TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 16 paź 2018, o 23:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 65  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 mar 2011, o 02:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0
Widziałem na początku tematu takie o to urządzenie Obrazek ... widziałem je już wczesniej na necie i zastanawiałem się kto produkuje takie badziewia. Ponieważ mam 3 auta każde innej marki i sporo wydaje na benzyne do tego jestem elektronikiem, postanowiłem usiasc i wymyslec cos sensownego poza diodami które w ogóle mi nie pasują do moich aut.... poza tym trzeba je przykrecac, bawic sie do tego nic sie na nich nie oszczedzi bo na ogol działają z całym podswietleniem wnetrza i wymyslilem cos takiego : W środku

Obrazek

W obudowie

Obrazek

Elementy do montażu

Obrazek

Wiązka przewodów

Obrazek

siedziałem nad tym dwa miesiące...

pół roku temu założyłem to do swojego BMW i testowałem dzień w dzień , okazało się że działa super :)
wczoraj włożyłem do swojego yarisa i koledze do twingo a w poniedzialek jak znajde czas to wloze do kolezanki yarisa i do kolegi bmw a na końcu wreszcie do Avensisa. :)

Z domowego wynalazku wyszedł towar dla znajomych i kolejka w wyprzedzeniem :)

Działa to na światła drogowe, zmniejsza ich moc do 20% nominalnej mocy, światła włączają się automatycznie i świecą tylko dwie żarówki z przodu, procesor powoduje zalaczenie żarówek a nie jakies podłaczania po stacyjce, alternatorze itd do tego moduł posiada funkcję coming/leaving home - działa ona tak ze jak ktos ma podwórko i wraca pozno to po zamknieciu auta centralnym zamkiem / pilotem światła przednie doswietlaj droge do domu przez 10 sek :)

jestem ciekawy co o tym myslicie.

Obrazek sorry za wstawianie innej marki na Toyote ale obiecuje że toyotkę dostawie do wtorku :)

PostNapisane: 27 mar 2011, o 10:12 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Marka: Peugeot
Model: 308 GTi
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2012
Silnik: 1.6 THP200 by GCS
Mam to "badziewie" zamontowane ponad pol roku i jak narazie dziala bezawaryjnie.
Ale jestem ciekaw jak to podłączysz w avensisie ???
U mnie wyszlo tak ze świeca mijania a nie drogowa ;-(

PostNapisane: 27 mar 2011, o 10:13 
Spamer
Spamer

Pochwały: 217
Marka: TOYOTA
Model: Cor, Aur HSD, Ave
Rocznik: 2011
Silnik: 1,6VVTi, HSD, 1,6D4D
dla mnie bomba, mój kolega w E46 mógł sobie zaprogramować komputerem taką funkcję w ori światłach ... tylko z drugiej strony ... ma LEDach ma być niby oszczędność, a tu świecą normalne żarówki.

http://www.wsoad.pl

PostNapisane: 27 mar 2011, o 12:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja również mogłem kompem i w E46 też można fejsem, tylko że : Jeżeli uaktywni się tą funkcję komputerem w BMW to świecą i drogowe z przodu na ćwierć mocy i pozycyjne z tyłu i często również kierunkowskazy :) ponieważ to funkcja na USA i Kanade :) do tego światła te działają już w drugiej pozycji kluczyka a nie po odpaleniu .... w zime ciężką tragedia... przynajmniej dla mnie. Dlatego zrobiłem coś takiego jak w nowszych Audi, świecą jedynie dwie żaróweczki z przodu, uruchamiają się po odpaleniu auta i ladnie gasna po jego wylaczeniu i przelaczeniu na inne światła. Podłączyłem to już w E39, E46, Twingo, Primerce, w poniedziałek będzie Yaris, E36 itd wszędzie działa odpukać póki co. W Avensis też podłacze. NA pewno uraziłem konstruktora pisząc badziewie ... ale dla mnie do aut wyzszej klasy powinien byc i wyzszej klasy sprzet a nie jakas ostatnia chalupnicza robota ehh. Moj moduł mierzy napiecie procesorem, pod alternator i inne cuda nie trzeba podlaczac. Powiem wam że przyjemnie jezdzi się ze swiatlami bez swiateł. :) tylko czasem reka jeszcze leci na zalacznik swiatel z przyzwyczajenia. Cieplej i Slonecznej koncowki weekendu zycze !!!!!

