TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 cze 2018, o 21:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 mar 2018, o 09:52 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2
To był EONON jakiś chiński klon JOINGa

PostNapisane: 11 kwi 2018, o 12:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: benzyna 1.8 VVT
Ma ktoś może zdjęcia lub film jak rozebrać tapicerkę na słupku szyby przedniej ?
Nie chcę używać siły ,żeby nie pourywać nic,a chcę puścić kabel do kamerki cofania .

PostNapisane: 12 kwi 2018, o 10:57 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 18
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 V-Matic CVT
jasiek1972 napisał(a):
Ma ktoś może zdjęcia lub film jak rozebrać tapicerkę na słupku szyby przedniej ?
Nie chcę używać siły ,żeby nie pourywać nic,a chcę puścić kabel do kamerki cofania .

Słupek się dosłownie wyrywa, on jest na wcisk, zacznij od góry przy suficie i jak odskoczy to reszta sama wyjdzie. Nic nie połamiesz. On dość ciasno siedzi ale bez problemu wychodzi. Jak wyskoczą zatrzaski to tam w środku jest taki mały plastikowy uchwyt który trzeba później obrócić o 90st żeby wyciągnąć całkiem słupek.

PostNapisane: 18 maja 2018, o 11:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2008
Silnik: 1AZ-FSE
Dzień dobry, to mój pierwszy wpis na forum zatem chciałem się przywitać.

Cały wątek jest dość rozciągnięty w czasie zatem pewnie w dużej mierze zdążył się zaktualizować. Chciałbym kupić radio 2din do T25 2008r. i zastanawiam się które radio wybrać.

Sprawą drugorzędną jest cena, nie chcę wydawać kasy 2 razy. Nawigacja też jest tutaj raczej na ostatnim planie bo tak jak ktoś wspomniał, ekran jest za nisko do komfortowego użytkowania.

Priorytetem jest dla mnie:
1. autonomia urządzenia - nie chce wiązać radia z telefonem z uwagi na problemy opisane wcześniej,
2. estetyka montażu - nie chcę oszpecić kokpitu niedopasowanymi elementami,
2. jakość dźwięku - chciałbym na radiu odtwarzać muzykę z karty SD, sporadycznie BT (muzyka z tel. pasażera siedzącego z tyłu)
3. wbudowany modem GSM - muzyka z serwisów streamingowych,
4. BT z protokołem A2DP,
5. łatwość w instalacji - nie chcę "przelutowywać" całej masy kabli,
6. zostawić sobie możliwość podłączenia kamery cofania,
7. nawigacja.

Jest ktoś w stanie coś polecić z obecnie dostępnych produktów na allegro (serwis w Polsce)?

Moja myśl krąży gdzieś w okolicach takiego rozwiązania:
http://allegro.pl/radio-2-din-toyota-av ... 07673.html

PostNapisane: 12 cze 2018, o 22:38 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
...1 po co sugerujesz się rozważaniami ludzi którzy w większości nic sami nie zrobili
2 zależy co kupisz, a w zasadzie nie wiem czy jest jakaś alternatywa bo nie wiem ilu chińskich producentów się tym zajęło, fotek wrzucać nie będę ale źle to nie wygląda, mam uniwersalną ramkę. Muszę powiedzieć że do innego samochodu kupiłem takie ramki które wyglądają jak z fabryki
3 zauważyłem że im gorsze "radio" tym chudsze (brak dvd/cd) i takiego chudego należy się wystrzegać bo obróbka dźwięku może być koszmarna (mam porównanie bo używam 2 stacji 2 din)
4 jedna z moich stacji ma ten protokół tylko tyle... ma (dźwięk jest bardzo fajny z telefonu tak czy inaczej)
5 razem z radiem na ogół dostaniesz przelotkę plug & play co nie znaczy że wszystko będzie cacy, podstawowe rzeczy jak 4 głośniki, zasilanie to standard, reszta niestety czasem "kombinacje", lutowania tak czy inaczej nie będzie bo piny z kostki można wyciągać (trudno) i podłączać bezpośrednio
6 nie widziałem chińczyka który nie miałby tej funkcji
7 nawi - do wyboru do koloru (wszystko co działa w systemie odpalisz) - tylko musisz wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem (używam iGO - tylko i wyłącznie, testowałem również sygic, nawigacja z tomtoma nie wchodzi w grę, automap nawet nie brałem pod uwagę po jednodniowym teście, dodam tylko tyle że mi nie przeszkadza nawigacja umieszczona niżej

