TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 11 gru 2018, o 03:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 maja 2018, o 22:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 benzyna
Witam, chce sobie zrobić aktualizację mojej navi która ma dysk HDD, cena w ASO mnie odstraszyła na wstępie 1100zł, a wyjmowanie dysku plus zdobywanie płyt i odblokowanie dysku nie wchodzi u mnie w rachube.
Znalazłem gościa z pod Lublina która zajmuje się aktualizacją navi wbudowanych w samochody, paru moich znajomych skorzystali z jego usługi i mówili że wszystko git.
Zadzwoniłem do jego mościa i powiedział że nie ma problemu, i da się to zrobić za pomocą płyty CD, wrzucam do navi płytę i aktualizacja sama się zrobi.
Nie mogę nigdzie znaleźć czy taki sposób działa przy tym rodzaju navi w avensisie. Czy ktoś już tak robił aktualizację bądź słyszał o takiej metodzie.
Gostek sobie życzy za to 180zł. Cena dość kusząca biorąc pod uwagę cene w ASO.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 09:55 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Nadwozie: kombi
Silnik: 2.0 benzyna/lpg
Podpinam się do pytania, jestem bardzo ciekaw czy istnieje taka możliwość.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 15:24 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Silnik: 1.8
rozr111 napisał(a):
Witam, chce sobie zrobić aktualizację mojej navi która ma dysk HDD, cena w ASO mnie odstraszyła na wstępie 1100zł, a wyjmowanie dysku plus zdobywanie płyt i odblokowanie dysku nie wchodzi u mnie w rachube.
Znalazłem gościa z pod Lublina która zajmuje się aktualizacją navi wbudowanych w samochody, paru moich znajomych skorzystali z jego usługi i mówili że wszystko git.
Zadzwoniłem do jego mościa i powiedział że nie ma problemu, i da się to zrobić za pomocą płyty CD, wrzucam do navi płytę i aktualizacja sama się zrobi.
Nie mogę nigdzie znaleźć czy taki sposób działa przy tym rodzaju navi w avensisie. Czy ktoś już tak robił aktualizację bądź słyszał o takiej metodzie.
Gostek sobie życzy za to 180zł. Cena dość kusząca biorąc pod uwagę cene w ASO.

Chyba nie jest to możliwe ponieważ :
Mapy zajmują 3 płyty DVD a nawigacja nie ma czytnika płyt dvd .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: 16 maja 2018, o 17:58 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 46
Model: T27FL2
Rocznik: 2015
Silnik: 3ZR
Leoart napisał(a):
...a nawigacja nie ma czytnika płyt dvd .

Mp3 nagrane na płyty dvd bez problemu odtworzysz w navi. Ale wgrywanie map bezpośrednio przez włożenie płyty "CD" to między bajki z cyklu "z mchu i paproci".
Nie w tym modelu.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 19:55 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: 2AD
Pic na wodę fotomontaż nie ma takiej możliwości aby wgrać aktualizację w jaki kol wiek inny sposób jak wyjęcie fizycznie dysku twardego no chyba że serwis ale cena zaporowa ponad 1000zł

Gość chyba pomylił z nawigacją na dvd czyli b9010 czy b9013

PostNapisane: 16 maja 2018, o 22:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

nowik napisał(a):
Pic na wodę fotomontaż nie ma takiej możliwości aby wgrać aktualizację w jaki kol wiek inny sposób jak wyjęcie fizycznie dysku twardego no chyba że serwis ale cena zaporowa ponad 1000zł

Raczej kit cisnał bo mówiłem mu że mam dysk twardy a ten że płyta CD/DVD to załatwi. Więc lipa, olewam temat. Najbardziej denerwuje mnie że co bym nie włączył, czy mp3 z pendriva, czy radio to i tak zawsze po paru sekundach przełącza na navi i musze patrzeć na to navi jak nie ma dróg po których jeżdżę. Chyba zacznę się przymierzać do kupna dedykowanego radia z androidem a tam już nie będzie problemu z navi, wgram jaka będę chciał. Tylko cena 2800zl też jest niezła, nie wiecie za ile takie navi B9012 pójdzie? O ile w ogóle pójdzie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 16 maja 2018, o 23:02 
Zaawansowany
Zaawansowany

No co Ty opowiadasz?? :bojesie:
Po ustawieniu radia, mp3 czy bluetooth gra cały czas wybrana stacja i nic się nie przełącza.
Ponadto (bez urazy) wyciągnięcie dysku to max 15 min roboty dla niewprawionego mechnika. 5 minut dla kogoś kto robi to po raz kolejny. A jeśli sobie nie radzisz, to na forum jest parę osób które pomaga w podobnych operacjach.
Dodatkowo, to mapy mają w miarę dobre pokrycie, więc pytanie gdzie mieszkasz i gdzie jeździsz że nie masz dróg :bojesie: - i czy zmiana na navi z androidem w czymkolwiek pomoże.
Radia z androidem nie podłączysz plug&play - z tego co pamiętam jest jakaś kombinacja ze sterowaniem z kierownicy.
Ponadto prawie 3 koła - sory, ale to już wolałbym jeździć z przypiętym telefonem nad navi w kratce wentylacyjnej (co prawda zawsze tak jeżdżę - u góry jest yanosik w telefonie, poniżej navi w radiu) - uchwyt 30zł a pozostałe 2770zł wydać na fajny urlop :ok:

Ale jak to mówią, każdy ma inny freak.

