TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 28 cze 2017, o 00:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 19:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis t22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: Diesel
Ludzie toyota t22 po lifciee z klima bez możliwości podpiecia radia 2 din to jakiś absurd czy chociaż można pod fabryczne radio USB podpiąć lub jacka ???? Meczarnia po co wydawać na xcarlinka jak to złom

PostNapisane: 8 kwi 2016, o 21:33 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 7
Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 1ZZFE
Powitać z wieczora.
Panowie a macie jakieś tipy gdzie tego Yatoura, można elegancko wmontować w avkę t25?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Obrazek

PostNapisane: 8 kwi 2016, o 22:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2004
Silnik: 2,0D4D 1CDFTV
U mnie po prostu sobie leży w schowku pasażera.

PostNapisane: 9 kwi 2016, o 01:24 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: Avensis Sedan
Silnik: 2.0 benzyna 1AZ-FSE
Ja będę go montował i zastanawiałem się, by zamontować go w schowku przy hamulcu ręcznym (trzeba wywiercić dziurę, dlatego mam zastrzeżenia). Albo tak jak kolega wyżej, wrzucić go do schowka po prostu, a Jacka przeciągnę i wypuszczę przy kierownicy (telefon na uchwycie z lewej strony szyby)

PostNapisane: 26 kwi 2016, o 10:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1CD-FTV
Wg mnie najciekawszą opcją w tej chwili jest Yatour BTA. W teorii umożliwia podłączenie przez Bluetooth bez dodatkowych modułów i przycisków do przełączania. Prawdopodobnie działa również sterowanie przełączaniem utworów w tel za pomocą przycisków radia i z kierownicy.

Rozwiązanie jest ciekawe ze względu na wygodę stosowania - nie trzeba za każdym razem podłączać tel przez AUX, zgodnie z opisem producenta po uruchomieniu zasilania urządzenie od razu paruje się z tel nawet gdy radio jest w trybie FM. Tyle teoria i marketing - poniżej jeszcze specyfikacja z jednej ze stron:

Cytuj:
Main Features:

1.Plug & play: installed via original CD changer port, easy and fast,perfectly integrated with the car.

2. Handsfree phone call (HFP): supports Answer/Hang up etc., via car radio buttons and steeringwheel buttons.

3.Wireless A2DP playback: easily streaming music of Bluetooth devices intofactory car stereo system.

4.Bluetooth AVRCP Control: controls Prev/Next Track, Pause/Play, Fast forward/backward via car radio buttons or steering wheelbuttons easily and safely.

5. AUX input: supports 3.5mmauxiliary input, able to connect any external audio sources

6.Easy Charge: offers 5V/1A standard USB charging port, no need to worry about phone battery.

7. Hi-fi sound quality: Connected to car stereo via wireharness, no interference and no loss of sound quality,rivaling original CD sound.

YT-BTA allows you to easily have popular configuration of advanced car stereo, is the best choice for safe driving and enjoying digital music.

Pytanie czy ktoś może się wypowiedzieć jak działa to w praktyce ? Może ktoś z was korzysta z tego rozwiązania ? Jedyne co udało mi się na razie znaleźć to ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=u549eGGXWNg

PostNapisane: 7 maja 2016, o 22:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Rocznik: 2007
Silnik: 2.0 diesel
Witam,
Zakupiłem do mojego fabrycznie zamontowanego radia W58831 zmieniarka Yatour pasując do tego radia.
Wyciągnąłem radio i mam problem, ponieważ wszystkie wtyczki są zajęte.
W załączniku zdjęcia.
Radio jest opisane jako w58831 z podmodelem w58824. I tutaj mnie zmartwił wpis kolegi wieloryb791, który napisał, że pod radio W58824 nie ma tego złącza. Natomiast z prawej części u mnie co widać na zdjęciu jest slot na podłączenie 6+6.
Czy to złącze mógłbym wykorzystać do podłączenia Yatoura. Macie pomysł co tam może być podłączone? Radio CD mam tylko na jedną płytę, nie mam dodatkowej zmieniarki. A może jest gdzieś zamontowany CD/DVD na nawigację? Moje radio ma nawigację, bodajże TNS300.
Będę wdzięczny za pomoc.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 7 maja 2016, o 22:26 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 19
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
Odłącz wtyczkę i podłącz Yatour - zobaczysz czy coś przestanie działać.
Wygląda, że te PINy co widac na zdjęciu, to TX- i TX+.
CD/DVD jak jest to pod siedzeniem pasażera, ale skoro nie używasz, to co za różnica?

