TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 14 sie 2018, o 19:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 mar 2018, o 09:52 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2
To był EONON jakiś chiński klon JOINGa

PostNapisane: 11 kwi 2018, o 12:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: benzyna 1.8 VVT
Ma ktoś może zdjęcia lub film jak rozebrać tapicerkę na słupku szyby przedniej ?
Nie chcę używać siły ,żeby nie pourywać nic,a chcę puścić kabel do kamerki cofania .

PostNapisane: 12 kwi 2018, o 10:57 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 18
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 V-Matic CVT
jasiek1972 napisał(a):
Ma ktoś może zdjęcia lub film jak rozebrać tapicerkę na słupku szyby przedniej ?
Nie chcę używać siły ,żeby nie pourywać nic,a chcę puścić kabel do kamerki cofania .

Słupek się dosłownie wyrywa, on jest na wcisk, zacznij od góry przy suficie i jak odskoczy to reszta sama wyjdzie. Nic nie połamiesz. On dość ciasno siedzi ale bez problemu wychodzi. Jak wyskoczą zatrzaski to tam w środku jest taki mały plastikowy uchwyt który trzeba później obrócić o 90st żeby wyciągnąć całkiem słupek.

PostNapisane: 18 maja 2018, o 11:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2008
Silnik: 1AZ-FSE
Dzień dobry, to mój pierwszy wpis na forum zatem chciałem się przywitać.

Cały wątek jest dość rozciągnięty w czasie zatem pewnie w dużej mierze zdążył się zaktualizować. Chciałbym kupić radio 2din do T25 2008r. i zastanawiam się które radio wybrać.

Sprawą drugorzędną jest cena, nie chcę wydawać kasy 2 razy. Nawigacja też jest tutaj raczej na ostatnim planie bo tak jak ktoś wspomniał, ekran jest za nisko do komfortowego użytkowania.

Priorytetem jest dla mnie:
1. autonomia urządzenia - nie chce wiązać radia z telefonem z uwagi na problemy opisane wcześniej,
2. estetyka montażu - nie chcę oszpecić kokpitu niedopasowanymi elementami,
2. jakość dźwięku - chciałbym na radiu odtwarzać muzykę z karty SD, sporadycznie BT (muzyka z tel. pasażera siedzącego z tyłu)
3. wbudowany modem GSM - muzyka z serwisów streamingowych,
4. BT z protokołem A2DP,
5. łatwość w instalacji - nie chcę "przelutowywać" całej masy kabli,
6. zostawić sobie możliwość podłączenia kamery cofania,
7. nawigacja.

Jest ktoś w stanie coś polecić z obecnie dostępnych produktów na allegro (serwis w Polsce)?

Moja myśl krąży gdzieś w okolicach takiego rozwiązania:
http://allegro.pl/radio-2-din-toyota-av ... 07673.html

PostNapisane: 12 cze 2018, o 22:38 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
...1 po co sugerujesz się rozważaniami ludzi którzy w większości nic sami nie zrobili
2 zależy co kupisz, a w zasadzie nie wiem czy jest jakaś alternatywa bo nie wiem ilu chińskich producentów się tym zajęło, fotek wrzucać nie będę ale źle to nie wygląda, mam uniwersalną ramkę. Muszę powiedzieć że do innego samochodu kupiłem takie ramki które wyglądają jak z fabryki
3 zauważyłem że im gorsze "radio" tym chudsze (brak dvd/cd) i takiego chudego należy się wystrzegać bo obróbka dźwięku może być koszmarna (mam porównanie bo używam 2 stacji 2 din)
4 jedna z moich stacji ma ten protokół tylko tyle... ma (dźwięk jest bardzo fajny z telefonu tak czy inaczej)
5 razem z radiem na ogół dostaniesz przelotkę plug & play co nie znaczy że wszystko będzie cacy, podstawowe rzeczy jak 4 głośniki, zasilanie to standard, reszta niestety czasem "kombinacje", lutowania tak czy inaczej nie będzie bo piny z kostki można wyciągać (trudno) i podłączać bezpośrednio
6 nie widziałem chińczyka który nie miałby tej funkcji
7 nawi - do wyboru do koloru (wszystko co działa w systemie odpalisz) - tylko musisz wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem (używam iGO - tylko i wyłącznie, testowałem również sygic, nawigacja z tomtoma nie wchodzi w grę, automap nawet nie brałem pod uwagę po jednodniowym teście, dodam tylko tyle że mi nie przeszkadza nawigacja umieszczona niżej