odnosnie ledów.... po prostu mozna bylo zastosowac lepsze rozwiazanie dla ludzi ale lobby chinskich importerów miało dobre parcie na rząd. Juz nie wspomne że wiekszosc ludzi podlacza ledy w ten sposob ze dzialaja z pozycyjnymi swiatlami a nie same z siebie... i tylko one. Tym sposobem po prostu zamienia swiatla mijania na led i nic poza tym :)

Jeżeli by ktos chciał to moge przeprogramowac moj moduł i mozna go tez uzywać jako sterownik do swiatel led, w tym sensie ze tylko one by dzialalaly po odpaleniu auta.

PostNapisane: 27 mar 2011, o 12:20 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: audi
Model: A.3
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 fsi 150km
czy moze ktos z fachowcow wkleic link na allegro gdzie moge kupic pasujace swiatla do jazdy dziennej do t25 przed fl albo wymiary jakie powinny miec takie swiatla zebym nie kupil za malych lub za duzych.

musze sie przyznac ze na poczatku mi sie nie podobal pomysl z tymi swiatlami ale zmienilem zdanie i chce zamontowac cos takiego.

viewtopic.php?t=4446

PostNapisane: 27 mar 2011, o 12:45 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Silnik: 1AZ-FSE
Pomysł z wykorzystaniem drogowych o obniżonej mocy w charakterze świateł dziennych zrodził się wraz z wprowadzeniem obowiązku jazdy na światłach, więc nie jest to jakaś nowość. Jeśli ktoś decyduje się na takie patenty to musi się liczyć z tym, że będzie się nimi cieszył do czasu spotkania z bardziej rozgarniętym policjantem. A poza tym te wszystkie moduły to straszne druciarstwo.

PostNapisane: 27 mar 2011, o 13:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Skoro uważasz ze moj tez to druciarstwo zrób lepszy :)
a światła dzienne np w BMW zakładane są od roku 1990 na takim samym module... tylko 3 razy drozszym, podobnie w Toyocie.... od 1990 roku szły np do Kanady Toyoty już z modułem świateł dziennych. Odnośnie rozgarniętych policjantów, żeby taki wypisał mandat musi mieć paragraf i podstawe prawną, w ustawie prawo o ruchu drogowym są wytyczne co do świateł dziennych, mówie o załączniku 9. i moduł je wszystkie spełnia. Co mi ten policjant wyciagnie? to co nie jest zabronione i karane trzeba uznać że jest dozwolone. Nie ma ingerencji w żarówkę ani w reflektor.... Co mi powie policjant jak oni sami to u mnie zakładają. Są światła? są. Auto mniej pali i mniej kopci. Jeżeli się ktoś tego boi to nie zakłada :) ale przykład z policjantem jest chybiony bo gdyby chcieli to na 50 samochodów jadacych droga 40 by zatrzymali i ukarali, za brak waznej gasnicy, za mokry od oleju silnik albo skrzynie, analizator spalin wykazałby niedozwoloną mieszanke spalin, za ustawienie mocy ręcznego, za poziom zuzycia amortyzatorow ktory moze zagrazac bezpieczenstwu ruchu itd itp..... Policjant przynajmniej do mnie nie przemawia :) bo na dobra sprawe tylko 0-2 letnie auto nie ma żadnej usterki.

PostNapisane: 27 mar 2011, o 13:49 
Stara się...
Stara się...