PostNapisane: 18 cze 2016, o 13:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

luk984 napisał(a):
Wg mnie najciekawszą opcją w tej chwili jest Yatour BTA. W teorii umożliwia podłączenie przez Bluetooth bez dodatkowych modułów i przycisków do przełączania. Prawdopodobnie działa również sterowanie przełączaniem utworów w tel za pomocą przycisków radia i z kierownicy.

Rozwiązanie jest ciekawe ze względu na wygodę stosowania - nie trzeba za każdym razem podłączać tel przez AUX, zgodnie z opisem producenta po uruchomieniu zasilania urządzenie od razu paruje się z tel nawet gdy radio jest w trybie FM. Tyle teoria i marketing - poniżej jeszcze specyfikacja z jednej ze stron:

Cytuj:
Main Features:

1.Plug & play: installed via original CD changer port, easy and fast,perfectly integrated with the car.

2. Handsfree phone call (HFP): supports Answer/Hang up etc., via car radio buttons and steeringwheel buttons.

3.Wireless A2DP playback: easily streaming music of Bluetooth devices intofactory car stereo system.

4.Bluetooth AVRCP Control: controls Prev/Next Track, Pause/Play, Fast forward/backward via car radio buttons or steering wheelbuttons easily and safely.

5. AUX input: supports 3.5mmauxiliary input, able to connect any external audio sources

6.Easy Charge: offers 5V/1A standard USB charging port, no need to worry about phone battery.

7. Hi-fi sound quality: Connected to car stereo via wireharness, no interference and no loss of sound quality,rivaling original CD sound.

YT-BTA allows you to easily have popular configuration of advanced car stereo, is the best choice for safe driving and enjoying digital music.

Pytanie czy ktoś może się wypowiedzieć jak działa to w praktyce ? Może ktoś z was korzysta z tego rozwiązania ? Jedyne co udało mi się na razie znaleźć to ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=u549eGGXWNg

Odgrzewam temat Yatour BTA. Jestem bliski zakupu tego modelu jednakże wcześniej chciałbym jeszcze raz zapytać czy ktoś instalował ten sprzęt w T25 ? Ciekawi mnie między innymi czas parowania przez bluetooth z urządzeniem i sposób działania zestawu głośnomówiącego przy słuchaniu radia FM (czy zestaw działa kiedy radio jest poza trybem zmieniarki ?). Czy ktoś jest w stanie pomóc w temacie ? Z góry dzięki!

PostNapisane: 4 lip 2016, o 00:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.8 benzyna
Witam
Podpinam się do tematu. Jestem bliski zakupu emulatora ale chciałem się jeszcze poradzić.
1. Co polecacie: Yatour czy Xcarlink?
2. Lamerskie pytanie ale muszę :) Czy jakość mp3 z emulatora będzie taka sama jak mp3 z płyty? Np. jakość pliku mp3 z transmitera FM jest dużo gorsza niż tego samego pliku mp3 z płyty CD.
3. kumpel_ czy jesteś zadowolony z Yatour'a? U siebie też mam model W58831 W najbliższych dniach planuję wyciągnięcie radia i sprawdzenie dokładnie jaki to podmodel i jak sytuacja z wtyczkami z tyłu. Jak wpiąłeś ostatecznie emulator u siebie?

PostNapisane: 4 lip 2016, o 11:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja jestem już po zakupie i instalacji Yatour BTA i jestem zadowolony. Do końca tygodnia (jak znajdę trochę czasu) wrzucę na forum dokładny opis jak działa - także trochę cierpliwości ;)

PostNapisane: 4 lip 2016, o 12:23 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Model: Avensis T25 FL
Silnik: 1.8 vvti
witam, kupiłem zmieniarkę z tej aukcji http://allegro.pl/xcarlink-zmieniarka-u ... 19640.html
Jako jedyny sprzedawca zapewnił mi kompatybilność z radiem B9010, inni sprzedawcy sprzedający tego typy zmieniarki informowali mnie, że z oryginalnym radiem własnie B9010 nie będzie współpracy z oferowanymi przez nich zmieniarkami, więc dlatego wybrałem trochę droższą. Zmieniarka funkcjonuje prawidłowo, jedynie co mnie trochę przeszkadza to brak wyświetlania poszczególnych utworów, tytułów i możliwości podświetlenia i wyboru konkretnego utworu, trzeba po prostu przełączać po kolei aż trafisz na utwór, który chcesz w danym momencie słuchać. Przełączanie, przewijanie działa prawidłowo.

