TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 paź 2017, o 05:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2010, o 15:12 
Stara się...
Stara się...

http://www.tte.de/cm_avensis_T27_TF1.htm

Serwus, chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat tuning pakietu do T27 Wagon, pochodzącego z Toyota Motorsport. Możliwości jego zakupu, ceny, dostępności, jakości, tego jak Wam się sprawuje jeśli ktoś posiada itd. Znalazłem link i bardzo podoba mi się taka podrasowana Awka . Z tego co wiem można wszystko kupić u dealera w Polsce. Przybliżone ceny z montażem niektórych elementów:

- wydechz 2 rurami na tył 8400pln
- spojlery na bok 2000pln
- obniżenie zawieszenia 2000pln
- kierownica F1 2200pln
- gałka zmiany biegów F1 500pln
- sportowy gril (czekam na wycenę)

Może znacie inne (czytaj tańsze) mozliwości zakupu i montażu tych elementów ?

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2010, o 20:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: ToyotaSubaru
Model: T27 | WRX
Rocznik: 2009
Silnik: D-CAT | 2,5 T
Witam
Posiadam u siebie w AVE T27 Wagon D-Cat sprężyny obniżające .Zażyczyłem je sobie już na etapie zamawiania auta , ponieważ na jeździe testowej AVE doświadczyłem nieprzyjemnego bujania które jak dla mnie było nie do przyjęcia .W tej chwili mam zrobione autem 10tys. km. i jestem bardzo zadowolony z prowadzenia się mojej AVE ( stabilnie , bez zbędnego bujania się na boki i nurkowania przy hamowaniu ) Z czystym sumieniem mogę je polecić .
Jaki był ich koszt niestety nie wiem dokładnie bo jak wspomniałem zamówiłem u dealera i są jednym z elementów doposażenia które wytargowałem .
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2010, o 14:36 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Marka: Avensis
Model: T27
Silnik: 1.8 147KM
wstawiam obiecane fotki z grilem ToyotaMotorSport.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2010, o 15:30 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D
Grill super :ok: To nad już nie... :nie:

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 10:31 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
fabrycznie powinni tak t27 produkowac, w porownaniu do fabrycznej atrapy poprawa na wielki plus :ok:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 20:38 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 126KM
wilk napisał(a):

Dokladnie, co to jakis wynalazek na zime czy co? Wioska troche leci no i szpeci samochodzi ladny :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 20:47 
Spamer
Spamer

iwo napisał(a):
wilk napisał(a):

Dokladnie, co to jakis wynalazek na zime czy co? Wioska troche leci no i szpeci samochodzi ladny :)
Jak juz wyżej pisałem jest to owiewka aerodynamiczna -element akcesoriów oryginalnych toyota . Czy wiocha to nie wiem jak kto uważa dla mnie spoko wygląda -dodam ,że już w toyocie celice było to popularne i mało dostępne koleś jeździł na zloty i wiele osób chciało odkupic te owiewke. Więcej tylko ja mam narazie taką owiewkę we Wrocławiu i to mnie cieszy lubie być niepowtarzalny!

Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2010, o 11:37 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
wrc napisał(a):
fabrycznie powinni tak t27 produkowac, w porownaniu do fabrycznej atrapy poprawa na wielki plus :ok:

Dokładnie, niby drobiazg, ale zupełnie inne wrażenie.

Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2010, o 13:42 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 wagon
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 D4D
Ja miałem taką owiewkę w amerykańskim vanie. Tam rzeczywiście dodawała uroku bo jak widziałem jakiegoś bez to wyglądał dziwnie (a może tylko mi się wydawało :-D ). W zasadzie chroniła tylko przed kamieniami Niemniej u ciebie chyba szpeci, ale najważniejsze są twoje odczucia :cfaniak: natomiast sam gril jest w dechę :ok: Będę cię teraz lokalizował ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2010, o 14:35 
Spamer
Spamer

Clinton napisał(a):
Ja miałem taką owiewkę w amerykańskim vanie. Tam rzeczywiście dodawała uroku bo jak widziałem jakiegoś bez to wyglądał dziwnie (a może tylko mi się wydawało :-D ). W zasadzie chroniła tylko przed kamieniami Niemniej u ciebie chyba szpeci, ale najważniejsze są twoje odczucia :cfaniak: natomiast sam gril jest w dechę :ok: Będę cię teraz lokalizował ;-)
kiedys można się spotkać na jakimś rejonie ...........przecież Wrocław jest taki duży........ ;-) podajesz czas i godzine i jestem ( chyba ,że przypadkowe spotkanie na stacji lub coś......) :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 12:21 
Stara się...
Stara się...

Hej, potwierdziłem raz jeszcze ceny dodatków z ToyotaMotorsport, ocziwiście są to ceny samych części bez robocizny.

"Powyższe ceny, są cenami brutto, na powyższe elementy udzielimy Panu 8% upustu.

Skórzana gałka zmiany biegów: 545,00
Kierownica: 1959,00
Spojler przedni: 1055,00
Nakładka zderzaka: 1958,00
Progi: 1795,00
Tłumik: 5378,00
Atrapa: 1007,00
Sprężyny obniżające zawieszenie: 1022,00"

Razem: 14 719pln - rabat 8% = 13 540pln + robocizna, trochę grubo ... :-(

Jeśli ktoś z Was miałby dostęp do atrakcyjniejszych ofert proszę wklejać.

Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 15:20 
Spamer
Spamer

Strozz napisał(a):
Hej, potwierdziłem raz jeszcze ceny dodatków z ToyotaMotorsport, ocziwiście są to ceny samych części bez robocizny.

"Powyższe ceny, są cenami brutto, na powyższe elementy udzielimy Panu 8% upustu.

