TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 wrz 2017, o 08:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 cze 2010, o 23:08 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1AZ-FSE
Ku przestrodze: nie polecam przeglądów w ASO na bielanach (nie wiem jak na legnickiej)

Rok temu robiłem przegląd a pare miesięcy póżniej zaczęło mi coś stukać w tylnym zawieszeniu. Pojechałem do znajomego warsztatu a tam sie okazało:
-swożnie
-drążki i końcówki drążka kierowniczego
-gumy i łączniki stabilizatora tylnego (to on walił)
-tuleje wahacza
do wymiany. Nie ma opcji żeby tego nie widzieli na przglądzie to sie w pare miesiacy nie sypie. Ale ja widze w tym ich cel drążki prawie rozwaliły przekładnię kierowniczą która kosztuje bagatela 3000zł. Nie polecam ASO w żadnym wypadku. Ostatnio zrobiłem przegląd 135k w znajomym warsztacie gdzie zrobili mi wszystko tak, że na następnym tylko olej będę musiał wymienić ( no i filtr). Wszystko wymieniali na części orginalne (okazało się że filtr powietrza wcześniej wymieniany w ASO był polskiej firmy). Przegląd kosztował mnie z olejem Castrol Egde 4l 370zł.

pozdawiam

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2010, o 23:20 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22 KOMBI
Rocznik: 2002
Silnik: D4D
Jeśli w pore nie wychwycisz ,że coś tych rzeczy które napisałeś zaczyna się sypać to na naszych drogach sypną się i pozostałe.Kilka miesięcy przy przebiegu 135k to szmat czasu.

Jose Mourinho o sobie

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2010, o 23:23 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Marka: Avensis
Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147KM
Mysle ,że Gregore się w tym temacie napewno wypowie -ja jak narazie jestem zadowolony z przeglądu i obsługi :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2010, o 15:39 
Spamer
Spamer

Pochwały: 217
Model: Cor, Aur HSD, Ave
Rocznik: 2011
Silnik: 1,6VVTi, HSD, 1,6D4D
cure-arti napisał(a):
okazało się że filtr powietrza wcześniej wymieniany w ASO był polskiej firmy

nie ma takiej opcji ... nie wolno nam tego robić, jest kontrola i tylko jeśli klient przywiezie części "z miasta", na jego odpowiedzialność możemy mu to zamontować

co do niby nie zauważonych usterek, to tak jak przedmówca wyżej napisał, przez nawet krótki okres czasu na naszych drogach nawet jakaś pierdółka, delikatny luz ciągnie za sobą następstwa w postaci szybkiego powiększania się luzu ale i uszkodzeniu następnych elementów układu jezdnego.

...
-swożnie
-drążki i końcówki drążka kierowniczego
-gumy i łączniki stabilizatora tylnego (to on walił)
-tuleje wahacza
sam napisałeś że po paru miesiącach zaczęło stukać, skoro nie zgłaszałeś stuków, bo ich nie było, tzn że luzów nie było, prawda? Pomijam już fakt, że nie widziałem jeszcze T25, w którym tak się posypało zawieszenie "samo" ;), owszem gumy stabilizatora zaczynają już w nich padać przy przebiegach powyżej 100 tys ale nie wszystko naraz i ... całkowicie odbijam zarzut, że podczas przeglądu takich niesprawności nie zauważono ... jaki byłby tego cel? przecież to nasze pieniądze, zgadza się?

http://www.wsoad.pl

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2010, o 22:01 
Moderator
Moderator

Pochwały: 288
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
cure-arti napisał(a):
Rok temu robiłem przegląd a pare miesięcy póżniej zaczęło mi coś stukać w tylnym zawieszeniu.
bede szczery: po kilku miesiacach to sie wiele moglo zdarzyc, i to pomimo rzetelnie wykonanego przegladu, przynajmniej takie mam doswiadczenia z autami, nie chce byc tez niemily ale wroclawskie drogi to poligon...