Nie widzę potrzeby wykonywania lepszego :-) gdyż jak pewnie zauważyłeś, absolutnie nie jestem przekonany co do zgodności Twego rozwiązania z obowiązującymi przepisami (czasem może durnymi, ale jednak obowiązującymi). A na Twoje zarzuty odnośnie podstaw prawnych odpowiem magicznym słowem "homologacja". Aby jakiekolwiek światła mogły być wykorzystane jako dzienne, muszą uzyskać homologację, potwierdzoną stosownymi oznaczeniami na kloszach. Nieingerencja w fabryczny reflektor nie ma tu nic do rzeczy, jak również nie ma nic do rzeczy, że Twoje rozwiązanie jest "techniczne" w 100% poprawne i zgodne z przepisami (bo co do tego nie mam wątpliwości) Rozchodzi się jedynie o ten mały durny znaczek :-( Gdyby to było takie proste "prawnie" jak mówisz, to znakomita większość właścicieli aut już by to poinstalowała. A tymczasem ASO dalej mogą zaoferować jedynie automatyczny włącznik świateł mijania. Przykład z BMW również do mnie nie przemawia, gdyż producent stosując takie rozwiązanie musiał na nie uzyskać homologację i nie wystarczy samo skopiowanie pomysłu i powołanie się na fakt, że BMW przecież tak ma i jest OK. Na tej samej zasadzie, to co jest zgodne z prawem w Kanadzie, u nas już niekoniecznie. Dlaczego w EU czegoś takiego nie zaczęli montować? Bo nas nie lubią?
A z policjantami jest tak jak mówisz - na razie są nastawieni głównie na kontrole radarowe i "dmuchanie", a światła rozróżniają na zasadzie: coś świeci - OK, nie świeci - 200PLN. Nie znaczy to, że w końcu nie trafimy na kumatego.
I w sumie się z Tobą zgadzam - kto się boi, nie zakłada :ok:
Pozdrawiam!

PostNapisane: 27 mar 2011, o 14:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Prosze pokaz mi dokument :) jaki policjant wyjmie zeby sie nim podeprzec przy mandacie, po drugie zapis o możliwosci żądania homologacji modułu, po trzecie kazdy reflektor w kazdym aucie ma juz homologacje jak wyjezdza z fabryki :)
Jezeli po prostu gdybasz i wpisujesz swoje przemyslenia ewentualnie texty z wikipedii to jest to nic nie wnosząca dyskusja z ktorej sie wycofuje. Chyba ze merytorycznie do niej podejdziesz, inaczej to strata czasu.

Dlaczego o to pytam? bo kazdy zapytalby o to policjanta.... na jakiej podstawie to i to i to ..... :) grzecznie ale konkretnie.

PostNapisane: 27 mar 2011, o 14:35 
Stara się...
Stara się...

Policjant nie będzie się niczym podpierał ani niczego żądał, po prostu da mandat "za niemanie" i każe jechać dalej z włączonymi światłami mijania lub zabierze dowód za niesprawność świateł. A jak będziesz bardzo chciał, to jako podstawę prawną poda Ci ustawę "Prawo o ruchu drogowym", na którą tak uparcie się powołujesz. Podpierał się będziesz potem Ty w sądzie - i jestem przekonany, że wszystkie Twoje "podpory" runą z wielkim hukiem.
Cytuj:
po trzecie kazdy reflektor w kazdym aucie ma juz homologacje jak wyjezdza z fabryki

No i dzięki temu wpisowi moje podejrzenia przerodziły się w pewność, że nie masz ( i co gorsze - nie chcesz mieć) bladego pojęcia na ten temat, jedynie uparcie lansujesz własną (mylną) interpretację przepisów co sprawia, że merytoryczna dyskusja niestety nie jest możliwa. Te moje "przemyślenia" jak to nazwałeś zamieściłem po to, by inni mogli się do nich ustosunkować. Ty jednak uparcie powołujesz się na "Prawo o ruchu drogowym" ,którego jak widać kompletnie nie rozumiesz, bo gdybyś rozumiał, to nie byłoby tej dyskusji. No i że innych argumentów już nie masz, to pojawiają się teksty o gdybaniach i wikipedii.
Z mojej strony EOT.