Z ważnych rzeczy to musisz wiedzieć na jakim systemie chcesz radio - od tego wszystko się zaczyna. Ważna funkcja z której nie zdajesz sobie sprawy to zaawansowane funkcje podświetlenia ekranu (tego nie dowiesz się dopóki nie kupisz), też mam porównanie (gorsze radio nawet przyciemnione maksymalnie wali po gałach w nocy) - za to lepsze radio takiego problemu nie ma. Oprócz słabszego BT (niższy protokół, nie pozwala dowolnie wiązać kilku urządzeń ale to załatwiam sposobem) wiem dlaczego jedno z nich kosztowało 3x więcej. Wiele funkcji rozwiązanych lepiej. Ważna rzecz z której ludzie nie zdają sobie sprawy to blokowanie funkcji BT przy rozmowach telefonicznych, w tańszym radiu nie działa wtedy ekran nawigacji, chociaż ona pracuje w tle i po wyłączeniu rozmowy nie ma z nawi problemu. W droższym radiu mam kilka funkcji które są niedostępne np: włączenie kamery cofania wyłącza dźwięk BT - ktoś chciał żeby było bardzo "bezpiecznie" a pożytek żaden, w droższej stacji w menu ustawiam jaka ma być reakcja na włączenie wstecznego (wyłączyć dźwięk, przyciszyć lub zostawić na dotychczasowym poziomie. Z fajnych rzeczy w samym poprawnym podłączeniu samego radia - czasem ludzie piszą podłączyłem i nie działa lub działa nie za dobrze ale nie zastanawiają się że antena ma być zasilona prądem - w t25 (nie wiem jak inne modele) wtyczka anteny radiowej ma od razu podłączony przewód zasilający (kto rozbierał ten wie) - jakbyś wpadł na pomysł słuchania radia - niektóre samochody wymagają dołączenia zasilania aby radio działało poprawnie.

PostNapisane: 15 cze 2018, o 17:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dziękuję za odpowiedź.

Co do systemu operacyjnego i iGo to raczej skłaniam się ku Android i GoogleMaps (przyzwyczajenie).

W kwestii wskazówek gorsze radio/lepsze radio właśnie w tym tkwi problem, ciężko mi ocenić czy to jest lepsze czy gorsze radio. Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości co utrudnia wybór. A może kolega napisać co sam kupił z którego jest bardziej zadowolony z którego mniej ?

Radio wskazane przeze mnie nie należy do najtańszych zwłaszcza że jest bez faktury VAT... Napiszę zapytanie do sprzedawcy z pytaniami o rzeczy na które zwróciłeś uwagę.

PostNapisane: 17 cze 2018, o 18:40 
Coś wie...
Coś wie...

Jedyne minusy w linku który dałeś to takie że to radio tylko dla konkretnego modelu samochodu (tu masz avensis), no i cena, dla mnie nie do przyjęcia. Chociaż mógłbym sobie na takie radio pozwolić to nigdy nie wydałbym takich pieniędzy na radio. Nie mogę znaleźć w opisie że jest obsługa kamery cofania ale tutaj myślę że sprzedawca po prostu nie podał tego w opisie a ta funkcja jest. Cała reszta to same plusy, nawet takie prozaiczne sprawy jak sterowanie z kierownicy z tego co widzę na obrazkach są kostki do podłączenia. Radia z androidem (moje 2 stacje są na win ce) nigdy nie miałem ale na tabletach chyba ze 3 nie było najmniejszego problemu, chodzi o zmiany podświetlania dzień/noc, skórki są tak zrobione dla nawigacji że o oczy możesz być spokojny (testowałem tablety w ciężarówkach również dzień/nocy). Możesz mieć problem z instalacją iGO - trzeba się trochę "znać" - chociaż tu nie wiem jak odbywa się instalacja iGO w tym konkretnym modelu radia, w tabletach jest bardzo łatwo o ile "wie się co się robi", z win ce instalacja w radiu czy przenośnej navi jest bardzo proste, jak będzie tutaj, nie wiem. Google mapy tylko live a dla tego radia musiałbyś udostępnić internet dla nawigacji albo zrobić mirror link telefonu co na jedno wychodzi i wiąże się z używaniem transmisji danych w sieci komórkowej. Bardzo przydatne są funkcje ruchu ulicznego i informacje o zamkniętych drogach (mieszkam w UK i większość robót na autostradach odbywa się tylko w nocy, czasem zamykane są drogi - ja sprawdzam tylko którędy jechać a jeżdżę z iGO bo mam mosty i ograniczenia tonażu oprócz tego że czasem trzeba jechać jakimś objazdem (nie jeżdżę stałych tras, codziennie co innego co bardzo lubię, przychodzę do pracy i dopiero jak dostanę papiery dowiaduję się gdzie jadę), ale w Polsce nie ma takich problemów.

