TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 29 cze 2017, o 02:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 kwi 2008, o 00:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

Zamierzam kupić wszystkie filtry do mojej avki 1.6 z 2000r. Wiecie może w jakim sklepie dostane w miare dobre filtry... no i oczywiscie jaka cena.

Druga sprawa to wymiana oleju. Gdzie i ile to może kosztować ? Czy warto kupić swój olej który był lany do tej pory ?

Filtr powietrza to samemu można wymienić w 1 minute ale już reszte to nie taka łatwa sprawa dla takiego laika jak ja. Wszystkie części zamierzam kupić i dać do warsztatu żeby mi je zamontowali ( z opinii kilku kolegów wiem że w warsztatach dadzą mi jakieś używane części jeżeli sam nie przywioze nowych)

kolejna sprawa to prosze o polecenie dobrej i taniej lakierni. jakis pajac postanowił przejechać kluczem po masce. na szczescie nie glęboko ale szpeci jak cholera.

ps chodzi oczywiscie o wrocław :]

dzieki za odpowiedzi

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2008, o 08:52 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
witaj nuno , jesli chodzi o części filtry itp., to możesz skorzystać z pomocy forumowiczów, jest chyba kilku, którzy mogą ci pomóc i przesłać kurierem lub pocztą, poszukaj na forum np tu
http://avensis.info/viewtopic.php?t=169 ... %B6ci++ave
albo tu http://avensis.info/viewtopic.php?p=350 ... fb47#35046

co do lakiernika to kolega z pracy robił ostatnio w pobliżu szpitala na Kamieńskiego, inne autko, ale był bardzo zadowolony i z jakości i z ceny, auto po robocie widziałem sam i mucha nie siada, jeśli jesteś dalej zainteresowany to się dowiem o nazwisko i telefon i prześlę ci na PW

- o olejach też jest sporo na forum, pobaw się funkcją szukaj, ogólnie uważam, że jak się nic nie dzieje to lać ten sam , który był

pozdrowienia z Wrocka dla Wrocka

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, o 19:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Gregor - wiesz może gdzie można bez stwarzania dodatkowych "usterek" sprawdzić co dzieje się z chłodnicą? zaczeła sobie cieknąć (poprzedzone tym, że dmuchawa przestała grzać).

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, o 22:39 
Zaawansowany
Zaawansowany

Witam Zenfist, chłodnicy w avie nie przerabiałem, ale ... na ul. Nasypowej jest seriws aut japońskich , robiłem tam ostatnio przegląd zrobili to taniej niż w moim poprzednim serwisie i nic dziwnego nie wymyślili - tylko standard, ktoś z forumowiczów też jużtam robił przegląd i ogólnie nie ma co ich się czepić , myślę , że jak podjedziesz to ci kukną co i jak, bez zbytnich kosztów , dość życzliwa obsługa i sami jeżdżą co niektórzy avkami .

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2008, o 16:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wiem, że to już stary temat, ale jeżeli kogoś zainteresuje to mogę potwierdzić- na Nasypowej 24 jest raczej dobry serwis ( nawet w nazwie ma "Toyota" :fajka: ) . Są duuuuuuuuużo tańsi od ASO, obsługa OK, jest nawet możliwość obejrzenia w necie historii napraw/ serwisu swojego samochodu ( oczywiści historii u nich ). Na razie jestem zadowolony. Co do cen: za "duży przegląd" po 60tkm w T25 D4-D (wymiana wszystkich płynów /silnik, skrzynia, hamulcowy/, wymiana filtrów + klocki tył i przód + tarcze przód ) ok. 1700zł.; oceńcie sami...