PostNapisane: 27 mar 2011, o 16:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

nie lubię się kłócić :)

ustawę znam na pamięć. oczekiwałem podstawy prawnej np Art ... punkt.... nie dostałem. kończę rozmowę z Tobą bo nie masz podstawy w prawie a jedynie cięty język. A ja tytuł specjalisty w przepisach ruchu drogowego potwierdzony zaświadczeniem z MI.

Zamiast sie zacietrzewiać przeczytaj Kolego Załącznik nr 6 - WARUNKI SZCZEGÓŁOWE DOTYCZĄCE ŚWIATEŁ ZEWNĘTRZNYCH POJAZDU SAMOCHODOWEGO I PRZYCZEPY
do ustawy Prawo o ruchu drogowym . Po co tracic czas na klotnie. Lepiej sie czegos dowiedziec w tym czasie niz strzepic jezyk.

PostNapisane: 27 mar 2011, o 16:21 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Orzel napisał(a):
po trzecie kazdy reflektor w kazdym aucie ma juz homologacje jak wyjezdza z fabryki :)

Ma homologację na światła postojowe, mijania, drogowe a nie na dzienne.
Nie masz wybitego na kloszu magicznego RL to będziesz odbierał dowód u diagnosty. Tyle w tym temacie.
Ehh poraża mnie to druciarstwo Polaków, na wsi wszyscy pozakładali ledy za 100zł z allegro, po zimie już połowa im nie świeci. Teraz znów zabawa z obniżeniem mocy.
Totalna bzdura, bo oszczędność na paliwie będzie widoczna tylko na papierze, więcej zyskasz wyłączając klimę na 5 minut albo zdejmując nogę z gazu. Tak samo zużywają się żarówki, bo liczy się głównie ilość zapaleń + wstrząsy, tak samo wypalają się odbłyśniki także zysku nie ma a mandat i badanie jest.

PostNapisane: 27 mar 2011, o 16:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Panie Guru ma PAN rację :D ale RL dotyczy tylko reflektora z oddzielnym światłem dziennym zamontowanym w nim a nie z modułem załączajacym je :) Gdyby Pan przeczytał źródło to skąd Pan wziął literki RL to by Pan wiedział. Ale widać każdy lubi tylko po łebku ogarnąć temat. Albo nie zna płynnie ang.

PostNapisane: 27 mar 2011, o 16:31 
Spamer
Spamer

jestem ciekaw jak jest na reflektorze Fiesty w której od kilku lat jest takie rozwiązanie - sprawdzę

PostNapisane: 27 mar 2011, o 17:24 
Guru
Guru

Ciekawe czy będziesz taki mądry jak będziesz odbierał mandat.

Oryginalny reflektor od Audi A4 do 2007 roku, oddzielnych dziennych BRAK a RL jest, moduł załączający długie na x% JEST.
Obrazek

Na koniec pozwolę sobie zacytować mojego byłego profesora z UW w Polsce każdy zna się na 2 dziedzinach życia, prawie i medycynie.

PostNapisane: 27 mar 2011, o 18:19 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: audi
Model: A.3
Silnik: 2.0 fsi 150km
emilioo napisał(a):
czy moze ktos z fachowcow wkleic link na allegro gdzie moge kupic pasujace swiatla do jazdy dziennej do t25 przed fl albo wymiary jakie powinny miec takie swiatla zebym nie kupil za malych lub za duzych.

musze sie przyznac ze na poczatku mi sie nie podobal pomysl z tymi swiatlami ale zmienilem zdanie i chce zamontowac cos takiego.

ponawiam post poniewaz dzis jade w delegacje i chcialbym do wieczora zamowic swiatla.

pomoze ktoś?

viewtopic.php?t=4446

PostNapisane: 27 mar 2011, o 18:48 
Stara się...
Stara się...

Model: Avenisis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0D4D 116km 1cd-ftv
wczoraj zakladalem philips led daytime polecam pasuja idelnie podlaczenie banalnie proste

PostNapisane: 27 mar 2011, o 19:24 
emilioo napisał(a):
emilioo napisał(a):

ponawiam post poniewaz dzis jade w delegacje i chcialbym do wieczora zamowic swiatla.

pomoze ktoś?