PostNapisane: 25 cze 2018, o 14:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t25
Silnik: 1.8
plucikp napisał(a):
Dzień dobry, to mój pierwszy wpis na forum zatem chciałem się przywitać.

Cały wątek jest dość rozciągnięty w czasie zatem pewnie w dużej mierze zdążył się zaktualizować. Chciałbym kupić radio 2din do T25 2008r. i zastanawiam się które radio wybrać.

Sprawą drugorzędną jest cena, nie chcę wydawać kasy 2 razy. Nawigacja też jest tutaj raczej na ostatnim planie bo tak jak ktoś wspomniał, ekran jest za nisko do komfortowego użytkowania.

Priorytetem jest dla mnie:
1. autonomia urządzenia - nie chce wiązać radia z telefonem z uwagi na problemy opisane wcześniej,
2. estetyka montażu - nie chcę oszpecić kokpitu niedopasowanymi elementami,
2. jakość dźwięku - chciałbym na radiu odtwarzać muzykę z karty SD, sporadycznie BT (muzyka z tel. pasażera siedzącego z tyłu)
3. wbudowany modem GSM - muzyka z serwisów streamingowych,
4. BT z protokołem A2DP,
5. łatwość w instalacji - nie chcę "przelutowywać" całej masy kabli,
6. zostawić sobie możliwość podłączenia kamery cofania,
7. nawigacja.

Jest ktoś w stanie coś polecić z obecnie dostępnych produktów na allegro (serwis w Polsce)?

Moja myśl krąży gdzieś w okolicach takiego rozwiązania:
http://allegro.pl/radio-2-din-toyota-av ... 07673.html

Witam.Odnośnie samego radia to sam posiadam takie od kilku dni. Tak na szybko to mogę Ci podpowiedzieć abyś z taką specyfikacją może sobie darował i kupił jednak na aliexpress będzie tańsze i będzie miało 4Gb ramu a nie 2 i androida 8 a nie 7 i procesor px5 a nie px3. Pozdrawiam

PostNapisane: 26 cze 2018, o 13:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

arkadii19 napisał(a):
plucikp napisał(a):
Witam.Odnośnie samego radia to sam posiadam takie od kilku dni. Tak na szybko to mogę Ci podpowiedzieć abyś z taką specyfikacją może sobie darował i kupił jednak na aliexpress będzie tańsze i będzie miało 4Gb ramu a nie 2 i androida 8 a nie 7 i procesor px5 a nie px3. Pozdrawiam

Rozumiem że kolega nie jest zadowolony ? Czy urządzenie zamula, zacina się, bo zwraca kolega uwagę na hardware. Wielokrotnie miałem w rękach smartphony z bardzo zróżnicowaną specyfikacją, ale okazywało się że decydujący okazywał się soft i na nic były GB RAMu i Hz procesora kiedy to do urządzenia wgrano karykaturę OS.

Co do zakupu na AlEx to mam mieszane uczucia przy wydawaniu 1000zł. Mimo wszystko wolę dopłacić 100-200zł i dostać towar z UE gdzie mam szansę kogoś ścignąć gdy coś się rozwali.