PostNapisane: 5 lip 2016, o 00:55 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: Avensis Sedan
Silnik: 2.0 benzyna 1AZ-FSE
Antofima napisał(a):
Witam
Podpinam się do tematu. Jestem bliski zakupu emulatora ale chciałem się jeszcze poradzić.
1. Co polecacie: Yatour czy Xcarlink?
2. Lamerskie pytanie ale muszę :) Czy jakość mp3 z emulatora będzie taka sama jak mp3 z płyty? Np. jakość pliku mp3 z transmitera FM jest dużo gorsza niż tego samego pliku mp3 z płyty CD.
3. kumpel_ czy jesteś zadowolony z Yatour'a? U siebie też mam model W58831 W najbliższych dniach planuję wyciągnięcie radia i sprawdzenie dokładnie jaki to podmodel i jak sytuacja z wtyczkami z tyłu. Jak wpiąłeś ostatecznie emulator u siebie?

1. Z tego co się dowiadywałem, jest to praktycznie to samo, jedynie różni się nazwą. Różnicy w dźwięku nie odczujesz.
2. Yatour ma bardzo zbliżoną jakoś do CD. Na fabrycznych nagłośnieniu, nie odczujesz za dużej różnicy.
3. Sam mam Yatoura i jestem z niego bardzo zadowolony. Jedynymi wadami jest to, że jeżeli wgrasz np. utwór który ma 100 minut i wyłączysz to np. na 50 minucie, to chwilę zajmie mu, aby powrócił do tego momentu. Druga sprawą jest brak wyświetlanej nazwy utworu, ale da się do tego przyzwyczaić, jeśli wiesz do jakiego katalogu wgrałeś dany utwór.

PostNapisane: 5 lip 2016, o 19:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Panowie, wymontowałem dzisiaj radio (na prawde prosta sprawa, skoro ja dałem radę to każdy da radę ;) Mam model W58831 typ 58824 Poniżej zdjęcia. Zamierzam zakupić Yatour'a z tej aukcji http://allegro.pl/zmieniarka-usb-mp3-to ... 66437.html Jak widać na zdjęciach nie ma wolnego miejsca na wpięcie emulatora. Mogę odpiąć Navi bo i tak nie używam ale teraz pytania:
1. Gdzie mam wpiąć emulator? Tylko proszę łopatologicznie :) Które kabelki wypiąć? Ze zdjęcia "Złącza" czy Złącza 2"
2. Jakie złącze wybrać: 6+6 czy 5+7 Wg info na aukcji do mojego powinno pasować 6+6 ale czy może to ktoś potwierdzić?

Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 7 lip 2016, o 08:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Antofima napisał(a):
Panowie, wymontowałem dzisiaj radio (na prawde prosta sprawa, skoro ja dałem radę to każdy da radę ;) Mam model W58831 typ 58824 Poniżej zdjęcia. Zamierzam zakupić Yatour'a z tej aukcji http://allegro.pl/zmieniarka-usb-mp3-to ... 66437.html Jak widać na zdjęciach nie ma wolnego miejsca na wpięcie emulatora. Mogę odpiąć Navi bo i tak nie używam ale teraz pytania:
1. Gdzie mam wpiąć emulator? Tylko proszę łopatologicznie :) Które kabelki wypiąć? Ze zdjęcia "Złącza" czy Złącza 2"
2. Jakie złącze wybrać: 6+6 czy 5+7 Wg info na aukcji do mojego powinno pasować 6+6 ale czy może to ktoś potwierdzić?

Obrazek
Obrazek

Na Twoim miejscu jeżeli inwestowałbym w emulator to nie w ten model. Osobiście polecam Yatour BTA. Dziś prawdopodobnie skończe go testować to opiszę dokładnie jego działanie.