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2008, o 09:37 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 65
Marka: Toyota
Model: Prius
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2016
Silnik: 1,8 Hybrid
ja mogę polecić warsztat na Fabrycznej 10 ceny,obsługa ok

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2008, o 12:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja robiłem rozrząd, klocki i tarcze hamulcowe na Małopanewskiej 19 ceny i obsługa bardzo ok.
Niestety :-( rozrusznik jestem zmuszony zrobić gdzieś indziej (albo sam :cfaniak: ) ponieważ wyszło im ze musi byc oryginalny za 2500 :wow:

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2008, o 23:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witajcie
Nasypowa to dobra firma; od kilku lat tam serwisuję avensis

LPG

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2009, o 20:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Podaję kilka napraw z ostatnich dwóch tygodni:
- zakup i wymiana przedniej szyby - Autoglass Jaan na Robotniczej, 539zł - ok
- wymiana 2 poduszek stabilizatora - warsztat na Krzywoustego 6-12, 78zł - po wymianie na każdej dziurze piszczała guma z tyłu auta. Na następny dzień z powrotem do warsztatu, troche silikonu w sprayu i jest ok (bez dodatkowych kosztów)
- nowy bendiks z wymianą - ul. Dąbrowskiego 40, 225zł - jak przyszedłem po Ave to właśnie zamykali maskę - tylko w bocznej rynnie zostawili dużą tulejkę Obrazek Na szczęście brak śladów na masce
- zakup poduszek stabilizatora - ul. Lwowska, cena za obie 39zł

Mam nadzieję, że Ave nie zmusi mnie do kolejnej wypowiedzi Obrazek

Pozdrawiam

PostNapisane: 22 mar 2009, o 17:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

przy 105 tkm w Avensis T-25 D4D robiłem wymiane rozrzadu kpl bez pompy wody, z wymiana oleju i oczywiście filtra na nasypowej we wrocku za cenę całości 1300 PLN
Polecam ten warsztat bo znaja sie narzeczy
Pozdrawiam :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2009, o 19:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

gregor napisał(a):
witaj nuno , jesli chodzi o części filtry itp., to możesz skorzystać z pomocy forumowiczów, jest chyba kilku, którzy mogą ci pomóc i przesłać kurierem lub pocztą, poszukaj na forum np tu
http://avensis.info/viewtopic.php?t=169 ... %B6ci++ave
albo tu http://avensis.info/viewtopic.php?p=350 ... fb47#35046

co do lakiernika to kolega z pracy robił ostatnio w pobliżu szpitala na Kamieńskiego, inne autko, ale był bardzo zadowolony i z jakości i z ceny, auto po robocie widziałem sam i mucha nie siada, jeśli jesteś dalej zainteresowany to się dowiem o nazwisko i telefon i prześlę ci na PW

- o olejach też jest sporo na forum, pobaw się funkcją szukaj, ogólnie uważam, że jak się nic nie dzieje to lać ten sam , który był

pozdrowienia z Wrocka dla Wrocka

Gregor, czy mógłbyś podać namiar na tego lakiernika koło szpitala na Kamieńskiego we Wrocku ? Mam problem problem ze rdzą nad górną uszczelką przedniej szyby :-) Pozdrowienia z Wrocka dla Wrocka.

Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2010, o 22:16 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 TD
Panowie nie polecam warsztatu na Nasypowej ,mieli skrzynie naprawic nawet jej nie rozebrali terkotanie zwalili na łożysko oporowe :bojesie: i 1700 skasowali a ponoć sprzęgło wymienili ??? i kilka śrubek wkręcic zapomnieli
jak dla mnie to coś w rodzaju POLMOZBYTU

Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2010, o 19:42 
Coś wie...
Coś wie...

Chciałbym dodac że na Nasypowej nawet kół nie potrafią wyważć ,gdy tyotka była u nich powiedzieli mi że koła mam niewyważalne (miesiąc wcześniej kupowałem nowe opony) i dodali po kilka ciężarków z każdej strony felgi stalowej ,dziś już nadmiar ołowiu mam już ściągnięty. Otym że to ściemniacze przekonałe sie gdy wymieniałem tarcze ham. i zobaczyłem że śruby w skrzyni są zabrudzone czyli nie tknięte a silikon wystający na łączeniach jest stary.Zadzwoniłem do nich z zapyaniem w jaki sposób ją rozkręcali odp.cyt."bo my na stary silikon nakładamy cienitko nowy i tak skręcamy ponownie" :jacipokaze: :jacipokaze: .
Teraz się zastanawiam czy wogóle wymienili mi komp. sprzęgło z LUK na EXADY
za które ponad 800zł. policzyli
Olej chyba tylko wym. bo okolice srób były wyrażnie czyste ,a sprzęgło chyba trafiło na allegro :hihihi: bo róznicy na pedale nie czuje.
Mimo ze w biurze mają zdjęcia z uczestnictwa w rajdach co wzbudza zaufanie jak dla mnie to jedynie profesjonalnie sciemniają i kasuja .
Jeśli juz tam traficie(czego nie polecam) zwrócicie nawet uwage co na paragonie macie mi zamiast oleju do skrzyni wpisał do silnka 10w40 dobre co .

