Obsługa jest średnia - kiedyś miałem problem z przedłużeniem przeglądu za jakąś pierdołę. Poza tym byłem na spr. zawieszenia - stwierdzono jakiś problem, gdzie po wymianie nie było poprawy.

PostNapisane: 13 lip 2011, o 15:56 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Model: T25 FL
Nadwozie: kombi
Silnik: 1ZZFE
Cytuj:
Coś zmyślasz kolego. Chyba jedno zero dodałeś na końcu. Ceny u nich są przystępne.

Ceny tam są bez rewelacji. 400 zł za wymianę uszczelki pod głowicą w golfie (kiedyś pytałem w końcu zrobiłem za 250zł)
Ostatnio kolega robiła tam Forda Fieste żaden poważny remont ani poważne wymiany a skasowali go na 2100 zł (poprostu kosmos).

Ja radzę upewnić się tam wcześniej co do ceny i porównać z innymi.

PostNapisane: 25 paź 2011, o 19:47 
Stara się...
Stara się...

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 D4D
mam fatalne zdanie o serwisie Toycar po wizycie sprzed 2 miesięcy, nawet nie mam ochoty wracać tam z reklamacją,

jedyny pozytyw to fakt, że dostałem od nich telefon do naprawdę topowego zakładu elektroniki samochodowej, bodaj najlepszy warsztat z jakim miałem dotychczas do czynienia

PostNapisane: 26 paź 2011, o 07:42 
Mistrz
Mistrz

us21 napisał(a):
mam fatalne zdanie o serwisie Toycar po wizycie sprzed 2 miesięcy, nawet nie mam ochoty wracać tam z reklamacją,

jedyny pozytyw to fakt, że dostałem od nich telefon do naprawdę topowego zakładu elektroniki samochodowej, bodaj najlepszy warsztat z jakim miałem dotychczas do czynienia

Może coś więcej o przyczynach fatalnego zdania.
I druga prośba: skoro zakład elektroniki topowy, to podaj adres. Innym może sie przydać.

PostNapisane: 28 paź 2011, o 20:30 
Stara się...
Stara się...

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
wojtekd3 napisał(a):
Może coś więcej o przyczynach fatalnego zdania.
I druga prośba: skoro zakład elektroniki topowy, to podaj adres. Innym może sie przydać.

1. Toycar
ok,
Zapalał mi się check engine więc pojechałem do Toycar z prośbą o diagnostykę komputerową i usunięcie awarii,
poprosiłem również o likwidację pisków tylnego hamulca podczas normalnej jazdy.
Po sprawdzeniu stwierdzili błąd przepustnicy i odesłali do specjalistów od elektroniki. Jeśli chodzi o hamulce to konieczne było odblokowanie 4 zacisków, przy okazji zaproponowano wymianę końcówki drążka kier., wymianę łączników stabilizatora i wymianę przegubu zewn. wszystko za bodaj 750 zł.

Zgodziłem się na wszystko i poprosiłem jeszcze o wyczyszczenie przepustnicy (90zł) uczciwie zapowiedziano mi, że to może nie pomóc na błąd.

Po przyjechaniu okazało się, że nie wymienili przegubu zapłaciłem 830 zł. Okazało się, że boją się wymieniać przeguby, bo może się okazać, że zamówiony nie będzie pasował. Stary przegub po wyjęciu podobno nie da się znów założyć. Byłem w lekkim szoku.
Następnego dnia zadzwoniłem po numer błędu i okazało się, że nie znają ale jeśli chcę to mogę przyjechać to znów go podepną - bez kolejki.
Po kilku dniach hamulec zaczął piszczeć, przegub wciąż stuka a numeru błędu nie ma. Fajnie się gadało z Panami, którzy chętnie popisywali się wiedzą o Toyotacha ale mi nie o to chodzi. Tak zakończyłem współpracę z Toycarem. Zdecydowanie odradzam.