PostNapisane: 8 lip 2016, o 15:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zgodnie z zapowiedzią skończyłem testowanie emulatora i wrzucam moje spostrzeżenia:

Model: Yatour BTA
Koszt: ok. 350 zł
Testowany z radiem W53901.

Instalacja banalnie prosta typu Plug&Play, była już wcześniej opisywana więc nie będę do tego wracał.

Yatour BTA jest kolejnym modelem po MT-06. Rożnica jest taka, że zamiast możliwości podpięcia pendrive'a i karty SD dostajemy wbudowany Bluetooth i tak jak we wcześniejszym modelu gniazdo AUX. Po podpięciu do radia i uruchomieniu zmieniarki za pomocą przycisku zmiany płyty wybieramy pomiędzy AUX i Bluetooth. Po sparowaniu ze smartfonem przy uruchomieniu zapłonu urządzenie automatycznie łączy się z telefonem.

Jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki jakość bardzo dobra - jak z płyty CD. Odtwarzanie możemy rozpocząć albo poprzez smartfona albo uruchamiając zmieniarkę - odtwarzacz powinien się samoczynnie uruchomić (to samo w drugą stronę - przechodząc na odtwarzacz CD/radio telefon automatycznie się spauzuje). Zarówno przyciski z kierownicy jak i na radiu działają bezbłędnie więc odtwarzaczem możemy sterować jak tylko chcemy. Przy przytrzymaniu przycisku zmiany utworu pauzujemy/wznawiamy odtwarzanie. Co ważne nie musimy tworzyć żadnych folderów wirtualnych płyt ani wrzucać określonej ilości plików do danego folderu. Emulator odtwarza muzykę z telefonu bez względu na to jak ona jest skatalogowana (dla mnie jest to bardzo duży plus tego modelu - nie wyobrażam sobie używania emulatora na zasadach folderów CD01-CD06). W ten sposób mamy dostęp do wszystkich plików, które mamy w telefonie bez żadnych dodatkowych modyfikacji. Reasumując jako odtwarzacz ode mnie 5/5

Jeżeli chodzi o funkcję zestawu głośnomówiącego to również działa bez zarzutu. Emulator ma zasilanie nawet w przypadku przejścia w tryb radia/CD. W momencie połączenia przychodzącego w zależności w jakim trybie się znajdujemy:

1) Tryb radia FM/płyty CD: dzwonek odtwarzany przez telefon, nie wstrzymuje odtwarzania radia/CD, połączenie możemy odebrać przyciskiem włączenia zmieniarki - dźwięk przerzucany jest na głośniki samochodu. W przypadku chęci zakończenia połączenia możemy to zrobić przez telefon albo zmieniając na tryb radia/CD.

2) Tryb włączonej zmieniarki: odtwarzanie zostaje spauzowane, emulator odtwarza dzwonek połączenia w głośnikach samochodu, połączenie możemy odebrać przez telefon. W przypadku chęci zakończenia połączenia możemy to zrobić przez telefon albo zmieniając na tryb radia/CD.

Zestaw głośnomówiący działa jak należy. Nie testowałem jedynie skuteczności zbierania mikrofonu bo ja osobiście korzystam ze słuchawki Bluetooth (wg mnie żaden zestaw głośnomówiący nie zastąpi i nie może konkurować ze słuchawką Bluetooth).

Jeżeli chodzi o wady to dopatrzyłem się jednej jak na razie. W moim przypadku urządzenie łączy się przez Bluetooth tylko w trybie multimediów natomiast w trybie audio mam słuchawkę. Przy takiej konfiguracji łączenie emulatora z radiem trwa ciut dłużej (w przypadku łączenia multimedia+audio jest to ok. 2 sekundy, w przypadku samych multimediów czas ten wydłuża się do około 5 sekund). Szkopuł w tym, że czasem zdarza się, że urządzenie nie połączy się automatycznie i trzeba to zrobić ręcznie (podejrzewam, że po prostu wydłużony czas nie mieści się w czasie automatycznego łączenia urządzenia więc zdarza się, że urządzenie się nie połączy i trzeba go ręcznie połączyć. Ja poradziłem sobie poprzez oprogramowanie w smartfonie więc jest to spokojnie do obejścia). Jeżeli używamy obu trybów łączenia problem nie występuje.

