TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 13 gru 2017, o 22:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 mar 2013, o 11:42 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 diesel
witam,
historię walki z tematem mam długą, łącznie z czyszczeniem całego układu paliwowego w ASO (pod ciśnieniem), było dymienie, zniknięcie dymienia, do tego jeszcze problemy z odpalaniem - przy lekkim minusie auto ma mega problemy z odpaleniem, kręci ale nie załapuje.

Diagnoza teraz to jednak 2 wtryski do wymiany / regeneracji - auto przy dociśnięciu gazu, przy przyspieszaniu nagle traci moc, czasem daje radę i przyśpiesza ale w większości sytuacji jest spadek mocy, przyhamowanie zamiast zebranie się do wyprzedzania. korekcja na tych 2 wtryskach to 1,8 , 1,5 .

czytałem na forum o Drei Polu i o całej regeneracji - temat coraz bardziej mnie przeraża - kosztowo - nowe 2 wtryski to będzie 2700 do 3 000 , do tego wymiana.

odpalanie to wg ASO zawory SCV - też do wymiany, na to też nie mam kasy,.. żeby dopełnić całości to jeden z czujników paska rozrządu wyrzuca błędy przy poprawnym ustawieniu paska więc do wymiany :(

na razie nie mam na naprawy, więc jeżdżę tak jak jest - a przy tych kosztach ogólnie zaczynam myśleć co zrobić.

mógłby ktoś na priva podpowiedzieć kontakt do sprawdzonego mechanika we Wrocku lub okolicy - do zrobienia tych rzeczy - z wtryskami chyba nie pojde w kierunku regeneracji (czytając Wasze wypowiedzi to chyba lepiej zapłacić za nowe wtryski :( ), ale z całą resztą to muszę szukać ścięcia kosztów do minimum, a i tak tego nie zrobię szybko, więc szrot, używane, no i najważniejsze - zrobienie tego u kogoś solidnego .

mój model Avki to :
http://www.toyodiy.com/parts/g_E_200007 ... WMEYW.html

pozdrawiam,

PostNapisane: 24 mar 2013, o 11:55 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
niestety jezeli nie masz srodkow na naprawy, to pozostaje jezdzic bez nich, a listę warsztatow z okolicy masz tutaj: viewforum.php?f=41

PostNapisane: 2 kwi 2013, o 16:28 
Stara się...
Stara się...

Informacyjnie - dzisiaj zrobiłem wtryski, poszedłem w kierunku używanych, podobno nie regenerowane, 550 pln za szt, dam znać jak to wyjdzie w czasie. chociaż z używanymi to pewnie jest trochę loteria - na razie auto odzyskało sporo dynamiki, nie wybija check engine, zbiera się i osiąga normalnie dobre prędkości - wszystko wydaje się być ok i oby tak zostało. kupiłem, wymieniałem je w Auto Marpo :
http://www.automarpo.pl/

.. w sieci nie mają najlepszej opinii, ale z mojej perspektywy sama wymiana i obsługa była zdecydowanie ok, przy okazji wtrysków sprawdzili też szybko świece żarowe, trzeba było coś ruszyć ponieważ dwie nie świeciły, po wykręceniu i sprawdzeniu pojedynczo wszystkie działały, założyli je z powrotem, wtedy żarzyły ok, coś chyba było na stykach.

Czas pokaże, a ja tutaj napiszę jak wyjdzie.
W takich przypadkach nie pierwsze wrażenie jest najważniejsze - ale to ostatnie :) a teraz podrzucam ile u nich kosztują używane (27030).

PostNapisane: 2 kwi 2013, o 16:30 
Stara się...
Stara się...

a z zaworami zdecydowanie się wstrzymuję - możliwe że odpalanie to była kwestia świec, zobaczę jak auto będzie teraz jeździło z tymi wymienionymi wtryskami.

PostNapisane: 2 kwi 2013, o 16:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 22
Marka: AUDI
Model: A8 D2
Silnik: 4,2 QUATTRO
podkladki mam nadzieje że wymienili wszystkie pod wtryskami pozdr

PostNapisane: 2 kwi 2013, o 17:20 
Stara się...
Stara się...

mech z toyoty napisał(a):
podkladki mam nadzieje że wymienili wszystkie pod wtryskami pozdr

hm, na pewno wymienili 4 miedziane i 4 gumowe/pcv, były zużyte na wszystkich wtryskach (oprócz 2 wymienianych)
chodzi o te podkładki czy tam powinno być robione jeszcze coś innego?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]