Witam,
mam takie:
http://allegro.pl/nowy-model-swiatla-dz ... 15305.html (moduł elektroniczny jest w lampach)
lub możesz Philipsy:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 55388.html (moduł jest oddzielnym pudełkiem)

Lampy montujesz w otwory poniżej lamp przeciwmgłowych- idealnie pasują w modelu T 25, możesz sam, ale to trochę roboty.
Mam te pierwsze, w miejscach proponowanych spełniają wszystkie normy "odległościowe".
Poczytaj posty z tego tematu od 8 lutego 2011, od godz.10:32.

PostNapisane: 28 mar 2011, o 21:05 
Spamer
Spamer

zasięgnąłem języka u znajomego w drogówce i SKP. dowiedziałem się, że na przegl.rej szczególnie zwracają uwagę na przeróbki lamp w związku z ogromną dostępnością "gadżetów" i możliwością rozklejania i sklejania lamp. lampa w której jakakolwiek żarówka, czy mijania czy drogowa służy jako "dzienna", musi być homologacja RL tak jak jest to pokazane na reflektorze audi, defacto oglądałem dzisiaj reflektor od nowej fiesty, w której jest ta funkcja, też na naklejkę na której jest symbol RL. co do policji, powiedział mi, że oczywiście w pierwszej kolejnosci sprawdzają i zabierają dowodziki za brak homol. na chińskich produktach, a jeśli mają wątpliwości, bo mają prawo, nie mogą wiedzieć wszystkiego, to wystarczający powód by zabrać dowód lub podjechać z delikwentem do najbliższej stacji SKP, tym bardziej, ze po otwarciu maski zobaczą "nieori" moduł.
tak jak pomysł mi się spodobał i podjąłem decyzję by to zamówić, a nawet myśleliśmy na Bielanach o kilku sztukach do aut demo na próbę, tak uzyskane informacje ostudziły nasze chęci, niestety

PostNapisane: 28 mar 2011, o 21:33 
Gregore napisał(a):
za brak homol. na chińskich produktach

Staraj się pisać precyzyjnie i nie uogólniaj tematu (zaciemniasz przy próbie wyjaśniania), jestem użytkownikiem
lamp DRL made PRC (bez modułu zewnętrznego, teraz takich nie widzę, wszystkie mają sterujący moduł zewnętrzny),
z wytłoczonymi na szkle lamp: homologacją i atestem, i podczas przeglądu technicznego diagnosta nie miał
zastrzeżeń ani do lamp, ani do odległości - zamontowanych w Avensis T25 w otworach pod światłami przeciwmgłowymi.
A miśki i owszem zatrzymują, ale za "wynalazki niezgodne", wielokrotnie opisywane na forum.
I to by było na tyle.

PostNapisane: 28 mar 2011, o 21:38 
Guru
Guru

Gregore napisał(a):
a jeśli mają wątpliwości, bo mają prawo, nie mogą wiedzieć wszystkiego, to wystarczający powód by zabrać dowód lub podjechać z delikwentem do najbliższej stacji SKP, tym bardziej, ze po otwarciu maski zobaczą "nieori" moduł.

No i to jest wszystko na ten temat. Policjant zawsze może mieć wątpliwości i za te wątpliwości zapłaci z własnej kieszeni kierowca. Oczywiście później będzie mógł dochodzić zwrotu poniesionych kosztów ale kto by się sądował o pietruszkę.

PostNapisane: 29 mar 2011, o 00:35 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25FL
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD-FTV+Box :)
Ma ktoś zdjęcie jak wygląda mocowanie halogenu w ave T25 FL?

Zaczynam powoli myśleć o dziennych w miejscu halogenów, ale nie mam czasu bawić się w sciaganie zderzaka, zdjęcie bardzo by mi pomogło ;)

PostNapisane: 29 mar 2011, o 00:37 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25FL
Silnik: 1AD-FTV+Box :)
Łukasz-AVE napisał(a):
Ma ktoś zdjęcie jak wygląda mocowanie halogenu w ave T25 FL?