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2010, o 18:33 
Spamer
Spamer

poza tym w serwisie są mechanicy, którzy sprawdzają stan faktyczny a nie wróżbici przewidujący przyszłość, choć niektóre rzeczy da się przewidzieć :)

PostNapisane: 9 sie 2012, o 16:24 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 48
Marka: opel
Model: signum
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8
za wymianę żarówki i kostki w lampie przedniej zapłaciłem dzisiaj 240zł. za ta sama usługę w Aso w Elblągu 89 zł :)) co Wrocław to Wroclaw :)

PostNapisane: 9 sie 2012, o 18:24 
Spamer
Spamer

pytanie czy to była tylko czysta wymiana kostki czy nie przypadkiem poprawka po kimś kto spartaczył wraz z demontażem reflektora???? :nonono: :nonono: :nonono:
poza tym nie jest to zbyt obiektywne co napisałeś
rozumiem, że w Elblągu 89zł to koszt części z robocizną skoro przyrównujesz do 240zł w ASO Bielany?
zapomniałeś dodać, że poza kostką i żarówką H7 wymieniono jeszcze inną żarówkę + zatrzaski i mamy:
wymiana to koszt 154zł brutto (w tym dem reflektora) + części 86,51zł brutto ... w Elblągu biorą za wymianę 4zł???

pozdrawiam

PostNapisane: 17 sie 2012, o 14:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: AVENSIS T22
Silnik: 1,6 benzyna
Korzystałem z usług ASO Bielany Nowakowski w sumie 3 razy.
Dwa razy , przeglądy w firmowym HILUX-ie i raz robiłem drobną naprawę w moim prywatnym AVENSIS-ie.
Jeśli chodzi o HILUX-a to mieli problem z wyważeniem kół i nie potrafili wyjaśnić dlaczego "ząbkuje" opony (wyjaśnienia w stylu "ten typ tak ma" i "gdyby Pan jeździł z obciążeniem na pace ..." z definicji uznaję za nieprzekonywujące).
Ogólnie muszę ocenić ich usługi jako dobre, poza powyższym nie miałem żadnych zastrzeżeń. Kultura obsługi i terminowość OK.
Co do cen nie będę się wypowiadał bo wszyscy wiedzą ile w ASO kasują.

PostNapisane: 17 sie 2012, o 17:49 
Moderator
Moderator

tomzm napisał(a):
(wyjaśnienia w stylu "ten typ tak ma" i "gdyby Pan jeździł z obciążeniem na pace ..." z definicji uznaję za nieprzekonywujące)
tyle ze to prawda, kończę OT :papa: , sam w tym aso nigdy nie bylem :cfaniak:

PostNapisane: 17 sie 2012, o 19:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 12
Model: T27 Wagon, GT86
Nadwozie: inne
Rocznik: 2012
Silnik: FA20D
Troszkę z innej bajki - czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z komisem działającym przy tym ASO ? Brat chce tam kupić używane BMW :/ Coś powiecie na temat tego salonu, w aspekcie aut używanych ?

PostNapisane: 20 sie 2012, o 23:12 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 3
Model: T27
Silnik: 2.2 + BOX
Jakieś 2 lata temu zostawiłem tam avke z alusem do wymiany i nową oponą.
Zostawiłem w sobotę odebrałem dopiero w środę :jezyk: Jak dla mnie zbyt długie oczekiwanie.
Może w innych aspektach lepiej sobie radzą.

PostNapisane: 21 sie 2012, o 00:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

wrc napisał(a):
tomzm napisał(a):
(wyjaśnienia w stylu "ten typ tak ma" i "gdyby Pan jeździł z obciążeniem na pace ..." z definicji uznaję za nieprzekonywujące)

Jeżeli to prawda , to jest to kolejna SMUTNA prawda o samochodach TOYOTA.
Jeżeli nowe auto po przejechaniu 20 tys. km ma wyząbkowane opony które przy 80 km/h wyją jak potępione dusze na zamku w którym straszy i serwis twierdzi, że ten typ tak ma, to powinni właścicielom takich aut wymieniać opony co 20 tys. km na nowe. Może wtedy TOTOTA nauczyłaby się robić porządne samochody.