Tytuł:
PostNapisane: 4 wrz 2010, o 14:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

W 100 % zgadzam się z moimi poprzednikami NASYPOWĄ I MALCA Odradzam! Naciągnęli mnie i więcej się u nich nie pojawię. Obsługa wyjątkowo nie miła (T.M) a mechanicy, którzy mają naprawiać twój samochód to dwóch chłopaczków w wieku gimnazjalnym. Klasycznie naciągają, a to wszystkie filtry do wymiany, a to płyn hamulcowy totalnie zużyty i należy wymienić na nowy i kasują... Najgorsze jest to, iż zapłaciłem więcej niż skalkulowali mnie w serwisie Toyota Nowakowski na Bielanach. Nic tak nie boli jak robienie z Ciebie idioty i kasowanie, kasowanie. Nie polecam. Nawet jeśli w przyszłości będą tańsi od serwisu czy innego zakładu to i tak do nich nie pojadę z autem, bo nie mam pewności czy w trakcie nie wymyślą dodatkowych rzeczy do zrobienie. Nie polecam i odradzam… obsługa zostawia wiele do życzenia. Panowie porozwieszali sobie na ścianie jakieś śmieszne zdjęcia z wyścigów i myślą, że to sprawi, iż klienci będą postrzegać ich jako wysokiej klasy fachowców - nic bardziej mylnego, choć zabieg marketingowy może na kimś zrobi wrażenie. Jednak wchodząc na hale i patrząc, iż twoje Toyotę naprawia dwóch chłopaczków w wieku gimnazjalnym myślisz sobie – „pełen profesjonalizm… ale marketingowy do wyciągania pieniędzy”.

PostNapisane: 21 lut 2011, o 23:08 
Coś wie...
Coś wie...

Nie wiem o co chodzi ale zamieściłem opinie o tych naciągaczach z nasypowej aby oszczędzić innym stresu na "dobry warsztat","znany warsztat" i coooo ???
negatywne opinie nie tylko moje zostały usunięte ;-( ;-( .Wygląda na to ,że opinie tam zamieszczone raczej są stronnicze..
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=24127.0
http://forum.corollaclub.org/viewtopic.php?p=461574
tu również nik z ich usług nie jest zadowolony :baseball:

PostNapisane: 22 lut 2011, o 07:53 
Zaawansowany
Zaawansowany

już gdzieś pisałem, że prawie od 2 lat omijam szerokim łukiem, odkąd chcieli mi ożenić turbawkę za 3 koła /ma się elegancko do dzisiaj/ i na gwałt wymienić dwumas - też coś koło tej ceny /nadal zero objawów ponad 230 kkm/, korzystam z servisu poza Wrockiem , wczoraj wymiana oleju, filtrów, klocków przód - 90 zeta, wszystkie części kupuję zawsze sam w sklepach ogłaszających się na alle, po każdej wizycie w obsmarowywanym warsztacie , musiałem przejrzeć auto czy czego nie dokręcili, przy przeglądzie kiedyś wymieniając filtr kabinowy nawet nie chciało im się na miejsce porządnie włożyć na miejsce schowka pasażera - latał sobie luźno i postękiwał, a auto obsługiwali coraz młodsi macherzy.

Moderację proszę o ewentualne wykasowanie moich postów na temat tego servisu z 2008 roku, kiedy świeżo po zakupie dawałem się nabrać na wielki napis "naprawa aut japońskich" i nie dać się zastraszać, mam nadzieję , że forum jest autonomiczne i z twardym kośćcem :piwo: - a takie servisy :wsciekly: trzeba wyświetlać na tablicy.