Zaczynam powoli myśleć o dziennych w miejscu halogenów, ale nie mam czasu bawić się w sciaganie zderzaka, aby tylko tam zerknąc, zdjęcie bardzo by mi pomogło ;)

PostNapisane: 29 mar 2011, o 07:28 
Spamer
Spamer

czakmol napisał(a):
Gregore napisał(a):
za brak homol. na chińskich produktach

Staraj się pisać precyzyjnie i nie uogólniaj tematu (zaciemniasz przy próbie wyjaśniania), jestem użytkownikiem
lamp DRL made PRC (bez modułu zewnętrznego, teraz takich nie widzę, wszystkie mają sterujący moduł zewnętrzny),
z wytłoczonymi na szkle lamp: homologacją i atestem, i podczas przeglądu technicznego diagnosta nie miał
zastrzeżeń ani do lamp, ani do odległości - zamontowanych w Avensis T25 w otworach pod światłami przeciwmgłowymi.
A miśki i owszem zatrzymują, ale za "wynalazki niezgodne", wielokrotnie opisywane na forum.
I to by było na tyle.

chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź albo byłeś po dwóch głębszych ... czy ja pisałem coś o bezmodułowych czy modułowych? ja też mam chińskie i co z tego, ważna jest wytłoczona holologacja i o tym napisałem "...za brak homologacji na chińskich produktach..." - przecież to po polsku, nie po chińsku.

PostNapisane: 30 mar 2011, o 17:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27 kombi
Rocznik: 2010
Silnik: 1AD 2.0 d4d 160 KM
no i mam założone...
wygląda to całkiem ciekawie...
w zestawie jest wiązka, dwa reflektory z mocowaniem zamiast halogenu[ odkręca się 2 śruby z osłon pod halogenem, wyjmuje się stary wcześniej odkręcając jeden wkręt z łbem krzyżakowym i w to miejsce zakłada LED] i szybko złączki
wiązka jest wystarczająco długa, czytelna instrukcja podłączenia[ podłączyłem w skrzynce bezpieczników przy silniku...
w reflektorze jest 20 led, homologacja na szkle reflektora RL oczywiście jest...
w momencie włączenia zapłonu zapalają się LEDY, jeżeli włączę mijania to gasną... na postojowych też się palą[ zostawiłem to specjalnie bo funkcja auto w drążku świateł działa zbyt czule]
fabryczny włącznik świateł został wyłączony w ASO

PostNapisane: 30 mar 2011, o 21:52 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1AD-FTV
Jakieś fotki? :brewki: No i oczywiście linki do lamp prosimy :piwo:

PostNapisane: 30 mar 2011, o 22:10 
Coś wie...
Coś wie...

Model: A4 B6
Silnik: TDi 1.9 @ 210KM
Kurcze blade jeszcze się trzeba prosić o takie rzeczy jak kolega powyżej pisze. Wstyd! Spieszyć się z resztą informacji :fajka:

Było: Avensis T s e T s e 27
D4D 126KM (310Nm) @ 177KM (416Nm) // Orange Leather Interior // TTE Grill // Toyo Proxes T1-R + AEZ Yacht 18" + Eibach Pro Kit // Kenwood DNX5260BT + Clarion SWS 3013B + Blaupunkt EMA 260 // LED interior // Kenwood Rear Camera

Najbardziej doj...ne T27 na forum ;]

PostNapisane: 31 mar 2011, o 09:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

pocas napisał(a):
Kurcze blade jeszcze się trzeba prosić o takie rzeczy jak kolega powyżej pisze. Wstyd! Spieszyć się z resztą informacji :fajka:

sorry... mam problem z przeglądarkami na moim kompie... nie chcą obsługiwać skryptów na tej stronie i od razu się zawieszają...

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 31 mar 2011, o 09:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

i jeszcze jedno...

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 31 mar 2011, o 19:37 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Marka: Avensis
Model: T27
Silnik: 1.8 147KM
no slicznie się prezentuje i daje efekt - :ok: a jak foto w nocy? :-D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 65  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]