2. Zakład elektroniki na ul. Południowej
Kolejka od tygodnia w górę. Na placu 40 samochodów wszelkich marek, większość jak się okazało po próbach napraw w innych warsztatach.
Nad Toyotą pochyliło się 2 elektroników i widziałem, że wiedzą jak działa samochód. Panowie coś pogrzebali ale podczas jazdy próbnej check engine znów się zapalił. Przyszedł właściciel wyjął przepustnicę na podstawie odczytów coś tam podregulował.
Od 5 tys. km i prawie 2 miesięcy check engine się nie zapala. Samochód naprawiono w jeden dzień nie wymieniając żadnego elementu, cena 200 zł. Jestem pod wrażeniem.
Z rozmów wynikało, że naprawiali już niemal wszystko - wszelkie samochody, łodzie motorowe, motolotnie, samolot i jakieś inne wynalazki. Polecam.

PostNapisane: 14 lut 2012, o 01:15 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 td
Dobrego elektronika to ze swieca w lublinie szukac.Wiekszosc to pseudo elktronicy.Jest tez dobry przy lotnisku radawiec

PostNapisane: 14 lut 2012, o 12:23 
Stara się...
Stara się...

Model: T25 FL
Silnik: 1ZZFE
djonizy napisał(a):
Dobrego elektronika to ze swieca w lublinie szukac.Wiekszosc to pseudo elktronicy.Jest tez dobry przy lotnisku radawiec

Jak możesz podaj jakieś namiary.

Ile mniej więcej kosztuje podpięcie pod komputer t22?

Pozdrawiam

PostNapisane: 14 lut 2012, o 19:48 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 td
Uliczka przed lotniskiem jesli jedziesz w kierunku poniatowej,501503713 jak sie nie myle to Tomek.

PostNapisane: 27 lut 2012, o 14:12 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Avensis
Model: t25
Silnik: 2.0 dizel
Ja jednak polecam Toycar,bo ludzie ci wiele lat pracowali w serwisie Toyoty i na pewno pojęcie mają to co robią,wiadomo mechanicy są jak lekarze,jednemu pomogą i będą ich chwalić drugiemu postawią złą diagnozę(TO SIĘ WSZĘDZIE ZDARZA) no i niestety wtedy są negatywne opinie.
Wiele razy korzystałem z porad tego zakładu i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć.
Często zaopatruje się tam w części,bo wiedzą jakich zamienników można użyć o ile jest taka możliwość, a jakie omijać z daleka.

PostNapisane: 14 mar 2012, o 10:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.6 benyzna
każda sroka swój ogonek chwali. Dołączę się do opinii na temat zakładu na ul. Południowej - potwierdzam, sprawdziłem na własnym aucie - fachowcy to mocni, ale nie ma nic za darmo - ceny dość wysokie. Dlatego polecam jako ostatnią deskę ratunku. Co do Sabatu - ja jestem umiarkowanie zadowolony, na plus przemawia fakt, że Sabat czynny jest do 21.00.

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 18:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Model: Avensis
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 benzyna
Szczerze odradzam wszystkim wizytę w Auto Serwis Patyra. Szukałem warsztatu mechanicznego w lublinie i okolicach już jakiś czas i zasugerowałem się wpisami na tym forum... Szczerze wszystkim odradzam ten warsztat. Partactwo i niedbalstwo to słowa które tylko w niewielkim stopniu odzwierciedlają jakość pracy jaką wykonuje ten pseudo serwis. Przejdę jednak do konkretów:

- urwane śruby mocujące osłonę pod silnikiem (ostała się tylko jedna ) mechanicy postanowili więc osłonę przyłapać na blachowkręty
- w zderzaku pozostawili śrubokręt gwiazdkowy, wpadł dosyć głęboko i nie chciało im się wyjmować. Miesiąc czasu dochodziłem co tak stuka....
- nie potrafili wyregulować zamka w klapie

Niby proste sprawy a wszystko o co prosiłem i za co zapłaciłem zostało dosłownie spartaczone !

To nie jest serwis, to zwyczajni partacze !

Jeśli ktoś mi nie wierzy i ma jakiś zastrzeżenia do mojej opinii to proszę pisać na maila:

tomikier@yahoo.pl

z wielką chęcią porozmawiam i ostrzegę, stwierdzam też iż nie mam żadnego warszatu ani żadnego interesu w publikowaniu tej opinii po prostu chcę ostrzec innych...

Jednym słowem PATYRA- omijajcie szerokim łukiem....

