TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 gru 2017, o 19:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

czy masz lubryfikator? która generacja?
tak 26%  26%  [ 27 ]
nie 38%  38%  [ 40 ]
2 gen. 7%  7%  [ 7 ]
4 gen. 30%  30%  [ 31 ]
Liczba głosów : 105
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sie 2015, o 16:03 
Stara się...
Stara się...

Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8 vvti
Zgodze się z student22 mam lubryfikacje i to jest fakt że leci kiedy chce i jak chce mimo ustawiania

PostNapisane: 10 gru 2015, o 12:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 benzyna
Znalazłem w internecie taką pracę:
https://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i1/i4/i4/i2/i7/r14427/OleksykP_WplywZasilania.pdf
Te wyniki badań jednak wskazują, że dodatkowe smarowanie gniazd zaworowych ma sens.
Pytanie oczywiście na ile obiektywne są to badania, skoro były prowadzone przez przedstawiciela BRC.

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 00:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2010
Silnik: 1.8 + Lpg
Ja mam lubryfikacje ale nie używałem i chyba się zemsciło, po 150kkm na gazie brak cisnienia na 2 cylindrach, majstry twierdzą że to wypalone gniazda i że trzeba szukać nowego motoru lub głowicy,
może jakaś podpowiedź?

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 07:37 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 30
Marka: TOYOTA
Silnik: D4D 126KM
mfish napisał(a):
Ja mam lubryfikacje ale nie używałem i chyba się zemsciło, po 150kkm na gazie brak cisnienia na 2 cylindrach, majstry twierdzą że to wypalone gniazda i że trzeba szukać nowego motoru lub głowicy,
może jakaś podpowiedź?

robiłem już trochę silników z wypalonymi gniazdami w których lubryfikacja była i wcale nie czekały do 150kkm.

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 07:43 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 12
Marka: Toyka
Silnik: 1.8 Premium
Dokładnie, nie ma bata aby w T27 się wypaliły zawory po 150tys. to nie T25
Masz hydrauliczne kasowani luzów lura by nie pomogła , po prostu instalacja była źle zestrojona i palił za mało gazu - więc wypali zawory.

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 08:38 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Model: Avensis t25
Rocznik: 2003
Silnik: 1,8 automat
zawory i gniazda można wymienić

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 19:12 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
Na forum lpg-forum temat był już kilka razy poruszany oraz jeden z użytkowników udostępnił parę zdjęć po zdjemontowaniu kolektora z Forda Fokus 1,6 na lubryfikacji. Kilka fotek z tego forum od użytkownika kmkkrzys.
Jeśli ktoś chciałby coś więcej dowiedzieć o lubryfikacji to polecam dyskusję na forum lpg-forum pod tematem Kolektor po 2 latach na lubryfikacji....tfu...

Od siebie dodam, że z końcem października jestem umówiony w warsztacie na montaż instalacji gazowej i zakładam bez lubryfikacji. :fajka:

Autor postu otrzymał pochwałę

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 07:18 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 12
Marka: Toyka
Silnik: 1.8 Premium
:wow: :hahaha: :szatanek:
nareszcie komuś się chciało, brawo.

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 21:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Możecie podpowiedzieć jeśli jest to jaka zależność pomiędzy ilością spalanego gazu (ustawieniem instalacji) a trwałością góry silnika?

Ja mam instalację STAG3000 i jak ją zakładałem 4 lata temu to gaziarz nie potrafił sobie poradzić z wypadaniem zapłonów podczas przyspieszania ( w chwili wciśnięcia pedału w podłogę auto kilka razy szarpnęło i dopiero zaczynało przyspieszać), wszystko zwalał na valvematic.
Problem sam usunąłem - rozwierciłem dysze od gazu ponad dwukrotnie na 3,5mm efekt był taki że średnie spalanie spadło z 11 na 9,6,
osiągi wzrosły, wyczuwalnie auto ma lepszego buta i bez problemu rozpędza się na autostradzie do maksymalnej prędkości a wcześniej było to niemożliwe

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 21:47 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 30
Marka: TOYOTA
Silnik: D4D 126KM
mfish napisał(a):
Możecie podpowiedzieć jeśli jest to jaka zależność pomiędzy ilością spalanego gazu (ustawieniem instalacji) a trwałością góry silnika?

Ja mam instalację STAG3000 i jak ją zakładałem 4 lata temu to gaziarz nie potrafił sobie poradzić z wypadaniem zapłonów podczas przyspieszania ( w chwili wciśnięcia pedału w podłogę auto kilka razy szarpnęło i dopiero zaczynało przyspieszać), wszystko zwalał na valvematic.
Problem sam usunąłem - rozwierciłem dysze od gazu ponad dwukrotnie na 3,5mm efekt był taki że średnie spalanie spadło z 11 na 9,6,
osiągi wzrosły, wyczuwalnie auto ma lepszego buta i bez problemu rozpędza się na autostradzie do maksymalnej prędkości a wcześniej było to niemożliwe

to trochę partyzancka metoda. Od tego jest sonda AFR i strojenie na drodze. Jeśli AFR jest prawidłowy w każdym stanie pracy silnika (odpowiedni dla danego obciążenia) to można być spokojnym o głowicę. Różnica w temperaturach to około 50 stopni na plus dla LPG w stosunku do benzyny.

PostNapisane: 12 wrz 2017, o 21:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

trafiłem kiepskiego gaziarza ponieważ do tego problemu ściągnął fachowca w białych rękawiczkach z firmy stag, woziłem ich ponad 1,5 godziny i na dwa laptopy nie potrafili sobie z tym poradzić. Wkrętarka w rękach kreatywnego partyzanta pomogła ale tylko na 4 lata.
W najbliższej przyszłości będę zmieniał silnik podpowiedzcie proszę, czy próbować założyć mniejsze dysze (tak się składa że do rozwiercania poprosiłem o zamienne a oryginały mam w pudełku) i próbować komputerem to ogarnąć - może po 4 latach się nauczyli?

No i co z lubryfikacją, używać jej czy tak jak do tej pory - nie?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]