Z ważnych rzeczy to musisz wiedzieć na jakim systemie chcesz radio - od tego wszystko się zaczyna. Ważna funkcja z której nie zdajesz sobie sprawy to zaawansowane funkcje podświetlenia ekranu (tego nie dowiesz się dopóki nie kupisz), też mam porównanie (gorsze radio nawet przyciemnione maksymalnie wali po gałach w nocy) - za to lepsze radio takiego problemu nie ma. Oprócz słabszego BT (niższy protokół, nie pozwala dowolnie wiązać kilku urządzeń ale to załatwiam sposobem) wiem dlaczego jedno z nich kosztowało 3x więcej. Wiele funkcji rozwiązanych lepiej. Ważna rzecz z której ludzie nie zdają sobie sprawy to blokowanie funkcji BT przy rozmowach telefonicznych, w tańszym radiu nie działa wtedy ekran nawigacji, chociaż ona pracuje w tle i po wyłączeniu rozmowy nie ma z nawi problemu. W droższym radiu mam kilka funkcji które są niedostępne np: włączenie kamery cofania wyłącza dźwięk BT - ktoś chciał żeby było bardzo "bezpiecznie" a pożytek żaden, w droższej stacji w menu ustawiam jaka ma być reakcja na włączenie wstecznego (wyłączyć dźwięk, przyciszyć lub zostawić na dotychczasowym poziomie. Z fajnych rzeczy w samym poprawnym podłączeniu samego radia - czasem ludzie piszą podłączyłem i nie działa lub działa nie za dobrze ale nie zastanawiają się że antena ma być zasilona prądem - w t25 (nie wiem jak inne modele) wtyczka anteny radiowej ma od razu podłączony przewód zasilający (kto rozbierał ten wie) - jakbyś wpadł na pomysł słuchania radia - niektóre samochody wymagają dołączenia zasilania aby radio działało poprawnie.

PostNapisane: 15 cze 2018, o 17:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2008
Silnik: 1AZ-FSE
Dziękuję za odpowiedź.

Co do systemu operacyjnego i iGo to raczej skłaniam się ku Android i GoogleMaps (przyzwyczajenie).

W kwestii wskazówek gorsze radio/lepsze radio właśnie w tym tkwi problem, ciężko mi ocenić czy to jest lepsze czy gorsze radio. Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości co utrudnia wybór. A może kolega napisać co sam kupił z którego jest bardziej zadowolony z którego mniej ?

Radio wskazane przeze mnie nie należy do najtańszych zwłaszcza że jest bez faktury VAT... Napiszę zapytanie do sprzedawcy z pytaniami o rzeczy na które zwróciłeś uwagę.

PostNapisane: 17 cze 2018, o 18:40 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
Jedyne minusy w linku który dałeś to takie że to radio tylko dla konkretnego modelu samochodu (tu masz avensis), no i cena, dla mnie nie do przyjęcia. Chociaż mógłbym sobie na takie radio pozwolić to nigdy nie wydałbym takich pieniędzy na radio. Nie mogę znaleźć w opisie że jest obsługa kamery cofania ale tutaj myślę że sprzedawca po prostu nie podał tego w opisie a ta funkcja jest. Cała reszta to same plusy, nawet takie prozaiczne sprawy jak sterowanie z kierownicy z tego co widzę na obrazkach są kostki do podłączenia. Radia z androidem (moje 2 stacje są na win ce) nigdy nie miałem ale na tabletach chyba ze 3 nie było najmniejszego problemu, chodzi o zmiany podświetlania dzień/noc, skórki są tak zrobione dla nawigacji że o oczy możesz być spokojny (testowałem tablety w ciężarówkach również dzień/nocy). Możesz mieć problem z instalacją iGO - trzeba się trochę "znać" - chociaż tu nie wiem jak odbywa się instalacja iGO w tym konkretnym modelu radia, w tabletach jest bardzo łatwo o ile "wie się co się robi", z win ce instalacja w radiu czy przenośnej navi jest bardzo proste, jak będzie tutaj, nie wiem. Google mapy tylko live a dla tego radia musiałbyś udostępnić internet dla nawigacji albo zrobić mirror link telefonu co na jedno wychodzi i wiąże się z używaniem transmisji danych w sieci komórkowej. Bardzo przydatne są funkcje ruchu ulicznego i informacje o zamkniętych drogach (mieszkam w UK i większość robót na autostradach odbywa się tylko w nocy, czasem zamykane są drogi - ja sprawdzam tylko którędy jechać a jeżdżę z iGO bo mam mosty i ograniczenia tonażu oprócz tego że czasem trzeba jechać jakimś objazdem (nie jeżdżę stałych tras, codziennie co innego co bardzo lubię, przychodzę do pracy i dopiero jak dostanę papiery dowiaduję się gdzie jadę), ale w Polsce nie ma takich problemów.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]