PostNapisane: 17 maja 2018, o 08:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 49
Rocznik: 2010
Silnik: 2ZRFAE, 1.8
rozr111 napisał(a):
... nie wiecie za ile takie navi B9012 pójdzie? O ile w ogóle pójdzie?

Pójdzie bardzo szybko bo towar deficytowy/poszukiwany. Jest to jedyna navi pasująca prawie P&P do T27 przed FL (do 2011) I chyba jedyna umożliwiająca aktualizację za free. Myślę że możesz dostać 1000 - 1500zł jak trafisz zdecydowanego klienta.

PostNapisane: 17 maja 2018, o 11:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

martinez07 napisał(a):
No co Ty opowiadasz?? :bojesie:
Po ustawieniu radia, mp3 czy bluetooth gra cały czas wybrana stacja i nic się nie przełącza.
Ponadto (bez urazy) wyciągnięcie dysku to max 15 min roboty dla niewprawionego mechnika. 5 minut dla kogoś kto robi to po raz kolejny. A jeśli sobie nie radzisz, to na forum jest parę osób które pomaga w podobnych operacjach.
Dodatkowo, to mapy mają w miarę dobre pokrycie, więc pytanie gdzie mieszkasz i gdzie jeździsz że nie masz dróg :bojesie: - i czy zmiana na navi z androidem w czymkolwiek pomoże.
Radia z androidem nie podłączysz plug&play - z tego co pamiętam jest jakaś kombinacja ze sterowaniem z kierownicy.
Ponadto prawie 3 koła - sory, ale to już wolałbym jeździć z przypiętym telefonem nad navi w kratce wentylacyjnej (co prawda zawsze tak jeżdżę - u góry jest yanosik w telefonie, poniżej navi w radiu) - uchwyt 30zł a pozostałe 2770zł wydać na fajny urlop :ok:

Ale jak to mówią, każdy ma inny freak.
Nie mówię że wybrana stacja się przełącza czy piosenka mp3, tylko ekran zmienia się na mapę navi, czyli muza leci w tle. Samo wyciągnięcie to jeszcze pół biedy, ale trzeba jeszcze mieć aktualne mapy, w tej sprawie dzwoniłem do aso, powiedzieli że mogą mi sprzedać mapy na pendrive za 760zl, a czytałem na forum ze niby za 70zl chodzą. Kolejną sprawą to jeśli nie masz starego kompa co ma złącze IDE to trzeba przejsciowki kombinowac. Nie mówię że to jest nie do zrobienia ale jak ktoś tego nie robił, to jednak jest big deal. Łatwo mówić jak już się to zrobilo. Jestem z okolic Częstochowy więc jak ktoś to już robił to z okolic to chętnie podjadę na mały instruktaż.

Co do braków w navi, to ostatnio jechałem obwodnicą krakowa i częśći nie ma i jechałem sobie bo zielonej łące wg navi., więc to kwesia wiochy czy nie wiochy. Wersja navi to 2009, więc dość stara.

PostNapisane: 17 maja 2018, o 16:21 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1.8
rozr111 napisał(a):
nowik napisał(a):

Raczej kit cisnał bo mówiłem mu że mam dysk twardy a ten że płyta CD/DVD to załatwi. Więc lipa, olewam temat. Najbardziej denerwuje mnie że co bym nie włączył, czy mp3 z pendriva, czy radio to i tak zawsze po paru sekundach przełącza na navi i musze patrzeć na to navi jak nie ma dróg po których jeżdżę. Chyba zacznę się przymierzać do kupna dedykowanego radia z androidem a tam już nie będzie problemu z navi, wgram jaka będę chciał. Tylko cena 2800zl też jest niezła, nie wiecie za ile takie navi B9012 pójdzie? O ile w ogóle pójdzie?

W ustawieniach możesz wybrać czy się ma przełączać sama na mapy czy zostawać na audio .

PostNapisane: 17 maja 2018, o 18:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Leoart napisał(a):
rozr111 napisał(a):
nowik napisał(a):

W ustawieniach możesz wybrać czy się ma przełączać sama na mapy czy zostawać na audio .

Możesz mi powiedzieć gdzie dokładnie

PostNapisane: 17 maja 2018, o 18:30 
Zaawansowany
Zaawansowany

rozr111 napisał(a):
Wersja navi to 2009, więc dość stara.

Te pierwsze mapy z 2009r to rzeczywiście stare.
Pamiętam że po ich zmianie na 2012r to była niebo a ziemia.
Trzeba zmienić :ok:

PostNapisane: 17 maja 2018, o 18:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

No chciałbym, ma ktoś do odsprzedania płyty?
Już znalazłem opcję jak to przełączanie na navi i wyłączyłem, dzięki za info.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]