Skórzana gałka zmiany biegów: :ok: 545,00
Kierownica: 1959,00
Spojler przedni: 1055,00
Nakładka zderzaka: 1958,00
Progi: 1795,00
Tłumik: 5378,00
Atrapa: 1007,00
Sprężyny obniżające zawieszenie: 1022,00"

Razem: 14 719pln - rabat 8% = 13 540pln + robocizna, trochę grubo ... :-(

Jeśli ktoś z Was miałby dostęp do atrakcyjniejszych ofert proszę wklejać.
Czyli grill sie podoba tak? :chytry: ja narazie szukam wśród znajomych takich akcesorii i części ospojlerowania -niestety narazie braki choć ostatnio mi uciekł ( spóźniłem sie o 1 dzionek) spojlerek na tylna klape był za 500zł używany...... trudno :-( chce swoje autko wpierw zrobić ,ale jak coś się trafi razy dwa to dam znać na forum . pozdrawiam :ok:

[ Dodano: 2010-04-12, 16:26 ]
Teraz skusiłem sie na komentarz wymienionych elementów: kierownica wszystko fajnie tylko co zrobic ze starą? :nuda: ,galka zmian. bieg. stara tez fajnie się prezentuje ,ale to nie komplecik motosportu..... :nie: , zderzaki przód i tył jeszcze jako tako ujdą z ceną choć ( cena obydwu mogła by być do 2000zł) ;-) ,tutaj cena za dwa fajnie by brzmiała (1500zł. ,ale bez nich całokształt -lipa) :-( ,atrapa -to juz posiadam :jupi: , tłumik ...i tu zaczynają się schody ogromne cena! poza tym jak on brzmi na żywo? ( bez niego tylny zderzak +wyjście na 2 końcówki to profanacja :glupek: ),sprężyny obniżające......... tu już jak kto chce ......... sumując chyba trzeba czekać na części z rozbiórki :diabel:

[ Dodano: 2010-04-12, 16:28 ]
Teraz skusiłem sie na komentarz wymienionych elementów: kierownica wszystko fajnie tylko co zrobic ze starą? :nuda: ,galka zmian. bieg. stara tez fajnie się prezentuje ,ale to nie komplecik motosportu..... :nie: , zderzaki przód i tył jeszcze jako tako ujdą z ceną choć ( cena obydwu mogła by być do 2000zł) ;-) , progi tutaj cena za dwa fajnie by brzmiała (1500zł. ,ale bez nich całokształt -lipa) :-( ,atrapa -to juz posiadam :jupi: , tłumik ...i tu zaczynają się schody ogromne cena! poza tym jak on brzmi na żywo? ( bez niego tylny zderzak +wyjście na 2 końcówki to profanacja :glupek: ),sprężyny obniżające......... tu już jak kto chce ......... sumując chyba trzeba czekać na części z rozbiórki :diabel:

PostNapisane: 17 sty 2012, o 00:12 
Spamer
Spamer

ojjjjj dawno tu nikogo nie było więc dodamy do kompletu ( akcesoria ToyotaMotorsport ) foto gałki zmiany biegów oraz spojlera na klapę bagażnika : Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
- tak dla potomnych ..........

PostNapisane: 17 sty 2012, o 12:07 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Auris Premium NAVI
Rocznik: 2011
Silnik: 1.6 benzyna
Tłumik - polecam kontakt z ULTER SPORTS, nie mają wprawdzie dedykowanego tlumika do AVENSIS T27, ale jak dobrze pogadasz i oddasz im auto na testy na 2 dni, to zrobią CI tlumik customowy pod auto, a za to ze beda mogli przetestowac na aucie to dostaniesz rabat. i tak np podwojny tlumik do aurisa mojego przy oddaniu auta na testy to jakies 800-900zl.

Przypomnę że jeszcze niedawno to ULTER dostarczał tłumiki dla toyota motorsport.

PostNapisane: 17 sty 2012, o 18:42 
Spamer
Spamer

Jak rozumieć podwójny tłumik ? czy są w stanie stworzyć tłumik z wyjściem na dwie osobne pojedyncze końcówki ? ( pewnie tak :-D ) tylko pewnie trza by było zakupić i mieć zamontowaną dokładkę zderzaka Toyota Motorsport hymmmmmmmmm...... i jaka średnicę mają końcówki by coś dobrać z ultera ????? sprawdzimy :ok:

PostNapisane: 17 sty 2012, o 19:28 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Auris Premium NAVI
Rocznik: 2011
Silnik: 1.6 benzyna
mogą zrobic albo ze z jednego tlumika wychodzą dwie rury na dwie osobne koncowki, albo dwa oddzielne tlumiki polaczone ze sobą.

Co do dokładki nie jest konieczna, wszak z nakładką wygląda lepiej, ale bez tez ujdzie :)

Co do srednic to masz wybor szeroki, pewnie od ok 50mm do 90mm i wiecej, okragle, owalne, kwadratowe, trapezowe

PostNapisane: 18 sty 2012, o 00:19 
Spamer
Spamer

antoni napisał(a):
mogą zrobic albo ze z jednego tlumika wychodzą dwie rury na dwie osobne koncowki, albo dwa oddzielne tlumiki polaczone ze sobą.

Co do dokładki nie jest konieczna, wszak z nakładką wygląda lepiej, ale bez tez ujdzie :)

Co do srednic to masz wybor szeroki, pewnie od ok 50mm do 90mm i wiecej, okragle, owalne, kwadratowe, trapezowe

chodziło mi bardziej o średnicę oryginalnych koncówek tak by spasować do dokładki i tylko okrągłe zobacz

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]