TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 cze 2017, o 08:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 gru 2015, o 02:41 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 48
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 D4D
Zdaję sobie z tego sprawę, ale na razie subwoofer i wzmacniacz nie wchodzą w grę. Dlatego chciałbym zamontować bardziej "basowy" zestaw dwudrożny w tylnych drzwiach, a w przednich taki, który w przyszłości tez mógłby zostać podłączony do wzmacniacza. Na przód myślę o Hertz, inne opcje? Muzyka to rock.

Zapraszam na naszego bloga podróżniczego: motoyage.eu

PostNapisane: 5 lut 2016, o 10:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6 4A-FE
Witam Wszystkich (Mój pierwszy post na forum ;) )

Od niedawna stałem się posiadaczem Toyoty Avensis T22 (99r.) i sukcesywnie staram się ją troszkę odświeżyć. Tym razem wybór padł na Car Audio. Z racji tego, że mój portfel ucierpiał ostatnio ze względu na wysokie OC (<26 lat, zero znizek ;) ), nie jestem w stanie w tej chwili zaszaleć zbyt mocno, więc zestaw na jaki mogę sobie pozwolić w tym momencie należeć będzie raczej do tych budżetowych.

Czytałem obecny wątek, jednak mam w tym momencie mętlik w głowie, więc postanowiłem zadać kilka pytań ;)

Radyjko jakim dysponuje to Pioneer (50w x 4 kanały (mosfet), a przynajmniej tak pisze na przednim panelu ;)).
Głośniki najprawdopodobniej seryjne (najprawdopodobniej - bo co mocno mnie dziwi to fakt, że dosyć ładnie oddają niskie tony, problem zaczyna się w momencie podbicia głośności - zaczynają charczeć więc obstawiam wyrobione membrany).

No i teraz moje pytanie.
Jeśli zamierzam podłączyć do tego radia nowe głośniki (tylko przód), to czy jest sens kupować helixy lub hertze ? Z tego co czytam, potrzebują większej mocy do efektywnego wzbudzenia, niż to co moje radio oferuje (50w x 4). Czy przypadkiem lepiej nie zagrają głośniki o niższej mocy, ale z dostarczonym prawidłowym zapasem mocy z radia ?

Zastanawiam się np nad :
http://www.audiopioneer.pl/pioneer-ts-g ... -230w.html

Zaznaczam z góry, że gdybym dysponował teraz środkami na wzmacniacz + jego instalacje to wgl. nie było by tego posta bo wybór był by oczywisty ;) Helixy blue.

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i porady

PostNapisane: 5 lut 2016, o 12:04 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 50
Silnik: 4A-FE
Cześć :)
Takie głośniki nie mają najmniejszego sensu. Radio w rzeczywistości nie jest w stanie oddać tych 50 W na kanał, zatem cokolwiek nie wsadzisz to bez wzmacniacza nie oczekuj cudów.
Lepiej raz, a dobrze (chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia, o czym sam się przekonałem ;-) ). Na głośniki musisz przeznaczyć przynajmniej 300-400 zł aby to miało jakikolwiek sens.
Ogólnie na coś sensownego warto przeznaczyć przynajmniej 1000 zł, aby móc zaopatrzyć się w przyzwoite głośniki, wzmacniacz, okablowanie i co najważniejsze - wygłuszenie drzwi. Bez tego ani rusz!

Pozdrawiam

PostNapisane: 5 lut 2016, o 12:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.6 4A-FE
Dzięki za odpowiedź. Czyli sugerujesz, żeby na początek i tak lepiej dać np helixy blue i bez wzmacniacza trace poki co jedynie na tym ze beda grac ewentualnie tak jak te Pioneer które dałem w poprzednim poscie i po zamontowaniu wzmaka dopiero rozwina swoja moc ?

PostNapisane: 5 lut 2016, o 14:45 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 50
Silnik: 4A-FE
W zasadzie to te helixy również nie bardzo się nadają... Tak jak pisałem, przedział 300-400 zł to jest dopiero przedział, gdzie można oczekiwać czegoś od głośników, przy czym wciąż cudów nie będzie.
Pamiętaj o wygłuszeniu drzwi i tapicerki - czyni cuda.
Wracając do głośników to najlepiej wejdź na jakieś forum car audio i tam poproś o poradę w doborze głośników. Ja mogę polecić od siebie firmę Audio System (mam trochę ich sprzętu). Przystępna cena, fajna jakość. Powerbass, uDimension, Morel, to są firmy produkujące fajny sprzęt. W moim wątku (też mam t22) opisałem co nieco modyfikacje audio. Koledzy z WSoADu potwierdzą przyjemną jakość brzmienia. Tomi ma te same głośniki co ja i również jest bardzo zadowolony, także to nie tylko moja subiektywna opinia ;-)

PostNapisane: 29 mar 2017, o 19:48 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D 116
Cześć. Kto może mi podpowiedzieć w doborze głośników + wzmacniacz na przód ? kwota 1000 zł Drzwi mam już wygłuszone, aktualnie siedzą Hertze DSK 165mm od września 2015r ( pomyłka jednym słowem ) były podpięte pod wzmak, bass taki sobie a tony wysokie zbyt ostre, beznadziejne głośniki. Chcę uzyskać bardzo fajny bass z przodu, jakość dźwięku ogólnie. Subwoofer mam ale przód musi być tak czy inaczej a sub jako uzupełnienie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]