PostNapisane: 26 cze 2018, o 19:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

plucikp napisał(a):
arkadii19 napisał(a):
plucikp napisał(a):

Rozumiem że kolega nie jest zadowolony ? Czy urządzenie zamula, zacina się, bo zwraca kolega uwagę na hardware. Wielokrotnie miałem w rękach smartphony z bardzo zróżnicowaną specyfikacją, ale okazywało się że decydujący okazywał się soft i na nic były GB RAMu i Hz procesora kiedy to do urządzenia wgrano karykaturę OS.

Co do zakupu na AlEx to mam mieszane uczucia przy wydawaniu 1000zł. Mimo wszystko wolę dopłacić 100-200zł i dostać towar z UE gdzie mam szansę kogoś ścignąć gdy coś się rozwali.

Witam.Na chwilę obecną jestem mega zadowolony bo kupiłem to radio w tej najmocniejszej obecnie wersji.Zacznijmy od tego iż chcąc wydać taką kase na takie rzeczy zawsze robię rozeznanie,czytam opinnie,porównani itp.Osobiście kupiłem to radio na ali za 1200zł. Chcąc kupić to radio w takiej specyfikacji to z tego co pamiętam było dostępne na allegro w Wawie za 2199zł a w Krakowie za ta "słabszą" specyfikację 1300-1400zł. Suma sumaru 1000zł za samą gwarancję to trochę przeginka. Ciekawe też dlaczego dają "nasi" sprzedawcy tylko rok gwarancji skoro w Europie na tego typu sprzęty jest 2 lata gwarancji. Cena jest tylko Europejska i nic więcej. Tak jeżeli coś z tym radiem z ali byłoby nie halo to trzeba wysłać do Chin pocztą taką specjalną przesyłką bo tak życzy sobie sprzedawca i kosztuje to ok 280zł. Co do softu to masz rację ale nie oszukujmy się nie uszczuplisz systemu aby po starcie wykorzystywał 1Gb ramu mniej.Druga sprawa to nie każdy jest na tyle ogarnięty aby zaraz w nowym radiu podejmował próby zmiany systemu/nakładki itp. Moje radio zostało wysłane z Niemiec dhl-em bez dodatkowych kosztów i szło 5 dni.

PostNapisane: 28 cze 2018, o 13:55 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 Lift
Silnik: 1.8 VVTi
arkadii19 napisał(a):

Witam.Na chwilę obecną jestem mega zadowolony bo kupiłem to radio w tej najmocniejszej obecnie wersji.Zacznijmy od tego iż chcąc wydać taką kase na takie rzeczy zawsze robię rozeznanie,czytam opinnie,porównani itp.Osobiście kupiłem to radio na ali za 1200zł. Chcąc kupić to radio w takiej specyfikacji to z tego co pamiętam było dostępne na allegro w Wawie za 2199zł a w Krakowie za ta "słabszą" specyfikację 1300-1400zł. Suma sumaru 1000zł za samą gwarancję to trochę przeginka. Ciekawe też dlaczego dają "nasi" sprzedawcy tylko rok gwarancji skoro w Europie na tego typu sprzęty jest 2 lata gwarancji. Cena jest tylko Europejska i nic więcej. Tak jeżeli coś z tym radiem z ali byłoby nie halo to trzeba wysłać do Chin pocztą taką specjalną przesyłką bo tak życzy sobie sprzedawca i kosztuje to ok 280zł. Co do softu to masz rację ale nie oszukujmy się nie uszczuplisz systemu aby po starcie wykorzystywał 1Gb ramu mniej.Druga sprawa to nie każdy jest na tyle ogarnięty aby zaraz w nowym radiu podejmował próby zmiany systemu/nakładki itp. Moje radio zostało wysłane z Niemiec dhl-em bez dodatkowych kosztów i szło 5 dni.

Witam

Czy byłbyś tak miły i podał konkretnie jaki model i od którego sprzedawcy kupiłeś ? Na pewno ograniczy to możliwość wtopenia pieniążków. Czy udało ci się już podłączyć to radio z pełną funkcjonalnością (sterowanie z kierownicy, dobry sygnał radiowy i GPS) ? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. Kupiłem 3 miesiące temu Ave T25 po Lifcie ale chciałbym odświeżyć je nowym radiem z Navi. Bardzo poważnie chodziło mi po głowie TNS-510 lub tańsza opcja B9010 ale kusi mnie coś bardziej uniwersalnego z Androidem. Najważniejsza sprawa to nie chciałbym wtopić kasy na jakiś badziew :(

PostNapisane: 28 cze 2018, o 14:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Raftik napisał(a):
arkadii19 napisał(a):
Na pewno ograniczy to możliwość wtopenia pieniążków.