PostNapisane: 22 lut 2011, o 12:31 
Coś wie...
Coś wie...

Mi mimo,że od jedynej wizyty u Malca na Nasypowej 24 mineło ok.10 miesięcy ,do dziś pojawiają się usterki stworzone przez tych partaczy .Nagle zaczeło mi coś stukać pod maską .Wizyta na kanale objawiła jak kombinują ,zamiast skręcic poduszke silnka nad skrzynią na 3-y śruby wkręcili tylko tą jakby to powiedzieć "boczną".Po ok.10tys ramie to pod wpływem wibracji pękło i zrobiła sie awaria którą może liczyli ,że u nich usune :wleb:
SERWIS AUT JAPOŃSKICH ul. Nasypowa 24 :nonono: :wow: :mobing:

PostNapisane: 19 gru 2012, o 00:07 
Coś wie...
Coś wie...

Dzis jestem juz pewny ,że warsztat na Nasypowej to oszuści w 100000 % ponoć sprzęgło kompletne mi wymienili a dziś po zdjęciu skrzyni zobaczyłem ,tarcze asini docisk noname a miało być exedy

PostNapisane: 19 gru 2012, o 19:18 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D-4D
jak siedziałem kiedys u mecha z toyoty to była właśnie taka toyka która miała urwany stabilizator przyspawany do podłogi :-D Przez panów z nasypowej którzy go urwali, więc logiczne, że jak urwali to trzeba naprawić - przyspawać :-D

Dlatego polecam po raz kolejny:
http://www.facebook.com/AutoSebSerwis

668 411 657 Sebastian Rogal - 'mech z toyoty' :ok:

PostNapisane: 24 gru 2013, o 15:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Previa
Rocznik: 1993
Silnik: 2TZ-FE
Dawno nikt nie pisał w tym wątku, a czuję się w obowiązku również zdecydowanie polecić AutoSebSerwis.

Były klient Nasypowej, któremu "sklepali" gwint na półosi, po czym nakrętkę zabezpieczyli jedynie zawleczką (kto wie, co jeszcze zepsuli...)

PostNapisane: 24 gru 2013, o 16:28 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 41
Marka: Citroen
Model: Czołg C4 Picasso
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 ON
Tjaa jeden post i od razu dziwnie polecajacy... Kosz .

PostNapisane: 26 gru 2013, o 18:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Previa
Rocznik: 1993
Silnik: 2TZ-FE
Tak kolego, podziwiam Twoją czujność i sceptycyzm. Również zdecydowanie. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem zadowolony z usług p. Sebastiana do tego stopnia, że zdecydowałem się napisać o nim dobre słowo. W przeciwieństwie do firmy z Nasypowej, której byłem klientem. P. Sebastian był pierwszym mechanikiem, który wzbudził moje zaufanie, przede wszystkim słownością, terminowością, brakiem bajek i prób naciągania klienta, ale również profesjonalnym wyposażeniem warsztatu. Zapewniam zaś, że nie był to mój pierwszy mechanik w ogóle. Trochę ich "przerobiłem". W sensie takim, że (bez obrazy, ownerzy ;) ) Avensis jest trochę jak passat - pełno tego jeździ i generalnie każdy coś wie; z moim autem jest inaczej: każdy mówi - przyjeżdżaj, nie takie fury się robiło, po czym pierwszy komentarz brzmi zazwyczaj "o ja pie**olę", albo coś w tym guście. Od Sebastiana usłyszałem "piękne auto, ale znienawidzone przez mechaników; popatrzymy i naprawimy". Co było zgodne z prawdą - stąd mój post.