Podsumowując urządzenie działa bardzo dobrze i wg mnie jest najlepszym emulatorem dostępnym na rynku współpracującym z Avensisem. Jeżeli ktoś się zastanawia między XCarLink, Yatour MT-06, Yatour BTA to wg mnie wybór może być tylko jeden - model BTA.

Mam nadzieję, że recenzja się przyda - w razie pytań piszcie to postaram się odpowiedzieć. :ok:

PostNapisane: 14 lip 2016, o 20:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zdecydowałem się na zakup Yatour'a bez BT. Do mojego radia W58831 typ 58824 pasowała kostka 6+6. Musiałem tylko odłączyć Navi. Mała strata dla mnie bo i tak nie używałem.
Skończyłem testować i jestem zadowolony. Nie widzę różnicy w jakości w porównaniu do mp3 z płyty. Odtwarza mp3 z usb, karty pamięci i port aux. Sterowanie z kierownicy działa prawidłowo. Szkoda tylko, że nie wyświetlają się nazwy utowrów tylko nr ścieżki.
Do emulatora można dokupić moduł BT (aktualnie za około 200zł). Wpina się go w osobne wejście w emulatorze. Natomiast testowałem adapter BT wpinając pod USB. Gorsza jakość wiąże się z dużo cichszym odtwarzaniem muzyki. Co do rozmów telefonicznych przez taki adapter to niepraktyczne rozwiązanie. Jest opóźnienie w pzekazie około 1-1,5 sek. Ja rozmówcę słyszałem dobrze z głośników ale rozmówca mnie już słabo lub w ogóle. Emulator znajduje się w schowku i wpięty do niego adapter BT z mikrofonem jest za daleko... Dla mnie ważniejsze było aby mógł muzykę zapodać z karty SD. Kwestia indywidualnych potrzeb.
P.S.
Syn podpowiedział, że można spróbować zamontować emulator pionowo w miejscu pzełączników podgrzewania foteli. U mnie jest zaślepka. Nie chciało mi się bawić i nawet nie wiem czy by się tam zmieścił. Ale taka podpowiedź dla kogoś kto szuka innego miejsca na zamontowanie :jezyk:

PostNapisane: 6 lis 2016, o 21:23 
Stara się...
Stara się...

Marka: toyota
Model: avensis t25
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 d4d
Witam
mam w swojej avce radio tns700 i padł mi czytnik płyt cd więc zamówiłem i podłączyłem taki oto moduł http://allegro.pl/modul-interface-aux-i ... ule_id=201
gniazdo 6+6 w radiu było zajęte był tam jeden żółty kabelek tylko w wtyczce więc wypiąłem tą wtyczkę i wpiąłem zakupiony moduł

i po podłączeniu tego modułu jakość odbioru radia fm spadła zaczęło radio szumieć (wtyczka anteny fm jest podłączona )
odłączyłem ten zakupiony interfejs ale problem niestety pozostał

czy ktoś miał podobny problem ?

PostNapisane: 8 lis 2016, o 00:43 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 FL
Silnik: 1.8
Pozwolę się podłączyć pod temat i mam pytanie, gdzie podłączyć Yatour czy tez Xcarlinka skoro w radiu wejscie zajęte przez BT Parrot'a z którego korzystam i nie zamierzam z niego rezygnować?

PostNapisane: 8 lis 2016, o 18:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2,0D4D 1CDFTV
pitex2 napisał(a):
Pozwolę się podłączyć pod temat i mam pytanie, gdzie podłączyć Yatour czy tez Xcarlinka skoro w radiu wejscie zajęte przez BT Parrot'a z którego korzystam i nie zamierzam z niego rezygnować?

