TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 13 gru 2018, o 19:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sie 2018, o 23:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6
Cześć,

czy jest ktoś może z Wrocławia kto ma odpowiedni sprzęt do sprawdzenia błędów w Toyota Avensis T22 1999 1.6 ?
Próbowałem sam, zamówiłem kilka modemów z chin niestety żaden nie chce się połączyć z toyotką, wydaje mi się że do tej potrzebne jest specjalne złącze i oprogramowanie.

Opiszę problem może ktoś będzie miał dodatkowo jakiś pomysł co można sprawdzić.
Niestety moja Tośka ma walniętą uszczelkę pod głowicą od jakiegoś czasu, auto oddałem do mechaniora, skasował 1000 zł i problem powrócił po 2 tygodniach od powrotu do domu.
Mechanior przyjął auto drugi raz, mówił że coś tam poprawił ale problem nadal istnieje, a teraz juz nawet nie odbiera telefonów. (Dopiero zaczynam przygody z autami i nie sądziłem że branie faktur i protokołów naprawy jest ważne, a on tego nie dawał) oprócz faktury zakupu uszczelki nie mam nic... Wiec nawet nie jestem w stanie pociągnąc goscia do konsekwencji...

Pomijając temat uszczelki od kilku dni pojawia mi się dioda check engine kiedy w tośce rozgrzeje się temperatura silnika do 90stopni, równo jak wskazówka ruszy na ten poziom to wlasnie zapala się lampka. Dzisiaj przeczyscilem zbiorniczek płynu chłodniczego bo juz był brązowy i jutro jeszcze spuszczę płyn z chłodnicy i wleję nowy aby można jeszcze było się nią trochę nacieszyć.

Może problem zniknie, a raczej w to wątpie. Macie może jakieś pomysły? + Ktoś miałby możliwość sprawdzenia tego błędu?

Dzięki.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]