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 26 mar 2013, o 22:21 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 liftback
Rocznik: 2004
Silnik: 3ZZ-FE / 1.6VVTi
Panowie,
potrzebny jest mi jakiś namiar na uczciwie i rozsądnie cenowo działający warsztat w Lublinie. Będę potrzebował takowego w celu przeprowadzenia w mojej babci działań takich jak: wymiana oleju w silniku i skrzyni biegów, wymiana gumek stabilizatora przedniego, sprawdzenie luzów zaworowych, porządne zdiagnozowanie układu chłodzenia, itp.

PostNapisane: 26 kwi 2014, o 19:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Odświeżam temat - poszukuję fachowców od Toyoty T25 D4D 2.0 . Są dwa warsztaty ToyCar - w Stasinie i w Konopnicy - który lepszy ?

PostNapisane: 26 kwi 2014, o 22:50 
Mistrz
Mistrz

Kalimach_90 napisał(a):
Odświeżam temat - poszukuję fachowców od Toyoty T25 D4D 2.0 . Są dwa warsztaty ToyCar - w Stasinie i w Konopnicy - który lepszy ?

Jesteś pewien, że są dwa?

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 01:29 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2008
Silnik: 1.8 benzyna + LPG
Jest jeden :)
Faktyczny adres to Stasin ale lokalizacyjnie to Konopnica więc część osób mówi Stasin część Konopnica.

PostNapisane: 3 sie 2014, o 13:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1zz-fe 1.8
Moja przygoda z ToyCar
"Byłem dwa razy z corollką z 2000 roku z motorem d4d 2.0 jak w zimie stanął filtr paliwa to zalecili wymianę zaworu SCV bo nie trzymał ciśnienia ale po wymianie filtra w innym zakładzie wszystko wróciło do normy czyli wtopa. I drugi raz pojechałem wymienić końcówkę drążka stukała z lewego przodu i tak mówiłem w Toy Car to tak szukali i szukali że stwierdzili że do wymiany są przednie amortyzatory a nie końcówka i chcieli mnie skasować na ponad 1600 PLN podziękowałem i się oddaliłem. Jak się okazało do wymiany była lewa końcówka przednia i jak zwykle zawieszenie to tylko w Płouszowice koło Lublina to wyniosło mnie coś koło 200 z pełną geometrią. I jak chcieli się podpiąć do złącze OBD to stwierdzili że auto pochodzi z angli bo nie mogli znaleźć gniazda - musiałem pokazać palcem - czyli jak na specjalistów od TOYOTY to totalne dno. teraz to bał bym się zostawić auto do napompowania kół."

PostNapisane: 14 paź 2014, o 21:51 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 benzyna
Tani, dobry i szybki? JCS - Jacek Car Service =Panieńszczyzna k. Lublina.
4 auta prywatnie serwisuję u niego - służbowe Clio, swoją Avensis (wymiana płynów i filtrów po zakupie, tarcze), ojca Primera i Laguna II (poszła na sprzedaż). Absolutnie zachwycający fachowiec. Konkurencyjne ceny i solidność usługi.

UWAGA - dostępność autoryzowanych produktów Toyoty :)
Jak ktoś nie może znaleźć namiaru to pisać na prv:)

PostNapisane: 1 lis 2014, o 09:09 
Stara się...
Stara się...

Model: Previa
Nadwozie: inne
Silnik: 2.0
Czy ten mechanik naprawiał Ci coś bardziej skomplikowanego?
@Corel
Odbierz priv.

PostNapisane: 3 lis 2014, o 15:29 
Stara się...
Stara się...

@Corel
Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że moja odpowiedź via pw dotarła.

PostNapisane: 21 lis 2014, o 09:46 
Stara się...
Stara się...

Jest akcja: muszę podmienić elektrozawór turbiny w mojej Previi. Poszukuję kogoś z terenu Lublina i okolic z Previą D4D rocznik 2000-2006 lub Avensis Verso 2.0 2001-2005.
Kod zilnika: 1CD/FTV.

PostNapisane: 9 gru 2014, o 20:30 
Stara się...
Stara się...

A w mojej Previi już kolejny mechanik nie może zdiagnozować błędu powodującego utratę mocy. Turbina była regenerowana plus komplet innych rzeczy sprawdzono, jtr sizyta w aso i jazda z kompem po mieście, może coś się zaświeci.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]