Z tego co prześwietliłem AE to ja wybrałbym sprzedawcę "zhangnanyi Official Store", ale zerknij na Allegro bo jest oferta z radiem za 1450 zł w mocnej konfiguracji z Androidem 8/8GB/procesor ARM Cortex A53 Octa Core

PostNapisane: 28 cze 2018, o 16:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

plucikp napisał(a):
Raftik napisał(a):
arkadii19 napisał(a):
Na pewno ograniczy to możliwość wtopenia pieniążków.

Z tego co prześwietliłem AE to ja wybrałbym sprzedawcę "zhangnanyi Official Store", ale zerknij na Allegro bo jest oferta z radiem za 1450 zł w mocnej konfiguracji z Androidem 8/8GB/procesor ARM Cortex A53 Octa Core

Witam. Tak właśnie u tego sprzedawcy to radio kupiłem i co istotne staniało o około 100zł i kosztuje teraz 1178,33zł prześlę później linka do aukcji. Kolega tu też słusznie zauważył iż pojawiło się na allegro w takiej specyfikacji to radio w tej kwocie co napisał czyli nadwyżka już nie jest w kwocie 1000zł tylko 300zł. A teraz ważne pytanie do przedmówców czy wyciągali już z auta radio i climatronic? Chciałem coś dodać odnośnie montażu tego radia ale zapowiedz tego będzie w komentarzu na aukcji ali do której wrzucę linka ewentualnie później dopowiem bardziej szczegółowo. Co do pytań wyżej to sygnał gps jest super,radio fm do końca nie wiem iż nie wyjeżdżałem jeszcze poza miasto,sterowanie z kierownicy działa beż żadnych przeróbek i do każdego przycisku da się przypisać dwie funkcję. Zauważyłem problem z odtwarzaniem muzyki z telefonu przez BT ale muszę zweryfikować czy to nie wina tel bo w automacie telefon nie pozwala mi na przesyłanie muzyki dopiero jak ręcznie włączę tą opcje w tel to radio łapie tel i wyświetla utwór ale nie ma dźwięku. Samo radio chyba nie jest aż tak istotne jak jego montaż.

PostNapisane: 28 cze 2018, o 16:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Proszę link trzeba też dodać iż kupując przez apke w tel jest taniej niż przez stronę na komputerze.Moja opinia też widnieje na tej aukcji.

https://pl.aliexpress.com/item/Wolne-po ... autifyAB=0

PostNapisane: 28 cze 2018, o 22:23 
Stara się...
Stara się...

arkadii19 napisał(a):
Proszę link trzeba też dodać iż kupując przez apke w tel jest taniej niż przez stronę na komputerze.Moja opinia też widnieje na tej aukcji.

Bardzo dziękuję za wszelkie informacje :) Czyli generalnie przy tym radiu wszystko pasuje plug&play ? każda wtyczka z instalacji samochodu ma swoje miejsce w radiu ?
A proszę jeszcze o info jak jest z jakością dźwięku w porównaniu do radia fabrycznego ? i czy występują ewentualne szumy i jakieś dźwięki których w tle nie powinno być ?
Coraz bardziej się nakręcam :szatanek:

PostNapisane: 29 cze 2018, o 09:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Raftik napisał(a):
arkadii19 napisał(a):

Bardzo dziękuję za wszelkie informacje :) Czyli generalnie przy tym radiu wszystko pasuje plug&play ? każda wtyczka z instalacji samochodu ma swoje miejsce w radiu ?
A proszę jeszcze o info jak jest z jakością dźwięku w porównaniu do radia fabrycznego ? i czy występują ewentualne szumy i jakieś dźwięki których w tle nie powinno być ?
Coraz bardziej się nakręcam :szatanek:

Co do samego dźwięku wg mnie jest wszystko ok a nawet lepiej. Wszystkie kostki pasują a nawet jest o jedną więcej i nie wiem od czego może od zmieniarki???? Na pewno to zrezygnowałem z kabla antenowego dołączonego do zestawu radia i go obciąłem a dokładnie mówiąc chyba zasilanie antenowe z tej wiązki aby móc odłączyć ten niepotrzebny mi przewód bo nie miałem go jak podłączyć i zostawiłem przewód antenowy w oryginale i też działa ale 100% pewności czy działa tak jak należy będę miał jak wyjadę poza miasto.Niech się ktoś wypowie ewentualnie jak to podłączyć chociaż gdzieś czytałem tutaj albo ja źle zrozumiałem że kabel antenowy ten wtykany jest zasilany i dodatkowego nie trzeba. Nie wiem o co dokładnie chodzi ale pewnie się dowiem jak wyjadę poza miasto. Prześlę fotkę kostki z której zrezygnowałem może ktoś coś dopowie.Być może taka kostka występuję w avce po lifcie lub gdy ma gps-a w oryginale. Przeglądając schematy widoczne są 2 kable ale jeden jakby szedł do gps-a a drugi do radia.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 29 cze 2018, o 09:49 
Stara się...
Stara się...

@arkadii19 Dzięki za info. Nie wytrzymałem i zamówiłem u innego chinola za 307$ + 4$ upustu za świeżaka na Ali i darmowa wysyłka z Niemiec do PL :) Dam znać jak już dojdzie i zamontuje. Jak ktoś ma jakieś wskazówki montażu anteny GPS to poproszę bo nie wiem gdzie ją umieścić. Czy za schowkiem pasażera będzie ok ? :)
Co do kabla antenowego to tak ma on osobne zasilanie wzmacniacza antenowego oryginalnie więc podejrzewam, że dobrze zrobiłeś pomijając ten dołożony do zestawu. Czy po uruchomieniu auta i włączeniu świateł to radio się przyciemnia ? Czy ktoś dokupywał już kamerkę cofania dopasowaną do T25 ?

Coś takiego mnie zastanawia:

https://www.aliexpress.com/item/HD-Toyo ... 3c00aG67bm

PostNapisane: 29 cze 2018, o 20:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nie chciało mi się walczyć ze zdjęciem osłony słupka przy szybie i przyklejać anteny gps na desce przy szybie więc przykleiłem ją do obudowy komputera pokładowego tego na środku deski co jest od góry ale oczywiście w środku deski. Co do przygaszania się wyświetlacza po zapaleniu świateł to jest taka opcja choć ona jest przydatna dla tych co mają DRL bo jak wiadomo w PL jeździsz cały czas na światłach więc nie chcesz chyba aby w słoneczny dzień przygaszal ci się ekran bo nic na nim nie zobaczysz. Co do kamery i nie tylko to problem jest taki że każdy daje jakieś głupie fotki że doszła itp a nic nie ma o montażu itp. Wstępnie wszystkie te kamerki zamiast lampki średnio pasują. Ja osobiście właśnie oglądam kamerki ale myślałem o tej przezroczystej całej obudowie z kamerką do której należy przełożyć żarówkę z oprawką. Ale najpierw wyjmę swoją całą lampkę i ją zmierze bo na Ali są podane różne rozmiary a czytałem też opinie że dziura na żarówkę jest za duża i oprawka lata. Ta kamerka co podałeś ponoć ma słabe diody oświetlenia tablicy ale to wszystko opiera się na komentarzach z Ali ale akurat tego na zdjęciach już nie pokazali jak ona oświetla tablice.

PostNapisane: 29 cze 2018, o 20:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja myślałem o tej

Dla TOYOTA Corolla Avensis Sedan 2003 ~ 2015 Nocny Widok z tyłu Kamera Samochodów Back up Camera HD CCD kamera Cofania Szeroki kąt
http://s.aliexpress.com/eYNJRB3y?fromSns=Copy to Clipboard

Ostatecznie wezmę taką aby jak najmniejszą dziurę wiercić

XCGaoon Widok Z Tyłu Samochodu CCD Kamera Wodoodporna (IP67) szeroki Kąt 8 LED Night Vision Kamerą Cofania Samochodu Wspomagania Parkowania
http://s.aliexpress.com/QBBNNVJ7?fromSns=Copy to Clipboard

PostNapisane: 1 lip 2018, o 21:42 
Stara się...
Stara się...