Przypuszczam, że mógłbyś zastosować taką "przejściówkę":
Obrazek

PostNapisane: 2 gru 2016, o 19:31 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 1,8
A sprawdzał ktoś czy na wyjściu zasilania yatoura jest faktycznie 1A ??. Zastanawiam się jak zasilić tablet ale jednocześnie ładując go chciałbym skorzystać z możliwości podpięcia np. klawiatury.
Zakupiłem taki kabelek rozdzielający:
http://allegro.pl/kabel-podwojny-typu-y ... 11047.html
Środkowa wtyczka męska do gniazda zasilania yatoura, czarna żeńska jest do przesyłu danych więc tu bym wpiął adapter usb klawiatury bezprzewodowej, i czerwona zostaje na zasilanie do tabletu. Problem w tym że na tej czerwonej wtyczce maksymalny prąd jest 0,45A. Gdy zasialnie puszczę przez tą czarną wtyczkę żeńską to podaje taki prąd jaki puszcza ładowarka czyli 1,3A.
Podejrzewam że na tych 0,45A ciężko będzie ładować ten tablet.
Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać ??

PostNapisane: 7 lut 2017, o 13:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: 1AZ-FSE
Witam

Jeśli chodzi o fabryczne radio w T22 po lifcie z CD

Obrazek

To istnieje prosty i tani sposób na montaż zwykłego kabla AUX typu Jack 3,5

Nie robiłem niestety zdjęć krok po kroku jak rozebrac radio, ale nie jest to skomplikowana czynność

Po demontażu dolnej osłony i odsłonięciu płyty głównej napędu CD należy zlokalizować Układ M624SC ze znaczkiem Mitsubishi

Obrazek

Następnie należy wlutować się tak jak zaznaczyłem (NIE SUGEROWAĆ SIĘ LUTOWANIEM DO REZYSTORÓW!!!)

1-Masa
2-Kanał L (dolutować się do kondensatora)
3-Kanał R (dolutować sie do kondensatora)

Koniec :D mamy wejście Aux w swoim radiu za 5 zł :ok:

w momencie podpięcia Jack-a do telefonu lub innego ródła dzwięku zaczyna działać

Korektor graficzny oraz regulacja głośności działa w pełnym zakresie :brewki:

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 7 lut 2017, o 20:16 
Spamer
Spamer

Pochwały: 803
Model: T25
Silnik: D4D
Brawo !
i dziękuję w imieniu wszystkich potrzebujących z T22

PostNapisane: 29 mar 2017, o 22:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D4D
Witam kolegów, właśnie zakończyłem montaż radia 2din do mojej toyoty Avensis T22 lift. Ktoś z kolegów wcześniej pisał, że jest to niemożliwe no i w tym wypadku nie ma racji. Radio bardzo dobrze komponuje się w Ave, tylko niestety jest to kosztowna zabawa jeżeli ktoś chce mieć to porządnie zamontowane. Sama ramka, a w zasadzie kawałek plastiku kosztuje w ASO 177zł, a zamienników brak :-( Mi ściągnęli w 3 dni z Warszawy bo akurat była na stanie, ale bez problemu ściągną z Belgii (numer części: 55424-20100). Można jeździć też bez tej ramki, no ale niestety za dobrze to nie wygląda. Generalnie do montażu radia 2din lub 1 din potrzebujemy tylko przejściówki ISO na TOYOTE za 6,99zł z popularnego serwisu aukcyjnego. Można zamontować samo radio 1 din w miejscu radia fabrycznego, czyli tam gdzie jest wejście na płytę CD a ramka w ASO kosztuje chyba 100zł. Ja miałem akurat radio 2din które się kurzyło bo myślałem, że go w Ave nie zamontuje ale przeglądając forum nasze i zagraniczne znalazłem odpowiednie informacje i zacząłem działać. Bardzo mi zależało na streamingu Bluetooth bo korzystam ze Spotify i nie chciałem bawić się w żadne Yatour'y tym bardziej, że dźwięk z fabrycznego radia pozostawia wiele do życzenia. Teraz na fabrycznym zestawie głośników jakoś to chodzi, ale w planie mam jeszcze wymianę głośników. Ramkę przydałoby się jeszcze pomalować bo nie pasuje kolorystycznie do nawiewów. No nic dość tego przynudzania, poniżej załączam fotografie jak to u mnie wygląda. Radio mam ze ściąganym panelem, z wiadomych względów :)

PostNapisane: 10 maja 2017, o 13:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 4
Silnik: 2.2 D4D DCAT 177KM
Witam
Koledzy jaka najlepiej zmieniarkę USB, SD kupic jak mam
radio
B9000 B9001 B9002 B9003 B9004 nie wiem dokładnie które to ale jest navi mp3 itp.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]