PostNapisane: 21 sie 2012, o 20:35 
Spamer
Spamer

tomzm napisał(a):
wrc napisał(a):
tomzm napisał(a):

Jeżeli to prawda , to jest to kolejna SMUTNA prawda o samochodach TOYOTA.
Jeżeli nowe auto po przejechaniu 20 tys. km ma wyząbkowane opony które przy 80 km/h wyją jak potępione dusze na zamku w którym straszy i serwis twierdzi, że ten typ tak ma, to powinni właścicielom takich aut wymieniać opony co 20 tys. km na nowe. Może wtedy TOTOTA nauczyłaby się robić porządne samochody.

polecam lekturę chociażby w necie na temat ząbkowania opon - temat rzeka wałkowany od wielu lat, dotyczy nie tylko Toyoty ale każdej marki, ale co tam, lepiej popsioczyć, w końcu od tego jest ten wątek

PostNapisane: 21 sie 2012, o 20:38 
Spamer
Spamer

natterr napisał(a):
Jakieś 2 lata temu zostawiłem tam avke z alusem do wymiany i nową oponą.
Zostawiłem w sobotę odebrałem dopiero w środę :jezyk: Jak dla mnie zbyt długie oczekiwanie.
Może w innych aspektach lepiej sobie radzą.

zamówienia złożone w sobotę docierają w środę, tego się nie przeskoczy ... spróbuj zamówić w VWeju czy Misiubasi hehe (przykład: dwa lata temu zamówiłem kierunkowskazy do Passata, czas oczekiwania 2 tygodnie ... z Niemiec)
zamówienia złożone w tygodniu, poza piątkiem --- czas oczekiwania dwa dni --- to długo, bardzo proszę, jeśli do 12tej, to ekspresem będzie następnego dnia, to długo? :brewki:

PostNapisane: 21 sie 2012, o 20:41 
Moderator
Moderator

Gregore napisał(a):
polecam lekturę chociażby w necie na temat ząbkowania opon - temat rzeka wałkowany od wielu lat, dotyczy nie tylko Toyoty ale każdej marki, ale co tam, lepiej popsioczyć, w końcu od tego jest ten wątek
problem opon, wysokiego ciśnienia, pustej ładowni/bagażnika i tylnej osi, ale ok zwalamy na aso ;-)

PostNapisane: 21 sie 2012, o 20:43 
Spamer
Spamer

wrc napisał(a):
Gregore napisał(a):
problem opon, wysokiego ciśnienia, pustej ładowni/bagażnika i tylnej osi, ale ok zwalamy na aso ;-)

w końcu ASO jest od tego żeby się wypłakać i wyżyć i puknąć w stół i zażądać ;) ... może się uda :szatanek:

PostNapisane: 23 sie 2012, o 08:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

wrc napisał(a):
Gregore napisał(a):

Panowie, po co te nerwy i to święte oburzenie ;-) ja niczego nie zwalam na ASO , wręcz przeciwnie , w miom poście dość wyraźnie napisałem , że byłem zadowolony z usług ASO Bielany Nowakowski.
Poprostu uważam że jeżeli samochód ząbkuje opony i okazuje się , że to tak ma być , tak jest w tym modelu ... to jest to dziadostwo. Toyota powinna z tym coś zrobić a nie zamiatać takie sprawy pod dywan.
Zresztą to i tak najbardziej light-owy przykład wpadek i uników TOYOTY.
:sciana: Do serwisu nie mam pretensji, oni robią to co im się każe.
Pokazywanie palcem że w innych markach jest podobnie to żadne wytułmaczenie. Wymówki jak u dzieci w przedszkolu, sprzedajemy dziadowskie auta ale inni sprzedają jeszcze gorsze , dajcie spokój :sciana:

PostNapisane: 23 sie 2012, o 15:15 
Spamer
Spamer

ale jakie nerwy :ok: :brewki:

PostNapisane: 21 cze 2015, o 20:11 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 5
Model: Avensis T27
Silnik: 2.2 D-CAT 150KM
Bylem w piatek na przegladzie u nich (małym na 135kkm). Przy okazji postanowiłem cisnieniowo wyczyscic klime (u mnie w firmie autem wczesniej jezdzil PH i napewno nic nie bylo z tym robione... bo szly tylko obowiazkowe przeglady w minimalnej wymaganej opcji ;) ).