A jak to jest w tych radiach, czy podłącza się jeszcze jakiś dodatkowy przewód by po wrzuceniu wstecznego biegu zainicjował się w radiu obraz z kamery cofania i czy ten przewód jest w instalacji radia ? Pytanie do tych co już montowali kamery i ta funkcjonalność działa.

Dodam tylko, że radio kupiłem dokładnie u tego sprzedawcy i ten model:

https://www.aliexpress.com/item/4GB-And ... 4c4d8gg1xB

A kamerę cofania tutaj:

https://www.aliexpress.com/item/For-Toy ... 4c4d8gg1xB

Obydwie paczki ponoć gotowe już do wysyłki. czekam zniecierpliwiony.

PostNapisane: 2 lip 2018, o 10:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Raftik napisał(a):
@arkadii19 Czy ktoś dokupywał już kamerkę cofania dopasowaną do T25 ?

Ciekawe co ma kolega na myśli pisząc o dopasowaniu kamerki :hahaha: Oryginalny montaż lampki w mojej ocenie daleki jest od estetycznego wykonania. Gdzieś na AE widziałem zdjęcie od jakiegoś Rosjanina i powiem szczerze "estetyka" nie ucierpiała. Na którejś z aukcji znalazłem także schemat podłączenia kamerki może się przyda.

Sprzedawca radia z Allegro mówił że podłączenie kamerki to łatwizna...

Pytanie czy rozkminiane radio ma kabel nr1 czy załącza funkcję kamery kiedy na cinch pojawia się napięcie podane na kamerę ze wstecznego.

PostNapisane: 2 lip 2018, o 11:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

I okazuje się że w tym radiu jest tzw. klęska urodzaju - są aż 2 kable opisane jako REVERS. Ciekawa jest także obecność kabla CAM POWER - czy z tego kabla można by zasilić np. kamerę z przodu ?

Cinche do podłączenia kamery są opisane jako OUT czy nie powinny być jako IN...

PostNapisane: 3 lip 2018, o 10:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Co do tych kabelków to ciężko jest mi coś podpowiedzieć ale kolega wspominając o zasilaniu przedniej kamerki musi wziąć pod uwagę iż jeżeli by chciał zamontować na przód i tył to potrzebny jest dodatkowy moduł/rozdzielacz aby dwie kamerki działały. Mnie na chwilę obecną interesują wymiary lampki abym mógł dobrać kamerkę i ogromna prośba do osób które będą ją wyjmować o podanie wymiarów.Będę posiłkował się foto z ali lampki już z kamerą ale chodzi o wymiary oryginalnej. Oczywiście interesuje mnie również jasność oświetlenia tablicy tych diod z kamerki podanej powyżej najlepiej jakieś foto po zamontowaniu i zrobione w nocy.

PostNapisane: 3 lip 2018, o 11:16 
Stara się...
Stara się...

Jak już mi dojedzie radio i tylna kamera to zrobię kilka zdjęć i pokażę efekt końcowy.

PostNapisane: 3 lip 2018, o 12:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

arkadii19 napisał(a):
Co do tych kabelków to ciężko jest mi coś podpowiedzieć ale kolega wspominając o zasilaniu przedniej kamerki musi wziąć pod uwagę iż jeżeli by chciał zamontować na przód i tył to potrzebny jest dodatkowy moduł/rozdzielacz aby dwie kamerki działały

Raczej kamerkę na przód podłączę bezpośrednio bypassem z tablicy bezpieczników, żeby uniezależnić jej działanie od radia. Na podglądzie mi specjalnie nie zależy bo przednią kamerkę traktuję jako "dupochron" przy niemiłych zdarzeniach.

arkadii19 napisał(a):
Oczywiście interesuje mnie również jasność oświetlenia tablicy tych diod z kamerki podanej powyżej najlepiej jakieś foto po zamontowaniu i zrobione w nocy.

Czemu koledze tak bardzo zależy na podświetleniu tablicy ? Mniej światła - mniejsza szansa na jakieś "niekorzystne" zdjęcie :-P Zresztą tablica podświetlana jest przez 2 lampki, jeśli zamontowana ta przy kamerze będzie kiepska to pozostanie jeszcze druga oryginalna.