Jeśli zaś chodzi o moją "jednopostowość"... cóż... nie mam Avensis, z czym - jak zapewne w swym oświeceniu zauważyłeś - się nie kryję. Na innym forum mam trochę większy dorobek. Co zresztą również nie czyni mnie bardziej wiarygodnym od Ciebie. Jeszcze Ci roczek nie minął, a ferujesz wyroki jak co najmniej założyciel tego forum..."Kosz"..pfff :)

PostNapisane: 26 gru 2013, o 21:39 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 41
Marka: Citroen
Model: Czołg C4 Picasso
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 ON
Elaborat wart oscara. I co, ze rok nie minal ? I co ze na innym forum masz wiecej postow ? Rejestrowac sie na forum auta ktorego sie nawet nie posiada i tylko po to zeby opinie o warsztacie jako 1 post napisac . Jestem moze mlody ale w bajki to juz nie wierze. Szczegolnie po takim drugim poscie.. Tym bardziej dla mnie kosz

PostNapisane: 28 gru 2013, o 10:50 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 22
Marka: AUDI
Model: A8 D2
Rocznik: 2000
Silnik: 4,2 QUATTRO
widzę niezłą zadymkę na mój temat i nie mogę się tylko przyglądać a więc dejv uważasz że to ja robię sobie autoreklamę i sam napisałem ten post wyżej?? poczytaj moje posty i wtedy mnie oceń bo ja mysle że wcale mnie nie znasz a oceniasz i jeszcze obrażasz delikatnie mówiąc pozdrawiam

PostNapisane: 28 gru 2013, o 11:40 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Model: Avensis T25 Wargon
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
Dejv a Ty w święta nie masz co robić tylko szpiegujesz na forum ? :wysmiewacz:

Mech z toyoty jakoś szczególnie nie reklamuje się na forum bo z tego co wiem i widzę to roboty ma dosyć dużo więc nie uważam że to jakaś oszukańcza reklama. ;-)

PostNapisane: 28 gru 2013, o 11:57 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Kolega mech z toyoty dziala na forum od ponad dwoch lat i juz wielokrotnie pomagal w rozwiazywaniu problemow technicznych stad osobiscie nie wierze aby potrzebowal reklamy i reklamowal sie poprzez zakladanie nowego profilu uzytkownika na forum. Wiem ze wiele warsztatow czy sklepow tak robi stad dziekuje koledze dejv85 za czujnosc, ale w tym przypadku to falszywy alarm. pozdr

PostNapisane: 10 sty 2014, o 00:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22
Silnik: 1,6 benzyna
Ja też chcę potwierdzić dobrą opinię o AutoSebSerwis.
Korzystałem z usług kolegi "mech z toyoty" i jestem bardzo zadowolony (silnik od naprawy przejechał już prawie 40000 i nie wziął grama oleju). Kontakt dostałem na tym forum i nie żałuję, warto pojechać ten kawałek poza Wrocław bo przynajmniej ma się pewność profesjonalnie wykonanej naprawy i uczciwej ceny.
Pozdrawiam forumowiczów :)

PostNapisane: 10 sty 2014, o 10:09 
Spamer
Spamer

Pochwały: 387
Marka: WiesWagen
Model: Rolniczy
Rocznik: 2020
Silnik: Jeździ na gnojówkę
A ja mam koledzy super mechanika, który również pracuje w Toyocie i bez problemu po pracy naprawia toyoty. Chłop jest elastyczny i jeżeli trzeba to przyjedzie po samochód naprawi i odwiezie pod dom. Godny polecenia. Info na priv bo nie wiem czy tutaj mogę zamieścić jego nr??

http://www.wsoad.pl

PostNapisane: 11 mar 2015, o 12:18 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Model: Avensis
Rocznik: 2000
UP !

PostNapisane: 3 wrz 2015, o 21:00 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Dżejk Zet napisał(a):
A ja mam koledzy super mechanika, który również pracuje w Toyocie i bez problemu po pracy naprawia toyoty. Chłop jest elastyczny i jeżeli trzeba to przyjedzie po samochód naprawi i odwiezie pod dom. Godny polecenia. Info na priv bo nie wiem czy tutaj mogę zamieścić jego nr??
pamietaj ze nie kazdy sobie tego zyczy, kobiety zaczna go na kawe zapraszac badz na ogledziny na miejscu (auta ma sie rozumiec) i narobisz mu klopotow :diabel:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]