Co do przegladu - zmiescili sie w czasie, dodatkowo wymienili jakas zarowke za 2.50 (czy cos kolo tego) wiec im wybaczam ze bez pytania ;) , przy odbiorze opisano mi wszystkie czynnosci, wynik sprawdzania, itp. Obsluga dobra ;) a przeglad... no coz auto bylo i jest sprawne, jezdzi tak samo jak jezdzilo wiec ciezko ocenic ;)

Wieczorem tego samego dnia zorientowalem sie ze lewy nawiew w konsoli srodkowej (nad radiem) nie dziala - mimo krecenia kolkiem jest caly czas zamkniety :/ . W sobote podjechalem do ASO z pytaniem czy aby cos sie nie popsulo od tego czyszczenia klimy... Mistrz serwisu wytlumaczyl ze to raczej zbieg okolicznosci bo oni czyszcza klime dobierajac sie do niej od spodu od strony schowka u pasazera. No coz... lipa... i pech i mysl w glowie ze nie ma sie co szarpac, w domu rozbiore i obadam... i tu Mistrz mi mowi ze wjedzie na hale i rzuci okiem. Poprosilem ze jesli jest cos zlamane to niech chociaz zablokuje w pozycji otwarte a ja potem pomysle. No to pojechal :) po jakims czasie (mieli przerwe sniadaniowa, a ja poszedlem na zakupy do IKEA) poprosil mnie i mowi ze brakuje polaczenia miedzy kolkiem a przeslona o_O ... ze rozebral kokpit i tego elementu tam nigdzie nie ma :) ... troche mnie zastrzelil, bo przeciez wczesniej dzialalo... chyba... bo zawsze bylo otwarte i w sumie nie pamietam czy sie dalo zamknac... no nic... juz mialem pytac co dalej jakie koszty itp, a Mistrz mi mowi ze poszukal na magazynie i dopasowal mi ten element od innego uszkodzonego nawiewu (zwrot gwarancyjny). Pokazal mi na tym drugim elemencie czego brakowalo i jak to dziala :) - koszt naprawy 0pln. Wszystko grzecznie i frontem do klienta. Porownujac do ASO Fiata i Forda gdzie bywam to normalnie szok i niedowierzanie, a szczeke nadal ciagam po podlodze :)

Podsumowujac moje dotychczasowe kontakty z ASO na Bielanach moge powiedziec ze w temacie mechanicznym jest ok ("podkleili" klocki hamulcowe zeby nie dzwonily, w dlugolece chcieli cos tam wymieniac w zawieszeniu), a jesli chodzi o obsluge klienta to naprawde pierwsza liga ;)

Autor postu otrzymał pochwałę

2oo by Kawasaki, a 4oo służy tylko do przemieszczania zimą :D

PostNapisane: 21 lip 2015, o 11:13 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 62
Model: Avensis T27
Rocznik: 2014
Silnik: 1,8 benzyna 147 KM
Współpracę z ASO BIELANY WROCŁAW zacząłem w miesiącu kwiecień od zainstalowania aplikacji TOYOTA NOWAKOWSKI. Na samym początku pozytywny wizerunek aplikacja działa bez zastrzeżeń rejestracja i użytkowanie bez problemu . Czas na kolejny krok próba umówienia się na przegląd po pierwszym roku użytkowania auta i o dziwo dalsze miłe zaskoczenie szybka odpowiedź , propozycja pierwszego dostępnego terminu przeglądu :) Termin nie odpowiadał mi , więc podałem swoją propozycję , co nie było przeszkodą i termin został potwierdzony przez ASO :) Tydzień przed przeglądem przypomnienie o zbliżającym się terminie co jest bardzo przydatne w tysiącu innych spraw jakie się ma na głowie. Sam przegląd przebiegł bez problemów, super obsługa,uzyskanie informacji o wykonanych pracach w 100% zadowolenie z mojej strony !!! Na koniec wypełnienie kuponu i szansa na wygranie Bonu na kurs doskonalenia jazdy , termin losowania lipiec. No i moje zdziwienie list z Toyoty i udało się :) Jestem naprawdę super zadowolony i napewno odwiedzę nie raz ASO BIELANY NOWAKOWSKI WROCŁAW !!!!

Autor postu otrzymał pochwałę

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]