PostNapisane: 3 lip 2018, o 13:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

plucikp napisał(a):
arkadii19 napisał(a):
Co do tych kabelków to ciężko jest mi coś podpowiedzieć ale kolega wspominając o zasilaniu przedniej kamerki musi wziąć pod uwagę iż jeżeli by chciał zamontować na przód i tył to potrzebny jest dodatkowy moduł/rozdzielacz aby dwie kamerki działały

Raczej kamerkę na przód podłączę bezpośrednio bypassem z tablicy bezpieczników, żeby uniezależnić jej działanie od radia. Na podglądzie mi specjalnie nie zależy bo przednią kamerkę traktuję jako "dupochron" przy niemiłych zdarzeniach.

arkadii19 napisał(a):
Oczywiście interesuje mnie również jasność oświetlenia tablicy tych diod z kamerki podanej powyżej najlepiej jakieś foto po zamontowaniu i zrobione w nocy.

Czemu koledze tak bardzo zależy na podświetleniu tablicy ? Mniej światła - mniejsza szansa na jakieś "niekorzystne" zdjęcie :-P Zresztą tablica podświetlana jest przez 2 lampki, jeśli zamontowana ta przy kamerze będzie kiepska to pozostanie jeszcze druga oryginalna.

Nie zależy mi po prostu nie chcę robić dodatkowych dziur na kamerkę i wolałbym ją zintegrować z oświetleniem. Druga sprawa to brak podbitego przeglądu przy braku oświetlenia tablicy a trzecia sprawa to estetyka. Średnio będzie wyglądać jak jedna lampka będzie świecić mocno a druga słabo.

PostNapisane: 4 lip 2018, o 19:07 
Stara się...
Stara się...

Radio dzisiaj doszło, kamera cofania pewnie dojdzie za kilka tygodni. Nie wytrzymałem i radio odrazu zainstalowałem. Dla mnie rewelacja. Wtyczki plug&play, wszystko działa odrazu, została jedna luźna wtyczka z instalacji radia ale widocznie nie potrzebna. Radio wyszukuje więcej stacji niż w oryginalnym, nie musiałem nic zmieniać w instalacji radiowej. Jakość dźwięku super, na pewno nie gorzej od oryginalnego. Połączenia telefoniczne przez bluetooth w bardzo dobrej jakości z dołączonym mikrofonem. Rewelacyjna opcja regulacji jasności po włączeniu i wyłączeniu świateł.
Sygnał GPS super, antena zainstalowana za górnym schowkiem.

Z minusów: Nie mogę dojść co jest nie tak, że youtube nie wyświetla obrazu a jedynie dźwięk, zamiast obrazu mam jednolicie szary obraz. Czy to może być problem regionalny dla softu androida ? Też tak macie ? I niestety ustawienia automatyczne godziny i daty przy synchronizacji z siecią nie synchronizują się. Możliwe że coś źle skonfigurowałem choć mam codziennie kontakt z androidem.ObrazekObrazek

PostNapisane: 4 lip 2018, o 21:30 
Coś wie...
Coś wie...

arkadii19 napisał(a):
plucikp napisał(a):
arkadii19 napisał(a):

arkadii19 napisał(a):

Nie zależy mi po prostu nie chcę robić dodatkowych dziur na kamerkę i wolałbym ją zintegrować z oświetleniem. Druga sprawa to brak podbitego przeglądu przy braku oświetlenia tablicy a trzecia sprawa to estetyka. Średnio będzie wyglądać jak jedna lampka będzie świecić mocno a druga słabo.

Przecież tam gdzie jest podświetlenie tablicy rejestracyjnej jest również zaślepka na kamerę. Zobacz jak wygląda zaślepka i do tego kup kamerę.Spod tego "nawisu" jej prawie w ogóle nie widać.

PostNapisane: 5 lip 2018, o 10:25 
Stara się...
Stara się...

Panowie a działa Wam poprawnie youtube na tym chińczyku dedykowanym do Ave T25 ?

PostNapisane: 5 lip 2018, o 10:31 
Stara się...
Stara się...

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]